رژیم کتوژنیک برای لاغری- کتوژنیک چیست؟

♦ توی رژیم کتوژنیک هم میتونم رژیم کتوژنیک عضله سازی کنم؟ ♦ چقدر پروتئین باید توی رژیم کتو مصرف کنم؟ ♦ آیا کتوز خطرناک است؟ ♦ آیا رژیم کتو باعث ریزش مو میشه؟ با توجه به اینکه توی بیماری کبد چرب نباید کاهش وزن سریع داشته باشیم و در رژیم کتوژنیک ما کاهش وزن سریع داریم بنابر این باعث فشار به کبد میشه و اکثر بیماران مبتلا به کبد چرب نباید از این رژیم استفاده کنند مگر اینکه بیماری خفیف باشه. بر خلاف دیگر رژیم های غذایی با کربوهیدارت پایین، رژیم کتو بر چربی که مسئول تهیه و تولید ۹۰ درصد انرژی روزانه مورد نیاز بدن است تمرکز میکند.  Content was c​re​at ed ᠎wi th ​ Conte​nt G᠎ener at or Demov​er​sion!

اپلیکیشن کتوژنیک

رژیم کتوژنیک ۷روزه این مسئله و بروز مشکلاتی نظیر اسهال یا یبوست یکی از عوارض شایع رژیم غذایی کتوژنیک هست که معمولا بعد از ۳-۴ هفته رخ میده، برای برطرف شدن این حالت سعی کنید از سبزیجات پر فیبر بیشتری استفاده کنید، مکمل منیزیوم هم میتونه به رفع یبوست ناشی از رژیم کتو کمک کننده باشه. در خصوص این رژیم باید اضافه کنیم از آنجایی که ماندن در این رژیم برای افراد سخت و دشوار است ، مطالعات کمی در مورد اثرات و عوارض این رژیم در طولانی مدت ، وجود دارد. گفته می شود انجام فعالیت هایی که بین 30 الی 120 ثانیه طول می کشد در ابتدای رژیم کتوژنیک دچار افت کیفی می شود و این شامل تمرینات وزنه می شود چون که هر ست تمرینی با هدف عضله سازی معمولا بیش از 30 ثانیه طول می کشد و گفته می شود که طی هفته اول رژیم کتوژنیک بهتر است که هر ست کمتر از 10 ثانیه طول بکشد و این می شود حدود 3 تکرار برای هر ست تمرین. This art ic le has be en w᠎ritten by Con᠎tent Ge᠎nerato​r  DEMO.

جالب است بدانید از این رژیم در سالیان دور، برای درمان بیماری صرع استفاده میشد، اما با پیشرفت علم پزشکی، داروهایی برای درمان این بیماری جایگزین شدند. البته این عوارض با کمک پزشک میتواند برطرف شود. این رژیم غذایی میتواند به افرادی دیابت دارند کمک کند تا از مواد قندی و محصولاتی که شیرینی و شکر زیادی دارند، استفاده نکنند. کتون ها سوخت جانشین بدن هستند که در هنگام کاهش گلوکز خون برای تامین انرژی بدن مورد استفاده قرار میگیرند. ♦ رژیم کتوژنیک برای بیمارانی که کیسه صفرا ندارند و یا سنگ کیسه صفرا دارند مناسبه؟ اگر به دنبال اسم آمپول برای پسر دار شدن هستید، باید بدانید که متاسفانه چنین دارویی وجود ندارد.

ممکن است در آغاز رژیم غذایی کتوژنیک، محدودیت هایی را در فعالیت های خود مشاهده کنید، اما این فقط به خاطر عادت کردن بدن شما به این رژیم برای مصرف چربی است. رژیم های کتوژنیک دوره ای یا هدفمند روش های پیشرفته تری هستند و در درجه اول توسط بدنسازان یا ورزشکاران استفاده می شوند. به علاوه، این افراد شاهد کاهش قابل ملاحظهای در سطح قند خون شدند، به طوریکه میزان استفاده از برخی داروهای کنترل قند خون در میانشان کاهش چشمگیری داشت.

همچنین در کبد چربی را به کتون تبدیل می کند که می تواند انرژی مغز را تامین کند. همچنین بدن در مواجه با کم خوابی اثر سوء روی هورمون های موثر بر اشتها مثل لپتین و گرلین می گذارد و باعث می شود، تعادل آن ها به هم خورده و اشتها افزایش یابد. رژیمدهندگان معتقد هستند که با این برنامه میتوانند به هدفشان یعنی کاهش وزن و چربی سوزی برسند. بنابراین برای ما خیلی سخت است که بخواهیم برنامه رژیم کتو را شروع کنیم و از آن مهمتر به آن پایبند بمانیم.

ماتینسون می گوید: «مطالعات نشان می دهد که کاهش وزن ناشی از داشتن یک رژیم کم کربوهیدرات برای بیش از ۱۲ ماه شبیه به رژیم معمولی و سالم است. برخلاف آنچه تصور می شود رژیم کتوژنیک یک رژیم غذایی نوظهور نیست، بلکه حدود ۱۰۰ سال است که در پزشکی از آن برای درمان تشنج های صرعی مقاوم به دارو ، مخصوصا در کودکان ، مورد استفاده قرار می گیرد ؛ رژیم کتوژنیک برای اولین بار حدود ۵۰ سال پیش ، توسط دکتر اتکینز با هدف کاهش وزن ، مورد استفاده قرار گرفت.

علاوه بر این، چای و اجزای آن برای افزایش چربی سوزی، کاهش قند خون، حفظ عملکرد شناختی و کاهش علایم پیری کمک می کنند. روزه منقطع همچنین می تواند به شما کمک کند تا سریعتر وارد مرحله ی کتوز شوید. این کاهش کربوهیدرات بدن شما را در وضعیت متابولیکی بنام کتوز قرار می دهد که وقتی این اتفاق بیفتد ، بدن شما در سوزاندن چربی ها فوق العاده کار می کند، همچنین بدن این چربی ها را به کتونهای موجود در کبد تبدیل می کند ، که می تواند انرژی مغزی را تامین کند. برخی از آنها در کبد به کتون تبدیل میشوند.

کتوژنیک رژیم مواد غذایی

[arpw limit=”10″]

کیا رژیم کتوژنیک گرفتن

اغلب ما دسرها و شیرینی ها را دوست داریم اما کالری بالای آنها موجب می شود که از خوردن آنها صرف نظر کنیم. رژیم کتوژنیک انواع مختلفی دارد که رایج ترین آنها کتوژنیک استاندارد با ۷۰٪ چربی، ۲۰٪ پروتئین و تنها ۱۰٪ کربوهیدارت است . با این تفاصیر رژیم غذایی لاغری سریع کاملا واضح هست که شیرین کننده هایی مثل شکر و قند جایی در رژیم کتوژنیک ندارن. از طرفی در رژیم کتو چربی بیشتر و پروتئین کمتری نسبت به رژیم کم کربوهیدرات داریم.

ناهار کتوژنیک

در ادامه میخوایم در مورد این صبحت کنیم که چطوری میشه هم از رژیم کتوژنیک استفاده کرد و هم با مشکل ریزش مو مواجه نشد. لاغری با خوردن یک وعده غذا نی نی سایت|رژیم کوتوژنیک|رژیم کتو ژنتیکبا این حال، توجه داشته باشید که برخی از افراد به هویج حساسیت دارند. رژیم غذایی کتوژنیک (یا به طور خلاصه رژیم کتو) یک رژیم کم کربوهیدرات و پرچرب است که فواید زیادی برای سلامتی دارد. با خرید محصولات کتویی و کتوژنیک می توانید انرژی مورد نیاز بدن خود را به طور کامل دریافت کنید. با این حال فقط رژیم های کتوژنیک استاندارد و پروتئین بالا به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته اند.

شواهد نشان می دهد که می تواند دفعات بروز تشنج را کاهش دهد، و برخی از افراد مبتلا به صرع که این نوع رژیم را دنبال می کنند، به طور کلی تشنج آن ها متوقف می شود. در روزهای ابتدایی رژیم کتوژنیک بدن اقدام به سوزاندن گلیکوژن اضافی (گلوکز ذخیره شده ) در کبد و عضلات می کند، و شکستن گلیکوژن مقدار زیادی آب در بدن شما آزاد می شود، بنابراین شما ناچارید برای دفع این آب دفعات بیشتری ادرار کنید. اسم این رژیم برگرفته از فرایند کتوزیس در بدن است ؛ سلول های ما به طور معمول ترجیح می دهند که از قند به عنوان سوخت رایج استفاده کنند ، حال اگر ما کربوهیدرات مصرف نکنیم ، منبع عمده قند خون از دسترس بدن خارج شده و بدن برای تولید انرژی از سایر منابع یعنی عمدتا چربی ها (و به میزان کم تر پروتئین)که فرم اصلی ذخیره انرژی در بدن هستند ، استفاده میکنند – محصول تولید شده در اثر سوختن چربی ها کتون بادی نام دارد .

رژیم کتوژنیک برای بیماران صرعی

با این وجود، برخی از این نوشیدنی ها به طور طبیعی با کمی آب میوه طعم دار شده و حاوی کربوهیدارت هستند. رژیم کتوژنیک دوره ای (CKD) : این رژیم شامل دوره هایی با مصرف کربوهیدرات بالاست مانند 5 روز رژیم کتوژنیک و به دنبال آن 2 روز رژیم با کربوهیدرات بالا. زمانی که بی کربنات مایع خارج سلولی و به دنبال آن ph خون کاهش می یابد، خون اسیدی شده و یا به اصطلاح اسیدوز صورت می گیرد.

آزمایش کتوژنیک

اگر به دنبال دستور العمل های سالم هستید، دستور العمل های کتو: رژیم کتو این یکی از مناسب ترین ها است، رایگان است و گویی این کافی نیست، بیش از 500 دستور غذای مختلف در دسترس دارد. رژیم کتوژنیک هدفمند (TKD) : این رژیم به شما امکان می دهد تا در طول تمرینات کربوهیدرات اضافه مصرف کنید. اگر ۲ الی ۴ روز رژیم غذایی ما کمتر از ۲۰ تا ۵۰ گرم کربوهیدرات دریافت کند ، بدن شروع به تولید کتون بادی می کند ، البته شروع این فرایند ممکن است در برخی زودتر و یا دیرتر رخ بدهد.

کتوژنیک تبادل نظر

رژیم کتوژنیک: این رژیم به استفاده اجتناب کرده اند کربوهیدرات به پایینترین میزان شخصی را انتخاب کنید و انتخاب کنید چربی به بالاترین میزان شخصی در کل روز پیشنهاد میکند به همان اندازه چربیهای هیکل کدام ممکن است مفید نیستند، بسوزند. مطمئن شوید که به اندازه کافی آب می نوشید ( نزدیک به یک گالن آب در روز ) و غذاهایی که دارای منابع مواد مغذی هستند را می خورید.گرفتن رژیم کتو ممکن است در کوتاه مدت مفید باشد و موجب کاهش وزن و بهبود بسیاری از بیماری ها شود، اما در طولانی مدت مشکلات زیادی به بار می آورد.

کتوژنیک دیجی کالا

در حقیقت بسیاری از مطالعات نشان می دهد که این نوع رژیم غذایی می تواند به شما در کاهش وزن و بهبود سلامتی کمک کند. بسیاری از افراد بیش از مقدار توصیه شده قند اضافه شده و غلات در روز مصرف میکنند. به طور کلی این شامل محدود کردن مصرف کربوهیدرات به حدود 20 تا 50 گرم در روز و مصرف چربی ها مانند گوشت، ماهی، تخم مرغ، آجیل و روغن های سالم است. در این مقاله به طور کامل به مقایسه این دو رژیم غذایی پرداختیم.

کتوژنیک نی نی

لاغری با رژیم کتوژنیک توی افراد مختلف متفاوته اما به طور میانگین حدودا ۸ کیلوگرم در یک ماه وزن کم میشه، توی برخی افراد این عدد بیشتره و توی برخی از افراد کمتر. صبحانه:املت با آووکادو، سالسا، فلفل، پیاز و ادویه جات. ممکنه شما با این کار مشکلی احساس نکنید اما چیزی که واضح هست اینه که باید آهسته و کم کم کربوهیدرات ها اضافه بشن. نگران نباشید، این مسئله بخاطر محصولات جانبی حاصل از تولید کتون ها در رژیم کتوژنیک هست. این نوع از رژیم به شما اجازه می دهد تا در کنار تمرینات ورزشی کربو هیدرات را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.


منتشر شده

در

توسط