رژیم کتوژنیک هدفمند ؛ یک برنامه لاغری عالی برای همه افراد

همانطور که از نام رژیم کتوژنیک گردشی مشخص است، در این سری از رژیم های کتوژنیک، مصرف کالری ناشی از کربوهیدرات به صورت گردشی متغیر خواهد رژیم کتوژنیک بود. طبق گفتهی “پائول سالتر” کارشناس ارشد تغذیه و کارشناس علوم ورزشی، قبل از معرفی رژیم کتوژنیک به بیشتر بیماران مبتلا به صرع توصیه میشد تا روزه بگیرند، اما این برای بسیاری از آنها دشوار بود. قبل از اینکه همهچیز را کنار بگذارید، باید این چند مورد دیگر را هم بدانید.

تغذیه کتوژنیک چیست

رژیم کتوژنیک دکتر کرمانی چهارم اینکه میزان اشتهای ما به مواد غذایی ارتباط مستقیمی با محیط و حالات و احساسات ما دارد. این یک مزیت مهم، در هنگام در نظر گرفتن ارتباط بین وزن و دیابت نوع 2 است. مقاومت به انسولین از عوامل ابتلا به بیماری های مزمنی مانند دیابت نوع ۲ است. سلول های عادی موجود در بدن ما قادر به استفاده از چربی به عنوان منبع انرژی هستند اما محققان باور دارند که سلول های سرطانی از نظر متابولیسمی نمی توانند به جای گلوکز از چربی استفاده کنند. خبرخوب برای دوستداران قهوه: تحقیقات بیشتری در حال انجام است تا فواید سلامتی قهوه را تایید کند و آن را به عنوان یکی از بهترین نوشیدنیها در کنار آب حفظ کند.

رژیم کتوژنیک هرم

اما می توانید خودتان هم به غذا آب اضافه کنید مانند درست کردن سوپ. برخی از قهوههای کتو بهراحتی در بازار موجود است، اما اگر بتوانید آن را برای خود در خانه درست کنید، اطمینان بیشتری خواهید داشت. نسبتاً خوب به نظر میرسد، درست است؟ ایدهی آن، این است که با خوردن چربی زیاد، پروتئین متوسط و کربوهیدرات کمتر، بدن به حالت کتوز، یا وضعیت متابولیک میرود که در آن اجسام کتونی (مولکولهای شبیه به چربی) به جای گلوکز به سوخت اصلی تبدیل میشوند. او میگوید “باید واقعاً بر ماههای اول که بدنم به حالت چربی سوزی رفت تمرکز میکردم، چون علائمی شبیه به آنفلوانزا را تجربه کردم.

رژیم لاغری کتوژنیک نی نی سایت

وقتی علائم موقتی از بین رفت، شدل میگوید او درنهایت متوجه افزایش بسیار زیادی در انرژی شد، که کمک کرد تا ۱۰ پوند وزن کم کند. از طرفی بت کلین، در بیمارستان کودکان کلیولند، برای رفع علائم کودکان مبتلا به صرع، مدتها از رژیم کتوژنیک استفاده کرده است. در عوض، در اوایل قرن بیستم ایجاد شد که به کودکان دارای صرع کمک کند تا حملههای خود را کنترل نمایند. در یک مطالعه نشان داده شد افرادی که قهوهی زیادی مصرف میکنند، کمتر در معرض دیابت قرار میگیرند.

اگر چه مقدار زیادی از نوشیدنیهای رژیم کتوژنیک حاوی کربوهیدرات کمی هستند و فواید سلامتی زیادی دارند، اما از مصرف برخی دیگر از نوشیدنیها باید اجتناب کرد. چه در رژیم کتوژنیک باشد و چه نباشد، این شیرین کننده عوارض جانبی ناخواسته ای ایجاد می کند. از مشکلات پزشکی که می تواند در روند کاهش وزن خللی ایجاد کند، می توان به کم کاری تیرئید، سندرم تخمدان پلی کیستیک، سندرم کوشینگ، افسردگی و سطح بالای انسولین خون اشاره داشت که باعث افزایش وزن می شوند. یکی دیگر از مزایای قابلتوجه قهوه کتو کاهش قند آن است – که باعث حذف گلوکز میشود و بدن شما را وادار به سوزاندن چربی میکند.

مت سارهوف، مالک و بنیانگذار متد LIV میگوید که برخلاف کربوهیدراتها و پروتئینها، که حاوی ۴ کالری به ازاء هر گرم هستند، چربیها در هر گرم حاوی ۹ کالری هستند، که بهطورکلی انرژی بیشتری در اختیارتان قرار میدهد – که باعث سادهتر شدن کنترل دردهای گرسنگی و باانگیزه ماندن برای تمرین میشود. سالتر هشدار میدهد که با وجود اینکه این رژیم میتواند مؤثر باشد، اما برای همه مناسب نیست. جای تعجب نیست که آب میتواند در لیست نوشیدنیهای رژیم کتوژنیک، ذکر شده باشد. هنوز برای متخصصان مشخص نیست که چرا این روش کمک کننده است، اما در حال حاضر نتیجهبخش است.

رژیم ها معمولاً تاثیر مثبتی بر سلامت کلی بدن دارند، مانند رژیم غذایی DASH که رتبه دوم را دارد یا رژیم غذایی مدیترانه ای که رتبه اول را دارد؛ اما نحوه عملکرد کیتو دایت با مصرف چربی است، این می تواند بر سلامت کلی بدن تاثیر منفی بگذارد و ممکن است برای همه مناسب نباشد. از گاوهای آزاد نوعی کره تولید میشود که در مقایسه با انواع دیگر کرهها، قوام و مواد مغذی بیشتری دارد. کتون بادی در مقایسه با گلوکز ، آدنوزین تری فسفات(ATP) بیشتری تولید می کند. به طور معمول بدن انرژی مورد نیاز برای سوخت و ساز را از کربوهیدرات ها نظیر قند و گلوکز دریافت می کند.

رژیم کتوژنیک مضرات

[arpw limit=”10″]

رژیم کتوژنیک استاندارد

همچنین چربی در داخل کبد تبدیل به کتون شده و انرژی مورد نیاز برای مغز را فراهم می کند. متخصصان تایید می کنند که مصرف یک بسته اسپلندا برای ریشه کن کردن 50٪ باکتری های سالم روده کافی است. قهوه و چای، نوشیدنیهای سالم و بدون کربوهیدرات هستند. طبق یک مطالعه، یک بسته Splenda برای از بین بردن 50 درصد از فلور روده سالم کافی است. طبق چندین مطالعه، سوکرالوز میکروبیوم روده را تغییر می دهد. آیا سوکرالوز برای سلامت روده مضر است؟

رژیم جنگجو کتوژنیک

انتخاب یا عدم استفاده از سوکرالوز به خود شما بستگی دارد. در انتخاب دانههای قهوه بدون طعم، بهتدریج تفاوت طعم و حتی میوه دهی آن را مشاهده خواهید کرد. کیفیت دانهها نهتنها روی فنجان نهایی قهوه شما تأثیر میگذارد، بلکه نحوه پردازش و بوداده دانهها نیز میتواند تفاوت زیادی ایجاد کند. صحبتهای جدید زیادی در مورد رژیم کتوژنیک، یا همان “رژیم کتو” وجود دارد که تعریف و تمجیدهای زیادی از طرف ورزشکاران نخبه (مثل لبران جیمز) داشته است، چون دارای کربوهیدرات کم و سرشار از چربیهای خوب است، و انرژی زیادی فراهم میسازد.

در حقیقت مطالعات نشان داده است که رژیم کتوژنیک نسبت به رژیم های کم چربی جدید بهتر بوده و بر آن ها برتری دارد. فعالیتهایی مانند دوچرخهسواری شدید، دویدن، وزنهبرداری و تمرینهای سخت ممکن است در زمانی که سیستم شما با منابع سوخت جدید سازگار میشود، به کار گرفته شود. شاید باور این مسئله کمی سخت باشد، اما رژیم کتو تاکنون برای درمان برخی از سرطانها و همچنین تاخیر در رشد تومورها مورد استفاده قرار گرفته است. مطمئن شوید که یک برند کامبوچا که قند کمی دارد را انتخاب کنید و یا بهتر است آن را با گیاهان، ادویهها و میوههای مورد علاقه خود، طعم دار کنید.

اغلب غذاهایی که در فهرست رژیم غذایی کتو وجود دارند، شامل اطلاعات فراوانی هستند که در آنها چربی سالم، میوههای کم کربوهیدرات و سبزیجات با فیبر بالا میتوانند به عنوان بخشی از رژیم غذایی مغذی مورد استفاده قرار گیرند. چای منبع بسیار خوبی از پلی فنولها است که دارای ترکیبات گیاهی میباشد که به عنوان آنتی اکسیدان برای مبارزه با رادیکالهای آزاد عمل میکنند و از آسیب اکسیداتیو به سلولها جلوگیری میکنند. علاوه بر این، چای و اجزای آن برای افزایش چربی سوزی، کاهش قند خون، حفظ عملکرد شناختی و کاهش علایم پیری کمک میکنند. اگر چه ممکن است نسبت به سایر نوشیدنی ها، کربو هیدرات بیشتری داشته باشد، اما سرشار از الکترولیتهایی مانند پتاسیم، منیزیم و کلسیم است که همگی برای حفظ حجم خون، ارتقای سلامت قلب و بهینهسازی تعادل آب در بدن ضروری هستند.

در راستای حفظ سلامت و رشد کودک ضروری است والدین و پرستار کودک با رویکردهای حرفه ای با تغذیه کودک روبرو شده و همواره به دنبال بهترین و مناسب ترین رژیم های غذایی برای کودک خود باشند. رویکردهای غذایی برای توقف فشار خون بالا، یا DASH، یک برنامه غذایی است که برای کمک به درمان یا پیشگیری از فشار خون ، که از نظر بالینی به عنوان فشار خون بالا شناخته می شود، طراحی شده است.

با توجه به مقایسه ای که در بخش قبل به صورت کامل داشتیم، طبیعیه که رژیم کتوژنیک رو به عنوان یک رژیم برتر و با کیفیت تر با نتیجه مطلوب پیشنهاد میکنیم. بنابراین این رژیم برای کاهش وزن بسیار مورد توجه قرار گرفته است. قهوه موریس – رژیم کتوژنیک یا بهاختصار رژیم کتو ، سلامتی و تناسباندام را تحت تأثیر قرار میدهد. در درازمدت، این دانههای قهوه بدون طعم به شما امکان میدهد شکر و خامه را از بین ببرید، زیرا عطروطعم دانههای قهوه معتبر بهتنهایی کافی است تا چشایی شما را تحت تأثیر قرار دهد. رژیم کتوژنیک چطور ریسک سرطان را کاهش میدهد؟ This c on tent was c᠎reat​ed wi᠎th GSA C on​te nt​ G en᠎erat​or​ D emover sion​!

در یک مطالعه خاص شرکت کنندگانی که به آنها دستور داده شد رژیم کتو کم کربوهیدرات را رعایت کنند، به اندازه کسانی که از رژیم غذایی کم چرب پیروی میکردند گرسنه نشدند. نکته ای که باید در زمان خروج از رژیم کتوژنیک رعایت بشه، میزان مصرف کربوهیدارت بعد از خارج شدن از رژیمه. با این حال در تذکر داشته باشید کدام ممکن است تنها همراه خود بلعیدن این ماده نتایج قابل ملاحظه ای به کف دست نخواهید آورد. فهمیدن اینکه چه چیزی را باید در رژیم غذایی کتو بخورید، کار مشکلی است، اما کشف اینکه کدام نوشیدنیها در برنامه رژیم غذایی شما مناسب هستند، میتواند چالش بزرگی باشد.

خیلی از ما نمیدانیم چه کنیم که موادغذایی در یخچال و یا محیط آشپزخانه کپک نرنند. بدن شما ممکن است به طور کامل در کتوز فعال نباشد یا از چربی ها و کتون ها به طور موثر استفاده نکند. در حقیقت، این رژیم در میان افرادی که هم فعال و هم دارای اضافهوزن هستند، در حال افزایش محبوبیت است. این امر در مورد افرادی که از میگرن، دیابت یا صرع رنج می برند نیز صدق می کند. در مطالعه دیگری، گروهی که رژیم کتوژنیک گرفته بودند مجموعاً 11.1 کیلوگرم وزن کم کرده بودند در حالی که گروه دیگر که از رژیم سرشار از کربوهیدارات استفاده می کردند تنها 6.9 کیلوگرم کاهش وزن داشتند.


منتشر شده

در

توسط