رژیم کتوژنیک لاغری – آیا با رژیم کتوژنیک لاغر میشویم

رژیم کتوژنیک می تواند به شما در سوزاندن چربی اضافی که ارتباط نزدیکی با دیابت نوع دو ، پیش دیابت و سندروم متابولیک دارد ، کمک کند.یک مطالعه قدیمی نشان داد که رژیم کتوژنیک حساسیت انسولین را تا میزان زیادی و %75 بهبود میبخشد.در مطالعه کوچکی که بر روی زنان مبتلابه دیابت نوع 2 بود نشان داد که پیروی از رژیم کتوژنیک به مدت 90 روز بهطور قابلتوجهی سطح هموگلوبین A1C که معیاری برای کنترل قند خون در درازمدت است رژیم کتوژنیک را کاهش میدهد.

رژیم کتوژنیک چگونه است

کتوژنیک و بدنسازی در مطالعهی دیگری که بر روی 349 فرد مبتلابه دیابت نوع 2 صورت گرفت مشخص شد که افرادی که رژیم کتوژنیک را طی یک دوره 2 ساله دنبال میکردند بهطور متوسط 26.2 پوند (11.9 کیلوگرم) وزن کم کردند. میزان پروتئین مصرفی بسته به میزان پروتئین مورد نیاز شما به عنوان یک فرد متفاوت است. این یافتهها بسیار امیدوارکننده هستند؛ اما برای نتیجهگیری دقیقتر به مطالعات بیشتری نیاز است. ممکن است این کار به بدن شما کمک کند تا چربی بیشتری بسوزاند قبل از اینکه کاملاً کربوهیدرات محدود شود.

اساسا رژیم غذایی کتو با “فریب دادن” بدن به اینکه در حال روزه داری می باشد، گلوکز را از غذاهای کربوهیدرات دار حذف می کند. وقتی این حالت ایجاد می شود بدن برای سوزاندن چربیها و ایجاد انرژی بسیار کارآمد میشود و چربیها را به کتوز در کبد تبدیل میکند که درنهایت منبع انرژی برای مغز می شود.رژیم کتوژنیک باعث کاهش قند خون و انسولین می شود که درنهایت با افزایش کتوز باعث سلامتی برای بدن می شود. رژیم کتو ژنتیک بالینی (CKD): این رژیم شامل افزایش دوره ایی مقدار کربوهیدرات است بهعنوانمثال 5 روز رژیم کتوژنیک و 2 روز کربوهیدرات بالا. ᠎This po​st has been gen er ated by G SA Conte᠎nt Gen erator Dem​oversion.

بااینحال فقط دو حالت استاندارد و با پروتئین بالا مورد مطالعه گسترده قرارگرفته است و مدلهای بالینی و هدفدار سطح بالاتری دارند و برای ورزشکاران و بدنسازان مناسباند. رژیم کتوژنیک یک رژیم با کربوهیدرات کم و چربی بالا است که درنهایت باعث کاهش قند خون و سطح انسولین می شود و متابولیسم را از مسیر کربوهیدرات به مسیر کتوز میبرد. صرع تحقیقات نشان داده است که رژیم کتوژنیک می تواند باعث کاهش چشمگیری در تشنج کودکان صرعی شود.

بسیاری از وعدههای غذایی رستورانها ممکن است بر اساس کتو دوستانه ساختهشده باشند. علاوه بر این امکان را به شما میدهد که بدون شمارش کالری یا پیگیری مواد غذایی که خوردهاید بهراحتی لاغر کنید. آزمایش خون، اوره و تنفس در دسترس است که میتواند مشخص کند آیا به متابولیسم کتوز رسیدهاید یا نه . افزایش کتوز باعث کاهش قند خون و بهبود حساسیت انسولین می شود که همین نقش کلیدی در کاهش وزن دارد. رژیم کتو و کاهش مصرف کربوهیدرات منجر به کاهش وزن و از دست داد چربی های اضافی بدن می گردد و از آن جایی که اضافه وزن با دیابت نوع 2 ارتباط نسبتا مستقیم دارد، این رژیم می تواند در بهبود و درمان این نوع دیابت موثر واقع گردد.

تعداد بیمارستانهایی که از آن به عنوان درمان صرع استفاده می کردند به شدت کاهش یافت. رژیم کتوژنیک، تعداد تشنجها را در بیش از نیمی از مصرفکنندگان به میزان ۵۰٪ و در یک سوم بیماران به میزانِ بیش از ۹۰٪ کاهش میدهد. زمانی که میزان قند در بدن بسیار کاهش یابد کتون که یک مولکول است در کبد به دلیل مصرف چربی تولید خواهد گردید. رژیم کتون زا در سال های گذشته با هدف درمان صرع به ویژه در کودکان استفاده می شد، اما اکنون به یک روش لاغری سریع تبدیل شده است.

بیماری آلزایمر. رژیم کتو می تواند به کاهش علائم بیماری آلزایمر کمک کند و روند پیشرفت این را کاهش دهد. بیماری پارکینسون. بااینکه تحقیقات بیشتری موردنیاز است ، ولی یکی از مقالات نشان داد که این رژیم غذایی به بهبود علائم بیماری پارکینسون کمک میکند. بیماریهای قلبی. رژیم کتوژنیک به بهبود عوامل خطرناکی مانند چربی بدن ، سطح کلسترول خوب (HDL ) ، فشارخون و قند خون می تواند کمک کند. در واقع تحقیقات نشان داده رژیم کتوژنیک باعث کاهش وزن و بهبود سلامتی می شود.

رژیم کتوژنیک مدیترانه ای

اما فواید رژیم کتوژنیک به اینجا ختم نمیشود، این رژیم به بهبود بیماران دیابتی کمک زیادی خواهد کرد، همچنین در تاریخچه رژیم کتو میخوانیم که این رژیم برای درمان بیماران مبتلا به صرع خصوصا کودکان، کاربرد داشته و نتایج مثبتی نیز گزارش شده است. همچنین ممکن است قسمتهای هیپوگلیسمی را ایجاد کند که خطرافت قند خون را بوجود میآورد. او به بیمارانش توصیه میکرد که به مدت ۱۸ الی ۲۵ روز، پرهیز شدید از غذا داشته باشند تا این سم از خون پاک شود.

او یک مثال از مردی را برای ما میاورد که هر شب پس از شام یک بستنی دارای ۳۰۰-۵۰۰ کالری نیز مصرف میکند. پس با ما تماس بگیرید. رژیم کتوژنیک همچنین می تواند تغییری در تعادل آب و مواد معدنی بدن شما ایجاد کند ، پس اضافه کردن نمک به وعدههای غذایی یا مصرف مکملهای معدنی می تواند کمک کند. برنامهریزی از قبل برای وعدههای غذایی نیز می تواند مفید باشد و می تواند برای مدیریت زمان و داشتن وقت بیشتر به شما کمک کند.

علاوه بر این رژیم های غذایی کتوژنیک منجر به کاهش احساس گرسنگی در فرد می شود و این مسئله در هنگام تلاش برای کاهش وزن بسیار مفید است. علاوه بر اینها ، این رژیم منجر به کاهش فشارخون دیاستولیک و سطح تری گلیسیرید می شود. از این موضوع خیلی خوشحال می شوند. مدلهای مختلفی از رژیم کتوژنیک وجود دارد و حالت استاندارد این بیشتر به افراد پیشنهاد می شود. اینها بسیار غنی هستند – می توانید آنها را به قطعات کوچک تقسیم کنید. بااینکه رژیم کتوژنیک معمولاً برای بیشتر افراد سالم بیخطر است ، اما ممکن است در هنگام سازگاری با این رژیم برخی از عوارض اولیه در بدن شما وجود داشته باشد.علائمی از این عوارض جانبی در برخی افراد مشاهدهشده که به آنها انفلانزا کتو میگویند.

رژیم کتوژنیک عباسمنش

[arpw limit=”10″]

صبحانه ی کتوژنیک

روش روزهداری مختلفی وجود دارد ولی بهترین حالت ، محدود کردن مواد غذایی به مدت 8 و نخوردن هیچ مادهی غذایی به مدت 16 ساعت در یک شبانهروز است. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا درباره انواع رژیم کتوژنیک، فواید آن برای بدن و لاغری، مواد غذایی موجود در این رژیم و عوارض احتمالی آن صحبت کنیم. به خاطر داشته باشید که باید در رژیم کتوژنیک کربوهیدرات را تا جای ممکن کاهش داد تا بتوان به فاز کتوسیس وارد شد.

رژیم کتوژنیک هدفمند

در این رژیم جذب کربوهیدرات را بهشدت کاهش میدهند و این را با چربی جایگزین میکنید. آسیبهای مغزی برخی از تحقیقات نشان میدهند که این رژیم غذایی میتواند نتایج حاصل از آسیبهای مغزی را کاهش دهد. بسیاری از وبسایتها ، وبلاگهای غذایی ، اپ ها و نرمافزارها و کتابهای آشپزی ، دستور پخت کتو دوستانه و ایدههای غذایی را ارائه میدهند که میتوانید برای ساخت منوی شخصی خودتان استفاده کنید. این اپ بهترین دانستنی ها در مورد رژیم غذایی کتوژنیک در اختیار شما قرار می دهد. بسیاری از عوارض جانبی شروع رژیم کتوژنیک می تواند مختصر باشد. سعی کنید همیشه سبزیها و گوشت را بعد از مدتی جابهجا کنید ، چون همه نوع مواد مغذی را استفاده میکنید و فواید مختلف سلامتی را فراهم میکنید.

طبق گزارشها این موارد بعد از چند روز از بین میروند.علائم آنفولانزای کتو گزارششده شامل اسهال ، یبوست و استفراغ است. عموما BMI بین 18/5 تا 25 نرمال حساب میشود. معمولاً در همه جا بین 20 تا 30 گرم کربوهیدرات خالص در رژیم روزانه توصیه شده است. رژیم کتوژنیک می تواند به کاهش میزان انسولین کمک کند ، که این امر ممکن است نقشی اساسی در سندرم تخمدان پلی کیستیک داشته باشد. مدیریت رژیم و گرفتن روزههای متناوب باعث می شود سریعتر به مرحلهی متابولیسم کتوز برسید.

رژیم کتوژنیک برای دیابتی ها

در این آزمایشها میزان کتوز مشخص می شود. رژیم کتوژنیک ( یا رژیم کتو) دارای کربوهیدرات کم و چربی بالا که می تواند فواید زیادی برای سلامتی داشته باشد. سبزیها اضافی را بهجای کربوهیدرات یا نشاسته سفارش دهید و برای دسر پنیر بخورید. این غذاها را سفارش دهید و سبزیها اضافی را جایگزین هر نوع غذای غنی از کربوهیدرات کنید.وعدههای غذایی برگرفته از تخممرغ نیز مثل املت یا تخممرغ و بیکن هم یک گزینه عالیاند . ادویه جات : نمک فلفل گیاهان و ادویه جات متنوع میان وعده های سالم که در رژیم لاغری کتوژنیک مصرف می شود : گوشت یا ماهی چرب آجیل یک مشت پنیر پنیربا روغن 1 الی 2 عدد تخم مرغ آب پز شکلات تلخ 90 در صد میلک شیک با شیر بادام پودر کاکائو و کره بادام زمینی ماست پر چرب با کره ی بادام زمینی و پودر کاکائو توت فرنگی و خامه با رعایت این رژیم غذایی هم به خوبی وزن کم می کنید هم به سلامت عمومی بدن خود کمک می کنید و زندگی سرشار از سلامتی و نشاط خواهید داشت .

شیوه صحیح خوردن قرص | خوردن قرص بدون آب چه بلایی سرتان میآورد؟

به گزارش قدس آنلاین، اکثر ما گاهی اوقات بدون آب قرص مصرف میکنیم، به این دلیل که عجله داریم، یاخیلی تنبلی میکنیم که از پشت میز بلند شویم یا … [Source: Quds]

روزی بهت اجازه آیا بسیاری از قرصهای لاغری هر دو چربیسوز بهره برداری می کنید، هورمونهای بدن ما خواهید داشت آیا بسیاری از حالت رایج بیرون شده را انتخاب کنید و انتخاب کنید موجب برهم زدن بازجذب سروتونین می شوند. زمانی که مصرف کربوهیدرات را بهشدت کاهش دادید و منبع گلوکز (قند) بدن را که سوخت رایج بدن است را محدود کنید این حالت اتفاق میافتد. در این رژیم منبع سوخت و ساز بدن از کربوهیدرات به چربی تغییر پیدا می کند که به آن کتوزیس می گویند.


منتشر شده

در

توسط