رژیم های کتوژنیک، مروری بر این رویکرد به عنوان درمان صرع و تشنج

رژیم های غذایی کتوژنیک کتاب بسیار ارزشمندی است که باید اولین نکته آموزشی برای دانش پایه برای همه افرادی باشد که با رژیم کتوژنیک برای کاهش تشنج در صرع – چه والدین و چه حرفه ای – درگیر هستند. این کار جان هزاران کودک مبتلا به تشنج و صرع را که قبلاً به درمان سنتی با داروهای ضد صرع یا جراحی پاسخ نمی‌دادند، “نجات داد”. استفاده از رژیم غذایی Keogenic، زندگی و شادی را به خانواده هایی بازگردانده است که امید خود را نسبت به فرزند مبتلا به صرع از دست داده بودند و طبق گزارش ها، پس از رژیم گرفتن، به تدریج هوشیاری، انرژی، شادی و نقاط عطف فیزیکی از دست رفته را به دست می آورند.

هر 4 نویسنده کمک کننده رژیم های کتوژنیک (جان فریمن اکنون درگذشت، در 14 ژانویه، اگرچه میراث او برای همیشه زنده خواهد ماند) در بیمارستان جانز هاپکینز کار می کنند و در زمینه خود کاملاً برجسته و تأثیرگذار هستند، از جمله استفاده از رژیم غذایی کتوژنیک برای کاهش تشنج در شرایط صرع مقاوم. سهم آنها در زندگی بسیاری از خانواده ها غیرقابل تصور است.

جان فریمن: متخصص مغز و اعصاب کودکان و متخصص اخلاق، مؤسس بخش اعصاب کودکان جان هاپکینز و رئیس کلینیک نقص مادرزادی.

اریک کوسف: دانشیار نورولوژی و اطفال، “کار خود را وقف بررسی و تحقیق در مورد تاثیر قرار دادن کودکان و بزرگسالان مبتلا به صرع در رژیم غذایی 90 درصد چربی برای کنترل تشنج کرده است.”

زاهاوا ترنر: متخصص تغذیه.

جیمز روبنشتاین: متخصص اطفال رشد عصبی.

مفهوم این رژیم زمانی بحث‌برانگیز اما شگفت‌انگیز که حاوی 90 درصد چربی و پروتئین یا کربوهیدرات بسیار کمی است، مغز را مجبور می‌کند تا چربی‌ها را برای نیاز بدن به انرژی تجزیه کند، زیرا منبع طبیعی انرژی یعنی گلوکز وجود ندارد. . اگرچه در اوایل سال 1920 به رسمیت شناخته شد، اما این فریمن بود که این رویکرد را برای درمان صرع مقاوم در دهه 1980، با پایبندی به اخلاقیات خود و مقاومت در برابر انتقادات حرفه ای، دوباره برانگیخت.

این کتاب به وضوح بیان می‌کند که نمی‌توان به رژیم غذایی کتوژنیک به سادگی نزدیک شد. این امر مستلزم تعهد و انضباط کامل والدین است. نیازهای آماده سازی غذا زمان بر، دقیق و ثابت است. مدیریت و نظارت بر رژیم کتوژنیک توسط یک متخصص مغز و اعصاب و متخصص تغذیه ضروری است، زیرا علیرغم نتایج مثبت شگفت انگیز برای 60 درصد از افرادی که از رژیم غذایی استفاده می کنند، به ویژه کودکان، عوارض جانبی بالقوه جدی وجود دارد که نیاز به نظارت منظم و مداوم دارند. این باید شادی موفقیت و شواهد از دست دادن مجدد رشد باشد که عزم والدین را در این مسیر دشوار پیروی دقیق از رژیم غذایی کتوژنیک تقویت می کند.

در ویرایش پنجم، نویسندگان اکنون بیش از یک دهه داده های علمی تجزیه و تحلیل شده و همچنین تحقیقات هیجان انگیز فعلی را برای توضیح نحوه عملکرد رژیم غذایی، نحوه استفاده دقیق از آن، چگونگی و زمان اصلاح آن با کمی انعطاف پذیری گنجانده اند. از جمله رژیم غذایی اصلاح شده اتکینز برای صرع).

همچنین در این کتاب حکایت‌های شخصی موفقیت، برنامه‌های کاربردی و ایده‌های دستور پخت وجود دارد که غذاهای چندفرهنگی و قومیت را در بر می‌گیرد. سبک نوشتن در رژیم‌های کتوژنیک برای افراد عادی به راحتی قابل درک است، اما با جزئیات قابل توجه برای متخصصان، آن را به عنوان منبعی برای هر کسی که با رژیم کتوژنیک مرتبط است توصیه می‌کند.


منتشر شده

در

توسط