رژیم کتوژنیک یا رژیم پالئو برای کاهش وزن سریع

طرز تهیه خیلی از غذاهای نمونه رژیم کتوژنیک لاغری در ایران کوک موجود رژیم کتوژنیک هست. پولش برای مسئله نبود اما انگار از بیزینس وومن های این حوزه بودن که حتی عکس قبل و بعد خودشونم نداشتن! تو فوروم نی نی سایت کلی جواب باحال از آدم های باتجربه پیدا کردم که بعضی هاشون رو اینجا مستقیم نثل می کنم. اکثر سلول ها ترجیح میدهند از قند خون که از کربوهیدرات ها ناشی میشود به عنوان منبع اصلی انرژی بدن استفاده کنند.

امگا 3 در گروه اسیدهای چرب اشباع نشده قرار میگیرد و در ماهیهای چرب، تخمها و آجیلها به وفور یافت میشود. در یکی از تحقیقات مشخص شد افرادی که دارای رژیم کتوژنیک بودند 2.2 برابر بیشتر از کسانی که رژیم کم چرب و کالری داشتند وزن کم کردند و سطح چربی خون و کلسترول بد در آن ها بهبود یافت. یکی دیگر از گروه چربیهای اشباع نشده امگا 6 است که این اسید چرب در بسیاری از گوشتها، غلات و حبوبات و روغنهای گیاهی از جمله روغن ذرت یافت میشود.

کتوژنیک رژیم لاغری

افزایش کتون ها، کاهش سطح قند خون و بهبود حساسیت بدن به انسولین نیز از دیگر عوامل برتر بودن این رژیم هستند. آمینو اسیدهای زنجیرهای منشعب شده (BCCA): این مکملها میتوانند آسیب عضلانی مربوط به ورزش، درد عضلانی و خستگی در طول ورزش را کاهش دهند. بهبود شاخصهای سلامتی: بسیاری از مطالعات نشان دادهاند که رژیمهای کم کربوهیدرات میتوانند به بهبود شاخصهای سلامتی از جمله کلسترول، سطح قند خون، سطح انسولین و فشار خون کمک کنند.

مسئله اسرای فلسطین، عنوان نبرد آینده با رژیم صهیونیستی است

وی افزود: تصمیم ما واضح است، با خود عهده بسته ایم به هر قیمتی که شده برای آزادی اسرای دربند زندان های رژیم صهیونیستی تلاش کنیم. این رهبر حماس … [Source: Mehr News Agency]

برای مثال این مکملها میتوانند در بهبود عملکرد ورزشی کمک کنند، ریکاوری عضلات را سرعت ببخشند و اشتها را کم کنند. در این رژیم دکتر اتکینز توصیه کرده که روزانه باید حداقل ۸ لیوان آب نوشیده شود تا از بروز دهد کم آبی و یبوست جلوگیری گردد. از آنجا که غذاهای کمی از منابع این ویتامین بسیار مهم به حساب میآیند بسیاری از متخصصان سلامت توصیه میکنند از مکملهای ویتامین D استفاده کنید. قبل از دریافت هرگونه مکمل ابتدا با پزشکتان صحبت کنید. بنابراین مراکزی که قبل از ارائه رژیم آنالیز بدن انجام می دهند قابل اعتماد تر هستند. بهتر است از آنزیمها در کنار غذاهای پرچرب و یا چند دقیقه قبل از مصرف غذا استفاده کنید. This  data w᠎as gen​erated with the he᠎lp of G SA C​ontent Gener at or DEMO !

یکی از تفاوت های اصلی رژیم غذایی اتکینز با رژیم غذایی کتوژنیک در مقدار پروتئین دریافتی است. خب من از اول میدونستم تو کمپین شخصی چهل روز تا لاغری من دارو و روش های پیچیده و نامعلوم جایی نداره. یکی از بزرگترین تصورات غلط در بین عموم این است که کلسترول برای بدن بد است. بدن متناسب با جنس و سن فرد روزانه به 25 الی 31 گرم فیبر نیاز دارد. بدن چربی را به کتون تبدیل میکند تا انرژی مورد نیاز خود را تامین کند. بسیاری از این چربیها به کبد منتقل شده، جایی که آنها اکسیده و به کتونها تبدیل میشوند.

کتوژنیک نمونه

این مهم است که شما پروتئین بیش از حد نخورید، زیرا در بدن شما ممکن است بیش از حد به گلوکز تبدیل شود. اما کاهش وزن یکی از دلایل اصلی استفاده از رژیم کتوژنیک است. برای همین برای آخرین بار فقط چهل روز به خودم فرصت دادم تا کاهش وزن داشته باشم. میدونید از بچگی اعتقاد داشتم یا یه کاری رو نکن یا حداقل یه هفته روش فکر کن که بهترین راه حل چیه برای همین به جستجو ادامه دادم. به نظرم حرفای این خانوم منطقی بود برای داستان چهل روز تا لاغری من پس بهش پیام دادم و با جمله ” 300 تومن کارت به کارت کن تا بت بگم ” مواجه شدم.

کتونهای برونزا کتونهایی هستند که توسط یک منبع خارجی وارد بدن میشوند، کتونهای درون زا از نوعی هستند که به صورت طبیعی توسط بدنتان تولید میشود و به فرآیند تولید آنها کتوزیس گفته میشود. انسولین هورمونی است که از پانکراس (لوزالمعده) ترشح شده و به کنترل قند خون کمک میکند. اگر به دنبال دستور العمل های سالم هستید، دستور العمل های کتو: رژیم کتو این یکی از مناسب ترین ها است، رایگان است و گویی این کافی نیست، بیش از 500 دستور غذای مختلف در دسترس دارد.

[arpw limit=”10″]

رژیم کتوژنیک برنامه غذایی

از طرفی مدام استرس وزن خود را دارند. فواید رژیم کتوژنیک رژیم غذایی کتوژنیک فواید زیادی دارد که از جمله مهمترین آنها عبارتند از: کاهش وزن رژیم کتوژنیک روش موثری برای کاهش وزن و جلوگیری از بروز بیماری های خطرناک مثل سرطان و … با این حال، مشاهده شده در افرادی که رژیم کتوژنیک به صورت چندین دوره برقرار بوده، احتمال بروز سندرم متابولیسم کاهش و سلامت افراد بهبود یافته است. مخصوصا در اوایل اتخاذ رژیم کاهش وزن ، این مقاومت و کشمکش بسیار زیاد است و حتی خیلی از افراد شاید به دلیل همین مقاومت بدن نخواهند که رژیم لاغری را ادامه دهند.

ویتامین D همچنین مسئول حمایت از سیستم ایمنی بدن، تنظیم رشد سلولی، افزایش سلامت استخوان و کاهش التهاب در بدن است. احتمال بازگشت مجدد چاقی و اضافه وزن را از بین برده یا لااقل سرعت آن را بسیار کند گرداند. طبق تحقیقات صورت گرفته مشخص شده است که امگا 3 کمک زیادی به جلوگیری از افزایش وزن دارد. به همین خاطر احتمال متبلا شدن به سرطان در بین افرادی که از رژیم کتو استفاده میکنن، خیلی کم هست. زمانی که قند کافی برای سلولها در جریان خون موجود نباشد، بدن شروع به شکستن چربیهای ذخیره شده در بدن به مولکولهایی به نام اجسام کتونی میکنند؛ این فرایند کتوزیس نام دارد.

کتوژنیک رژیم چیست

بنابراین بعد از خارج شدن ار رژیم کتوژنیک زمان زیادی نمیبره تا بدن دوباره به حالت کتوزیس وارد بشه. این افزایش دفع آب، الکنرولیتهای ضروری و حیاتی بدن نظیر منیزیم، پتاسیم، کلرید، فسفر و سدیم را نیز از بدن خارج میکند. مصرف مواد غذایی غنی از پتاسیم نظیر آواکادو و یا اسفناج پخته شده. تامین ویتامین D به اندازه کافی برای سلامت هر شخص از جمله افرادی که رژیم کتوژنیک را دنبال میکنند، اهمیت دارد.

همچنین، طی بررسیهای مختلف ۱۴ فرد در طول دو مطالعه روی ارتباط بین رژیم کتوژنیک و پوست، مبتلا به پیگمانتوزا در کتوز تشخیص داده شدند. وقتی تست مثبت شود به این معنی است که وارد حالت کتوز شدهاید. این رژیم شرایط کتوز(افزایش کتون ها) رو همچنان نگه داری میکنه اما تمایل فرد رو هم برای مصرف پروتئین و کربوهیدرات افزایش میده. شاید براتون جالب باشه اگر بدونید بیش از 96% کسانی که این رژیم رو استفاده کردن، در دوره ی اول ( یعنی 21 روز اول ) بیش از 7 کیلو گرم کاهش وزن و البته کاهش سایز بی نظیری رو داشتن که این بیشتر از هر چیز ما رو خوشحال میکنه.

در حقیقت رژیم کتوژنیک برای لاغری، به معنی کاهش وزن به هر قیمتی نیست، بلکه تصمیمی برای زندگی سالمتر و بهتر است. محصولات لبنی به خاطر قند طبیعی که دارن باید محدود بشن. تحقیقات انجام گرفته بر روی افراد کتویی نشان داده که استفاده از امگا 3 به عنوان یکی از مکملهای کتوژنیک، تاثیرات مثبتی بر روی سطح انسولین و تری گلیسیرید خون و کاهش التهابات دارد. انسولین از طرق مختلف قند خون را کاهش میدهد. بهتر است از این مواد در رژیمتان بیشتر استفاده کنید زیرا با مصرف بیشتر گوشت، غذاهای دریایی، تخم مرغ و لبتنیات مجاز کتوژنیک به یبوست گرفتار خواهید شد.

یعنی به عبارت دقیقتر چه زمانی طول می کشد تا بدن ما در برابر شرایط جدید تغذیه ای که برنامه رژیم لاغری بر آن اعمال می کند تسلیم شود؟ شما هم می توانید سبک تغذیه و سبک زندگی خودتان را تغییر دهید تا علاوه بر موفقیت در لاغری سریع و از دست دادن چربی های اضافی احساس بهتری را تجربه کنید. اگر می خواهید سفیده تخم مرغ را بخورید، ممکن است مجبور باشید مکمل های ویتامینه مصرف کنید (با متخصص تغذیه خود صحبت کنید). برخی از باکتری های روده، از جمله هونگاتلا، پس از تجزیه ترکیبات موجود در گوشت قرمز، تخم مرغ و لبنیات، TMA تولید می کنند.

رژیم کتوژنیک ضرورتا شما را در خطر فقر ویتامین D قرار نمیدهد اما از آنجا که کمبود ویتامین D شایع است مصرف مکملهای آن ضروری به نظر میرسد. رژیم کتوژنیک (یا به طور خلاصه رژیم کتو) رژیم غذایی شامل کربوهیدرات محدود و چربی بسیار است که فواید بسیاری را برای بدن به همراه دارد. این موضوع میتواند منجر به تجمع سموم در سراسر بدن و ایجاد جوش، التهاب و سایر لکهای پوستی شود. ، منصفانه روز انرژی غذای شخصی را به ۵۰۰ انرژی میرسانند را انتخاب کنید و انتخاب کنید در روز تولید دیگری رژیم غذایی دوره ای شخصی را دارند.

با این حال، لذت پخت غذای خوب و انتخاب پخت و پز سالم شما را با احساسات مثبت پر می کند. مهمترین سبزیجات برگی بی تجربه رنگ کدام ممکن است میشه ازشون بعنوان غذاهای رژیمی استفاده کرد اسفناج، کاهو، برگ چغندر، کلم پیچ، کولارد بی تجربه را انتخاب کنید و انتخاب کنید… از رایج ترین سبزیجات کم کربوهیدرات می توان به اسفناج،کاهو،گل کلم، کلم بروکلی و لوبیا سبز اشاره نمود. سبزیجات برگ دار- اسفناج ، کلم ، کلم بروکلی ، گل کلم و غیره.


منتشر شده

در

توسط