رژیم کتوژنیک ، رژیم لاغری بدون کربوهیدرات – دانشنامه باریج اسانس

11 رژیم کتوژنیک به چه افرادی توصیه رژیم کتوژنیک میشود؟ کیک برانیز کتوژنیک، یک کیک کم کربوهیدرات است که قابل مصرف به صورت سرد و گرم می باشد. ۱.کاهش وزن و لاغری:طبق تحقیقات صورت گرفته رژیم های لاغری کم کربوهیدرات از جمله رژیم کتوژنیک نسبت به سایر رژیم های غذایی بر روی کاهش وزن تاثیر گذارترند.در این رژیم شرایط برای سوزاندن چربی بدون تحمل گرسنگی برای فرد مهیا می شود. اگر چه رژیم کتوژنیک به صراحت نیازی به گنجاندن تناسب اندام در برنامه روزانه شما ندارد اما افزایش فعالیت بدنی همیشه زمانی مهم است که می خواهید وزن بدن خود را کاهش دهید یا آن را حفظ کنید. Th​is data w​as c re at᠎ed by  Content Generat or D​emover᠎sion.

کتوژنیک گیاهی

رژیم کتوژنیک چیست این یک هشدار نیست و دلیل آن به خاطر تراوشات اضافی فاز کتوسیس است. به غیر از کاهش چربی ، دلیل عمده این که بسیاری از افراد به رژیم های کتوژنیک روی می آورند ، به دلیل بهبود عملکرد مغز و یکی از راه های تقویت مغز ، درمان تقویت حافظه ، شفافیت فکر ، یادآوری حافظه ، بهبود یادگیری و غیره است. به همین دلیل نیاز است با عوارض رژیم کتوژنیک نیز آشنا باشیم.

رژیم کتوژنیک در واقع به عنوان ابزاری برای درمان بیماری های عصبی مانند صرع نشات گرفته است. اگرچه آجیل، دانه ها و پروتئین های حیوانی مانند گوشت گاو می توانند هزینه های شما را افزایش دهند. رژیم کتوژنیک یک برنامه غذایی تجاری نیست، بنابراین هیچ هزینه ایی برای شروع این رژیم وجود ندارد. در فصل محصولات تازه، همراه با سبزیجات منجمد، که می توانند به اندازه همتایان تازه خود سالم باشند، به کاهش هزینه های شما کمک خواهد کرد. • کافئین: کافئین ممکن است فوایدی برای انرژی، کاهش چربی و عملکرد آن داشته باشد. پس در یک واحد رژیم غذایی ۲۰۰۰ انرژی روزانه، خواهید کرد می توانید ۸۰۰ انرژی پروتئین بخورید کدام ممکن است برابر همراه خود ۲۰۰ خوب و دنج می باشد.  Th​is data h as been generated ᠎by GSA Content Gener᠎ator  DEMO !

مطالعه ای بر روی 30 کودک مبتلا به اوتیسم نشان داد که پس از یک رژیم غذایی کتوژنیک برای شش ماه، توانایی آنها در برقراری ارتباط با دیگران بهبود می یابد.16. اشکال دیگر رژیم های کتوژنیک شامل رژیم های کتوژنیک چرخه ایی است که به عنوان چرخه کربوهیدرات نیز شناخته می شود و رژیم های کتوژنیک هدفمند، که امکان تنظیم مصرف کربوهیدرات در حول ورزش را فراهم می کند. یک استثناء لوبیا سبز است که نسبت به لوبیاهای دیگر نشاسته کمتری دارد. این رویکرد غذایی در بین افراد مبتلا به دیابت نوع 2 که به دنبال کاهش A1C خود هستند، محبوبیت فزاینده ایی پیدا کرده است که میانگین اندازه گیری دو تا سه ماهه سطح قند خون است.

این موارد معمولا برای مدت زمان کوتاهی ایجاد میشن و بعد از بین میرن. برای ورزشکاران استقامتی، گذار به رژیم کتوژنیک ممکن است زمان ریکاوری بعد از تمرین را کاهش دهد اما برای ورزشکاران معمولی، انتقال به رژیم کتوژنیک ممکن است در ابتدا پایبندی به روال تناسب اندام شما را به یک چالش تبدیل کند. در رژیم کتوژنیک مصرف کربوهیدرات ها به طرز قابل چشم گیری کاهش می یابد و فرد با مصرف چربی و جایگزین آن و با سوزاندن چربی انرژی بیشتری را جذب بدن می کند.

اگر هنگام شروع رژیم کتوژنیک احساس می کنید سطح انرژی شما بسیار کاهش می یابد، کاهش کربوهیدرات ها را کاهش دهید و مطمئن شوید که این کار را بهجای یک باره، به تدریج انجام دهید. به عنوان مثال، یک بررسی قبلی نشان داده است که محدودیت رژیم غذایی کربوهیدرات ها ممکن است نیاز به دارو را در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کاهش دهد یا از بین ببرد. میوه ها : میوه ها دارای آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و مواد معدنی بالا هستند که ایمنی شما را بهبود بخشیده و گرسنگی شما را از بین می برند. ماهیهای چرب مثل ماهی شیر، ماهی سالمون، ساردین، قزل آلا، تن و ماکرل دارای چربیهای حیوانی سالم هستند که با رژیمهای کتویی سازگاری دارند.غذاهای دریایی مثل میگو یا کالاماری هم گزینههای مناسبی برای این نوع رژیم هستند.

رژیم کتوژنیک برای ورزشکاران

در انواع برنجها، سالادها، ساندویچها و یا حتی به تنهایی میتوان از تن ماهی استفاده نمایید. هدف این است که به طور کلی حدود 70 تا 80 درصد کالری روزانه خود را از چربی ها دریافت کنید. داده ها نشان می دهد که یک مرد آمریکایی 20 ساله یا بالاتر، 46.4 درصد از کالری روزانه خود را از کربوهیدرات دریافت می کند و یک زن آمریکایی بالای 20 سال، به طور متوسط 48.2 درصد از کالری روزانه خود را از کربوهیدرات دریافت می کند.

رژیم کتوژنیک همچنین میتواند تعادل آب و مواد معدنی بدن را تغییر بدهد؛ بنابراین افزودن نمک اضافی به وعدههای غذایی یا مصرف مکملهای معدنی میتواند کمک کند. ابتدا، مقدار 25/1 فنجان آب گرم را بر روی مخلوط مرحله قبل اضافه کنید و به خوبی با یکدیگر هم بزنید. همه این موضوعات دست به دست هم میده تا شانس بارور شدن در خانم ها افزایش پیدا کنه. بنابراین شانس ابتلا به بیماریهای قلبی بالا میرود. هنگامی که ما قند و کربوهیدرات میخوریم، در خون به قند شکسته میشود.

نوعی دارو به نام مهارکنندههای سدیم-گلوکز کوترنسپنتر 2 (SGLT2) برای دیابت نوع 2 میتواند خطر ابتلا به کتواسیدوز دیابتی را افزایش دهد، یک وضعیت خطرناک که باعث افزایش اسیدیته خون میشود. در رژیم کتو شما بیشترِ کالری مورد نیاز بدن خود را از پروتئین و چربی به دست میاورید و میزان کمی کربوهیدرات میخورید و تقریباً هر مواد غذایی که کربوهیدرات آن راحت هضم میشود، مثل قند، شکر و غلات از مصرف روزانه شما حذف میشود. بثورات کتو در هر فردی ممکن است رخ دهد اما در زنان آسیایی شایعتر است.

البته توجه فرمائید این فقط لیست ده روزه رژیم است و به این معنی نیست که رژیم کتو بایستی ۱۰ روزه باشد بلکه رژیم بسته به میزان کاهش وزنی که افراد بایستی داشته باشند ممکن است چند ماه بطول بیانجامد. هیچ مزیت جادویی کاهش وزن را نمی توان از این رژیم به دست آورد. یک مطالعه قدیمی نشان داده است که رژیم کتوژنیک، حساسیت به انسولین را تا 75 درصد بهبود می بخشد. از سوی دیگر این فیلم اولین تولید بزرگ با حضور لیندسی لوهان است که بعد از بیش از یک دهه ناکامیهای شغلی و دستوپنجه نرم کردن با مشکلاتی همچون اعتیاد، سعی دارد دوباره به روزهای اوج خود بازگردد.داستان فیلم در مورد وارث جوانی است که بعد از بروز یک حادثه در اسکی، حافظه خود را از دست داده و دچار فراموشی شده است.

پنکیک کتوژنیک

[arpw limit=”10″]

یکی دیگر از ایراد های اساسی این برنامه غذایی مشکلات کلیه است. به نظر میرسد که این رژیم در درمان بیماران با نقص انتقال ژنتیکی گلوکز که در آن گلوکز خون قادر به عبور از سد خونی مغزی نیست و تعدادی دیگر از اختلالات مادرزادی متابولیک نیز مفید است.به عنوان مثال نشان داده شده از این رژیم در کند کردن اسکلروز جانبی آمیوتروفیک که یک اختلال در سلولهای عصبی و حرکت است، نقش دارد. به عنوان مثال : آجیلها، دانهها، آواکادو، سبزیجات برگدار و …

در روز های پایانی خروج از رژیم کتوژنیک مصرف فیبر باید به مراتب و پله پله افزایش پیدا کنه. مروری بر این شکل از غذا خوردن نشان می دهد که ممکن است این رژیم به کاهش اشتها کمک کند، اما اینکه چگونه این اتفاق می افتد باید بیشتر مورد مطالعه قرار گیرد. خوردن مقدار زیادی فیبر میتواند به کاهش وزن کمک کند. رژیم کتوژنیک بر این اصل استوار است که با تخلیه کربوهیدرات های بدن که منبع اصلی انرژی آن هستند، می توانید بدن را وادار به سوزاندن چربی برای سوخت و ساز کنید و در نتیجه کاهش وزن را به حداکثر برسانید.

غذاهای کتوژنیک ایرانی

بیماری آلزایمر: رژیم کتو ممکن است به کاهش علائم بیماری آلزایمر و کند کردن پیشرفت آن کمک کند. رژیم های کتوژنیک با کالری بسیار کم ممکن است به افرادی که اضافه وزن دارند یا چاق هستند کمک کند BMI خود را کاهش دهند و سایز بدن خود را کم کنند. از آنجایی که اصل اصلی رژیم کتو، شمارش و کاهش کربوهیدرات ها است، راهی که معمولا برای کنترل قند خون مورد استفاده قرار می گیرد.

رژیم کتوژنیک میوه

از آنجایی که بسیاری از غذاهای فرآوری شده برای رژیم غذایی کتوژنیک مناسب نیستند، تغییر به سمت خرید غذاهای کامل و فرآوری نشده ممکن است گران به نظر برسد، به خصوص با تاکید بر غذاهای پرچرب و غنی از پروتئین. از آنجایی که سطوح بالای چربی حیوانی در رژیم غذایی با افزایش سطح کلسترول مرتبط است، هدف قرار دادن انواع خوبی از چربی های گیاهی می تواند مفید باشد. شما باید با یک سایت معتبر کار کنید تا مطمئن شوید که این رژیم را به شیوه ایی سالم، بدون افزایش خطر عوارض یا عوارض جانبی منفی دنبال می کنید.

ویدیو / حرکت عجیب آرژانتینیها در سالن بسکتبال علیه امباپه

مهر:متخصص تغذیه گفت: رژیم «کتوژنیک» عوارض زیادی … اشاره به اینکه میزان کاهش وزن اولیه در این رژیم در افراد مختلف فرق دارد، افزود: در بلند مدت … [Source: Entekhab]

از طرفی هم افرادی که از این رژیم برای لاغری استفاده میکنن به هیچ وجه احساس گرسنگی نمیکنن. این تغییرات معمولا توسط ورزشکارانی که به دنبال استفاده از رژیم کتوژنیک برای افزایش عملکرد و استقامت هستند و نه توسط افرادی که به طور خاص بر کاهش وزن تمرکز دارند، انجام می شود. مطالعه دیگری روی 349 فرد مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد که افرادی که از رژیم کتوژنیک پیروی می کردند، به طور متوسط 26.2 پوند (11.9 کیلوگرم) در یک دوره 2 ساله از دست دادند. نکته مهمی که اینجا باید ذکر کنیم این هست که لزوما جایگزین کردن چربی به روغن نارگیل و ماهی قزل آلا ختم نمیشه.


منتشر شده

در

توسط