رژیم کتوژنیک و بیش فعالی

کاهش وزن سریع قابل اطمینان برای افراد دنبال کننده رژیم کتوژنیک به این دلیل اتفاق میافتد که سطح انسولین پایین آمده و بدن او مجبور به استفاده از چربی به عنوان منبع رژیم کتوژنیک سوخت میشود. وقتی کمتر از 50 گرم کربوهیدرات درطول روز مصرف می کنید ، عرضه گلوکز (قند) بدن را که منبع اصلی انرژی برای سلولها است، محدود میکنید. شما با قرار دادن ذخیره چربی بدن به عنوان منبع اصلی سوخت باید از آن به عنوان اهرمی برای افزایش عملکرد ورزشی و بهبود فیزیک خود نیز استفاده کنید.

رژیم کتوژنیک فست

[arpw limit=”10″]

رژیم کتوژنیک ۷روزه از لحاظ کاهش وزن، شما ممکن است علاقه مند به امتحان کردن رژیم کتو باشید، زیرا شما شنیده اید که می تواند تاثیر زیادی به صورت فوری داشته باشد و این موضوع صحیح است. یک بررسی از 13 مطالعه نشان داد که پیروی از یک رژیم غذایی بسیار کم کربوهیدرات و کتوژنیک برای کاهش وزن طولانی مدت کمی موثرتر از رژیم کم چربی است . سلام من ده روزه که این رژیم رو شروع کردم و دو کیلو وزن کم کردم حس میکنم این دو کیلو برای من که اصلا کربوهیدرات استفاده نکردم کمه و یه جای این رژیم رو دارم اشتباه میکنم …

رژیم کتوژنیک خطرناک است؟ بهتر است رژیم غذایی خود را عمدتاً بر اساس غذاهای کامل و تک ماده ای تنظیم کنید. رژیم غذایی کتوژنیک (یا به اختصار رژیم کتو) یک رژیم کم کربوهیدرات و پرچرب است که فواید زیادی برای سلامتی دارد.در واقع، بسیاری از مطالعات نشان می دهد که این نوع رژیم غذایی می تواند به کاهش وزن و بهبود سلامت شما کمک کند. می تونید رژیم کتو رو تا کاهش وزن دلخواه انجام بدید. رژیم کتوژنیک می تواند به شما در از دست دادن چربی اضافی که با دیابت نوع 2 ، پیش دیابت و سندرم متابولیک مرتبط است ، کمک کند.

رژیم غذایی کتوژنیک می تواند به کاهش سطح انسولین کمک کند، که ممکن است نقش کلیدی در سندرم تخمدان پلی کیستیک داشته باشد. رژیم کتوژنیک برای افرادی که دارای اضافه وزن، دیابتی یا افرادی که به دنبال سلامت متابولیسم خود هستند بسیار فوق العاده میباشد. به نظر می رسد که دختران بیشتر از پسران در رده های سنی زیر ۲۰ سال چربی اضافه می کنند و این خود می تواند توجیه کننده بالا بودن BMI دختران نسبت به دختران در یک سن مشخص باشد. خوراکی های رژیمی بدون قند: این خوراکی ها اغلب حاوی الکل شیرین است که بر سطح کتون تاثیر می گذارد.  This data has be en gen er ated ᠎with the ᠎he᠎lp ​of G SA C on tent  Generator Demoversion!

معمولاً رژیم غذایی کتوژنیک بدون محدودیت عمدی کالری باعث کاهش وزن می شود. در حال حاضر این رژیم برای کسانی که مایل به لاغری هستند توصیه میشود زیرا راهکار خوبی برای حل مشکل آنها خواهد بود. ربت در حوالی زمان تخمکگذاری انجام شود نوزاد پسر خواهد بود زیرا در زمان تخمکگذاری ترشحات دهانه رحم از همیشه قلیاییتر، رقیقتر و ارتجاعپذیرتر است و حرکت اسپرمهای Y را بسیار سهل و آسان میکند. زیرا پروتئین، در صورت مصرف زیاد می تواند به گلوکز تبدیل شود که ممکن است انتقال به کتوز را به تاخیر اندازد.

کتوژنیک یعنی چه

بر اساس مطالعات، کتوز ممکن است یک درمان مفید برای مدیریت انواع خاصی از سرطان باشد. کتوز یک حالت متابولیک است که در آن بدن شما به جای کربوهیدرات از چربی برای سوخت استفاده می کند. هنگامی که بدن کاهش دریافت کربوهیدارت ها به میزان کمتر از 50 گرم در روز داشته باشد ، ترشح انسولین به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و بدن به حالت کاتابولیک وارد می شود. زمانی که بدن از یک حالت غذایی، یک دفعه به حالت غذایی دیگه ای رو میاره، دچار شوک میشه.

کتوزیس نوعی فرآیند است و زمانی که بدن شما کربوهیدرات کافی برای سوزاندن انرژی ندارد. این تغییر به معنای تجزیه چربی ذخیره شده برای انرژی به جای گلوکز است، معمولاً در عرض دو تا چهار روز. میزان چربی موجود در رژیم را میتوان با توجه به انرژی کلی مورد نیاز و نسبت کتوژنیک، محاسبه کرد. باید گفت رژیم کتو با وجود تمام مزایای که برای بدن به ارمغان میآورد، همیشه و برای تمام افراد بدون عوارض نیست. اما عوارض گزارششده با این رژیم اندک است. 4️⃣ رژیم کتوژنیک با پروتئین بالا: مانند رژیم کتوژنیک استاندارد است اما پروتئین بیشتری را شامل می شود.

۷۰ تا ۷۵ درصد از کالری های شما باید از چربی باشه.

اگه شروع کنم به خوردن کربوهیدرات بعد از ۱ هفته دوباره رژیم و شروع کنم اوکی میشه؟ به گفته طرفداران پالئو، بازگشت به رژیم غذایی اجداد ماقبل تاریخ سلامتی را بهبود می بخشد، زیرا گفته می شود انسان با خوردن چنین غذاهایی تکامل یافته و سازگار شده است. ماندن در رژیم کتو در طولانیمدت ممکن است تأثیرات منفی مانند کمبود پروتئین در خون، چربی اضافی در کبد، سنگ کلیه و کمبود ریزمغذیها را در پی داشته باشد. ۷۰ تا ۷۵ درصد از کالری های شما باید از چربی باشه. بهتر بگیم، بدن شما توانایی چربی سوزی رو در خودش داره!

رژیم کتوژنیک 28 روزه رایگان

شاید شما به طور کامل در فاز کتوسیس قرار ندارید یا چربی و کتون به منظور سوخت و ساز استفاده میکنید. کتوسیس طبیعی بوده در حالی که کتو اسیدوسیس تنها در دیابت کنترل نشده اتفاق میافتد. در این رژیم غذایی مصرف کربوهیدرات ها به صورت دوره ایی تغییر می کند و فرد می تواند پس از یک دوره که مصرف کربوهیدرات را کاهش داد، در یک دوره کوتاه دیگر از کربوهیدرات ها استفاده کند. توی روزهای اولیه ی رژیم کتوژنیک، بدن گلیکوژن اضافی (گلوکز ذخیره شده ) در کبد و عضلات رو میسوزونه.

کتوژنیک فروشگاه

من شنبده بودم که توی کتو محدودیت مصرف کالری نیست و همینکه تناسب این سه گروه رعایت بشه کافیه. اما سازوکار این رژیم چگونه است؟ رژیم لاغری کتوژنیک به برخی افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ کمک می کند چون به بدن اجازه می دهد سطح گلوکز را در مقدار پایین اما سالم تثبیت کند. کتوژنیک پر-پروتئین: این نوع رژیم هم مشابه کتوژنیک استاندارد است اما شخص پروتئین بیشتری در طول روز مصرف میکند. رژیم کتوژنیک با پروتئین بالا (High protein) : این رژیم غذایی مشابه رژیم کتوژنیک استاندارد است، اما حاوی میزان پروتئین بیشتری است . اینکه از رژیم کتو جواب گرفتید می تونه دلایل مختلفی داشته باشه اما صرفا حذف نان و برنج به این معنی نیست که شما کتو هستید.

یعنی اگر ۶۰ کیلو هستید پس روزانه ۹۰ گرم پروتئین بخورید. آجیلها در هر ۲۸ گرم، میتوانند تا ۸ گرم کربوهیدرات خالص فراهم کنند. بهتر هست که به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن ۱.۵ گرم پروتئین بخورید. آفتابنیوز : اگر تصمیم دارید با استفاده از رژیم غذایی کتوژنیک از وزن اضافهتان بکاهید، بهتر است قبل از آن از خطرات این رژیم غذایی آگاه شوید: ۱. رژیم کتوژنیک یک رژیم غذایی کم چرب وپرکربوهیدرات است که شباهت های زیادی با رژیم اتکینز دارد. برای به حداقل رساندن این عوارض جانبی، می توانید یک رژیم غذایی معمولی کم کربوهیدرات را برای چند هفته اول امتحان کنید.

رژیم کتوژنیک آپارات

᠎Da ta was generated by  Co ntent Gene​ra tor ​DEMO !

همبرگر کتوژنیک

برای پیروی از یک رژیم کتوژنیک بهتر است ابتدا با کارشناس و متخصص تغذیه خود مشورت کنید و بررسی کنید که ایا این رژیم برای شرایط شما مناسب است یا خیر و سپس با توجه به راهنمایی ها برنامه غذایی مناسب خود را راعایت کنید. این مسئله خطرناک بوده اما کتوسیس که در رژیم کتوژنیک اتفاق می افتد کاملاً نرمال و طبیعی است. اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است، اما یک مطالعه نشان داده است که رژیم غذایی کتوژنیک به بهبود علائم بیماری پارکینسون کمک می کند. با این وجود پیروی از رژیم کتوژنیک بدون نظر پزشک برای بعضی از افراد نامناسب و یا حتی خطرناک می باشد.

این اشتباهه؟ یعنی همون عددی ک کالری شمار ها مشخص میکنن باید باشه مجموع کالری؟ با این حال، بحث هایی در مورد اینکه آیا لبنیات تمایل به اعتیاد دارد یا خیر وجود دارد. برای لاغری سریع تر رژیم کتوژنیک قوی تره یا خام گیاه خواری؟ به همین دلیل رژیم کتوژنیک را میتوان یک رژیم بینظیر برای سلامتی دانست. رژیم لاغری کتوژنیک The Ketogenic Diet یا به طور خلاصه رژیم کتو ، یک رژیم کم کربوهیدرات و پر چرب است که فواید سلامتی زیادی را به همراه دارد. بیماری پارکینسون: رژیم غذایی کتوژنیک به بهبود علائم بیماری پارکینسون کمک می کند.

مطالعهای دیگر نیز تاثیv رژیم کتو را بر بهبود سطح توجه و عملکرد اجتماعی در کودکان دارای تشنج پس از رژیم کتو ژنیک نشان داده است. این یکی از دلایلی است که افراد در رژیم های کم کربوهیدرات دچار سر درد، خستگی، گیجی و حتی یبوست می شوند. مطالعاتی نشان داده است که افرادی که در رژیم غذایی کتوژنیک قرار دارند 2.2 برابر وزن بیشتری نسبت به افرادی که رژیم کم چربی دارند، کم کرده اند همچنین در این تحقیقات ذکر شده است که سطح کلسترول تری گلیسیرید و HDL نیز بهبود یافته است.

شما می توانید طیف گسترده ای از وعده های غذایی خوشمزه و مغذی را در رژیم غذایی کتوژنیک مصرف کنید.که فقط شامل پروتئین (گوشت )و چربی (روغن ها ) نیست. می توانید مطلب توقف وزن رو مطالعه بفرمایید. مگر می شود با این برنامه ساده وزن کم کرد. سرطان: این رژیم در حال حاضر برای درمان انواع مختلف سرطان و کاهش سرعت رشد تومور استفاده میشود. گذشته از آن با توجه به پیشرفت فرد بایستی رژیم بطور شخصی نیز تنظیم شود.


منتشر شده

در

توسط