رژیم کتوژنیک مدیترانه ای بهترین رژیم لاغری سریع و سالم

در مقابل، رژیم کتوژنیک به دلیل محتوای فوقالعاده بالای چربی آن و پروتئین متوسط متمایز رژیم کتوژنیک است. از طرف دیگر، یک رژیم پر از کربوهیدرات میزان قند خونتان را بالا میبرد و ترشح انسولین را تحریک میکند، که میتواند منجر به ذخیرهی چربی و یک حالت تنبلی بیشتری شود. این گوشتهای پرورشی دارای اسیدهای چرب امگا -6 التهابی هستند و حتی ممکن است ماهیهای پرورشی صنعتی حاوی PCB( ترکیبات شیمیایی پلی کلره بی فنیل) باشند، از مصرف ماهیهای آلوده به رسوبات جیوه پر خطر جلوگیری کنید.3) غذاهای فرآوری شده حاوی مواد افزودنی کاراژیان (بعنوان مثال در برخی از محصولات شیر بادام – مراقب این مواد افزودنی باشید)، غذاهای فرآوری شده حاوی MSG (به عنوان مثال در برخی از محصولات پروتئین آب پنیر)، غذاهای حاوی مواد افزودنی سولفیت (به عنوان مثال در میوه های خشک شده، ژلاتین)، و همچنین گلوتن گندم.4) شیرین کنندههای مصنوعی از جمله (شیرین کنندههای مصنوعی اسپلندا، اکوآل، آسپارتام، آسه سولفام، ساخارین،سوکرالوز، و غیره) – این شیرین کنندهها ممکن است سبب بروز مشکلات مربوط به سلامتی و اضافه وزن شوند.5) چربیها / روغنهای تصفیه شده (مانند آفتابگردان، گلرنگ، پنبه دانه، کلزا، سویا، روغن انگور، روغن ذرت)، چربیهای ترانس مثلا مارگارین.6) محصولات کم چربی، “کم کربوهیدرات” و “فاقد کربوهیدرات” از جمله (محصولات رژیمی اتکینز، رژیم سودای رژیمی، آدامس و مینت ها(آدامس نعنا) که ممکن است میزان کربوهیدرات بالایی داشته باشند یا شامل افزودنیهای مصنوعی و گلوتن و غیره باشند).7) شیر (تنها مقدار کمی از شیر خام پرچرب مصرف شود).

نان کتوژنیک دیجی کالا

فروشگاه کتوژنیک در تهران اگرچه رژیم کتوژنیک برای کم کردن وزن و کمک به عملکرد بهتر ورزشکاران استفاده میشود، اما در ابتدا برای این منظورها نبود. محصولات لبنی به عنوان منبع عالی کلسیم شهرت دارند، اگرچه برخی از انواع آن بیشتر از سایرین است. نسبتاً خوب به نظر میرسد، درست است؟ اولا، از میان همه محصولات لبنی، هضم شیر دشوار است، زیرا فاقد باکتری “خوب” است (که از طریق پاستوریزه حذف میشود) و حتی ممکن است حاوی هورمون باشد.

تثبیت کتوژنیک

صحبتهای جدید زیادی در مورد رژیم کتوژنیک، یا همان “رژیم کتو” وجود دارد که تعریف و تمجیدهای زیادی از طرف ورزشکاران نخبه (مثل لبران جیمز) داشته است، چون دارای کربوهیدرات کم و سرشار از چربیهای خوب است، و انرژی زیادی فراهم میسازد. وقتی علائم موقتی از بین رفت، شدل میگوید او درنهایت متوجه افزایش بسیار زیادی در انرژی شد، که کمک کرد تا ۱۰ پوند وزن کم کند. مت سارهوف، مالک و بنیانگذار متد LIV میگوید که برخلاف کربوهیدراتها و پروتئینها، که حاوی ۴ کالری به ازاء هر گرم هستند، چربیها در هر گرم حاوی ۹ کالری هستند، که بهطورکلی انرژی بیشتری در اختیارتان قرار میدهد – که باعث سادهتر شدن کنترل دردهای گرسنگی و باانگیزه ماندن برای تمرین میشود.

رژیم کتوژنیک هدفمند

به عنوان مثال توی یک وعده گفته شده سینه مرغ سرخ شده توی روغن زیتون رو به همراه 100 گرم سالاد کاهو با ترکیب یک مقدار خیلی کمی آب لیمو ( برای مزه دار شدن و البته روغن زیتون ) میل بشه. از سوسیس و گوشت آغشته به آرد سوخاری اجتناب کنید از هات داگ، و از گوشت آغشته با سس نشاسته دار و یا شیرین اجتناب کنید. بههرحال غذاهای پر از کربوهیدرات کاملاً حذف میشوند، پس با غلات، سیبزمینی، لوبیاها، شربتها، شیرینیها، میوه و حتی شیر خداحافظی کنید. امروزه دیگر رژیمهای کم کربوهیدرات از جمله رژیمهای پالئو، ساوت بیچ و دوکان همگی سرشار از پروتئین هستند اما چربی متوسطی دارند.

به عنوان مثال، اگر فردی از یک رژیم غذایی گیاهی با کربوهیدرات بالا به یک رژیم غذایی شبیه سرخپوشان کم کربوهیدرات تغییر دهد، مصرف فیبر خود را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد، که می تواند بر سیستم گوارش تأثیر منفی بگذارد. به طور کلی، این رژیم حاوی 70 درصد چربی، 20 درصد پروتئین و تنها 10 درصد کربوهیدرات است. بارگیری پروتئین انجام ندهید: تفاوت رژیم لوکارب با کتوژنیک در بارگیری نکردن پروتئین است. اما نکته اینجاست که گرفتگی عضلات به شما هشدار می دهد که شما از کمبود مواد معدنی خصوصا منیزیم در بدن رنج می برید.

این فعالیت ها کمک میکنن شما عرق کنید، بنابراین هم سرعت چربی سوزی بدن بیشتر میشه و هم با عرق کردن، استون دفع میشه و مشکلاتی مثل خارش پوست ایجاد نمیشه. مختصر بگوییم، شما باید در یک رژیم کتوژنیک مواد غذایی سالم و واقعی (گوشت، تخم مرغ، آجیل، ماست، سبزیجات و گاهی اوقات بعضی از میوه ها) را بخورید. 1- منبع حیوانی (گیاهخوار و وحشی)- گوشت حیوانات علف خوار(گوشت گاو، گوشت گوسفند، بز، گوشت گوزن)، ماهی و غذاهای دریایی (از خوردن ماهیهای پرورشی اجتناب کنید)، گوشت خوک و مرغ، تخم مرغ، ژلاتین، کره ، روغن حیوانی- این موارد دارای میزان بالایی از اسیدهای چرب امگا 3 هستند.

رژیم لاغری کتوژنیک چیست

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،نان سویا یکی از نانهای محبوب رژیم کتوژنیک است، البته شما میتوانید نان سویا را با انواع دستورهای متفاوت تهیه کنید. محصولات کتوژنیک شامل: نان کتویی، آرد بادام، آرد نارگیل، قند بدون کالری، گز رژیمی، آبنبات رژیمی، شیرینی بدون قند و… در درازمدت، این دانههای قهوه بدون طعم به شما امکان میدهد شکر و خامه را از بین ببرید، زیرا عطروطعم دانههای قهوه معتبر بهتنهایی کافی است تا چشایی شما را تحت تأثیر قرار دهد.

سوم: مخلوط را در قهوه خود بریزید و کاملاً هم بزنید. در حقیقت، این رژیم در میان افرادی که هم فعال و هم دارای اضافهوزن هستند، در حال افزایش محبوبیت است. این برای افرادی که برنامهریزی را دوست ندارند مناسب نیست. از مصرف این خوراکی ها به طور کامل پرهیز کنید: غذای غنی از کربوهیدرات، گوشتهای پرورشی کارخانه و محصولات فرآوری شده.1) تمام غلات، (گندم، گندم سیاه یا چاودار، جو، ذرت، جو، ارزن، بلغور، ذرت خوشهای یا سورگوم، برنج، گندم سیاه، دانههای جوانه زده، دانههای کوینوآ و سیب زمینی سفید. Post has been g᠎ener​at᠎ed wi​th the help of GSA Content Generato r ​DEMO.

اگر در مورد رژیم کتوژنیک اطلاعات لازم و مقدماتی رو کسب کرده باشید، قطعا میدونید که طبق اصول رژیم کتو، مصرف چربی ها 70%، مصرف پروتئین 25% و مصرف کربوهیدرات 5% از برنامه روزانه رو تشکیل میده. رژیم کتو مستلزم مصرف کربوهیدرات کمتری است، اما با ایجاد امکان خوردن چربی بیشتر و پروتئین کافی برای افراد، آن را جبران میکند. داشتن یک رژیم غذایی سالم، با مصرف کربوهیدرات اندک، شاید برایتان کمی سخت و چالش برانگیز باشد، به خصوص اگر به تازگی این نوع رژیم را شروع کرده باشید.. وقتی نوبت به بادام زمینی میرسد، برخی افراد از آنها اجتناب میکنند در حالی که دیگران مصرف میکنند.

کتوژنیک دوره ای

در این مقاله به نمونه رژیم کتوژنیک گیاهی اشاره کردیم که یک الگوی غذایی پر چرب و کم کربوهیدرات است و در آن گوشت و غذاهای دریایی حذف شده است. محصولات لبنی (ماست ساده پرچرب، پنیر کاتیج، خامه، خامه ترش، پنیر) – از محصولات دارای برچسب “کم چرب” اجتناب کنید، زیرا بیشتر آنها با شکر و نشاسته بستهبندی شده اند و اثر ماندگاری دارند. مغز بیشترین میزان گلوکز را در یک مقدار ثابت، یعنی حدود ۱۲۰ گرم در روز نیاز دارد، زیرا نمی تواند گلوکز را ذخیره کند. زیرا عدم مصرف کربوهیدرات و قند در آن وجود دارد که باعث میشود قند خون در بیشتر افراد پایین آید.

درنهایت، این به خودتان بستگی دارد. درنهایت، این میتواند به کاهش اشتیاق قند کمک کرده و اشباع فوری را تقویت کند. حتما شما هم شنیده اید که بسیاری از برنامه های تغذیه ای برای کاهش وزن فاقد چربی هستند. اگر عدم مصرف کربوهیدارت مثلا در رژیم کتوژنیک به مدت ۳-۴ روز ادامه یابد و گلوکز ذخیره شده به طور کامل تخلیه شود، سطح هورمونی به نام انسولین در خون کاهش می یابد و بدن شروع به استفاده از چربی به عنوان سوخت اولیه خود می کند. از 65 درصد چربی، 30 درصد پروتئین و 5 درصد کربوهیدرات شروع کنید، برای شروع هفته اول کربوهیدراتها را زیر 20 گرم نگه دارید و سپس به آرامی کربوهیدراتها را افزایش دهید تا زمانی که به سطح مطلوب دست پیدا کنید، جایی که بهترین احساس را دارید در حالی که همچنان کتوزیس را حفظ میکنید.

کتوژنیک رژیم لاغری

[arpw limit=”10″]

به عنوان مثال، در یک مطالعه شرکت کنندگانی که رژیم کتو را به مدت 2 ماه دنبال کرده بودند، میانگین افزایش سطح کلسترول LDL آنها مقدار 0.62 میلی مول در لیتر (mmol/L) بود. ماه رمضان چگونه رژیم بگیریم؟ اما مصرف کدام مکمل ها در رژیم کتوژنیک توصیه می شود؟ در این مقاله قصد داریم که هر دو رژیم غذایی را بصورت اختصاری معرفی کرده و تفاوت ها و شباهت های هر یک را بیان کنیم تا شما بتوانید با توجه به شرایط خود بهترین انتخاب را داشته باشید. در طول روزه داری یا زمانی که کربوهیدرات بسیار کمی خورده می شود، بدن ابتدا گلوکز ذخیره شده را از کبد بیرون می کشد و به طور موقت پروتئین ها را تجزیه می کند تا گلوکز آزاد شود.

رژیم کتوژنیک خوبه یا نه

1. صبحانه نخوردن باعث تغییر در میزان سوخت و ساز بدن و لاغری میشود. مقدار سطوح کربوهيدرات و نمک را در گوشت هاي گياهي بررسي کنيد زيرا بيشتر از 35 گرم کربوهيدرات در روز نبايد مصرف کنيد و بايد از احتباس آب در بدن جلوگيري کنيد. ایدهی آن، این است که با خوردن چربی زیاد، پروتئین متوسط و کربوهیدرات کمتر، بدن به حالت کتوز، یا وضعیت متابولیک میرود که در آن اجسام کتونی (مولکولهای شبیه به چربی) به جای گلوکز به سوخت اصلی تبدیل میشوند. این رژیم علاوه بر آنکه باعث لاغری سریع بدن می گردد که موجب بهبود سلامتی جسمی نیز می شود.

حلوای کتوژنیک

این رژیم میتواند از دست دادن عضلات و ماهیچهها را نیز در پی داشته باشد. اگرچه در صورتی که فردی چاق یا دارای اضافه وزن باشید، از دست دادن وزن می تواند برای سلامتی شما مفید باشد، اما رژیم غذایی که برای این هدف در نظرمی گیرید اهمیت بسیار زیادی دارد. Jessica Beacom یکی از بنیان گذاران واقعی این برنامه غذایی می گوید: “ما به حدی به چیزهای شیرین عادت کرده ایم، که مغز ما در اولین جرعه انتظار یک طعم واقعا شیرین را دارد و وقتی اینطور نیست به طور خودکار آن را رد می کنیم، حتی اگر یک خوراکی بسیار مغذی باشد.

رژیم کتوژنیک هرم

از نخستین روز عادت ماهانه، زن و شوهر روزانه هفت عدد خرما و روزانه یک بار جوشانده ی ریشه کاسنی (به اندازه یک تکه دو سانتی متری در یک لیوان آب جوش دم کرده) بخورند.زن در زمان قاعدگی نبات داغ یا زعفران، شربت عسل و زعفران با آب گرم، پسته و کاچی یا هر حلوایی با هل و زعفران مصرف کند. اگه اصول این سبک تغذیه رو رعایت کنید، نه تنها سالم و متناسب میمونید بلکه با یکی دو وعده در روز کاملا سیر میشید. این رژیم همانند هر رژیمی درصورتی موثر و مفید است که پیوسته باشد و در بلند مدت رعایت شود.


منتشر شده

در

توسط