رژیم کتوژنیک جهت لاغری سریع و بیرون آمدن از استپ وزن

رژیم کتوژنیک یک روش موثر برای کاهش وزن و کاهش عوامل خطر بیماری رژیم کتوژنیک است. ابتدا با پزشک خود صحبت کنید تا دریابید که آیا امتحان رژیم کتوژنیک برای شما بی خطر است یا نه. نتایجی را که میتوانید از رژیم کتوژنیک انتظار داشته باشید، به میزان سختگیری شما و تعدادی از عوامل دیگر بستگی دارد. آنچه میتوانید از رژیم کتوژنیک انتظار داشته باشید، تقریبا بدون استثنا، خوردن غذاهایی است که از آن لذت میبرید، بدون هیچگونه گرسنگی یا کالریشماری.

چون در لایف می توانید با هر لایف استایلی که دارید هر غذایی را که دوست دارید میل کنید. برخلاف بسیاری از رژیم های غذایی ناموفق دیگر، رژیم کتوژنیک (یا رژیم کتو)، که بر اساس علم فیزیولوژیکی و تغذیه است، بیش از نه دهه (از دهه 1920) وجود داشته است. تو بیماری کبد چرب یعنی مقداری چربی در کبد جمع بشه.کلا ذخیره کردن چربی برای کبد طبیعیه پس وقتی که بیشتر از 5 درصد از کبد رو چربی شکل بده میگیم که کبد چربه و معمولا بیماری کبد چرب برای افرادیه که از غذاهای نامناسب استفاده میکنن که باعث میشه چربی زیادی تو کبد ذخیره بشه .

کتوژنیک نی نی

به عنوان اولین قدم میگو رو با تمام ادویه ها طعم دار کنید. به همیل جهت تا زمانی که بدن به گرفتن انرژی مورد نیاز خود از چربی ها عادت کند باید مقداری مدارا کنید. ریختن شیر یا خامه در قهوه یا چای شما مشکلی ندارد، اما مراقب باشید که اگر چندین فنجان در روز بنوشید، میزان مصرف کربوهیدرات بالا میرود. آب نوشیدنیای عالی برای این رژیم است و قهوه یا چای هم خوب هستند.

با کف گیر نان را برگردانید و رویش را با کف گیر فشار دهید تا به کف تابه ، پرس شود و صبر کنید طرف دیگرش هم سرخ شود. به همین خاطر بهتره در کنار رژیم کتوژنیک هم از مکمل های مواد معدنی استفاده کنید. خرما به عنوان یک مکمل طبیعی برای افراد مبتلا به کم خونی بسیار مناسب است. در مطلب مکمل های رژیم کتوژنیک توضیح دادهایم که چه مکمل هایی باید استفاده کرد. رژیم کتوژنیک در صورتی که با تجویز پزشک نباشد میتواند خطراتی بهدنبال داشته باشد. برای رفع یبوست از مواد غذایی با فیبر بالا و نیز از مکملهای منیزیم استفاده کنید.

[arpw limit=”10″]

مقاومت به انسولین، حاصل از رژیم غذایی نامناسب، یکی از اصلیترین دلایل کبد چرب هست. اگه درمان های قبلی مثل ورزش کردن و کاهش وزن روی کبد تاثیری نداشته باشه تو باید یه راه دیگه پیدا کنی. داشتن یه برنامه منسجم در ورزش چه اهمیتی داره؟ ورزش تاثیر خیلی مهمی داره چون وقتی ورزش میکنی چربی کبد و قند خو کم میشه و و احتمال جمع شدن چربی تو کبد رو در آینده کاهش میده .خوده ورزش کردن باعث آب شدن چربی ها میشه و تو به تناسب اندام میرسی و همین کاهش وزن یه همبستگی با کبد سالم داره و خوده چاقی خطر مبتلا شدن به بیماری کبد چرب رو زیاد میکنه پس با ورزش باید کنترل کرد. Th is po᠎st has  been w ri tten  with t​he he lp of  Content Generator ᠎DEMO!

دانشمندان مطمئن نیستند چرا اما احتمال می دهند ، کتون هایی که بدن شما می سازد از سلول های مغز شما در برابر آسیب، محافظت می کنند. این بدان معناست که بدن شما به انسولین کمتری نیاز دارد و کمتر آن را میسازد. مقاومت به انسولین یعنی بدن پیامهای انسولین را به درستی درک نمیکنه. اساس طراحی این رژیم برای افراد و بیمارانی می باشد که بدن آنها در برابر داروهای ضد تشنج از خود مقاومت نشان می دهند به خصوص بیماران مبتلا به صرع. آزمایش ها نشون دادن که قند یکی از عامل های اصلی مبتلا به کبد چربه و فشاره زیادی به اون میاره که باعث میشه،کبد چربی زیادی جذب کنه.پس اگه برای طولانی مدت مقدار زیادی قند و چربی بخوری دچار مقاومت به انسولین میشی.

عصرانه کتوژنیک

یکی از این رژیم های غذایی که امروزه افراد به گرفتن آن سوق پیدا کرده اند رژیم کتوژنیک می باشد. رژیم کتوژنیک یکی از چندین نوع رژیم غذایی است که تا حدودی امروزه طرفدار پیدا کرده است. چرا که نوع هدفمند این رژیم، این اجازه را می دهد که کربوهیدرات بیشتری مصرف شود. تحقیقات نشون داده که با کم کردن کربوهیدرات مصرفی،تغییر زیادی تو کاهش چربی در کبد میبینی. شواهد نشان میدهد که رژیمهای کتو به کاهش وزن و کنترل قند خون کمک میکند، اما نتایج حاصل از بهترین مطالعهها هنوز میانگینی از تجربههای هر شرکتکننده است. برخی شواهد حاکی از آن است که این اثرات اغلب به آنفولانزای کتو اشاره دارد.

سوپ قارچ کتوژنیک

افرادی که از دیابت رنج میبرند و از انسولین یا داروهای خوراکی کاهش دهنده قند خون استفاده میکنند، در صورتی که داروها قبل از شروع این رژیم به درستی تنظیم نشده باشند، دچار هیپوگلیسمی شدید میشوند. مردم اغلب از رژیم کتوژنیک برای کاهش وزن استفاده میکنند، اما این رژیم میتواند به مدیریت برخی از شرایط پزشکی مانند صرع نیز کمک کند. از طرفی استفاده از کتو روی استقامت ورزشکارها هم تاثیر مثبتی میزاره. بیماری کبد چرب هم قابل پیشگیریه هم امکان داره دوباره برگرده،و با تغییر تو رژیم غذایی ،ورزش و سبک زندگی میتونی این بیماری رو درمان کنی.

از دیگر مزایای رژیم کتوژنیک میتوان به مقاوم سازی بدن در برابر دیابت، سرطان، صرع و آلزایمر هم اشاره کرد. برای شروع این نوع مناسب تر از سه نوع دیگر می باشد. نکته ای که در مورد هر ۴ نوع رژیم غذایی کتوژنیک وجود دارد این است که تجویز هر کدام با اندک تفاوت و تغییری در درصد ها صورت می گیرد. در این نوع رژیم پروتئینی که در رژیم غذایی گنجانده می شود چیزی در حدود ۳۵٪ از کل رژیم می باشد. سبزیجاتی که میتوانید مصرف کنید، محدود به سبزیجات برگدار مانند کلم پیچ، چغندر، اسفناج، گلکلم، کلم بروکلی، کلم بروکسل، مارچوبه، فلفل دلمهای، پیاز، سیر، قارچ، خیار، کرفس و کدوهای تابستانی هستند.

کتوژنیک هدفمند (TKD): در این نوع از رژیم، میتوانید زمانی که ورزش میکنید، کربوهیدرات مصرف کنید. از آن زمان، این رژیم به طور کامل مورد مطالعه قرار گرفت و نشان داد که منجر به کاهش وزن بیشتر، بهبود قند خون، کلسترول HDL (کلسترول خوب)، تری گلیسیرید و سایر نشانگرهای سلامتی نسبت به رژیم های کمچرب میشود. ورزش منظم، حتی متوسط، بدون در نظر گرفتن رژیم غذایی، همیشه خوب است، اما حتی بیشتر از آن در طول رژیم کتوژنیک و این به میزان قابل توجهی سرعت کاهش وزن بدن شما را افزایش میدهد و تولید اجسام کتون را تحت تأثیر قرار میدهد، و اجازه میدهد تا بدن شما در کتوز شدیدتر قرار گیرد.

رژیم کتوژنیک عانگع اصلانیان

برخی از دیگر گزینههای مناسب برای میان وعده، ماست بدون چربی، پنیر کم چرب یا یک تخم مرغ آب پز سفت است، برای برنامه رژیم لاغری یک ماهه اما مطمئن شوید که چیزی را انتخاب کردهاید که قبلا در وعده صبحانه مصرف نکردهاید. اما امروزه افرادی نیز هستند که این رژیم تغذیه ای را در برنامه خود قرار داده اند. عملکرد رژیم کتوژنیک در بدن به این صورت است که بدن انرژی مورد نیاز خود برای فعالیت را به جای اینکه از گلوکز دریافت کند از اجسام کتونی می گیرد. گیرد. چرا که این رژیم جدای از آنکه می تواند شما را در رسیدن به وزن دلخواه تان یاری نماید، همزمان می تواند به بدنتان آسیب جدی نیز وارد آورد.

نان کتوژنیک خرید

چگونه وارد فاز کتوسیس شویم؟ 4. هنگامی که سطح کتون در خون شما افزایش پیدا کرد و به سطح مشخصی رسید شما وارد فاز کتوسیس میشوید. این بدان معناست که احتمال ابتلا به فشار خون بالا، سخت شدن شریان ها، نارسایی و سایر بیماری های قلبی کمتر است. اگر رژیم کتوژنیک شما آسان، لذت بخش و دارای مواد مغذی ضروری کافی باشد، به احتمال زیاد قادر خواهید بود برای کاهش وزن، بهبود سلامتی و حفظ این مزایا طولانی مدت از آن پیروی کنید. پس با دقت و صبوری این مقاله را مطالعه کنید.

فروشگاه کتوژنیک در غرب تهران

در این مقاله می خواهیم هر آنچه که در مورد این رژیم غذایی باید بدانیم و تمام باید ها و نباید های این رژیم غذایی را و اینکه چه کسانی نباید رژیم کتوژنیک بگیرند را عنوان کرده و به تفصیل آن را شرح دهیم. هر گونه ماده غذایی تهیه شده با فروکتوز، گلوکز، مالتوز، دکستروز و لاکتوز. مواد غذایی که برای این نوع تهیه می شود بر اساس چربی می باشد. با مصرف این مقدار زیاد از چربی برای متابولیسم، رژیم غذایی میتواند شرایط فعلی کبد را بدتر کند. در نتیجه، چربی ذخیره شده دوباره به جریان خون باز میگرده.بعد بدن دچار تنش میشه و آن چربی را به کبد میفرسته.

کینوا چطور به لاغرشدن کمک میکند؟

کوکی کینوا کینوفیت همانند یک تیر و دو نشان عمل کرده و شیرینی خوشمزهای است که به تناسب اندام و لاغری نیز کمک میکند. کوکی کینوا کینوفیت … [Source: Khabar Online]

در این رژیم در طول دوره، چند روز، به مصرف کربوهیدرات اختصاص داده می شود و بعد از آن دوباره رژیم اصلی کتوژنیک ادامه داده می شود. اما در پس تمام این رژیم ها باید به این توجه نمود که آیا بدن ما توانایی و کشش پذیرش چنین رژیمی را دارد و می تواند آن را تحمل کند یا نه؟ مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که شکر اضافه نشده است زیرا باعث افزایش کربوهیدرات های خالص می شود. در مرحله بعد پخت نان کتوژنیک باید کره آب شده رو به مواد خشک اضافه کنید. پس وقتی تو کربوهیدرات رو کم میکنی کبد میتونه از چربی کتون تولید کنه و وقتی کتون تولید بشه خودبه خود چربی زیاد تو کبد ذخیره نمیشه.

متخصص تغذیه کتوژنیک

خطراتی همچون کبد چرب، چربی خون، میزان سم بالای خون، مشکلات قلبی و عروقی، رسوب چربی و تنگ شدن رگها و به تبع آن، سکته و حمله قلبی در پی مشکلات کبدی، وجود دارند. در این رژیم اصلا جایی وجود ندارد. بنابراین این رژیم در این مورد ممکن است مضر باشد. رژیم کتوژنیک یک رژیم لاغری سریع است که بواسطه اجرا آن، بدن به جای قند، مواد کتونی را تولید و مورد استفاده قرار میدهد. خواهر او که به بالین وی رسیده بود با چوبی دور وی خط می کشید. با این حال، نسبت دقیق به نیازهای خاص بدن شما بستگی دارد.


منتشر شده

در

توسط