رژیم کتوژنیک ؛ رژیم لاغری یک ماهه

رژیم کتوژنیک به اندازه کافی کربوهیدرات، پروتئین کم و چربی دارد که بدن را وادار به سوزاندن چربی های ذخیره شده به جای کربوهیدرات های مصرفی برای رژیم کتوژنیک انرژی می کند. یکی از مهمترین مزایای رژیم کتوژنیک و صرع این است که در حالی که هنوز کنترل عالی را ارائه می دهد ، امکان استفاده از داروهای کمتری را فراهم می کند. فقط بدانید که طبق داده های دانشکده پزشکی هاروارد، آزمایشات کنترل شده طولانی مدت و تصادفی در رژیم کتو محدود است، بنابراین معلوم نیست که آیا کتو برای طولانی مدت بی خطر و موثر است یا خیر.

کتوژنیک دایت چیست

همبرگر کتوژنیک حامیان این رژیم می گویند چندین بار آن را تکرار کنید به همان اندازه به هدف تمدید شده مدت کاهش چند پوند برسید، بعد از همه طرفدار تبدیل می شود بین فاصله ها، فضا ای ۵ به همان اندازه ۷ روزه قرار دهید. در این تحقیق، ۲ گروه از شرکت کنندگان سالم به مدت ۳ هفته یک رژیم کم کالری(در حدود ۸۰۰) را گرفتند.یک گروه فقط ۵ درصد از کالری هایش را از کربوهیدرات گرفت و گروه دیگر هم این سهم را به ۲۰ درصد رساند.

رژیم غذایی سالم یا لاغر کننده، تنها چیزی نیست که برای کاهش وزن به آن نیاز دارید. رژیم کتو نه تنها وعده کاهش وزن را می دهد، بلکه مدعی است باعث کاهش گرسنگی می شود و به تعادل قند خون کمک می کند. رژیم کتوژنیک، با حفظ سطح قند خون کم، کمک میکند تا این خطر را از بین ببرد. بر اساس مقاله ای که در ژوئن 2021 در International Journal of Molecular Sciences منتشر شد، این توت ها حاوی فلاونوئیدها، آنتی اکسیدان های قوی هستند که می توانند به کاهش فشار خون و ارتقای شریان های سالم کمک کرده و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهند.

از بهترین نوشیدنی ها در رژیم کتوژنیک میتوان به چای اشاره کرد که مصرف آن برای افزایش چربی سوزی، کاهش قند خون خوب است، ولی تعداد کثیری از افراد نمیتوانند چای را بدون قند و یا شکر مصرف کنند. با از دست دادن این آب موجود در ذخایر گلیکوژن وزن شما نیز کاهش پیدا میکند. رژیم کتوژنیک یک برنامه غذایی پرچرب و کم کربوهیدرات است که هدف آن کاهش وزن با قرار دادن بدن شما در حالت کتوز چربی سوز است.

این میوه کم کالری همچنین یک میان وعده عالی برای کاهش وزن است که حاوی حدود 31 کالری در هر ½ فنجان است. آنها به عنوان یک میان وعده یا برای تهیه جو دوسر یا ماست بسیار عالی مصرف می شوند. آنها همچنین مقدار زیادی آنتی اکسیدان ویتامین C ارائه می دهند. سالما میتواند براساس شرایط کاربر به او برنامه غذایی و ورزشی ارائه دهد. همان اندازه وعده تقریباً 4 گرم فیبر (13 درصد از نیاز روزانه) و 3.5 گرم قند را ارائه می دهد. تشویق به مصرف وعده های منظم غذا و تشویق به فعالیت بدنی برای کاهش وزن از دیگر مزایای این رژیم هستند.

کتوژنیک نمونه رژیم دکتر اوسطی

اگرچه فیبر موجود در آن چیزی کمتر از 2 گرم در هر فنجان نیست و نزدیک به 13 گرم قند دارد، طالبی حاوی مقدار قابل توجهی کربوهیدرات در هر وعده است که باعث می شود در اکثر برنامه های کتو مناسب باشد. مقدار بالای آب طالبی آن را تبدیل به خوراکی آبرسان می کند و کالری را پایین نگه می دارد، حدود 54 کالری در هر فنجان مکعبی، بر اساس داده های USDA. به جای شکر سفید می توانید از کمی شکر قهوه ای یا بهتر از آن عسل استفاده کنید. پس لازمه رژیم کتو محدود کردن شیرین کننده هایی چون عسل و شکر است.

رژیم کتوژنیک خوب یا بد

اگر میخواهید از شیرین کننده در دستور غذایی خود استفاده کنید. چه آنها را به دستور غذا و کیک اضافه کنید و چه یک مشت از آنها را به صورت خام میل کنید، شاه توت و تمشک می تواند یک افزودنی عالی برای برنامه غذایی کتو شما باشد. توت فرنگی با 53 کالری در هر فنجان، یک ماده کم کالری برای اضافه کردن به ماست، غلات یا اسموتی ها است. این مرکبات و آب آن نیز کتو دوست هستند، بنابراین پیش بروید و یک اسلایس یا اب آن را به آب یخ خود اضافه کنید. با این وجود، پیش از شروع این رژیم، با پزشک خود درباره آن مشورت کنید.

کتوژنیک و کبد چرب

[arpw limit=”10″]

بهترین رژیم لاغری سریع | در رژیم لاغری گام چه چیزهایی میتوانید بخورید؟

اگر بارها برای کاهش وزن و تناسب اندام اقدام کردهاید اما موفق نبودهاید، رژیم لاغری گام شاید بهترین انتخاب برای کاهش وزن باشد. در این رژیم ه … [Source: Hamshahri]

جایگزین خوبی برای آسپارتام است ولی نباید در مصرف آن زیاده روی کرد، چرا که مضراتی نیز دارند. همچنین برخلاف استویا که اشتها رو کم میکند اریتریتول باعث پرخوری میشود که این به نوبه خود برای افرادی که رژیم دارند بسیار ناخوشایند می باشد. با خیال راحت رژیم بگیرید و از تیم مراقبت های بهداشتی خود بپرسید که آیا کتو برای شما مناسب است یا خیر. سعی کنید از شیرین کننده های دیگر استفاده نکنید چون باعث افزایش سطح قند خون میشوند و یا ممکن است برای رژیم کتو مناسب نباشند. در حقیقت، مطالعات نشان میدهند که نمونه رژیم کتوژنیک گیاهی مرتبط با کاهش خطر ابتلا به سرطان و بهبود سطوح بیماری قلبی از جمله BMI، کلسترول و فشار خون است.

قنادی کتوژنیک

هنگام پیروی از رژیم کتوژنیک، سطح انسولین، هورمون مهمی که به بدن در جذب گلوکز از جریان خون کمک می کند، کاهش می یابد. اگر شما دارای فشار خون هستید. مالتودکسترین تهیه شده از محصولات نشاسته ایی مانند گندم، ذرت، برنج که به همان میزان شکر، دارای کربوهیدرات است و برای رژیم کتوژنیک مناسب نیست. همانطور که می بینید، این غذاها دارای میزان بالای کربوهیدرات ها می باشند. عسل با اینکه دارای انتی اکسیدان است، اما دارای کربوهیدرات است و مناسب رژیم کتوژنیک نیست. از آنجایی که بدن شما ترجیح می دهد گلوکز را به جای چربی بسوزاند، ممکن است در برابر تبدیل به کتوز مقاومت کند و این کار را انجام نمی دهد مگر اینکه به شدت به محدودیت های کربوهیدرات و پروتئین پایبند باشید.

کتوژنیک و بدنسازی

کربوهیدرات ها (شامل قند و گلوکز) منبع سوخت و ساز

بدن و تامین انرژی انسان جهت فعالیت های روزمره می باشد. زمانی که شما بیش از حد از این دسته مواد غذایی استفاده میکنید، بدن به اندازه نیازش انرژی دریافت میکنه. بدن شما تمایل دارد کربوهیدرات های حاوی گلوکز را برای انرژی بسوزاند. برای استفاده از چربی به عنوان انرژی، کبد شما چربی را به موادی به نام کتون تبدیل می کند و به جای گلوکز می سوزاند. به گفته کلینیک کلیولند، با این وجود هنوز دوز ویتامین C تقویت کننده سیستم ایمنی دریافت می کنید که یک آنتی اکسیدان است که با رادیکال های آزاد (ترکیبات مرتبط با پیری و بیماری مزمن) مبارزه می کند و هضم سالم را تقویت می کند.

فروشگاه کتوژنیک در شرق تهران

رژیم هدفمند به گونه ایی است که تنها در زمان انجام تمرینات ورزشی می توانید از کربوهیدرات ها استفاده می کنند. البته نباید بخش مربوط به تمرینات ورزشی را هم نادیده گرفت. این مورد مهمترین عامل برای دستیابی به سطح کتوز است. اگر سوخت و ساز بدن شما کم است و چربی سوزی شما پایین است باید رژیم خود را تغییر دهید. در رژیم کتوژنیک باید غذاهای پرکربوهیدرات مانند نشاسته ها، قند و شکر و سایر غذاهایی که در ترکیبات خود دارای کربوهیدرات هستند محدود شود. آب یک لیمو دارای 3 گرم کربوهیدرات و فقط حدود 11 کالری دارد.

کتوژنیک یعنی چه

همچنین دارای مقداری پروتئین، پتاسیم و ویتامین C و A می باشد که از طعم ترش میوه می توان به صورت خام، بو داده یا پوره شده در یک اسموتی کوچک و کم کربوهیدرات استفاده کرد. به گزارش MedlinePlus، فقط به یاد داشته باشید که قبل از خوردن برگ ها را جدا کنید، زیرا به دلیل اسید اگزالیک می توانند در مقادیر زیاد سمی باشند. یکی دیگر از عوارض رژیم کتوژنیک برهم خوردن تعادل آب و مواد معدنی در بدن است. Th᠎is da​ta h as been  done by  Con᠎te nt G​enerat or᠎ Demoversi on.

رژیم غذایی کتو یک رژیم غذایی حجیم معمولی پرکربوهیدرات است. توجه: فهرست بالا بخشی از مواد غذایی بود که می توانید در این برنامه غذایی استفاده کنید. در این حالت صرف نظر از اینکه فرد تا چه اندازه رژیم غذایی کامل و سالمی داشته باشد، یا اینکه تا چه میزان از مواد معدنی و ویتامین­ها استفاده می­کند، باز هم شاهد کمبودهای تغذیهه­ا در فرد خواهیم بود. برای اینکه کاهش وزن نداشته باشم چه توصیه ای دارید؟ در واقع، با از بین بردن آب اضافی موجود در اندامها و کاهش میزان ترشح انسولین در رگهای خونی، لاغری را به همراه دارد.

متاسفانه هموطنان عزیز ایرانی به دلایل زیادی همچون تحریم های خرید اینترنتی و در برخی موارد عدم تسلط کافی به زبان انگلیسی، نمی توانند به راحتی به منابع علمی و به روز در زمینه رژیم های کارآمد لاغری دسترسی داشته باشند و همین موضوع سبب شده تا کاهش وزن و دستیابی به تناسب اندام برای بسیاری از ما به یک رویای دور و تقریبا دست نیافتنی تبدیل شود. در سال های اخیر، رژیم کتو که با عنوان رژیم کتوژنیک نیز شناخته می شود، یک برنامه محبوب برای کاهش وزن بوده است. اطلاعاتی که در نشریه علمی مقاله های مروری علوم پزشکی و داروشناسی اروپا منتشر شد، نشان داد که وقتی شما برای کاهش بیشتر از ۲ کیلوگرم وزن فقط ۲ هفته وقت داشته باشید، رژیم کتوژنیک بهترین شانس شما خواهد بود.

تحقیقات نشان داده است که رژیم کتوژنیک میتواند باعث کاهش قابلتوجه حملات تشنجی در کودکان صرعی شود. با توجه به رابطه بین وزن و دیابت نوع 2، این کاهش وزن بسیار کمک کننده است. برای کسانی که دیابت دارند و همچنین کسانی که به دنبال رژیم لاغری هستند، شیرین کننده طبیعی استویا میتواند بسیار مناسب باشد چون جذب بدن نمیشود ولی کام شما را شیرین میکند. رژیم سیب و دارچین نی نی سایت|طریقه مصرف کینوا برای لاغری|پروتئین وی برای لاغری نی نی سایتآنها شامل پروتئین های حیوانی مانند گوشت گاو، مرغ، بوقلمون، ماهی و غذاهای دریایی هستند.


منتشر شده

در

توسط