رژیم کتوژنیک

اگرچه هیچ مکان نزدیک به طور گسترده ای شناخته شده نبود، زیرا در دهه 90، زمانی که رژیم اتکینز ظاهراً اجتناب ناپذیر بود، روش های غذایی کتوژنیک کم نشاسته هنوز عمیقاً در بسیاری از محافل به عنوان رژیم های کاهش وزن قانع کننده و قابل اجرا در نظر گرفته می شوند. نکات زیر به شما کمک می کند تا موفقیت خود را در رژیم کتوژنیک به حداکثر برسانید.

1.) مقادیر زیادی آب بنوشید.

در حین رژیم کتوژنیک، بدن شما با مشکلات جدی در حفظ آب مورد نیاز خود مواجه می شود، بنابراین هیدراته ماندن مناسب بسیار مهم است. بسیاری از متخصصان پیشنهاد می کنند که مردان حداقل 3 لیتر نوشیدنی در روز مجاز می دانند، در حالی که این رقم برای خانم ها 2.2 لیتر در روز است. یک شاخص خوب برای هیدراتاسیون مناسب رنگ ادرار شما است. اگر ادرار شما شفاف یا زرد روشن باشد، به احتمال زیاد به طور قانونی هیدراته شده اید. هر جا که می روی یک کوزه آب همراهت داشته باش!

2.) چربی را نادیده نگیرید!

اساساً بدن ما برای کار به سوخت نیاز دارد. هنگامی که مصرف کربوهیدرات خود را کاهش می دهیم، به ویژه تا حدی که باعث تحریک کتوز می شود، بدن ما به منبع سوخت دیگری نیاز دارد. از آنجایی که پروتئین منبع انرژی کارآمدی نیست، بدن ما به سمت چربی حرکت می کند. هر چربی که در دوران کتوز می خورید برای سرزندگی استفاده می شود و ذخیره چربی در کتوز بسیار سخت می شود. چربی‌های غیراشباع سالم و غیراشباع را هر چند وقت یکبار در شرایط مورد انتظار انتخاب کنید: مواد غذایی مانند آووکادو، زیتون، آجیل و دانه‌ها عالی هستند.

3.) محدوده کربوهیدرات خود را پیدا کنید.

بخش بزرگی از بدن ما متمایز است. برخی از رژیم گیرندگان باید از یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات پیروی کنند که شامل مصرف کمتر از 20 گرم کربوهیدرات در روز است. سایر رژیم‌داران متوجه خواهند شد که می‌توانند در حالی که 50، 75 یا 100 گرم نشاسته مصرف می‌کنند، در کتوز باقی بمانند. بهترین راه برای دانستن بدون شک آزمایش است. کتوستیکس یا هر برندی از نوارهای آنالیز ادرار کتون را بخرید و محدودیت قند خود را کشف کنید. در صورتی که متوجه شوید که اتاق شلوغی دارید، پیروی از رژیم غذایی شما را بسیار کم‌تر می‌کند.

4.) در مورد الکل هوشمند باشید.

یکی از بخش‌های مهم روتین غذا خوردن کتوژنیک این است که می‌توانید در حین مصرف الکل بنوشید بدون اینکه کاهش وزن خود را از مسیر اصلی خود دور کنید. می توانید در کنار خرس متناوب کم کربوهیدرات، الکل های شیرین نشده مانند ودکا، رم، تکیلا، جین، بوربن، اسکاچ، کنیاک و مشروب بنوشید. از مخلوط‌کن‌های کم کربوهیدرات استفاده کنید و آب زیادی بنوشید تا هیدراته بمانید، زیرا عواقب بعدی در هنگام کتوز بسیار وحشتناک هستند. به یاد داشته باشید، کالری ها هنوز به حساب می آیند، بنابراین زیاده روی نکنید. همه چیز با محدودیت.

5.) بردبار باشید.

در حالی که رژیم کتوژنیک برای کاهش وزن سریع به ویژه در مراحل اولیه رژیم شناخته شده است، کاهش وزن به طور قابل اعتمادی یک فرآیند متوسط ​​و خسته کننده است. اگر ترازو کاهش وزن را نشان نمی‌دهد یا افزایش جزئی وزن را نشان می‌دهد، برای چند روز سعی کنید واشر را باد نکنید. وزن شما هر روز (و در طول روز) بر اساس اجزای مختلف تغییر می کند. به خاطر داشته باشید که از اندازه‌گیری‌هایی مانند نحوه تناسب لباس‌هایتان یا اندازه‌گیری‌های بدن برای مشاهده پیشرفت فراتر از آنچه در ترازو نمایش داده می‌شود، استفاده کنید.


منتشر شده

در

توسط