رژیم لاغری کتوژنیک

معمولا رژیم کتوژنیک برای افراد سالم مشکلی ایجاد نمیکند، ولی ممکن است در برخی مواقع تا زمانی که بدن به آن عادت کند، رژیم کتوژنیک عوارضی ایجاد کند. این صبحانه کتوژنیک خیلی هیجانانگیز است و آنقدر مغذی است که شما میتوانید حتی در وعده نهار و شام هم از آن استفاده کنید. برخی از رژیمهای کمکربوهیدرات، حتی کاهش قابل مشاهده در ظاهر زخمها و بهبود شرایط پوستی مانند اگزما را گزارش میدهند.اگرچه هیچ مطالعه ای وجود ندارد که مستقیماً رابطه رژیم کتوژنیک و پوست را توضیح دهد اما بهنظر میرسد رژیم کتو میتواند ضدپیری باشد. حتی میوه ها هم شامل آن ها هستند.

فروشگاه کتوژنیک در تهران

متخصص کتوژنیک از دیگر گروه هایی که رژیم کتوژنیک برای لاغری آن ها توصیه می شود کسانی هستند که به هر نحوی بارها و بارها تجربه گرفتن رژیم لاغری سریع و موثر را داشتند ولی نتیجه ی خوبی نگرفتند که به این خاطر است که در رژیم کتوژنیک سطح چربی پایین بوده و بدن هرباره در حالت ضعف و گشنگی قرار می گیرد. بدیهی است در مورد افراد دارای بیماری زمینه ای شروع رژیم باید با مشورت با پزشک معالج صورت گیرد چون احتیاج به تمهیدات لازم – مانند تهیه دستگاه فشار خون و گلوکومتر در منزل – و دریافت راهنمایی بیشتر جهت چگونگی مصرف داروها و مدیریت بیماری خود دارند.

کتونو یک فروشگاه و مرکز مشاوره در جهت بهبود مسیر تغذیه و زندگی سالم می باشد. تخم مرغ، خامه، خردل خشک و فلفل را در یک کاسه با هم مخلوط کنید. اما ابتدا با تخم مرغ و آب و پنیر خامهای شروع کنید. هسته آن را بردارید و مقداری از گوشت آووکادو را بیرون بیاورید تا بتوانید یک تخم مرغ را در داخل آن قرار دهید. دلیلش این است که پروتئین در این رژیمها کم است و بدن مجبور میشود از عضلاتش هم استفاده کند تا سرپا بمانید. چون سوخت اصلی مغز و سیستم عصبی، گلوکز است، با محدود شدن کربوهیدرات، کارایی سیستم عصبی به طور قابل توجهی کاهش می یابد و بی حوصلگی، عدم تمرکز و پرخاشگری فرد و اطرافیان را کلافه می کند.  Th᠎is da ta w as cre at᠎ed ​with    Conte᠎nt Generator ᠎DE MO.

این امر به همراه افزایش کتون ها فواید بی شماری برای سلامتی دارد. علت بروز این بیماری میتواند مقادیر بالای انسولین باشد. این بدان دلیل است که پروتئین در صورت مصرف زیاد میتواند به گلوکز تبدیل شود که ممکن است سرعت انتقال شما به کتوز را کاهش دهد. این صبحانه کتویی یا صبحانه کتوژنیک فقط 4 کربوهیدرات خالص در هر وعده دارد و یک صبحانه خوشمزه است که با آرد بادام و پنیر خامهای درست میشود!

برخی از افراد برای درست کردن پنکیک کتویی از آرد نارگیل استفاده میکنند. شامل دستور غذاهای کتویی و ویژگیهای رژیم کتو. رژیم کتو یا کتوژنیک، رژیمی بر مبنای کربوهیدرات کم و چربی زیاد است، این رژیم، غذاهای سالمی را برای مصرف پیشنهاد می­کند. نتایج این تحقیق که در کنفرانس آکادمی نورولوژی آمریکا در سال ۲۰۲۲ ارائه شده در مورد اکتشافات بالقوه تغییردهنده بازی برای بیماران ام اس مرتبط با رژیم غذایی بحث میکند. پنیر خامهای، شیرینکننده، وانیل و پوست لیمو را در یک کاسهی متوسط با هم مخلوط کرده و با همزن هم بزنید تا نرم و پفی شود.

کتوژنیک و بدنسازی

یک تابه نچسب را روی حرارت متوسط گرم کنید. میزان توصیه شده مصرف پروتئین برای زنان به طور متوسط 46 گرم و برای مردان 56 گرم در روز است. به عنوان مثال، در حالی که میگو و اکثر خرچنگها فاقد کربوهیدرات هستند، اما انواع دیگر از صدفها کربوهیدرات دارند. اما مصرف پروتئين از منابع گياهي مانند لوبيا و عدس را محدود مي کند. انسولین هورمونی است که به بدن شما اجازه می دهد از قند به عنوان سوخت استفاده کند یا آن را ذخیره کند.

یکی از این برنامههای غذایی که بسیار نیز نام آن شنیده میشود، رژیم کتوژینک است. رژیم کتوژنیک دهههاست که به کودکان مبتلا به انواع خاصی از صرع کمک میکند تا شرایط بهتری داشته باشند و تحقیقات علمی نیز تأثیر این رژیم غذایی بر این بیماران را تائید کرده است. ۳ سال پیش میوه های چاق کننده را بشناسید:بسیاری از افراد با وجود اینکه رژیم لاغری می گیرند ولی اطلاعی در مورد اینکه چه میوه ای بخورند تا نتیجه ی بهتری بگیرند، ندارند. در یک کاسه متوسط، تخم مرغ، پنیر خامهای و پیاز را با هم مخلوط کنید. با توجه به اینکه چقدر میخواهید تخم مرغهایتان سفت باشد میتوانید زمان پخت آن را بیشتر کنید.

چیزی حدود ۶ دقیقه دیگر زمان لازم است.

مگر اینکه تحت نظارت پزشکی از آن استفاده شود. یا برای کمی لطیفتر شدن آن از پستو، سس خامه بادامزمینی یا یک قاشق ماست استفاده کنید. برای هر پنکیک، 3 تا 4 قاشق غذاخوری خمیر را در ماهیتابه بریزید. ۱۲ الی ۱۴ دقیقه صبر کنید تا تفت بخورد، فقط در این میان یک بار آنها را هم بزنید. چیزی حدود ۶ دقیقه دیگر زمان لازم است. به همین دلیل لازم است دستورهای غذایی متنوعی را برای صبحانه در اختیار داشته باشید. از خوردن انواع آماده این ماده غذایی خودداری کنید؛ چون نوع تازه آن است که می تواند ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر لازم برای بدنتان را تامین کند.

نمونه رژیم کتوژنیک گیاهی

رژیم لاغری سریع بزرگترین مشکل رژیم غذایی جنرال موتورز این است که هیچ تحقیقی وجود ندارد که به خوبی آن را بررسی کرده باشد. درباره رژیم غذایی کتوژنیکژنیک نظریات و عقاید مختلفی وجود دارد. زانو درد در افردا میتواند دلایل مختلفی چون کمبود کلسیم، افزایش سن، فشار در مفاصل زانو و موارد دیگر داشته باشد. زمانی که رژیم کتو را شروع میکنید، به تدریج بدن شما در حالت متابولیکی کتوزیس قرار میگیرد، در این حالت بدن چربی های اضافی را به موادی تبدیل میکند که به آنها کتون گفته میشود. همانطور که گفته شد، در این رژیم باید میزان مصرف کربوهیدرات را به حداقل برسانید و تا حدامکان از خوراکیهایی استفاده کنید که چربی بالایی دارند.

حلوای کتوژنیک

2. در یک تابه، روغن زیتون، رزماری و سیر را اضافه کنید. روغنهای سلامتی: در ابتدا روغن زیتون، روغن نارگیل و روغن آووکادو. خیلی ساده است، همه مواد را در مخلوط کن بریزید و با هم مخلوط کنید! همه مواد را مخلوط کنید تا یکدست شود. همه مواد را داخل مخلوط کن بریزید. آووکادو را بپزید. ابتدا به مدت 7 دقیقه بپزید، سپس روی تخم مرغ داخل آووکادو کمی پنیر بپاشید. در نهایت، ۲ الی ۳ دقیقه اجازه دهید تا خنک شوید. همانطور که می دانید رژیم های غذایی بسیار زیادی در علم پزشکی-بدنسازی وجود دارد که هدف تمامی آن ها کاهش وزن و ایجاد یک سطح استاندارد سلامتی برای بدن شما می باشد.

[arpw limit=”10″]

کتوژنیک آمینو اسید

با این حال، برخی از آنها را با دقت بیشتری به عنوان رژیمهای «کتوش» یا کم کربوهیدرات توصیف میکنند، زیرا کربوهیدراتهای زیادی در آنها وجود دارد که نمیتواند کتوز را القا کند. ناهار کتوژنیک یکی از وعده های اصلی و غیر قابل حذف در رژیم کتو هستش. البته این رو هم بگم که درصد بندی مواد غذایی در این رژیم خیلی مهم هستش. با آنکه نتایج بدستآمده در بزرگسالان با مطالعات معاصر همخوانی دارد، باربورکا نتیجه گرفت بزرگسالان از این نوع رژیم درمانی چندان بهره نمیگیرند و رژیم کتوژنیک از آن زمان تا ۱۹۹۹ میلادی، دیگر در بزرگسالان بررسی نشد.

مزه این پنکیک خیلی شبیه پنکیک عادی است.

بیکن خرد شده را در یک بشقاب بریزید و توپها را در بیکن بغلتانید و کمی به توپ فشار دهید تا به آن بچسبد. تحقیقاتی در انگلستان صورت گرفت که نشان داد افراد دارای رژیم کتوژنیک بیش از ۳ برابر افراد رژیم غذایی کم چرب در کنترل دیابت قادر به کاهش وزن خود شدهاند. رژیم کتوژنیک برای افرادی که اضافه وزن دارند و مبتلایان به دیابت و کسانی که میخواهند سلامت متابولیک شان را بهبود بدهند، فوق العاده است. مزه این پنکیک خیلی شبیه پنکیک عادی است. برای پخت این پنکیک عالی کتویی، از آرد بادامی استفاده کنید که خوب آسیاب شده باشد و کاملا پودر باشد.

در این مطلب سعی کردیم به صورت مختصر و مفید ، رژیم کتوژنیک را به شما عزیزان معرفی کنیم. اگر قصد استفاده از این رژیم را دارید حتما درباره مضرات رژیم کتوژنیک در برخی بیماریها بخوانید. این صبحانه کتوژنیک را میتوانید به عنوان دسر هم مصرف کنید. اما چیزی که هست این است که این صبحانه کتوژنیک میتواند انرژی کافی برای شروع یک روز پرکار را برای شما فراهم کند. دکتر کرمانی بیشتر از ۲۵ سال هست که در حوزه سلامتی فعالیت داره و خیلی از مراجعه کنندگان دکتر تونستن با رژیم کتوژنیک به وزن دلخواه خودشون برسن. حداقل به مدت 1 ساعت یا یک شب در حالت استراحت در یخچال قرار دهید.

توپها را به مدت 10 دقیقه در فریزر قرار دهید تا کمی سفت شوند. اجازه دهید خمیر به مدت 2 دقیقه بماند. 20-25 دقیقه یا تا زمانی که سفت شود بپزید. تخم مرغهای تازه، پیازچه، خامه، پنیر و بیکن همگی در قالب مافین پخته میشوند تا برای صبحانه یا ناهار سرو شوند. قالب مافین را خیلی خوب چرب کنید. مافین تخم مرغ یکی از گزینههای عالی برای صبحانه کتوژنیک است، بهخصوص وقتی به آن بیکن اضافه کنید. روی هر لقمه تخم مرغ کمی نمک و فلفل بپاشید و از خوردن آن لذت ببرید. خردههای کوکی کتوژنیک را به آن اضافه کنید.

کتاب آشپزی کتوژنیک

آووکادو را بشویید و از وسط نصف کنید. 4 برش چدار (برای هر نصف تخم مرغ 1 برش) آماده کنید و 4 تخم مرغ آبپز را از وسط نصف کنید. 2 تکه بیکن خرد شده و 1 تکه پنیر را بین 2 نیمه تخم مرغ ساندویچ کنید و لقمهها را با خلال دندان محکم کنید. پنیر، بیکن و پیاز را در قالبها تقسیم کرده و روی آنها جعفری بپاشید. تخم مرغ خود یک صبحانه کتوژنیک خوب محسوب میشود، اما وقتی آن را بیکن و برخی از مخلفات بپزید خیلی عالی میشود.


منتشر شده

در

توسط