رژیم کتوژنیک جهت لاغری سریع چیست؟

رژیم کتوژنیک چرخهای: (CKD) یک رژیم غذایی کتوژنیک که شامل دورههایی از مصرف کربوهیدرات بیشتر است، برای مثال 5 روز رعایت رژیم غذایی کتوژنیک (کم کربوهیدرات ) و 2 روز رژیم غذایی پر رژیم کتوژنیک کربوهیدرات. برای اینکه بعد از خارج شدن از رژیم کتوژنیک دچار افزایش وزن مجدد نشوید، باید رژیم خود را به آرامی تغییر دهید؛ بنابراین، به تدریج میزان چربی را کم کنید. این فرایند میتواند چربیسوزی در بدن را به طور چشمگیری افزایش دهد. تغییر در وضعیت گوارش و باکتری های مفید روده: به دلیل مصرف کم کربوهیدرات احتمال دریافت فیبر از غذاهای همچون میوه ها، حبوبات و سبزیجات کاهش پیدا میکند و این موجب ایجاد یبوست در افراد می شود و از آنجایی که باکتریهای مفید روده که نقش به سزایی در سلامت و ایمنی بدن دارند از فیبرها تغذیه میکنند زمانی که فیبر مصرفی شما کاهش پیدا میکند سلامت بدن و سیستم ایمنی به خطر می افتد و عفونت پذیری افزایش پیدا میکند پس برای رفع این مشکل شما میتوانید از غذاهای پرفیبر که مصرفشان در رژیم کتو بلامانع است مثل نارگیل، دانه چیا، ارزن، گل کلم، بروکلی و سبزیجات برگ سبز استفاده کنید.

کتوژنیک عوارض

فروشگاه کتوژنیک در کرج مصرف میان وعده به رفع احساس گرسنگی در طی روز کمک میکند. در افرادی که به اسهال مبتلا هستند، احتمال کم آبی بدن بیشتر است. رژیم های پرچرب و کم کربوهیدرات به دلیل اثرات هورمونی باعث کاهش گرسنگی و افزایش وزن می شود. تنها نکتهی مهم دربارهی استفاده از تن ماهی در رژیم کتوژنیک، توجه به میزان روغن موجود در آن و احتمال بروز بیماریهای قلبی در صورت مصرف مداوم است. فیبر در بدن ما هضم نمیشه ولی میتونه حجم بالایی از معده رو بگیره و احساس سیری رو القا کنه.

[arpw limit=”10″]

ممکن است این تغییرات و نیز افزایش حجم چربی مصرفی، مشکلات گوارشی ایجاد کند. کسانی که ورزش بدنسازی یا بادی بیلدینگ را دنبال میکنند برای کمک به افزایش حجم عضلات خود از این رژیم استفاده میکنند. یکی از راه های استفاده از این روغن این است که آن را به کاساوا یا دوغ یا حتی سالاد خود اضافه کنید. بعد از 2 تا 3 ماه اول می توانید کربوهیدرات را در مواقع خاص به غذاهای خود اضافه کنید اما بلافاصله بعد از مصرف کربوهیدرات به رژیم کتوژنیک بازگردید. اگر پس از مدتی یک یا دو کیلوگرم وزن اضافه کردید، میتوانید با یک رژیم ۳ روزه دوباره به وزن قبلی بازگردید.

نان کتوژنیک دیجی کالا

رژیم غذایی کتو معمولا سیرکننده است؛ بنابراین، با توجه به میزان فعالیت بدنی ممکن است فقط به یک یا دو میان وعده نیاز داشته باشید. به تامین انرژی مورد نیاز بدن در طول روز کمک زیادی می کند. در مرحله دوم بایستی بتواند آموزگار مناسبی باشد، چرا که اگر نتواند آموزش های لازم در مورد رعایت جزئیات رژیم را در اختیار بیمار قرار دهد ممکن است، شخص دچار عوارض جبران ناپذیری شود. نویسندهٔ این رساله استدلالهایی علیه این باور عمومی و غالب میآورد که بیماری صرع و درمانش، منشأ آسمانی و فراطبیعی دارند و رژیمدرمانی را بر پایهٔ دلایل منطقی و طبیعی پیشنهاد میکند.

رژیم غذایی کتو یا کتوژنیک به این دلیل نامگذاری شده است که باعث میشود بدن مولکولهای کتون را تولید کند. بیشتر محققان این رژیم را در دورههای کوتاه مدت چند هفته تا چند ماه، بررسی کردهاند. نتایج این تحقیقات نشان داده که استفاده از این رژیم در کنار شیمی درمانی و پرتو درمانی در بعضی بیماران بیخطر و مفید است. نتایج نشان داد که میزان کاهش وزن گروه اول بعد از ۶ ماه تقریبا ۲ کیلوگرم بیشتر بوده است. آب بیشتری بنوشید: چون این رژیم میزان آب بدن را کاهش میدهد.

بعضی تحقیقات نشان دادهاند که این رژیم بیشترین تاثیر را روی کودکان مبتلا به صرع دارد. رژیم غذایی کتو، یکی از رژیمهای پرطرفدار است که به کاهش وزن و درمان بیماریهای مختلف کمک میکند؛ اما با وجود تمام مزیتهایی که دارد ممکن است در بعضی شرایط برای سلامتی مضر باشد؛ پس بهتر است قبل از اینکه به سراغ این رژیم بروید با فواید و عوارض رژیم کتو بیشتر آشنا شوید. در زیر نظرات کارشناسان در مورد هر دسته آمده است و هر توضیحی با استفاده از علم تغذیه و پزشکی مبتنی بر شواهد رد میشود تا نشان دهد که کارشناسان کجای کار را نادیده گرفتند.

لیست شیرینی های مناسب برای افراد دیابتی

یکی دیگر از شیرینی هایی که برای همه افراد مناسب و سالم است کوکی جو پرک است. جو یکی از مواد غذایی است که برای سلامت و تنظیم قند خون شما مناسب است. [Source: Donya e Eqtesad]

چگونه کاهش وزن ناشی از رژیم کتوژنیک را حفظ کنیم؟ این رژیم غذایی به طور معمول پروتئین بیشتری نسبت به رژیم های کم چرب دارند، که بسیار مهم است، زیرا پروتئین به کاهش اشتها، افزایش متابولیسم و حفظ توده عضلانی کمک می کند. در هر رژیم کاهش وزنی احتمال از دست دادن عضلات وجود دارد؛ با این حال، مصرف پروتئین و وزنه زدن احتمال بروز این مشکل را به حداقل میرساند. با شروع رژیم، احتمالا علائمی شبیه آنفولانزا را تجربه میکنید که به آن «آنفولانزای کتو» یا «کتو فلو» گفته میشود. در حدود یک نفر از هر ۲۰ کودکی که رژیم کتوژنیک مصرف میکنند دچار سنگ کلیه خواهند شد (در مقام مقایسه، در کودکان سالم سنگ کلیه شیوعی در حدود یک در چندین هزار کودک دارد).

گرچه این رژیم معمولا برای بیشتر افراد سالم ایمن و بیخطر است، ولی ممکن است در حالیکه بدن شما سعی بر سازگار کردن خود با آن را دارد، برخی عوارض جانبی در شما ایجاد شود. این موضوع احتمال پیشرفت بیماری را کاهش میدهد. دلیلش هم این هست که بدن ما به ویتامین ها نیاز داره! این یافتهها بسیار امیدوارکننده هستند؛ اما برای نتیجهگیری دقیقتر به مطالعات بیشتری نیاز است. این رژیم، از طریق کاهش اشتها و افزایش متابولیسم به درمان چاقی کمک میکند. مطالعات نشان دادهاند که کاهش مصرف کربوهیدرات در کاهش اشتها نقش دارد. سهراب با اشاره به اینکه در این رژیم تولید کتون بادیها در بدن باعث سرکوب کردن و کنترل اشتها میشود گفت: این موضوع باعث میشود فرد کمتر احساس گرسنگی کند که یکی از دلایل مهم علاقه افراد به این رژیم است.

کتوژنیک سرطان

این افراد باید آب، سبزیجات غیرنشاستهای و در صورت لزوم مکمل فیبر مصرف کنند. 7. مغز ها را به میزان طبیعی در برنامه غذایی خود جای دهید. رژیم غذایی کتو برای بیشتر افراد چاق مفید است؛ اما اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید توصیه ما به شما این است که خودسرانه این رژیم را شروع نکنید. هیچ رژیمی در دنیا وجود ندارد که بدون استثنا برای همه افراد مناسب باشد؛ چون افراد مختلف از نظر ویژگیهای فیزیکی، متابولیسم، سبک زندگی و وضعیت سلامتی با هم تفاوت دارند. در واقع ، رژیم کتو ممکن است به بهبود سطح تری گلیسیرید ، HDL و LDL کمک کند.

رژیم کتوژنیک نی نی سایت

در این رژیم ۶۰ درصد انرژی از چربی، ۳۵ درصد از پروتئین و ۵ درصد از کربوهیدرات تامین میشود. مقدار چربی، پروتئین و کربوهیدرات در رژیم غذایی کتو به گونهای است که به کتوزیس منجر میشود. در این مقاله از مجله زیبا بمان، خواهیم گفت که رژیم غذایی کتوژنیک چیست و چه تأثیری روی بدن دارد. 1. کتو به چه معناست؟ در رژیم کتوژنیک چه عوارض جانبی باید انتظار داشته باشید؟ در رژیم غذایی کتو باید میزان پروتئین مصرفی در حد متوسط باشد. رژیم کتوژنیک با پروتئین بالا: این رژیم شبیه SKD است؛ اما پروتئین بیشتری دارد. Post w as gen​erat ed wi᠎th t he help of G​SA Con​tent Generat or DEMO!

کتوژنیک به انگلیسی

ماتینسون می گوید: «مطالعات نشان می دهد که کاهش وزن ناشی از داشتن یک رژیم کم کربوهیدرات برای بیش از 12 ماه است که به رژیم معمولی و سالم رسیده است. چربیهای سالم در روغنهای گیاهی مایع، مغزهای خوراکی و آووکادو یافت میشوند. در تهیه ی گوشت مصرفی سعی کنید از گوشت های ارگانیک که دام آن ها تغذیه ای سالم دارند استفاده کنید تا نتیجه ی دلخواهتان را از رژیم کتو بگیرید. همچنین فواید آن را نیز بررسی خواهیم کرد.

کربوهیدرات ها همچنین به ما کمک می کند تا برای جلسات تمرینی طولانی تر، دویدن یا پیاده روی ذخایر گلیکوژن را تامین و بارگیری کنیم. دکتر رکسانا عباسی، متخصص بیماری های داخلی و گوارشی و عضو انجمن طب داخلی آمریکا، با داشتن سابقه ای درخشان در ارائه و پیگیری رژیم های غذایی، از جمله رژیم کتوژنیک، می تواند شما را در مسیر لاغری و کاهش وزن بدون تجربه عوارض خطرناک یاری کند. وقتی میزان کربوهیدرات مصرفی محدود میشود، میزان قند خون کم شده و کربوهیدرات کمتری در اختیار سلولهای سرطانی قرار میگیرد. این بیماران باید قبل از شروع رژیم در مورد بیخطر بودن آن و میزان مصرف داروها با پزشک مشورت کنند.

در حال حاضر، تحقیقات کافی در مورد اثرات بلند مدت این رژیم انجام نشده است. رژیم کتوژنیک دورهای (CKD): در CKD فرد به صورت دورهای میزان کربوهیدرات رژیم را محدود میکند؛ به عنوان مثال، پنج روز از رژیم کتو پیروی کرده و سپس به مدت دو روز میزان کربوهیدرات مصرفی را بالا میبرد. اگرچه رژیم کتوژنیک بر اساس مصرف زیاد چربی شکل گرفته، اما میتواند کلسترولهای مفید را در بدن افزایش و کلسترولهای مضر را کاهش دهد. در بعضی افراد بین رژیم غذایی و میزان قند خون با بروز آکنه ارتباط وجود دارد. محققان تاثیر رژیم غذایی کتو را در پیشگیری و حتی درمان بعضی سرطانها بررسی کردهاند.

رژیم کتوژنیک پی دی اف

به جهت اینکه بدانید چاق هستید یا نه باید در ابتدا توده شخاص بدنی یا BMI خود را محاسبه کنید. از چربیهای متنوع استفاده کنید: چربی با زنجیره متوسط که در روغن نارگیل، کره و روغن هسته خرما وجود دارد باعث اسهال و استفراغ میشود. برخی از انواع خاص ماست، حاوی باکتری های پروبیوتیک هستند که عملکرد روده را بهبود می بخشند. وقتی بدن در حالت کتوزیس قرار میگیرد، با استفاده از کتونهای حاصل از تجزیه چربیها انرژی خود را تامین میکند. عوامل مختلفی در بروز آکنه نقش دارند.

رژیم کتوژنیک چقدر لاغر میکند

افرادی که وزن بالاتری دارند، کاهش وزن بیشتری را تجربه میکنند؛ چون ذخایر چربی بیشتری برای سوزاندن دارند؛ از طرف دیگر، آب میان بافتی زیادی دارند که حین رژیم از دست میرود. وقتی به وزن دلخواه رسیدید، باید این رژیم را کنار بگذارید؛ به عبارت دیگر، باید رژیمی را شروع کنید که محدودیتهای کمتری دارد. هنگامی که کربوهیدرات بسیار کمی مصرف میکنید، کبد شما از چربی «کتون» تولید میکند. اجازه دهید کمی دقیقتر شویم. به جای شکر سفید میتوانید از کمی شکر قهوهای یا بهتر از آن عسل استفاده کنید.


منتشر شده

در

توسط