رژیم کتوژنیک چیست؟

آیا می دانید رژیم کتوژنیک یکی از محبوب ترین رژیم های غذایی در آمریکا در سال های اخیر است؟ این شامل اجزای غذایی با چربی بسیار بالا و کربوهیدرات بسیار کم است. این شامل کاهش قابل توجه مصرف کربوهیدرات و افزایش مصرف چربی است. کاهش کربوهیدرات می تواند بدن شما را در یک حالت متابولیک به نام کتوز قرار دهد که سطح بالایی از اجسام کتون در خون است. هنگامی که این اتفاق می افتد، بدن شما قادر خواهد بود برای تامین انرژی، چربی بسوزاند. چربی در کبد به کتون تبدیل می شود و این می تواند به تامین انرژی مغز کمک کند. این فواید متعددی دارد و می تواند به درمان برخی از بیماری ها مانند دیابت و صرع کمک کند. رژیم کتوژنیک توانایی ترمیم مسیرهای متابولیک ناکارآمد را دارد که در نهایت منجر به ترمیم و التیام می شود. هنگامی که روزه متناوب با کتو انجام می شود، نتایج شگفت انگیز است.

فواید رژیم کتوژنیک

رژیم های کتوژنیک می توانند سطح قند خون و انسولین را کاهش دهند و می توانند در درمان دیابت استفاده شوند.

برای صرع، کاهش وزن، دیابت، درمان و پیشگیری از برخی سرطان ها استفاده شده است.

باعث تقویت سیستم ایمنی، هضم و دفع، سم زدایی، ضد التهاب و شفافیت ذهنی می شود.

کتوز می تواند فراوانی حملات صرع را در کودکان مبتلا به صرع کاهش دهد.

اهمیت وزن سالم

داشتن وزن سالم برای سلامت کلی مهم است زیرا می تواند به پیشگیری از بسیاری از بیماری ها مانند دیابت نوع 2، بیماری قلبی، فشار خون بالا و برخی سرطان ها کمک کند. رژیم کتوژنیک می تواند به شما در رسیدن به وزن سالم کمک کند. رسیدن به وزن سالم و حفظ آن بسیار مهم است زیرا به شما کمک می کند تا خطر ابتلا به این شرایط را کاهش دهید. وزن سالم همچنین به شما کمک می کند تا انرژی بیشتری داشته باشید و احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید. رژیم کتو و ورزش می تواند به شما در رسیدن و حفظ وزن سالم کمک کند تا به پیشگیری و درمان برخی بیماری ها کمک کند و همچنین به شما احساس تندرستی بدهد.

تنها با استفاده از چند ماده اولیه ارزان قیمت که به راحتی قابل دستیابی هستند در دستور العمل های ما، می توانید وعده های غذایی کتو را در چند دقیقه، در هر زمان و هر مکان آماده کنید. این کار را برای هر کسی آسان می کند و به افراد کمک می کند تا به سمت هدف خود یعنی سلامتی مطلوب حرکت کنند.

کتاب من، رژیم غذایی کامل کتوژنیک و راهنمای روزه متناوب برای مبتدیان در سال 2022 منتشر می شود. شامل لیست خرید کتوژنیک، یک برنامه غذایی شگفت انگیز 14 روزه با کربوهیدرات خالص زیر 25 گرم در روز و موارد دیگر است! کتاب من را دریافت کنید و درباره رژیم کتو و دستور العمل های آسان شگفت انگیزی که می توانید درست کنید بیشتر بیاموزید.


منتشر شده

در

توسط