رژیم کتوژنیک چیست / رژیم کتو کاهش وزن / غذاهای کم کربوهیدرات

رژیم کتوژنیک چیست؟

انرژی تولید شده در موجودات زنده از سه نوع مولکول تولید می شود: کربوهیدرات، پروتئین و چربی. در اینجا کربوهیدرات ها یعنی گلوکز در اولویت هستند، معمولا انرژی از این طریق تولید می شود اما رژیم کتوژنیک فقط آن را معکوس می کنم و انرژی تولید شده در اثر اکسیداسیون سلول های چربی، بنابراین بدن ما سریعتر شروع به از دست دادن چربی می کند. خون سطح پایین انسولین است، بنابراین در افراد دیابتی بسیار ایمن است، نمی تواند افزایش انسولین را افزایش دهد.

منبع انرژی اولیه همه ما کربوهیدرات است. پس از تجزیه کربوهیدرات در داخل بدن، گلوکز تشکیل می شود و اکسیداسیون گلوکز به ما انرژی می دهد. سطح اضافی گلوکز به شکل گلیکوژن در ماهیچه ها و بافت های بدن ذخیره می شود، پس از آن بدن از آن استفاده می کند، سطح بعدی منبع انرژی سلول های چربی است، پس از آن برای تولید انرژی از سلول های چربی استفاده می شود و اکسیداسیون آن انجام می شود. در کبد پردازش شود.

در این حالت متابولیسم بدن توسط مغز جابه جا می شود، اکسیداسیون بیش از حد چربی و این فرآیند مداوم اکسیداسیون چربی و به این فرآیند کتوز نیز می گویند زیرا در آن جسم کتون تشکیل می شود و به این مرحله حالت کتو می گویند.

چارچوب متابولیک بدن در بدن تغییر می کند که به آن کتوز می گویند و در این هضم بدن کتون در کبد شکل می گیرد و منبع اصلی نشاط است. سلول‌های چربی در این مرحله سریع‌تر می‌سوزند و روند کاهش وزن سریع‌تر می‌سوزند، اما در مرحله کتو باید احتیاط‌های خاصی را رعایت کنیم، زیرا برخی از عواقب آن نیز دیده می‌شود.

کتوز

کتوز یک حالت متابولیک است: یکباره به طور کامل جابجا نمی شود، پس از تغییر تدریجی حالات متابولیک، بین 1 تا 4 هفته زمان می برد. اول از همه، گلوکز از معده خارج می شود، آنزیم های جدیدی برای آن تشکیل می شود و سلول های چربی را از طریق کبد متابولیزه می کنند و در طی این فرآیند انرژی تولید می شود.

در طول رژیم کتو از مکمل های اضافی استفاده کنید

در طول رژیم کتو در بدن کمبود برخی چیزها وجود دارد، بنابراین باید آن را جداگانه به رژیم غذایی خود اضافه کنیم.

ما باید مقدار بیشتری آب بنوشیم زیرا کمبود آب در بدن وجود دارد.

بنابراین کمبود B کمپلکس و مولتی ویتامین وجود دارد. پس باید کمپلکس و مولتی ویتامین مصرف کنیم.

سبزیجات برگ سبز باید مصرف شوند، فیبر در آنها وجود دارد و اگر در بدن ما کمبود فیبر وجود داشته باشد، یبوست ایجاد می شود به طوری که سبزیجات برگ سبز حاوی فیبر باید مصرف شود.

رژیم کتو کم کربوهیدرات نیز نامیده می شود رژیم کم کربوهیدرات و پرچرب. همچنین طبیعی است که بگوییم متابولیسم بدن ما توسط آن ریشه کن می شود، بدن طبیعی مانند رشد قند عمل می کند. اما آنچه در آن چربی سوزی اتفاق می افتد طبیعی است.

هنگامی که ما محتوای کربوهیدرات بالایی می خوریم، گلوکز و انسولین ایجاد می کند، که در بدن عادی رایج ترین است و اکسیداسیون آن انرژی و هورمون انسولین را تولید می کند.

در رژیم کتو چه بخوریم؟

در رژیم کتو، آنچه در رژیم کتو وجود دارد، باید کربوهیدرات هایی بخوریم که در آن فیبر زیاد است، زیرا فیبر میزان گلوکز را در بدن ما افزایش نمی دهد و برای هضم ما مفید است.

غذاهای دریایی و گوشت علاوه بر این، گوشت، ماهی، گوشت گاو، بره و مرغ.

سبزیجات کم کربوهیدرات: کلم بروکلی، گل کلم، برگ کلم.

چربی های غیراشباع با کیفیت بالا: پنیر پرچرب، کره، تخمه آفتابگردان

میوه های کم کربوهیدرات تمشک، شاه توت و سایر میوه ها با شاخص گلیسمی پایین دیگر روغن نارگیل با چربی با سس های سالاد پرچرب و چربی اشباع شده است.

همچنین بخوانید: https://en.wikipedia.org/wiki/Low-carbohydrate_diet

از غذاها باید اجتناب شود

در رژیم کتو از غلاتی مانند گندم، ذرت، برنج، عسل، پرتقال، شربت و میوه های شیرین بیشتر مانند سیب، موز، پرتقال، سیب زمینی و حبوبات شیرین پرهیز شد.

ورودی ها باید به ما آراسته شود. نسبت چربی پروتئین چربی و کربوهیدرات در رژیم کتو چربی 70 درصد پروتئین 20 درصد و کربوهیدرات 5 تا 10 درصد باید باشد.

مزایای سلامتی رژیم کتو

رژیم کتو مزایای زیادی دارد.

کلید کاهش وزن

در کاهش وزن رژیم کتو، برای کنترل وزن ما بسیار مفید است، زیرا میزان گلوکز بدن را افزایش نمی دهد و انرژی توسط چربی تولید می شود و در نتیجه اکسیداسیون مستقیم سلول های چربی باقی می ماند. درست است که میزان چربی بدن ما کم است و کلید کاهش وزن نیز همین است.

کیفیت بهتری را در پوست خود احساس کنید

در حین مصرف رژیم کتو، ما اغلب احساس گرسنگی نمی کنیم زیرا منبع خوبی از انرژی است و احساس پر انرژی می کنیم و به دلیل اینکه در طول زمان مصرف آن، میزان گلوکز در بدن کاهش می یابد، همچنین می توان آن را کنترل کرد. . هنگام گرفتن رژیم های کتو کیفیت بهتری را در پوست خود و همچنین در مشکل آکنه احساس می کنیم کیفیت پوست بهتر از همیشه است.

نعمت برای دیابتی ها

بنابراین برنامه رژیم کتو یک برنامه رژیم غذایی عصر جدید است و این برنامه غذایی یک برنامه غذایی معمولی است که حاوی اکسیداسیون گلوکز است و مفیدتر است زیرا شاخص گلیسمی را افزایش نمی دهد و سطح قند خون پایین است یا مانند یک موهبت برای دیابتی ها


منتشر شده

در

توسط