رژیم کتوژنیک چیست ؟

رژیم کتوژنیک مصرف پروتئین زیادی رژیم کتوژنیک میطلبد. همچنین، مقدار مصرف پروتئین متوسط است؛ یعنی، چیزی حدود ۱۱۲ گرم گوشت، ماهی یا مرغ در هر وعده. هر کسی می تواند این شرایط را تجربه کند. پزشک میزان PH سطح رحم را تعیین می کند. در صورت طولانی بودن علائم، خصوصاً حالت تهوع، با پزشک خود تماس بگیرید. این رژیم با چربی زیاد و اندازه کافی پروتئین و کربوهیدرات کم بدن را وادار میکند تا به جای قند از چربی های بدن استفاده و تولید انرژی کند. مطمئنا شما را وسط راه نمیگذارد؛ چون میتواند به جای کربوهیدرات، از کتون استفاده کند. گاهی نیز ممکن است به جای ورزش رژیمهای مختلف را گرفته باشید که به کاهش وزن خود کمک کنید.

بهترین راه عمل این است که قبل از شروع با پزشک متخصص مشورت کنید. اگر سابقه ابتلا به سنگ را دارید، با پزشک معالج خود مشورت کنید. منظور از سندروم متابولیک، مجموعهای از عوامل خطر مثل فشار خون بالا، سطح افزایش یافته انسولین، چربی اضافی در اطراف شکم و افزایش چربی خون است که با هم اتفاق میافتند و خطر ابتلا به بیماریهای قلبی، سکته و دیابت را افزایش میدهند. توجه داشته باشید که این رژیم به هیچ عنوان مناسب افراد مبتلا به دیابت نیست و می تواند برای این افراد بسیار مضر و خطرناک باشد. کتوز برای کاهش اشتها هم گزینهی خوبی است.

تغذیه کتوژنیک

[arpw limit=”10″]

کالری شمار جزیره دقیقاً همین کار را برای شما انجام میدهد و به همین دلیل میتواند دوست خوبی برای افرادی باشد که در مسیر رسیدن به اندام ایدهال هستند. فرمهای بسیار محدود و سختگیرانه رژیم کتو برای ورزشکارانی که خواهان افزایش قدرت و عضله سازی هستند دشوار میباشد، اما این موضوع به این معنی نیست که نمیتوانید از مزایای رژیم کتو بهره لازم را ببرید. اما این ماشین همیشه با گاز کار کرده است، حالا وسط راه گازش تمام و خاموش میشود. حالا وقتی کربوهیدراتش تمام شود، چه اتفاقی میافتد؟ اگرچه مصرف چربی ها به دلیل داشتن کالری زیاد به هیچ عنوان توصیه نمی شود، اما تحقیقات نشان می دهد که رژیم های غذایی کتوژنیک به طور قابل توجهی بیشتر منجر به کاهش وزن نسبت به سایر رژیم های غذایی کم چربی می شوند.

رژیم کتوژنیک یکی از راهکارهای درمانی در مورد اضافه وزن شناخته می شود، چرا که با استفاده از این روش افراد می توانند بدون کم کردن میزان مصرف مواد غذایی و یا محاسبه کردن مقدار کالری مواد غذایی به راحتی وزن خود را کاهش دهند. افرادی که رژیم کتوژنیک گرفته اند بایستی از میان وعده های مقوی و خوب استفاده کنند، چرا که علاوه بر تامین انرژی مورد نیاز ایشان می تواند از گرسنگی و پرخوری فرد نیز جلوگیری کند، اما مواد غذایی پر انرژی نظیر کره مغزها، آووکادو و.

کتوژنیک گیاهی

چرا این اتفاق افتاده است؟ همچنین یکی از مهمترین ریز مغذی ها برای سلامت مو ویتامین بی است که در این رژیم ممکن است کمتر مصرف شود. یکی از فواید رژیم کتو، از بین بردن چربیهای اضافی بدن است. میوه خاصی است که به عنوان غذای مغز شناخته می شود. سوخت مورد علاقه مغز گلوکز است که به راحتی از کربوهیدراتها ایجاد میشود. با این کار چربیهای سالم را به کتونهای مفید، برای مغز و قلب تبدیل و از آنها به عنوان سوخت استفاده میکنید.

شما باشید چه کاری میکنید؟ باعث میشود در روزهای آزاد، رژیم متعادلتری داشته باشید. اگر مبتلا به دیابت به خصوص بیماری دیابت نوع ۱ هستید تعداد زیاد کتون در خون میتواند سبب شدت بیماری شود به همین دلیل بهتر است قبل از اتخاذ این رژیم با پزشک خود مشورت کنید. درباره مبتلایان به دیابت نوع ۲ نیز همین اتفاق میافتد. وقتی سطح انسولین کاهش یابد و مصرف قند کم شود جوش های پوستی نیز کم خواهد شد. همچنین خرما دارای فیبر می باشد که باعث می شود تا اثرات سدیم در بدن کاهش پیدا کند.

کاهش انسولین (که یک رژیم کتوژنیک باعث میشود) ممکن است به توقف بروز آکنه نیز کمک کند. اگر رژیم کتوژنیک آزادتری را دنبال می کنید، اضافه کردن یک فنجان انواع توت ها به صبحانه یا یک وعده کوچک سبزیجات نشاسته ای به وعده شام باعث افزایش تعداد کربوهیدرات ها در این برنامه غذایی می شود. استثنائاتی نیز وجود دارد که از جمله آووکادو ، میوه های ستاره ای و انواع توت ها را می توان در حد اعتدال مصرف نمود.

رژیم کتوژنیک چه عوارضی را به همراه دارد؟ بیشتر بخوانید: چه کنیم تا سرطان نگیریم؟ با ما همراه باشید تا این چالش را برای شما حل کنیم. کاهش کربوهیدراتها، به طور ناگهانی، بدن شما را برای انواع مختلفی از عارضه آماده می کند. در این رژیم، میزان مصرف کربوهیدراتها، به شدت کم میشود و به ۵ درصد میرسد؛ در حالی که میزان مصرف چربیها، بسیار بالاست. وقتی رژیم کتو یا لو کرب دایت میگیرید، به دلیل کاهش مصرف کربوهیدراتها، قند خونتان هم پایین میآید. نسبت درشت مغذیها در این رژیم: ۷۵ درصد چربی، ۱۵ تا ۲۰ درصد پروتئین، ۵ تا ۱۰ درصد کربوهیدرات در روزهای کتو یا لو کرب دایت؛ ۲۵ درصد چربی، ۲۵ درصد پروتئین و ۵۰ درصد کربوهیدرات در روزهای آزاد.

قنادی کتوژنیک

این نوع رژیم شامل ۵ درصد کربوهیدرات، ۲۰ درصد پروتئین و ۷۵ درصد چربی است؛ یعنی مقدار چربی آن بالاتر است. البته ممکن است این نوع رژیم، منجر به کتوز نشود؛ چون پروتئین هم درست مثل کربوهیدرات، میتواند به گلوکز و سوخت تبدیل شود. ، میوههای کم کربوهیدرات، مثل توت و ملون استفاده کنید. بعضیها ترجیح میدهند روزهای آزادشان را برای مناسبتهای خاصی، مثل تعطیلات، تولد و عروسی نگه دارند. توصیهی ما این است که برای نتیجه بهتر، در روزهای آزاد از کربوهیدراتهای سالم، مثل میوهها، سبزیهای نشاستهای، لبنیات و غلات کامل (به جز غذاهای فرآوری شده یا شیرین) استفاده کنید. ​This was gener​at ed  by  Content Generator DEMO !

کتوژنیک رژیم چیست

بهتر است که از سبزیهای غیر نشاستهای، مثل هویج، اسفناج، کلم بروکلی و … استفاده از خانواده ریزمغذیها مثل ویتامینها، مواد معدنی و پروتئینها برای جلوگیری از ریزش مو در رژیم کتوژنیک میتونه خیلی مفید باشه. کتون مولوکی حاوی چربی است که در زمان نبود قند در بدن تولید میشود تا به عنوان سوخت برای تامین انرژی استفاده شود. خوب مشخص است که دکمه بنزین را میزنید؛ چون میتوانید از سوخت جایگزین استفاده کنید. اگر به دنبال یک جایگزین عالی برای برنج سفید هستید، میتوانید نگاه ویژهای به برنج وحشی داشته باشید.

این یک برنامه رژیم غذایی یک هفته ای است که می تواند بسته به نیازهای غذایی فرد تغییر کند. همچنین ممکن است قسمتهای هیپوگلیسمی را ایجاد کند که خطرافت قند خون را بوجود میآورد. بقیه مواد نان را درون ماهیتابه بریزید و آن ها را سرخ کنید.برای این کار لازم است دوباره کمی روغن اسپری کنید. برنامه غذایی انعطاف پذیر قوانین یا توصیه های مشخصی در مورد کالری و درشت مغذی ها ندارد، بنابراین بیشتر یک سبک زندگی در نظر گرفته می شود تا رژیم.

رژیم کتوژنیک برای دیابتی ها

اسکنی از یک ستون روزنامه. کربوهیدراتها همچنان محدودند و کمتر از ۱۰ درصد کالری روزانه را به خود اختصاص میدهند. به همین دلیل است که ما بعد از مصرف یک ظرف بزرگ سالاد همچنان احساس گرسنگی میکنیم در حالیکه مقادیر زیادی کالری وارد بدن خود کرده ایم. پولش برای مسئله نبود اما انگار از بیزینس وومن های این حوزه بودن که حتی عکس قبل و بعد خودشونم نداشتن! به طور کلی، این رژیم بی خطر است، اما سه گروه زیر بهتر است قبل از گرفتن این رژیم با پزشک خود مشورت کنند. نیازی به مراجعه به پزشک نیست.

رژیم کتوژنیک قبل از بارداری

در این روش، بدون کالری شماری، به راحتی میشود وزن کم کرد. پیگیری رژیم کتو راحت و آسانتر از رژیم کم کالری یا رژیم پروتئین است. یکی از انواع این رژیم دورهای، شامل پنج روز رژیم کتوژنیک استاندارد و دو روز رژیم غیرکتوژنیک، در طول هفته است. یکی از ویژگیهای سلولهای سرطانی این است که برای رشدشان، از کربوهیدرات یا قند خون تغذیه میکنند. چاقی و اضافه وزن یکی از دردسرسازترین مشکلات روز دنیاست. در این رژیم، افراد اجازه دارند قبل و بعد از ورزش، ۲۰ تا ۳۰ درصد کربوهیدرات مصرف کنند تا بتوانند شدت ورزششان را افزایش بدهند (مقدار کربوهیدرات مصرفی در کل روز ۷۰ تا ۸۰ گرم است).

رژیم غذایی کتوژنیک فواید زیادی دارد.

نکته ای که وجود داره ادامه دادن این ورزش های سبک بعد از اتمام دوره رژیم هستش. یکسانی ارزش غذایی کنسرو ماهی در مقایسه با ماهی تازه به شرایطی که ماهی در آن منجمد و بعد فراوری شده است، بستگی دارد. رژیم غذایی کتوژنیک فواید زیادی دارد. ابتدا در مورد نان کتو بگوییم که این نان، در رژیم کتوژنیک مورد استفاده زیادی دارد. رژیم کتوژنیک به دلیل افزایش مصرف پروتئین نسبت به رژیم های کم چرب برتری دارد. در این نوع رژیم 75 % کالری برنامه غذایی از چربی، 20 % از پروتئین و تنها 5 % از کربوهیدرات تامین می شود.

کتوژنیک تبادل نظر

یک مطالعه نشان داده است افرادی که یادداشت غذایی در ۶ روز هفته دارند دو برابر بیشتر از کسانی وزن کم میکنند که تنها یک روز هفته یا کمتر یادداشت غذایی دارند. رژیم کتوفیت تنها رژیم کتوژنیک تاییده شده توسط دکترکرمانی هست که انحصاراً برنافیت اون رو ارائه میده. سطح پتاسیم پایین میتونه در نهایت ضربان قلب شما رو تغییر بده. یادتون باشه خواب ضعیف، میزان هورمون های استرس شما رو در بدن افزایش میده. اگر می خواهید مقداری عطر و طعم اضافی به آب خود بیفزایید، با ترکیب های مختلف طعم دوستدار کتو، امتحان کنید. رژیم کتوژنیک سرشار از پروتیین: این رژیم بسیار شبیه به رژیم کتوژنیک استاندارد است با این تفاوت که مقدار پروتئین بیشتر ی دارد.


منتشر شده

در

توسط