رژیم کتو فستینگ و تاثیر فوقالعادهی آن در کاهش وزن

اما برخی مربیهای شخصی مثل سارهوف فکر میکنند بهتر است بهطورکلی از رژیم کتو اجتناب کنید و در عوض برای داشتن یک رژیم متعال تلاش رژیم کتوژنیک کنید. رژیم کتوژنیک آنلاین دکتر روشن ضمیر “رژیم کتوژنیک یا کتو ، یک رژیم تخصصی با چربی زیاد، پروتئین متوسط و کربوهیدرات خیلی کم است که جهت درمان نوجوانان و برخی بزرگسالان مبتلا به صرع و برخی بیماریهای دیگر بکار می رود و بتازگی در درمان چاقی و کاهش وزن سریع و یا خروج از استپ وزن مورد توجه قرار گرفته است.

کبد از چربی، کتون تولید می کند که در غیاب گلوکز می توان از آن استفاده کرد. از گلوتن گندم که در غذاهای فراوری شده کاربرد دارد،پرهیز کنید. اکثر برنامه های کتوژنیک به غذاهای حاوی چربی اشباع بالا مانند گوشت های چرب، کره و همچنین منابع چربی های غیراشباع مانند آجیل، دانه ها، آووکادو، روغنهای گیاهی و ماهیهای چرب هستند. رژیم کتوژنیک “استاندارد” با نسبت خاصی از درشت مغذیها (کربوهیدرات، پروتئین، چربی) وجود ندارد. هلو سرشار از ریز مغذی هایی مثل ویتامین C، ویتامین A، پتاسیم و نیاسین هم می باشد. این گونه احتیاط شامل میوههای خشک (خرما، کشمش، و غیره) هم می شود، در صورتی که به مقادیر زیاد خورده شوند.10) اساسا به دلایل سلامتی، از محصولات سویا پرهیز کنید، با این وجود چند محصول تخمیر شده ارگانیک( فاقد اصلاح ژنتیکی) به دلیل مزایای سلامتی معروف هستند.

سالاد کتوژنیک

4- مواد غذایی حاصل از سویای تخمیری- اگر این گونه موادغذایی را می خورید تنها از مواد غذایی فاقد اصلاح ژنتیکی استفاده کنید و یا از محصولات سویای تخمیری مثلا ناتو، تمپه و تماری (سس سویای بدون گلوتن) و آمينو نارگيل استفاده کنید. اگر عدم مصرف کربوهیدارت مثلا در رژیم کتوژنیک به مدت ۳-۴ روز ادامه یابد و گلوکز ذخیره شده به طور کامل تخلیه شود، سطح هورمونی به نام انسولین در خون کاهش می یابد و بدن شروع به استفاده از چربی به عنوان سوخت اولیه خود می کند.

امروزه دیگر رژیمهای کم کربوهیدرات از جمله رژیمهای پالئو، ساوت بیچ و دوکان همگی سرشار از پروتئین هستند اما چربی متوسطی دارند. همیشه می شنویم که غذاهای فست فودی و فرآوری شده سرشار از سدیم هستند و یکی از دلایل منع مصرف این مواد غذایی وجود نمک و سدیم است؛ به همین دلیل عادت نداریم که کسی بگوید نمک بیشتری بخورید! همراه با کاهش وزن، پارامترهای سلامت مرتبط با وزن، مانند مقاومت به انسولین، فشار خون بالا و کلسترول و تری گلیسیرید بالا بهبود می یابد. عملکرد هورمون هایتان بهبود پیدا کند.

کتوژنیک اهواز

رژیم کتوژنیک دورهای در میان کسانی که به دنبال رشد عضلات و بهبود عملکرد ورزشی هستند محبوب است. اگر از بادام زمینی استفاده میکنید، مطالب بعدی ما را دنبال کنید. اما در رژیم کتوژنیک رخ نمیدهد، با این حال، در چند مورد نادر، کتواسیدوز در افراد غیر دیابتی به دنبال یک رژیم غذایی طولانی مدت با کربوهیدرات کم گزارش شده است. کتواسیدوز اغلب در افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ در زمان عدم کنترل قند خون رخ می دهد زیرا آنها انسولین تولید نمیکنند، انسولین هورمونی است که از تولید بیش از حد کتون ها جلوگیری میکند.

هنگامی که کتون در خون جمع می شوند، به این حالت کتوز می گویند. او با تاکید بر اینکه این افراد که ممکن است از روند رژیم درمانی خود ناامید شوند، گفت: لازم است که این اشخاص برای افزایش اعتماد به نفس، موفقیتهای خود را در نظر گیرند. برخی از این غذاها مشخص اند: نشاسته و غلات مانند نان، ماکارونی، برنج، سیب زمینی، ذرت و سایر سبزیجات نشاسته ای؛ و آب میوه ها برخی که ممکن است چندان واضح نباشند حبوبات و بیشتر میوه ها هستند.

به غیر از میزان کربوهیدرات بالا، حبوبات حاوی لکتین و فیتات هستند که باعث میشود حبوبات دیر هضم شوند. اولا، از میان همه محصولات لبنی، هضم شیر دشوار است، زیرا فاقد باکتری “خوب” است (که از طریق پاستوریزه حذف میشود) و حتی ممکن است حاوی هورمون باشد. در مصرف آدامسهای فاقد شکر و آدامس های مینت(آدامس نعناعی) فاقد قند احتیاط کنید- برخی از آنها دارای کربوهیدرات هستند. این گوشتهای پرورشی دارای اسیدهای چرب امگا -6 التهابی هستند و حتی ممکن است ماهیهای پرورشی صنعتی حاوی PCB( ترکیبات شیمیایی پلی کلره بی فنیل) باشند، از مصرف ماهیهای آلوده به رسوبات جیوه پر خطر جلوگیری کنید.3) غذاهای فرآوری شده حاوی مواد افزودنی کاراژیان (بعنوان مثال در برخی از محصولات شیر بادام – مراقب این مواد افزودنی باشید)، غذاهای فرآوری شده حاوی MSG (به عنوان مثال در برخی از محصولات پروتئین آب پنیر)، غذاهای حاوی مواد افزودنی سولفیت (به عنوان مثال در میوه های خشک شده، ژلاتین)، و همچنین گلوتن گندم.4) شیرین کنندههای مصنوعی از جمله (شیرین کنندههای مصنوعی اسپلندا، اکوآل، آسپارتام، آسه سولفام، ساخارین،سوکرالوز، و غیره) – این شیرین کنندهها ممکن است سبب بروز مشکلات مربوط به سلامتی و اضافه وزن شوند.5) چربیها / روغنهای تصفیه شده (مانند آفتابگردان، گلرنگ، پنبه دانه، کلزا، سویا، روغن انگور، روغن ذرت)، چربیهای ترانس مثلا مارگارین.6) محصولات کم چربی، “کم کربوهیدرات” و “فاقد کربوهیدرات” از جمله (محصولات رژیمی اتکینز، رژیم سودای رژیمی، آدامس و مینت ها(آدامس نعنا) که ممکن است میزان کربوهیدرات بالایی داشته باشند یا شامل افزودنیهای مصنوعی و گلوتن و غیره باشند).7) شیر (تنها مقدار کمی از شیر خام پرچرب مصرف شود).

اسموتی کتوژنیک

پروتئین آب پنیر ( از مواد افزودنی، شیرین کنندههای مصنوعی، هورمونها و لسیتین سویا که یکی از مواد افزاینده و نگهدارنده محصولات غذایی است پرهیز کنید)، پروتئین سفیده تخم مرغ و ژلاتین حیوانات فاقد هورمون و علف خوار (ژلاتین ماده پروتئینی که از کلاژن موجود در پوست و استخوان جانوران بهدست میآید). سایر مواد افزودنی که باید پرهیز کنید عبارتند از: ماده افزودنی کاراژیان (به عنوان مثال در محصولات شیر بادام)، غذاهای حاوی ماده افزودنی MSG (به عنوان مثال در بعضی از محصولات پروتئین آب پنیر) و غذاهای حاوی مواد افزودنی سولفیت (به عنوان مثال در میوه های خشک شده، ژلاتین).11) حبوبات (لوبیا، نخود، عدس، بادام زمینی و غیره).

لاغری کتوژنیک چیست

برخی از عوارض جانبی رژیم کتوژنیک عبارتند از یبوست، بالا رفتن کلسترول، کاهش سرعت رشد و سنگهای کلیوی. ممکن است شما مقدار کمی شیر خام مصرف کنید، اما مراقب کربوهیدراتهای زیادی آن باشید.8) مشروبات الکلی، نوشابه های شیرین (آبجو، شراب شیرین، کوکتل و غیره).9) میوههای گرمسیری (آناناس، انبه، موز، پاپایا، و غیره) و برخی از میوههای با کربوهیدرات بالا (نارنگی، انگور، و غیره). آنفولانزای کتو یکی از شناختهشدهترین عوارض ناشی از این رژیم است که ممکن است دو تا هفت روز پس از شروع رژیم ظاهر شده و با سردرد، مهآلودگی مغز، خستگی، تحریکپذیری، حالت تهوع، مشکل در خواب و یبوست مشخص میشود.

میزان کم آب ذخیره شده در بدن به دلیل کمبود کربوهیدرات ها، ممکن است منجر به کم آبی و یبوست شود. به همین دلیل پیروی طولانی مدت از این رژیم می تواند اثرات مخربی بر بدن شما داشته باشد. به دلیل داشتن فرایند سریع و نتیجه گیری فوری، این رژیم طرفداران بسیار زیادی در سر تا سر جهان دارد. فروغ شریفآرا با بیان مراحل رژیم تغذیهای کاهش وزن، افزود: برای کاهش وزن ابتدا فرد باید بپذیرد که از وضعیت جسمی و وزنی خود ناراضی است، اما باید ابتدا شروع به دوست داشتن خود کند و سپس با درنظرگرفتن سلامتی، زیبایی و حفظ پوست، برای کاهش وزن خود هدفگذاری منطقی داشته باشد.

اینکه چه زمانی کتوز اتفاق می افتد مقدار کتون خون از فردی به فرد دیگر متغیر است و به عواملی مانند درصد چربی بدن و میزان متابولیسم بستگی دارد. این رژیمدرمانگر، تصریح کرد: رژیمهای تغذیهای غیراصولی آسیبزننده است و امکان دارد موجب بازگشت وزن فرد شود. 7- الکل- شراب قرمز خشک، شراب سفید خشک، اسپیریت (بدون شکر افزوده) – برای کاهش وزن مصرف نشود، تنها برای نگهداری و تثبیت وزن مصرف شود. زندگی بدون شکر هیچ جذابیتی ندارد؟ سس مایونز، خردل( نوعی کلم)، سس پستو، آبگوشت استخوان، ترشی، غذاهای تخمیر شده (از جمله کیمچی و کامبوچا) – کلم ترش(بدون هیچ گونه مواد افزودنی).

Th᠎is post w as gen​er​ated wi th  ᠎ Con tent  G en​erator  DEMO .

در تهیه ی گوشت مصرفی سعی کنید از گوشت های ارگانیک که دام آن ها تغذیه ای سالم دارند استفاده کنید تا نتیجه ی دلخواهتان را از رژیم کتو بگیرید. خانمها به ۷۵ میلیگرم ویتامین C. در روز و آقایان به ۹۰ میلیگرم از این ویتامین در روز نیاز دارند. مغز بیشترین میزان گلوکز را در یک مقدار ثابت، یعنی حدود ۱۲۰ گرم در روز نیاز دارد، زیرا نمی تواند گلوکز را ذخیره کند. کتوز یک ماده طبیعی است اما کتواسیدوز فقط در دیابت های کنترل نشده اتفاق می افتد.

کتوژنیک نی نی سایت

در طول روزه داری یا زمانی که کربوهیدرات بسیار کمی خورده می شود، بدن ابتدا گلوکز ذخیره شده را از کبد بیرون می کشد و به طور موقت پروتئین ها را تجزیه می کند تا گلوکز آزاد شود. افراد سالم به طور طبیعی کتوز خفیف را در طول دوره های روزه داری (مثلاً خواب طولانی یا روزه) و ورزش بسیار شدید تجربه می کنند. چیزی که در مورد رژیم های غذایی از 150 سال پیش تا کنون تغییری نکرده است این است که مصرف خوراکی هایی که سیر کنندگی بیشتری دارند و در مقابل ، کربوهیدرات پایینی دارند می تواند باعث کاهش وزن سریع و سالم شود.

کتوژنیک محصولات

آب پرتقال – که باید تازه مصرف شود – نه تنها برای سلامت عمومی شما، بلکه برای افزایش احتمال پسردار شدن عالی است، زیرا قلیایی است و منبع خوبی از پتاسیم است. بسته به نوع رژیم شما، لیستهای مواد غذایی کتوژنیک ممکن است متفاوت و حتی در تضاد باشند. در واقع اگر شما مدت طولانی کمبود ویتامین C. داشته باشید، ممکن است دندانهایتان را از دست بدهید و لثههایتان خونریزی کنند. این رژیم کاهش وزن سریعی ندارد در واقع فقط اگر همچنین اگر مصرف کالری را به زیر 1500 کالری در روز محدود کنید، می تواند منجر به کاهش وزن شود.

[arpw limit=”10″]

طرفداران رژیم کتوژنیک بیان می کنند که اگر رژیم غذایی به دقت اجرا شود، سطح کتون ها در خون به سطح مضری نمی رسد (کتواسیدوز) زیرا مغز از کتون ها برای سوخت استفاده می کند و افراد سالم معمولاً انسولین کافی برای جلوگیری از آن تولید می کنند. یکی از مهم ترین کلان خوراک ها در رژيم کتوژنیک ، چربی ها هستند. این نان حدود 82 کالری و 7 گرم چربی داره. برای عضلهسازی بر روی کتو، گاریسون توصیه میکند که حداقل 30 درصد از کل کالری باید از پروتئینهای با کیفیت مانند پروتئینهای حیوانی کامل و فرآوری نشده باشد.


منتشر شده

در

توسط