رژیم کتوژنیک توسط متخصص تغذیه (بهترین دکتر کتو)

جایگزین رژیم کتو چه رژیمی می تواند رژیم کتوژنیک باشد؟ گر چه این رژیم چربی بالایی را داراست، ولی با شیوه ی چربی سوزی خاصی که در این رژیم وجود دارد، نه تنها مشکلی برای قلب پیش نمی آید، بلکه باعث پایین آمدن سطح کلسترول و تری گلیسیرید در خون میشود. در حالیکه برای رسیدن به کاهش وزن با روزه گرفتن میبایست با اتمام روزه و شروع کردن به خوردن فقط از مواد غذایی استفاده کنید که کالری آنها کم یا تقریبا بدون کالری میباشد. دلیلش این است که وقتی روزه شما به اتمام میرسد، هر گونه مواد غذایی را میل میکنید.

تثبیت کتوژنیک

کتوژنیک و قند خون گرچه این رژیم به درمان دیابت نوع ۲ کمک می کند، ولی این بیماری را به طور کامل و قطعی درمان نمیکند، بلکه در مواقعی که از این روش استفاده طولانی میکنید ممکن است، برای کسانیکه از این بیماری رنج میبرند، هم خطرناک باشد و باعث ایجاد شرایطی به نام کوادیسکی دیابتی میشود که برای افراد دیابتی خطر محسوب میشود. احتمالا الان دارید، به این فکر میکنید که چه موادی کالری بیشتر و کربوهیدرات کمتری را دارا میباشند؟ گرچه این پدیده بیشتر در دیابت نوع ۱ بیشتردیده شده، ولی در دیابت نوع۲ هم دیده میشود. این رژیم حتی برای ورزشکاران هم توصیه میشود چون در این روش با برنامه ریزی و مصرف کالری و پروتئین در زمان مشخص و در مقابل نخوردن غذا در زمان مشخص، این نتیجه حاصل خواهد شد که: به دلیل تاثیر مثبت این روش بر توده بدنی، چربی کمتری در بافت ها ذخیره شده و در مقابل حجم عضلات نیز بیشتر و خالص تر میشود.

هنگامی که میزان دسترسی به گلوکز بیشتر کاهش یابد ، تولید درون زای گلوکز قادر به تأمین نیازهای بدن نیست. این مولکولها نوعی سوخت محسوب میشوند که برای تأمین انرژی بدن به خصوص مغز مورد استفاده قرار میگیرند. میان وعدهها کمک میکند تا ویتامینها و انرژی لازم میان وعدههای مختلف را تأمین میکند. 6. آیا رژیم کتوژنیک به افرادی که دارای دیابت نوع ۲ هستند کمک میکند؟ علاوه بر این، این برنامه غذایی استفاده از غذاهای آبکی مثل سوپ و آبگوشت و توصیه میکنه، سوپی که داخل اون از سبزیجات کم کالری و کلم و گوجه فرنگی و فلفل و هویج هم استفاده بشه، قطعا باعث میشه که شما وعده های غذاییتون و خوردن روزانتون کمتر بشه.

در این حالت ذخایر چربی بدن به طور دائم در حال مصرف می باشند و تنها کاری که لازم است، شما انجام بدهید این است، که در یک برنامه غذایی کتوژنیکی باقی بمانید. فست یا فستینگ در رژیم غذایی کتوژنیک چیست؟ بیشتر بخوانید: برای عضله سازی چه غذایی بخوریم؟ اما علاوه بر آن با تاثیر بر روی توانایی بدن برای مقابله با بیماری ها، باعث خواهد شد که بدن انسان مقاوم تر شود و بیشتر با بیماری مقابله کند. در این رژیم میبایست برای رسیدن به کاهش وزن، مقدار مصرفی کربوهیدرات روزانه خود را به بیست الی پنج گرم کاهش دهید.

کتوژنیک محصولات

پروتئین با اختلاف زیاد از بقیه منابع در گروه مغذی ترین ها است و با استفاده از یک رژیم سرشار از پروتئین ۸۰ تا ۱۰ کالری بیشتر در روز می سوزانید. و به این ترتیب میزان انرژی شما در طول روز بیشتر خواهد شد. عملکرد رژیم کتوژنیک درمانی است و شامل بهبود کنترل تشنج در کودکان، نوجوانان و برخی از بزرگسالان مبتلا به صرع، درمان برخی از اختلالات متابولیک نادر، کند کردن پیشرفت برخی از بیماری های دیگر از قبیل اسکلروز جانبی آمیوتروفیک میشود. و «رژیم تعدیلشدهٔ اَتکینز» – را برای نوجوانان و بالغین مفیدتر میدانند. نتیجه این است که فرد در نهایت احساس میکند که تمریناتش فایدهای ندارد و به سختی تمرین میکند زیرا بدن فرد به اندازه کافی کربوهیدرات برای سازگاری با کربوهیدرات دریافت میکند.

در رژیم کتوژنیک باید روزانه کمتر از 50 گرم از کربوهیدراتها را مصرف کنید، در نهایت انرژی بدن شما (قندخون که بدن میتواند سریع مصرف کند) تمام میشود. با نظر پزشک میتوانید بصورت روزانه 3000 تا 4000 میلیگرم سدیم، 1000 میلیگرم پتاسیم و 300 میلیگرم منیزیم مصرف کنید تا این عارضه را نیز به حداقل برسانید. مصرف منیزیم را با 100 الی 200 میلیگرم در روز آغاز کنید زیرا مصرف زیاد منیزیم موجب ایجاد اسهال در فرد میشود. بنابراین بدن ما به منیزیم دسترسی نداره. اگر شما فرزندی دارید که باید به او شیر بدهید، این رژیم تقریبا برای شما سالم است، ولی به شما توصیه میشود برای این که به بدن خود کمک کنید که شیر مورد نیاز را تولید کند، باید ۳۰ تا ۵۰ گرم کربوهیدرات از میوه ها استفاده کنید.

فواید رژیم کتوژنیک برای همه افراد مزیت های بیشماری دارد اما اگر شما وزن بالایی دارید هرگز از انجام این رژیم فراموش نکنید. 4. آجیل را فراموش نکنید، مصرف گردو، دانه کدو، مغز بادام و… 6. ادویه جات معجزه میکنند، در پخت غذا آنها را فراموش نکنید. که اگر بخواهیم راحت بیان کنیم، میشود گفت، به یک معضل بزرگ تبدیل شده است، اما برای هر مشکلی و معضلی یک راه حل مطرح میشود که در عصر حال که عصر شکوفایی علم و دانش نیز گفته میشود، راه حل های بسیار و متعددی ارائه میگردد. همچنین در سال جاری، سریالی تحت عنوان ’13دلیل برای اینکه’، که از شبکه آمریکایی نت فیلیکس Netflix پخش می شود، به طور یکسان از سوی بزرگسالان و کودکان مورد جستجو قرار گرفته است.

رژیم جنگجو کتوژنیک

برای شروع کتوز، یک رژیم معمولا باید حداکثر حاوی ۵۰ گرم کربوهیدرات در روز باشد. اگر از رژیم کتوژنیک Z217 زیر نظر کارشناس های زیبیتو استفاده کرده باشین، قطعا میدونید که ما برای هر روز یک سری ورزشهای ساده، مثل پیاده روی رو برای افراد در نظر میگیریم. در حالت عادی کربوهیدرات موجود در غذایی که انسان میل میکند، در داخل بدن انسان طی فرایندی به گلوکز تبدیل میشود و گلوکز تبدیل شده در سراسر بدن و مخصوصا در مغز پخش میشود که این گلوکز ها به عنوان منبع های انرژی سوزانده میشوند. در این رژیم بدن شما چربی (کالری) را مصرف میکند که به جای کربوهیدرات که منبع اولیه و اصلی سوخت و ساز بدن میباشد، فقط چربی بسوزاند.

[arpw limit=”10″]

لازانیا کتوژنیک

7. آیا در این رژیم غذایی، متخصص تغذیه نقش مهمی دارد؟ این مشکل امروزه افراد بسیاری را درگیر کرده است. این مشکل بسیارحائزاهمیت است، زیرا فیبر برای عملکرد سالم روده ضروری است و باکتری های مفید موجود در روده را تغذیه می کند. همانطور که در بالا رژیم کتوژنیک را توضیح دادیم، حالا میخواهیم یکی از انواع رژیم های کتوژنیک را به شما معرفی کنیم. با این وجود رژیم بولتپروف، تعداد کالریهای مصرفی را محدود نمیکند؛ این نشان میدهد که شما میتوانید فقط از طریق مصرف غذاهای خاص این رژیم به یک وزن سالم دست پیدا کنید.  This  post h​as  been c​re​at ed ​by G᠎SA Conte nt᠎ G᠎ener at​or ᠎DEMO​!

کتوژنیک رژیم مواد غذایی

رژیم لاغری سریع بدلایل زیادی طرفدار دارد از فردی که بعلت رژیمهای زیاد گذشته دچار ناامیدی شده و نیاز به انگیزه دارد تا فردی که عمل جراحی در پیش رو دارد، شاید هم فردی فقط بدلیل شرکت در یک مهمانی. تاثیر مثبت این رژیم بر روی دیابت نوع ۲ به این دلیل است، که کسانیکه از این رژیم استفاده میکنند دارای یک برنامه غذایی با چربی سالم زیاد و در مقابل کربوهیدرات و مواد قندی کم میباشند. رژیم های کتوژنیک حتی ممکن است در برابر دیابت، سرطان، صرع و بیماری آلزایمر فواید داشته باشند.

همانطور که گفته شد این رژیم در ابتدا برای درمان بیماری صرع تجویز و باعث کاهش تشنج در کودکان صرعی میشد. یک متا آنالیز بزرگ نشان داد در حالی که رژیم های کم کربوهیدرات در ابتدا باعث کاهش وزن بیشتری در قیاس با رژیم های کم چرب داشتند ،اما در یک بازه ی یکساله تفاوتی در نتایج حاصل شده مشاهده نشد. نا گفته نماند که امروزه متخصصان تغذیه و بسیاری از بزرگان علم طب و رژیم های لاغری این رژیم را به بیماران خود توصیه میکنند، چون بسیار ساده و سنتی بوده و فقط ملزم به این مسئله است که چه موقع بخورید و چه موقع نخورید.

فقط باید اصول و قوانین این رژیم را رعایت کرد. در این مقاله ما در مورد یکی از راه حل های این معضل بزرگ بحث خواهیم کرد و شما را با راه حل های پشت سر گذاشتن این مشکل آشنا خواهیم کرد. به عنوان مثال خودروی دوگانه سوزی را تصور کنید که در یک جای بی نام و نشان سوخت گاز آن به پایان میرسد، حال شما میتوانید از سوخت بنزینی که ذخیره دارید، استفاده کنید. سرکه سیب چربی سوزی فوقالعاده بالایی را در بدن ایجاد میکند و مصرف آن همراه با سبزیها در وعدههای غذایی احساس سیری طولانیمدتی در شما ایجاد میکند.

در این رژیم با روش چربی بالا و کربوهیدرات کم توانسته نقش به سزایی در کاهش وزن و ایجاد زمینه ی سلامت قلبی، ایفا کند. با رژیم کتوژنیک در بدن چه اتفاقی می افتد؟ تاثیر این رژیم بر مغز به این صورت است که در هنگامی که شما از این رژیم استفاده میکنید، گلوکز بدن شما به طرز چشم گیری کاهش می یابد. اگر از افرادی که این بیماری را دارند و از رژیم کتوژنیک استفاده میکنند، این بپرسید از تاثیر مثبت این رژیم بر روی این بیماری برای شما خواهند گفت. متخصصان معتقدند که این روش تاثیر به سزایی در رفع بیماری های عصبی دارد.

راز این امر در نوع بدن شما، میزان متابولیسم و انرژی مصرف شده است. در این بخش از نوشتار فست در رژیم کتوژنیک چیست به ذکر مواردی در خصوص مواد غذایی را نباید مصرف کنیم خواهیم پرداخت. در این بخش از نوشتار فست در رژیم کتوژنیک چیست به ذکر مواردی در خصوص رژیم کتوژنیک خواهیم پرداخت. ما در اینجا از موضوعی برای شما خواهیم گفت که شاید تا به حال به گوشتان نخورده باشد. ما در این مقاله به سوالات متداول ذیل پاسخ خواهیم داد. نکته قابل توجه این میباشد که این فرایند که رژیم کتوژنیکی، علاوه بر این که باعث کاهش وزن میشود، موجب میشود که مقدار گلوکز در خون و مغز افزایش یابد، پدید ه ای به نام کتوزیس ایجاد میشود که این پدیده بسیار در کاهش دادن شما حملات صرع مفید و مهم میباشد.

در این حالت اگر میزان کربوهیدرات ها و مواد قندی افزایش پیدا کند، میتوانید با سرعت بیشتری به وضعیت کتوزیس برگردید. این کاهش چشمگیر مصرف کربوهیدرات، باعث ورود بدن به وضعیت خاصی از سوخت و ساز میشود که کتوزیس نامیده میشود. وقتی مصرف کربوهیدرات به شکل چشمگیری کاهش پیدا میکند، بدن فاقد گلوکز ذخیرهشده برای انرژیِ دادن به خودش میشود، پس از چربیهای ذخیرهشده استفاده میکند و آن را تبدیل به مولکولهای کتون می کند. معمولا افرادی که میخواهد به تازگی از این نوع رژیم غذایی برای چاق شدن و لاغری در دوران بارداری، شیردهی استفاده کنند بهترین گزینه برای آنها رژیم استاندارد و پروتئین است و افراد ورزشکار و بدنساز که به صورت حرفهای ورزش میکنند میتوانند از رژیم هدفدار و دورهای استفاده کنند و به خوبی جواب بگیرند.


منتشر شده

در

توسط