رژیم کتوژنیک(یا رژیم کتو Keto) چیست؟

رژیم کتو استاندارد: در این رژیم شما ۷۵ درصد از کالریها را به وسیله چربی، ۵ درصد را با کربوهیدرات و ۲۰ درصد را با رژیم کتوژنیک پروتئین تامین میکنید. نکته خوشحال کننده ای که در مورد مکمل فیبر وجود داره این هست که شما نیاز چندانی به استفاده از اون در رژیم کتوژنیک ندارین. به همین دلیل هم هست که این رژیم برای همۀ افراد توصیه نمی شود. صرع: رژیم غذایی کتوژنیک سبب کاهش تشنج در کودکان مبتلا به صرع می شود. در مورد مواد معدنی، سعی کنید 4000-3000 میلی گرم سدیم، 1000 میلی گرم پتاسیم و 3000 میلی گرم منیزیم را در طول روز برای کاهش عوارض جانبی مصرف کنید.

بررسیها نشان میدهد که ابتلا به بیماریهایی همچون سنگ کلیه، نارسایی کبد، تضعیف سیسیتم ایمنی بدن، اختلال در عادات ماهیانه و اختلال در ضربان قلب از عوارض این رژیم به مدت طولانی هستند. زمانی که فستینگ انجام میدهید ذخایر گلیکوژن کاهش پیدا کرده و انسولین افت میکند و در نتیجه به شکل طبیعی بدن چربی سوزی را انجام میدهد. لیمو، اختصاصا، سرشار از پکتین می باشد، پکتین نوعی فیبر است که به تثبیت سطح قند خون و مبارزه با التهاب کمک کرده و می تواند سرعت رشد سلول های سرطانی را هم کم کند.

کتوژنیک اصفهان

درست است که رژیم کتوژنیک این روزها طرفداران زیادی را به سوی خود جلب کرده و از سلبریتیها گرفته تا مردم عادی دنبال این رژیماند؛ اما یادتان باشد پیروی از این رژیم، تنها برای مدت کوتاهی مجاز است. بر خلاف تصور عموم حذف چربی ها و گوشت از وعده های غذایی نه تنها به کاهش وزن کمک نخواهد کرد بلکه با برهم زدن تعادل سوخت و ساز بدن سبب انباشت چربی ها نیز می شود. کاهش وزن تنها زمانی میتواند بهترین عملکرد را با خود به دنبال داشته باشد که شما انسولین کمتری را در طول روز تولید نمائید. مشروبات الکلی به دلیل داشتن کربوهیدرات می توانند شما را از رسیدن به مرحله کتوز محروم کنند. ᠎C onte nt h​as ᠎be᠎en g᠎enerated with G᠎SA Con te᠎nt G enerat᠎or Demover sion!

در واقع میتوان از کدو برای درمان یبوست دوره کتوز بدن استفاده کرد. اگر از مصرف غذاهای پر چرب می ترسید یا هنوز آمادگی ندارید که مصرف کربوهیدرات خود را به شدت کاهش دهید، کاملا طبیعی است؛ اما نگران نباشید ما در این بخش به 5 نکته که سبب افزایش موفقیت در رژیم کتو می شود، اشاره خواهیم کرد. رژیم کتوژنیک بر پایه مصرف غذاهای سرشار از پروتئین و چربی، و مصرف بسیار اندک غذاهای محتوی کربوهیدرات است. رژیم کتوژنیک یک رژیم سیرکننده است که بدون شمارش کالری یا پیگیری جذب مواد غذایی می تواند به کاهش وزن کمک کند.

رژیم های کتوژنیک

رژیم کتویی چون قابلیت سیر کردن خوبی دارد، باعث میشود بدون احتیاج به کالری شماری های وسواسی غذای مصرفی، وزنتان را کم کنید. این مواد غذایی با قابلیت سیرکنندگی شان سبب می شوند بدون نیاز به کالری شماری یا وسواس درمورد غذای مصرفی تان، وزن کم کنید. براساس یافتههای این مطالعه، میزان مرگومیر موشها در دوران رژیم کتوژنیک، نسبت به زمان تغذیه با غذاهای سرشار از کربوهیدرات، بهطور چشمگیری کاهش یافت. شما ممکن است در این محدوده از مصرف کربوهیدرات به نتایج بسیار خوبی برسید، اگر غذاهای واقعی و غیر فرآوری شده بخورید.

توصیه می کنیم که به اندازه کافی غذاهای پروتئینی و سبزیجات کم کربوهیدرات و چربی کافی مصرف کنید تا از حس گرسنگی بتوانید جلوگیری کنید. برای انسجام پیدا کردن مایه همبرگر، به آن پودر سوخاری اضافه کنید تا جایی که مایه قابلیت فرم دادن پیدا کند. بعلاوه، زیاد شدن کتونها، کم شدن قند خون و در نتیجه بهبود حساسیت به انسولین از نقاط قوت رژیم کتویی میباشد. این درحالی است که تغییرات رژیم غذایی می تواند راهی کم هزینه برای بهبود سلامت کلی بدن باشد.

رژیم کتوژنیک برای لاغری

اما روش کار رژیم کتوژنیک مصرف چربی و کاهش مصرف کربوهیدرات است که همین موضوع میتواند بر روی سلامت کلی بدن تاثیر منفی بگذارد. علاوهبراین، پیش از این مطالعهٔ دبگری در موشها نشان داده بود که یک زیرمجموعه از سلولهای تی گاما دلتا در موشها میتواند بهطور مؤثری بر کشتار سلولهای هوایی آلوده به ویروس آنفولانزا تأثیر بگذارد. پژوهشگران دریافتند که رژیم کتوژنیک توانست با افزایش شمار سلولهای تی گاما دلتا در راههای هوایی موشها به محافظتشان در برابر ویروس آنفولانزا کمک بکند. در مطالعه جدید، گسترش سلولهای تی گاما دلتا توانست شمار ویروسها را در موشهای دارای رژیم کتوژنیک، کمتر کند.

یک عدد خرمای متوسط دارای ۱۶۷ میلی گرم پتاسیم است که به نسبت میوه های دیگر بالا می باشد و برای جلوگیری از بیماری های کلیوی موثر است. بعضی از چاشنیها و سُسها: چرا که عموماً دارای چربی ناسالم و شیرینی هستند. در این روش از رژیم چربی ها در کبد تبدیل به کتون شده و به این طریق سبب کاهش قند خون و سطح انسولین می شود و این عمل به همراه افزایش کتون ها مزایای فراوانی برای سلامتی ایجاد می کند. این نشان میدهد که محیط میکروبی روده برای رژیم غذایی کتونی لازم است تا تشنجها را به طور موثر کاهش دهد.

رژیم کتوژنیک با پروتئین بالا: این نوع از رژیم تا حدودی شبیه به روش استاندارد است با این تفاوت این روش حاوی مقدار بیشتری پروتئین است. بعد از گذشت این مدت، با دست آب اضافه کدوهای رنده شده را بگیرید. بعد از آماده شدن مایه این برگر گیاهی، شما میتوانید آن را به مدت 20 دقیقه با رومال کردن روغن در فر 170 درجه سانتیگراد بپزید. بدن شما بعد از سه تا چهار روز از زمانی که کمتر از پنجاه گرم کربوهیدرات در روز دریافت کند، دیگر گلوکز کافی برای سوزاندن و تبدیل آن به انرژی ندارد.

[arpw limit=”10″]

سلام دوستانی که اطلاع دارن لطفا راهنمایی کنید من و همسرم چند ماهه تو اقدام هستیم برای پسر دار شدن که موفق نبوده تا الان تا به حال بارداری نداشتم همین سایت خوانده بودم باید گرمی و گوشت قرمز زیاد استفاده کرد حالا این رو زن باید رعایت کنه یا مرد ؟ در رژیم کتوژنیک، بیشتر وعدههای غذایی از گوشت قرمز، ماهی، ماکیان و سبزیجات غیرنشاستهای تشکیل میشود. رژیم لاغری کتوژنیک با کاهش شدید کربوهیدرات و جایگزینی آن با چربی یک حالت متابولیکی به نام کتوز در بدن ایجاد می کند.

رژیم کتوژنیک صارمی

سرطان: رژیم کتوژنیک اثرات ضد توموری خود را با کاهش منابع انرژی به سلولها نشان داده است. در برخی اسبابک ها تبصره شده است کدام ممکن است تخم کتان میتواند مشکلات هورمونی هم داشته باشد. حالا سیر له شده، شوید خشک و تخم مرغها را به کدوها اضافه کنید. آووکادو، پنیر، بیکن یا تخم مرغ اضافی را نیز می توانید اضافه کنید. مقدار مصرف پروتئین هم متوسط است یعنی چیزی حدود ۱۱۲ گرم گوشت، ماهی یا مرغ در هر وعده می باشد.

رژیم کتوژنیک برنامه غذایی

بااینحال ممکن است کلید چیرهشدن بر بیماریهای ویروسی در درون بدن ما وجود داشته باشد و با رژیم کتوژنیک این کلید فعال شود. با ورود به فاز کتوسیس بدن چربی و کتون را سوخت اصلی بدن قرار میدهد. این واکنش در موشها نسبت به انسانها دیرتر شروع میشود؛ زیرا موشها به گیرندههای سلول T وابسته هستند، اما در انسان این واکنش سریعتر اتفاق میافتد؛ زیرا سلولهای تی گاما دلتا میتوانند بهطور مستقل گسترش یابند. اما لازم است بدانید که بسته به وزن شما این کاهش وزن میتواند متفاوت باشد. الکل: چون اکثر نوشیدنی های الکلی قند دارند بدن شما را از حات کتوزیس خارج میکنند.

رژیم کتوژنیک کرمانی

ب : داروهایی که نیاز به مصرف انسولین را کاهش می دهند و حساسیت بدن نسبت به انسولین را افزایش میدهند مصرف کنید. در واقع مطالعات انجام شده نشان میدهد که رژیم کتوژنیک کارایی بیشتری نسبت به رژیمهای کمچربی دارند. در واقع نیاز این افراد رو به دارو برای کنترل بیماری از بین میبرد و کمتر دچار حملات صرع میشدن. در واقع تحقیقات نشان داده که رژیم کتوژنیک خیلی بهتر و موثرتر از رژیم معمولی کمچرب است.

رژیم کتوژنیک لاغری

رژیم کتوژنیک که مطالعات فراوانی بر آن انجام شده است، مهر تاییدی بر این مسئله است. رژیم کتوژنیک هدفمند: در این روش از رژیم فرد اجازه دارد قبل از تمرینات ورزشی کربوهیدرات بیشتری مصرف کند. پژوهشگران دستهای از موشها را یک هفته قبل از آلودهشدن به ویروس آنفولانزا با رژیم کتوژنیک تغذیه کردند. در این نوع رژیم شما باید 25 گرم کربوهیدرات را 45 دقیقه قبل از انجام تمرینات ورزشی، مصرف کنید. اما باز هم، مهم است که با پزشک مشورت کنید تا بفهمید چه چیزی برای شما یا فرزندتان مناسب است.

علاوهبر این، مصرف پتاسیم بیشتر ممکن است به شما کمک کند تا استفاده از رژیم کتوژنیک راحتتر باشد. زمانی که در روند کاهش وزن رژیم غذایی شما غنی از مواد غذایی حاوی چربی و پروتئین ها باشد. بعد از گزینه هایی مثل بادام هندی، شما میتونید از مواردی مثل لوبیا، نخود سبز هم کم کم استفاده کنید تا میزان کربوهیدرات رو توی برنامه غذاییتون کم کم افزایش بدین. تشنجهای مقاوم به درمان به ویژه در بچهها ،اختلالات دستگاه عصبی مرکزی؛ مثل آلزایمر، پارکینسون، ام اس و … نکته مهمی که حتما باید به آن اشاره کرد این است که همه کربوهیدرات ها با هم برابر نیستند.


منتشر شده

در

توسط