رژیم کتوژنیک؛ راهی سخت اما لاغر کننده!

با این تفاوت که میزان مصرف پروتئین در این نوع رژیم کتوژنیک رژیم کتوژنیک بیشتر است. میزان سموم موجود در میوه های کنونی بسیار بیشتر از سال های گذشته است . جالب است بدانید امگا ۳ در چربی سوزی بسیار موثر است. اگر گیاهخوار هستید با خواندن این مطلب درباره پروتئین گیاهی جایگزین گوشت بیشتر بدانید. رژیم کتوژنیک، بهعنوان یکی از رژیمهای چربیسوزی است که با استفاده از این رژیم علاوه بر لاغری و کاهش وزن، میتوان به بهبود بیماریهایی مانند دیابت و پارکینسون نیز کمک کرد.  Post was g ener at᠎ed  with GSA C ontent​ G​en​er ator D᠎em​over sion!

اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است، اما یک مطالعه نشان داده است که رژیم غذایی کتوژنیک به بهبود علائم بیماری پارکینسون کمک می کند. فیبرها به جویدن بیشتری نیاز دارند و برای همین باعث می شوند که ما آرام تر غذا بخوریم و بنابراین کم تر می خوریم. اگر این رژیم را به صورت متوسط و با فشار خیلی کم اجرا کنید می توان انتظار نیم کیلو کاهش وزن در هفته اول را داشت . از دست دادن چربی و به دست اوردن عضله بیشتر ، پیشرفت خیلی بزرگی است ولی اگر خودتان را وزن کنید ، این پیشرفت را نخواهید دید و ناامید خواهید شد .ولی اگر میزان چربی بدنتان را اندازه گیری کنید متوجه می شوید که پیشرفت خوبی داشته اید. This was c​re​ated by GSA Con te᠎nt ᠎Ge ne ra tor DEMO.

رژیم غذایی کتوژنیک جهت لاغری سریع

در روزها و هفته های اول ، کاهش وزن شما زیاد است و میزان بسیار زیادی از این کاهش به دلیل از دست دادن آب اضافی بدن است . همچنین استفاده از چای سبز بدون شکر و قند نیز می تواند بسیار موثر باشد که این نوشیدنی برای سلامتی بدن نیز فوق العاده است. خوردن میوه در حد اعتدال می تواند برای سلامتی عمومی بدن مفید باشد و همچنین می تواند منجر به حس سیری شود. تزریق انسولین می تواند منجر به افزایش وزن در افراد دیابتی شود. از مهم ترین معایب این نوع رژیم می توان کاهش سطح الکترولیت بدن اشاره نمود که منجر می شود فرد با کمبود مواد معدنی مفیدی همچون سدیم ، پتاسیم و منیزیم مواجه شود.

رژیم غذایی کتوژنیک

توصیهی مهم در مورد این نوع رژیم این است که افراد در روزهای آزاد از کربوهیدراتهای سالم و پیچیده نظیر میوهها، لبنیات و سبزیجات نشاستهای و غلات کامل استفاده کنند. چون مهم ترین بخش این رژیم غذایی دقیقا همین جاست . این موضوع بسیار بسیار مهم و حیاتی است. حتی اگر واقعا کربوهیدرات از یک محصول کارخانه ای حذف شده باشد مطمئن باشید ، بجای کربوهیدرات از چیزی استفاده کرده اند که بسیار بیشتر از کربوهیدرات برای بدن و سلامتی مضر است . به همین دلیل خودرن بیش از حد این میوه ها می تواند برای سلامتی مضر هم باشد .

میوه و آب نارگیل برای افزایش سیستم ایمنی بدن و سلامتی زنان باردار و نوزاد مفید است و از بروز انواع عفونت های خطرناک پیشگیری می کند. میوه های امروزی پوستی نازکتر ، هسته ای کوچکتر ، رنگی بهتر و طعمی شیرین تر دارند که همه این موارد به دلیل دستکاری هایی است که در تولید این میوه ها شده است . محدود کردن مصرف کربوهیدرات سالمترین راه برای ترویج تولید پایدار کتون است. 4. رژیم کتوژنیک با پروتئین بالا: این رژیم همانند نوع استاندارد رژیم کتوژنیک است با این تفاوت که مصرف پروتئین هم در آن بالا میرود. به همین دلیل توصیه می شود قبل از شروع هر نوع رژیم ، حتما با پزشکتان مشورت کنید.

اما چه غذاهایی در این رژیم مجاز است و چه غذاهایی خوردن آن توصیه نمی شود. بیماری آلزایمر: رژیم کتوژنیک نشانههای ابتلا به بیماری آلزایمر و سرعت پیشرفت آن را کاهش میدهد. اما به شما قول میدهیم که باز هم هوس خوردن آن را بکنید. همچنین این ماده می تواند هوس شما را برای بیشتر خوردن ، افزایش دهد . به یاد داشته باشید که مجبور نیستید به محض اینکه هوس چیزی کردید فورا آن را تهیه کرده و بخورید.

رژیم کتوژنیک مدیترانه ای

برای اینکه زحمت های شما هدر نرود و وزنتان را نگه دارید ، از این به بعد مجبور هستید رژیم غذایی خاصی را رعایت کنید. تحقیقات نشان می دهد که این ممکن است به دلیل کمبود ذخایر گلیکوژن باشد که میتواند با رژیم غذایی کم کربوهیدرات اتفاق بیفتد. 1. ادرار بوی میوه می دهد، چرا این اتفاق می افتد؟ شاید به نظر عجیب برسد چرا که در همه جا توصیه می شود که میوه زیاد بخورید. چرا که هر لیوان آب میوه می تواند شامل چند عدد میوه کامل باشد که در حالت معمول نمی توانید این تعداد میوه مصرف کنید و مجاز به این کار نیستید.

این رژیم غذایی کمکربوهیدرات و پرچرب برای وارد شدن به حالت کتوزیس طراحی شده است. سپس میزان کلی چربی، پروتئین و قند روزانه را مابین وعدههای غذایی پخش میکنند. در حالی که میزان انسولین بالا میرود، تخمدان از حالت معمولی خود بزرگتر میشود. برای اینکه بتوانید برای طولانی مدت ، وزنتان را در حالت خوب و ایده آل نگه دارید مجبور هستید که عادت های قدیمی خودتان را برای همیشه ترک کنید. علائم شامل سردرد، سرگیجه، خستگی، حالت تهوع و یبوست است. در طول قرن های گذشته، رژیم های غذایی کتوژنیک برای درمان اختلالات عصبی و اختلالات شناختی مانند صرع و علائم آلزایمر استفاده می شده است.

کیا رژیم کتوژنیک گرفتن

می توانید یک رژیم غذایی متعادل انتخاب کرده و از آن پیروی کنید. آیا برای فشار خون بالا دارو مصرف می کنید؟ اگر میزان درصد چربی بدن خود را نمی دانید ، از ماشین حساب تنظیم کالری استفاده کرده و میزان مصرف روزانه خود را ضرب در 0.2-0.15 کنید تا میزان پروتئین مورد نیاز روزانه شما در نمونه رژیم کتوژنیک به دست آید. حتی می توانید فشار خون ، میزان قند خون و چربی خون را نیز در ابتدای رژیم اندازه گیری کرده و بعد از چند ماه دوباره این موارد را تست کنید و تغییرات را بررسی کنید. به عنوان یک قاعده کلی شما اجازه دارید در طول روز به اندازه کمتر از نصف فنجان یا 50 گرم آجیل مصرف کنید.

رژیم کتوژنیک پروتئین

[arpw limit=”10″]

اگر قصد دارید از اپلیکیشنهای خارجی رژیم غذایی استفاده کنید، Lifesum گزینهی مناسبی بهحساب میآید. یکی از اصول اولیه رژیم غذایی کتوژنیک ، استفاده از خوراکی های سالم و مغذی است . به عنوان مثال، ماهی ها(ماهی جنوب) غنی از اسیدهای چرب امگا 3 هستند. اتکینز یک رژیم مناسب بین رژیم غذایی معمولی (غنی از کربوهیدرات) و رژیم کتوژنیک است. این رژیم غذایی به اندازه روزهای اول سخت نیست و حتما هم نیازی نیست که رژیم کتو را تا آخر عمر ادامه بدهید. این می تواند بهترین روش برای اندازه گیری پیشرفتتان باشد.

برای مثال زمانی که در حال تماشا کردن مسابقه فوتبال هستید ، نباید فقط بخاطر اینکه شکستن تخمه یا خوردن پف فیل در حال تماشای تلوزیون حس خوبی به شما می دهد ، این خوراکی ها را مصرف کنید. منظور از این که تاکید می شود فقط زمانی که گرسنه هستید چیزی بخورید این است که به هیچ عنوان هیچ چیزی را به صورت تفریحی و فقط بخاطر اینکه دلتان خواسته است و دوست دارید ، نباید بخورید . برای مثال ممکن است بیماری کلیوی دارید و نمی توانید متفورمین مصرف کنید.

اما مصرف چربیهای اشباع شده از روغن (پالم، نارگیل)، چربی گوشت، کره و کره کاکائو به مقدار زیادی توصیه میشود. در واقع حجم چربی ما زیاد نیست، یک چهارم بشقاب و حجم کربوهیدرات، این مقدار بسیار کمه. ۲۸ گرم پنیر چدار دارای ۱ گرم کربوهیدرات ، ۶٫۵ گرم پروتئین و مقدار کافی کلسیم است. پنیر خامه ای ، پودر اسفرزه و بکینگ پودر را به زرده اضافه کرده هم بزنید یکدست شود. توجه داشته باشید که اگر قبل از خواب کاملا گرسنه نشده اید حتی یک لقمه هم نباید غذا بخورید. ولی توجه داشته باشید که میوه ها علاوه بر فیبر ، آنتی اکسیدان و ویتامین، قند هم دارند.

رژیم کتوژنیک به عنوان یک راه حل لاغری چند سال است که مورد توجه ویژه واقع شده است. این رژیم غذایی مانند رژیمهای دیگری دریافت ریزمغذیهای مفید برای بدن را با محدودیت مواجه میکند که برای طولانی مدت موجب آسیب به بدن میشود. به یاد داشته باشید که در رژیم کتو ، چیزی به اسم خوردن وعده غذایی در ساعت مشخص نداریم . باید عادت کنید که ساعت غذا خوردن شما ، ساعت خود بدنتان باشد .

عوارض کتوژنیک نی نی سایت

می توانید نصف پرتقال را میل کرده و نصف دیگر را چند ساعت بعد میل کنید. برای چاشنی سالاد می توانید از آبلیمو، آبغوره و سرکه نیز استفاده نمایید . مناسب ترین جانشین شکر، استویا و شیرین کننده های درست شده از این گیاه می باشد. برای مثال افراد جوانتر وزن بیشتری کم می کنند. یک متا آنالیز بزرگ نشان داد در حالی که رژیم های کم کربوهیدرات در ابتدا باعث کاهش وزن بیشتری در قیاس با رژیم های کم چرب داشتند ،اما در یک بازه ی یکساله تفاوتی در نتایج حاصل شده مشاهده نشد.

چربی باید در مقادیر زیاد و با هر وعده غذایی در طول روز مصرف شود. در رژیم کتو به جای گلوکز (قند) از چربی ها به عنوان منبع سوخت بدن استفاده می شود که از آن برای تامین انرژی روزانه بهره می بریم و مواد غذایی پر چرب جایگزین کربوهیدرات ها می شوند. مغز قادر است از این منبع جایگزین انرژی، به جای انرژی سلولی که معمولا در بیماران مبتلا به اختلالات مغزی کارآمد نیست، استفاده کنند.


منتشر شده

در

توسط