سیر تا پیاز رژیم کتوژنیک؛ مزایا و معایب

آیارژیم کتوژنیک برای کاهش وزن کودکان و رژیم کتوژنیک نوجوانان مناسب است؟ همچنین ایجاد تشنج در کودکان مبتلا به بیماری صرع را کاهش میدهد و میتواند میزان قند خود و فشار خون را تا حدود زیادی کنترل کند. در رژیم کتوژنیک بدنسازی دوره ای، شما باید روزهای هفته خود را به صورت ۵ روز و ۲ روز جدا کنید و در ۵ روز هفته از برنامه غذایی کتوژنیک و ۲ روز باقی مانده آن را از برنامه غذایی کربوهیدرات استفاده کنید. چه مقدار میتوان مواد خوراکی حاوی کربوهیدرات خورد و در فاز کتوسیس باقی ماند؟

احتجاج رنگ لے آیا؛ مسلم طالبعلم کو دہشتگرد کہنے والا پروفیسر معطل

بنگلور: سوشل میڈیا پر ہونے والے احتجاج اور دباؤ کے باعث مودی سرکار مسلم طالب علم کو بھری جماعت میں دہشت گرد کہنے والے پروفیسر کو معطل کرنے پر … [Source: Express]

محصولات کتوژنیک در تهران تا زمانی که بدن از کربوهیدرات ها محروم باشد ، متابولیسم در حالت کتوتیک باقی می ماند. علاوهبراین، قرار گرفتن در حالت کتوز -زمانی که بدن بهجای کربوهیدرات، چربی میسوزاند- نیاز به مایعات را افزایش میدهد. در صدر این خطرات، مشکلات قلبی حاصل از مصرف بیش از حد چربی اشباع شده قرار دارد. در واقع بهتره برای این کار از چربی های اشباع شده استفاده بشه. یعنی شما چربیهای اشباع نشده سالم میخورید تا بتوانید چربیهای بدن خود را بسوزانید. اینکه کراتین برای بدن خیلی مفید هست رو تقریبا همه میدونن. Post has be​en cre​ated  wi​th the  help of GSA Content᠎ G enerator D​emoversion!

کراتین: کراتین منشا تولید انرژی در عضله است و مکملهای کراتین میتوانند به خوبی به کسانی که در کنار رژیم کتوژنیک ورزش هم میکنند، کمک کنند. اما برای ورزشکاران حرفه ای، کسانی که قصد عضله سازی در بدن خود دارند و یا به دنبال افزایش وزن هستند، رژیم مناسبی نیست. حالت کتوزیس، یک حالت متابولیک است که در آن بدن برای تامین انرژی بهجای کربوهیدرات، چربی میسوزاند. این رژیم غذایی کمکربوهیدرات و پرچرب برای وارد شدن به حالت کتوزیس طراحی شده است. رژیم غذایی مدیترانهای بر اساس رژیم غذایی سنتی کشورهای سواحل مدیترانه مانند یونان، ایتالیا، فرانسه و اسپانیا طراحی شده است.

رژیم کتوژنیک عانگع اصلانیان

رژیم پالئو یا پارینه سنگی

براساس مصرف غذاهای باکیفیت بالا و فرآورینشده طراحی شده است. آووکادو: یک آووکادو کامل را میتوانید در هر وعده غذایی یا میان وعده بخورید. اگر شما قبل از محدود کردن کامل کربوهیدراتها، تا 2 هفته خیلی آروم آورم مقدار کربوهیدرات رو هر روز کم و کمتر کنید، احتمال بروز عوارض خیلی پایین میاد. بر خوردن مقدار زیادی میوه، سبزیجات، غلات کامل و گوشت بدون چربی تاکید دارد. از آنجاییکه کتو سرشار از پروتئین و چربی است، میتواند بسیار سیرکننده باشد و بهطور بالقوه دریافت کالری کافی برای تولید شیر برای کودک و حفظ سلامت را دچار چالش کند.

دریافت سبزیجات و فیبر کافی هم برای سلامتی شما و هم برای سلامت و رشد کودکتان بسیار مهم است. تشنگی سلولهای بدن، چروک خوردن پوست، آسیب به سلامت چشمها، اختلال در هضم و جذب مواد غذای و… زنان شیرده کمتحرک حداقل به ۱۸۰۰ کالری در روز نیاز دارند، اما زنانی که فعال هستند باید روزانه ۲۴۰۰ کالری دریافت کنند. یک مطالعه نشان داد که فرزندان زنانی که در حین شیردهی از رژیم غذایی مدیترانهای استفاده میکردند، به میزان کمتری دچار آسم دوران کودکی و سایر بیماریهای التهابی شده بودند.

کتوژنیک نی نی سایت

مطالعه دیگری نشان داد زنانی که در دوران بارداری و شیردهی از رژیم غذایی مدیترانهای پیروی میکردند، در دوران شیردهی کمتر چاق میشدند. بیماری پارکینسون: یکی از تحقیقات نشان داده است این رژیم به کاهش علائم بیماری پارکینسون کمک میکند. از آنجایی که این رژیم میتواند به تغییر دیابت نوع ۲ کمک کند، احتمالا بتوان از آن برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری نیز استفاده کرد. «کتوژنیک» با چربی بالا، پروتئین متعادل و کربوهیدارت کم، در مراقبتهای دارویی و درمانی بچهها نیز کاربرد دارد. در مقابل با پیروی از رژیم کتوژنیک به صورت همزمان در حال چربی سوزی نیز هستید.

رژیم غذایی کتوژنیک در صرع

[arpw limit=”10″]

این رژیم غذایی لاغری، تا به الان طرفداران زیادی داشته است و میزان کربوهیدارات بسیار پایینی دارد و پروتئین آن متوسط است در حالی که چربی آن بسیار بالا میباشد. یک رژیم کمکربوهیدرات میتواند حاوی ۱۳۰ گرم کربوهیدرات در روز باشد که بسیار بیشتر از محدودیتهای سخت رژیم کتو است. جالب ترین یافته این تحقیق این است که مشخص شد میزان گلیکوژن موجود در هر دو گروه قبل و بعد از انجام دوندگی ۳ ساعته مشابه هم بود این در حالی است که ورزشکاران با رژیم (LCHF) میزان مصرف کربوهیدرات خود را به طور متوسط از ۲۰ ماه قبل از شروع تحقیق محدود کرده بودند.

یک رژیم کتوژنیک خوب

یکی دیگه از نکات مهمی که خیلی از افراد از اون غافل میشن و نتیجه نمیگیرن درصد بندی مشخص رژیم کتوژنیک هست. ذائقه خیلی از افراد با خوردن پروتئین های گوشتی جور در نمیاد. افراد دیابتی دچار تغییر در فرایند متابولیسم، افزایش قند خون و عملکرد ضعیف انسولین میشوند. در نهایت، تلاش برای پیروی از رژیم کتوژنیک در دوران شیردهی به منبع اصلی استرس تبدیل شده و ترجیح دادهاند کربوهیدرات بیشتری را تا پایان دوره شیردهی در رژیم غذایی خود بگنجانند. دوستان مَتیو. یک منبع اطلاعرسانی نیکوکارانه بریتانیایی. مخلوط را با مخلوط کردن کره، آبلیمو، فلفل سیاه، روغن زیتون و رزماری در یک کاسه آماده کنید. ᠎Article w᠎as

g᠎en erat᠎ed  with t he ​help  of  Content G enerator D emoversi​on!

رژیم کتوژنیک پی دی اف

تحقیقات منتشر شده محدودی اثرات رژیم کتوژنیک در دوران شیردهی را بررسی کردهاند. بههمیندلیل اغلب مادران شیرده کنجکاو هستند که بدانند آیا راهی وجود دارد که در حین شیردهی بتوانند کاهش وزن سالم و ایمن را تجربه کنند؟ نکته دیگه در مورد کمبود طولانی مدت پتاسیم این هست که می تونه فشار خون و خطر ابتلا به سنگ کلیه و همینطور کاهش کلسیم در استخوان هارو بالا ببره. اما به نظر میرسد داستان این فیلم در مورد یک مأمور سابق سازمان سیا است که اکنون بهعنوان قاتل استخدام شده است تا یک سرم گرانبها را بهدست بیاورد که تحت محافظت شدید مأموران قدرتمند و بیرحم قرار دارد.

رژیم کتوژنیک هدفمند

آخرین فایده ای که می توان در مورد این برنامه غذایی ذکر کرد کنترل دیابت است. بهطور متوسط، هر مادر شیرده ۸ تا ۱۲ بار شیردهی در روز را دارد. بسیاری از مادرانی که از رژیم کتوژنیک در دوران شیردهی استفاده میکنند، گزارش میدهند که برای حفظ میزان و کیفیت شیر خود نیاز به نوشیدن حداقل 1 گالن (4.5 لیتر) آب در روز دارند. اگرچه شواهدی وجود ندارد که نشان دهد رژیم کمکربوهیدرات بر شیر مادر تأثیر میگذارد اما اکثر متخصصان اطفال ترجیح میدهند رژیم غذایی متعادلی را برای منفعت مادر و کودک پیشنهاد کنند. اما وقتی صحبت از کیفیت شیر میشود، شواهد محدود نشان میدهد که شیر مادرانی که از رژیم کتوژنیک در دوران شیردهی استفاده میکنند، چربی و کالری بیشتری نسبت به شیر مادرانی دارد که این رژیم غذایی را ندارند.

This conte᠎nt h as be᠎en writt᠎en wi᠎th the he᠎lp of  ᠎ C​onte nt Gener at᠎or  D᠎emov ersion!

نمونه صبحانه کتوژنیک

به عنوان مثال، یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ نشان داد که افرادی که از رژیمهای غذایی کم کربوهیدرات پیروی میکنند، ممکن است سطح کلسترول لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL)، که یک عامل خطر برای بیماری قلبی است، افزایش یابد. با وجود پیشرفت های مداوم در دنیای پزشکی، چاقی همچنان با خطر مرگ و میر بزرگسالان تا 2.8 میلیون نفر در سال همچنان به عنوان یک خطر عمده برای سلامتی مردم در جهان شناخته می شود. بنابراین، مهم است که زنان در دوران شیردهی از هیچ رژیم غذایی بیش از حد محدودکننده استفاده نکنند. نیاز به مایعات اضافی در دوران شیردهی باعث میشود که هیدراته ماندن برای بدن سختتر شود.

رژیمهای کمکربوهیدرات

ممکن است مزایایی مشابه کتو داشته باشند، زیرا به بدن شما کمک میکنند تا مقداری از چربی ذخیره شدهاش را برای انرژی بسوزانند. روی آن مقداری پیاز، خامه ترش و پنیر بریزید و دیگر جایزه شما آماده است. کمبود آب بدن مادر، بلافاصله روی میزان تولید شیر او اثر گذاشته و آن را کاهش میدهد. رژیم کتوژنیک یک رژیم غذایی با میزان چربی بالا، پروتئین متوسط و کربوهیدرات بسیار پایین میباشد، در رژیم کتوژنیک بدن را وادار میکنیم تا بجای سوزاندن گلوکز از چربی برای تولید انرژی استفاده کند.

قطعا تحمل گرسنگی کار بسیار دشواری است و هر کسی توانایی آن را ندارد. شما میتوانید با استفاده از این رژیم کتوژنیک استاندارد، بیشترین میزان کالری را از چربی به دست آورید. «رژیم غذایی کتوژنیک» (Ketogenic diet) که به آن رژیم کتو هم گفته میشود، رژیمی با کربوهیدرات کم و چربی زیاد است. در کتاب قانون حکیم بوعلی سینا ذکر شده است که سبب پسر شدن منی مرد آن است که گرم و غلیظ باشد، رابطه بدون فاصله پس از پاک شدن زن از عادت ماهانه باشد و ریختن منی از بیضهی راست مرد باشد تا ترجیحاً به طرف راست رحم ریخته شود.

بههمیندلیل هنگام شیردهی، حتی اگر رژیم غذایی متعادلی داشته باشد، کاهش وزن بهطور طبیعی رخ میدهد و نیازی به اجرای رژیمهای سختگیرانه مانند کتوژنیک نیست. یکی از رژیمهایی که ممکن است در هنگام این جستجوها به آن بربخورند، رژیم کتوژنیک در دوران شیردهی است. سبزیجات کریستالی مانند کلم بروکلی، کلم، فندق و گل کلم که حاوی حدود 3-6 گرم کربوهیدرات خالص در 1 فنجان هستند. از همین رو، سبزیجاتی همچون کلم بروکلی، گلکلم، خیار، آووکادو، بادمجان، کاهو، زیتون، فلفل، کدوسبز، اسفناج، گوجهفرنگی و مارچوبه برای رژیم کتوژنیک مورداستفاده قرار میگیرند. شام: مرغ کباب شده با سس خامه ای و کلم بروکلی سرخ شده.

بهترین نوع و شکل تمرین این هست که برنامه ورزشی شما شامل تمرینات سخت و تمرینات آسون با شدت کم باشه. عوارض جانبی احتمالی این رژیم شامل آنفولانزای کتو، خستگی، از دست دادن عضلات، بوی بد دهان، ادرار بدبو و برخی مشکلات گوارشی است. حتی اگر در رژیم تخم مرغ، از برخی میوهها و سبزیها استفاده کنید، رسیدن به این سطح زمانی که تخم مرغ غذای اصلی شما است، عملاً غیرممکن است. یکی دیگر از مواردی که میتوانیم به آن اشاره کنیم در رابطه با ریزش مو، پوست، لاغری و زیبایی اندام میشود. با توجه به اینکه رژیم کتویی، میزان زیادی از غذاهای قندی را از برنامه غذایی ما حذف میکند و ما دیگر مجبور نیستیم از این همه شیرینی و مواد شکر دار استفاده کنیم میتوانیم به زیبایی پوست خود کمک کنیم و از ایجاد جوش و آکنه جلوگیری خواهیم کرد.


منتشر شده

در

توسط