رژیم کتوژنیک فواید و مضرات آن + نمونه برنامه رژیم کتوژنیک – خبرگذاری پاتریس

در (رژیم اسید چرب متوسط زنجیر) چربی کمتری تجویز شده و تاکید بیشتری روی پروتئین و کربوهیدرات به نسبت رژیم کتوژنیک وجود دارد.در رژیم غذایی اتکینز کربوهیدرات روزانه 10 گرم در روز توصیه شده و تاکید روی مصرف چربی رژیم کتوژنیک و پروتئین است. در این زمان ۲ هفتهای روی مصرف ۷۰% چربی، ۲۰% پروتئین و ۱۰% کربوهیدرات تمرکز کنید. «تیم رژیم کتوژنیک» در بیمارستان جانز هاپکینز، این رژیم را با حذفِ هدفِ اصلیاش که همانا کاهش وزن است و همچنین با برقراریِ مداوم و نامحدودِ مرحلهٔ القاء (آغازین) آن، و بهویژه تشویق به مصرفِ بیشتر چربی، تعدیل کردند. این نوع از رژیم معمولاً حاوی ۷۰ درصد چربی، ۲۰ درصد پروتئین و تنها ۱۰ درصد کربوهیدرات است.

یک رژیم کتوژنیک خوب

رژیم کتوژنیک هر ۲۴۰ میلی لیتر آب سیب شیرین نشده حاوی ۲۴ گرم قند بوده که ۱۲ گرم آن از فروکتوز است. برخی افراد اقدام به اجرای طولانی و پشت سر هم این رژیم لاغری می کنند که در نتیجه آن دچار عوارض مختلفی می شوند. این سطح پایین انسولین در بدن از شما در برابر برخی از انواع سرطان یا حتی آهسته شدن روند رشد سلولهای سرطانی کمک میکند. طبق تذکر متعدد اجتناب کرده اند محققین، بعضی از اینها رژیم اجتناب کرده اند رژیمهایی کدام ممکن است چربی را محدود میکند، کاهش چند پوند بیشتری در پی می تواند داشته باشد؛ با این حال این این سیستم غذایی هم دارای برخی اجتناب کرده اند ایده ها عقب کشیدن است.

اگر کیسه صفرا به خاطر یکی از شرایط بالا برداشته شود، یعنی کبد یکی از عضوهای مهم سیستم صفراوی را از دست داده است. کربوهیدراتها بد یا خوب نیستند اما اگر مقدار زیادی غذا با شاخص گلیسمی بالا بخورید، ممکن است تولید انسولین را افزایش بدهید که منجر به افزایش وزن و در بدترین حالت دیابت نوع ۲ و بیماریهای قلبی میشود. آسپارتام ممکن است به عنوان یک عامل محرک عمل کند که بدن شما را از کتوز خارج می کند.  C onte nt w as gen erat​ed wi th G SA Conte᠎nt Gener at​or Dem over sion .

برای کمک به شما در ادامه این متن نت نوشت برای شما یک رژیم کتوژنیک هفتهای آورده است که طبق آن میتوانید عمل کنید. کبد با متوجه شدن این موضوع که دیگر کیسه صفرا وجود ندارد، به تولید ماده صفرا ادامه خواهد داد اما آن را در مقادیر کوچکتر به صورت مستقیم به سمت روده کوچک میفرستد. بر اساس وزن، در صورتی که نیاز به کاهش وزن بیش از 10 درصد وزن بدن باشد، پس از یک دوره 6 ماهه باید دوره ای را به تثبیت وزن اختصاص داد و در کنار آن برنامه ورزشی و رفتاری متناسبی طراحی کرد.

رژیم کتوژنیک لاغری

با پيروي از اين رژيم، توليد تركيبات كتوني در بدن افزايش و سطح آن ها در خون، ادرار و هواي بازدم بالا ميرود. فیبر مورد نیاز بدن از طریق مواد غذایی با کربوهیدرات بالا مانند سبزیجات و حبوبات تامین می شود که در این رژیم به طور کامل حذف می گردد. حبوبات بیشتری بلعیدن می کردند به همان اندازه ۵۰ نسبت خطر ابتلا به طیف گسترده ای از خاصی اجتناب کرده اند بیشتر سرطان ها را کاهش داده اند. این کیسه تقریبا اندازه یک گلابی است.

این سنگها ممکن است به کوچکی یک دانه برنج یا به اندازه یک توپ گلف باشند. در ابتدا مهم است که بدانیم ماده صفرا چیست و چه کاری انجام میدهد. نتیجه این اتفاق مدفوعی چرب است که رنگ سفید و یا خاکستری دارد. تقریبا 25 درصد بزرگسالان مبتلا به بیماری کبد چرب هستند که خطر ابتلا به سیروز کبدی، دیابت تیپ دو و بیماریهای قلبی عروقی و سرطان کبد را افزایش میدهد. محققان متوجه شدند شرکت کنندگان مبتلا به کبد چرب غیر الکلی، دو هفته پس از رعایت رژیم کتوژنیک، 42 درصد کاهش چربی در کبد را تجربه کردند. در پژوهشی 6 ماهه با رژیم کتوژنیک محققان به نتیجه رسیدند که این نوع رژیم سبب کاهش وزن چشمگیر و بهبود بیماری کبد چرب را در افراد دارای اضافه وزن شده است.

پژوهشها نشان دادند که رژیم کتوژنیک برای کبد چرب خوب است. اما مطالعات زیادی نشان داده است که با کاهش کربوهیدرات مصرفی، حتی با وجود ثابت ماندن کالری دریافتی، کاهش واضحی در میزان چربی کبد دیده میشود. مدتی طول خواهد کشید تا کبد به نبود کیسه صفرا عادت کند و بدون مشکل به کار خود ادامه دهد. اولین نوشیدنی مجاز در این رژیم آب به هر شکلی مثل یخ، آب گاز دار و یا معمولی است. بعلاوه در برابر مقاومت به انسولین ایمن می شوید که این مورد هم در پیشگیری از کبد چرب موثر است.

شام سالاد ۱ پیاله بزرگ، برنج یک کف گیر، گوشت یا مرغ یا ماهی۵ تکه کم چرب. این وضعیت میتواند باعث کمبود اسیدهای چرب و ویتامینهای محلول در چربی در بدن بشود. همچنین باعث شل شدن اسفنکتر ادی میشود و اجازه میدهد تا کیسه صفرا ماده صفرا اضافی را در روده کوچک آزاد کند. این سیستم را صفراوی مینامند، چون از اندامهایی تشکیل شده است که مسئول تولید و آزاد سازی ماده صفراوی در زمان مناسب هستند. کیسه صفرا عضوی از سیستم صفراوی است که از کبد و مجاری خون رسانی آن، مجاری کبد، مجاری صفراوی ( داخل و بیرون کبد ) و کیسه صفرا تشکیل شده است.

صبحانه کتوژنیک نی نی سایت

این حالت وقتی اتفاق میافتد که سنگ کیسه صفرا تشکیل شده باشد. به خصوص وقتی که غذای چربی مصرف میکنید. همانطور که قبلا گفتیم، کیسه صفرا یک سیستم پشتیبانی از کبد است و کنترل ماده صفرا را در اختیار دارد. این هورمون تحریک عضله صاف کیسه صفرا را کنترل میکند. بنابراین وقتی ترکیب غذایی درست باشد با راهکارهای مناسب آگاهانه میل به خوردن شیرینی جات به شدت کنترل می شود وقتی این افراد جایگزینهای مناسبی با راهنمایی پزشک پیدا می کنند کم کم در عرض چندهفته آستانه چشایی آنها نسبت به خوردن شیرین جات کاهش پیدا میکند. ۲ عدد تخم مرغ میل کنید.

رژیم کتوژنیک گیاهخواری

مواد لازم: سس ۱/۳ فنجان (سس باربکیو یا هر سس دلخواه دیگر)کره ۲ قاشق غذاخوری (آب شده)پودر سیر ۱ قاشق چای خوریفلفل قرمز ۱/۴ تا ۱/۲ قاشق چای خوریبادام زمینی ۴۵۰ گرم (تست شده) طرز تهیه: ۱- داخل یک کاسه بزرگ، سس، کره، پودر سیر و فلفل را مخلوط کنید. سس حاوی صفر گرم کربوهیدرات خالص. هنگامی که شما تحت رژیم کتوژنیک قرار بگیرید، مقدار کربوهیدارت مجاز روزانه شما باید زیر ۵۰ گرم باشد. افرادی که سطح کلسترول بد آنها بیش از مقدار مجاز است، بیش از دیگران در معرض بروز سکتههای قلبی قرار دارند.

رژیم کتوژنیک کبد چرب

ماده صفرا میزان اضافی کلسترول بدن شما را با تبدیل کردن آنها به نمک صفراوی از بین میبرد و به بدن کمک میکند راحتتر تعادل داخلی خود را حفظ کند. صفرای تولید شده توسط کبد اکنون جایی برای ذخیره شدن در بین وعدههایی غذایی ندارد. ماده صفرا در امولسیون شدن چربیها و آسان شدن هضم غذا نقشی حیاتی دارد. اگر ماده صفرا وجود نداشته باشد، هضم چربیها برای بدن دشوار خواهد بود و مقدار زیادی از آن از طریق مدفوع دفع خواهد شد.

کیسه صفرا نقشی بسیار مهم در هضم چربیها دارد. امکانش وجود دارد. اما نیاز به انجام اقداماتی است. تلاشی است تا همان سطحِ مطلوب گلوکزِ خون در بیمارانی که رژیم کلاسیک کتوژنیک مصرف میکنند، حاصل شود و در عین حال، کودک محدودیتهای رژیمی کمتری داشته باشد. اما مشکل اینجاست که کبد نمیداند که چه موقعی باید مقدار بیشتری ماده صفرا آزاد کند و چه موقعی باید ماده کمتری آزاد کند. این کیسه با انبار کردن مادهی صفرا اضافی و آزاد کردن آن در زمان مناسب باعث هضم بهتر میشود.

دلیل این اتفاق معمولا به خاطر وجود سنگ کیسه صفرا است.

هنگامی که غذا میخورید، هورمون کولی سیستوکینین باعث تحریک کیسه صفرا میشود. ماده صفرا معمولا هنگام غذا خوردن تولید میشود. دلیل این اتفاق معمولا به خاطر وجود سنگ کیسه صفرا است. پزشکان معمولا به کودکانی که با داروهای مختلف قابل درمان نیستند، توصیه میکنند تا با رژیم کتوژنیک با seizure مقابله کنند. چه کسانی باید از رژیم های کتوژنیک اجتناب کنند؟ در پایان 6 ماه افراد شرکت کننده در پژوهش توانستند حدود 14 کیلو از وزن خود را کم کنند. پژوهش های دیگری نیز اهمیت رژیم کم کربوهیدرات را برای بهبود کبد و سلامت متابولیک نشان دادند. رژیم کتو مورد علاقه ورزشکاران است، از این جهت که می تواند چربی بدن را کاهش دهد و عملکرد و کارایی بدن آن ها را بهبود بخشد.

فروشگاه کتوژنیک در کرج

[arpw limit=”10″]

این رژیم در سال های اخیر بعد از مدت ها در اروپا و آمریکا مورد استقبال زیادی قرار گرفته و به تازگی به مزایا و فواید بیشمار آن پی بردند در این رژیم غذایی، میزان استفاده چربی های سالم زیاد و میزان مصرف کربوهیدرات هم بسیار کمتر است. صفرا یک ترشح آبکی و منحصر به فرد است که توسط کبد تولید شده و عملکرد سالم بدن انسان نقش دارد. رژیم های غذایی با پروتئین بالا برای اکثر افراد بی خطر و سالم هستند. رژیم کتوژنیک رژیمی با کربوهیدرات پایین و چربی بالا است که ادعا می شود برای کاهش وزن مفید است اما عجیب است که یک رژیم غذایی با وجود چربی های بالا بتواند در کاهش وزن موثر باشد.

با توجه به اثراتی که یک رژیم غذایی با چربی بالا میتواند بر مغز داشته باشد، جای تعجب نیست که رژیم کتوژنیک میتواند میزان و شدت میگرن را کاهش دهد. ۴ سال پیش کالری انواع برنج و پلو با توجه به مقدار مصرف در جدول زیر درج شده است شما هم اگر علاقه مند به دانستن کالری انواع برنج هستید با ما در این مقاله همراه شوید. انواع ماهی و میگو از غذاهای مناسب برای رژیم غذایی کتوژنیک به شمار میروند. اگر در خانه سالمندی دارید یا اگر خودتان سالمند هستید با تغذیه مناسب می توانید طول عمر بیشتری داشته باشید.


منتشر شده

در

توسط