صبحانه چی بخوریم تا چاق شویم؟

رژیم کتوژنیک چیست؟ افرادی که از رژیم کتو پیروی کردند به طور متوسط 0.9 کیلوگرم بیشتر از گروهی که از رژیم غذایی کم چربی پیروی کردند، وزن کم کردند.علاوه بر این، به کاهش فشار خون دیاستولیک و سطوح تری گلیسیرید نیز منجر رژیم کتوژنیک شد. ضمن اینکه این آرد، بدون گلوتن است و برای افرادی که رژیم غذایی کتوژنیک را دنبال میکنند بسیار مناسب است. میدانید بهترین صبحانه برای چاق شدن شامل چه مواد غذایی میشود؟ این حالت با نام گرسنگی سلولهای سرطانی شناخته میشود. کتوز یک حالت متابولیک است که در آن بدن شما به جای کربوهیدرات از چربیبه عنوان سوخت خود استفاده می کند.این موضوع زمانی اتفاق میافتد که مصرف کربوهیدراتها را به میزان قابل توجهی کاهش میدهید و عرضه گلوکز (قند) بدن را که منبع اصلی انرژی برای سلولها است، محدود میکنید.

ممکن است برای ورزشکاران حرفه ایی یا افرادی که به دنبال افزایش زیاد عضله اند مناسب نباشد.این رژیم ممکن است برای همه افراد برای درازمدت مناسب نباشد . مدت فست های خود را به آرامی کمتر کنید، چون تغییرات لحظه ای برای بدن انسان چندان خوشایند نیست و ممکن است، قادر به تحمل و سازگاری با تغییرات نباشد. انسولین یک هورمون است که بدن شما را قادر می سازد که شکر را به عنوان سوخت مصرف و یا ذخیره کند.

رژیم شوک کتوژنیک

انواع مختلفی از روزه داری متناوب وجود دارد، اما رایج ترین روش شامل محدود کردن مصرف غذا به حدود 8 ساعت در روز و ناشتایی برای 16 ساعت باقی مانده است . مطالعه دیگری روی 34 فرد مسن نشان داد که کسانی که به مدت 8 هفته از این رژیم پیروی می کردند، تقریباً پنج برابر بیشتر از افرادی که از رژیم غذایی کم چرب پیروی می کردند، کل چربی بدن خود را از دست دادند. البته که اگر شما غذای بسیار چرب بخورید، به جهتتان ضرر خواهد داشت.  Po st was gener​ated ᠎with   C on tent Gener​at᠎or Dem᠎oversion᠎!

غذاهای کتوژنیک

معمولا مصرف میوه در رژیم کتو به دلیل اینکه دارای کربوهیدرات بالایی هستند رایج نیست ولی میوه های غنی از چربی خوب مانند آووکادو و زیتون نیز پرکاربرد هستند، پر فیبر و کم کربوهیدرات. تحقيقات علمي نشان داده اند كه شيوه زندگي سالم، دوري از استرس و تنش هاي عصبي، خواب كافي، عدم مصرف نوشيدني هاي الكلي، محدود كردن مصرف نوشيدني هاي كافئين دار (قهوه، كولا و چاي) و داشتن عادات صحيح غذايي در كاهش دفعات حمله ها نقش بسزايي دارند. این رژیم ممکن است به خوبی دیگر رژیم ها برای دستیابی به بهترین عملکرد در تمرینات کار نکند. اگر به اندازه کافی مایعات و الکترولیت مصرف نکنید، دچار خشکی دهان میشوید.

کتوژنیک یعنی چه

بیشتر افراد تمایل دارند فقط روی کربوهیدرات خالص تمرکز کنند و مصرف کبوهیدرات های پیچیده(نشاسته و فیبر)را کاهش نمی دهند. به عنوان مثال یک آووکادو حاوی ۱۲ گرم کربوهیدرات و ۱۰ گرم فیبر است. روغن نارگیل ممکن است به افراد مبتلا به چاقی در کاهش وزن و سوزاندن چربی شکم کمک کند. افراد اغلب از رژیم غذایی کتوژنیک برای کاهش وزن استفاده می کنند، اما این رژیم می تواند بیماری های خاصی نظیر صرع را نیز کنترل کند. مصرف منظم خرما باعث می شود تا استرس اکسیداتیو دفع شده و التهاب ها کاهش پیدا می کند. با ایجاد حالت کتوزی ،توانایی بدن برای چربی سوزی و تامین انرژی ،به طور فوق العاده ای افزایش مییابد .رژیم کتوژنیک باعث میشود چربی ها در کبد به کِتون تبدیل شوند این رژیم غذایی موجب کاهش قند خون و سطح انسولین میشود .

کتوژنیک یا رژیم کِتونزا در اصل یک رژیم و برنامه غذایی است که در آن از چربی بالا استفاده میشود. شروع یک رژیم غذایی کتوژنیک یا بازگشت به رژیم غذایی معمول بعد از آن، می تواند دشوار باشد. تحقیقات نشان داده است که رژیم کتوژنیک می تواند باعث کاهش قابل توجه تشنج در کودکان مبتلا به صرع شود. سطح بالای انسولین می تواند باعث ایجاد سندرم تخمدان پلی کیستیک شود. دیابت با تغییرات متابولیسم، قند خون بالا و اختلال در عملکرد انسولین مشخص می شود.رژیم کتو ژنیک می تواند به شما در کاهش چربی اضافی کمک کند، که ارتباط نزدیکی با دیابت نوع 2، پیش دیابت و سندرم متابولیک دارد.یک مطالعه قدیمی نشان داد که حساسیت به انسولین را تا 75 درصد بهبود می بخشد.

هنگامی که ارتباط بین وزن و دیابت نوع 2 را در نظر می گیریم، این یک مزیت مهم است.علاوه بر این، آنها همچنین بهبود مدیریت قند خون را تجربه کردند و استفاده از برخی داروهای قند خون در بین شرکت کنندگان در طول دوره مطالعه کاهش یافت. این رژیم روشی موثر برای کاهش وزن و کاهش ریسک بیماری است.در واقع، تحقیقات نشان می دهد که رژیم کتوژنیک ممکن است به اندازه رژیم کم چربی برای کاهش وزن موثر باشد.علاوه بر این، این نوع رژیم غذایی به قدری سیر کننده است که می توانید بدون شمارش کالری یا ردیابی میزان مصرف غذا وزن کم کنید .

تست شخصیت از روی نوع لباس. شربت افرا هم با اینکه دارای منیزیوم و روی است ، نسبت به شکر مفید تر است اما برای رژیم کتو مناسب نیست و دارای مقدار زیادی کربوهیدرات است. به این دلیل که در صورت مصرف زیاد، پروتئین می تواند به گلوکز تبدیل شود، که ممکن است انتقال شما به کتوزیس را کند کند. این مسئله ممکن است به این دلیل باشد که کالریبیشتری برای تبدیل چربی ها به انرژی نسبت به تبدیل کربوهیدرات به انرژی مصرف می کند. در طول روز 60 تا 70 درصد کالری دریافتی شما باید از چربی ها، 20 تا 30 درصد از پروتئین و مابقی از کربوهیدرات ها باشد که مقدارش از 50 گرم در روز کمتر است.

هنگام برنامهریزی وعدههای غذایی، هدف شما این است که ۷۰ تا ۷۵ درصد از میزان کالری مورد نیاز خود را از چربی، ۲۰ تا ۲۵ درصد از پروتئین، و ۵ تا ۱۰ درصد از کربوهیدراتها به دست آورید. این رژیم غذایی مشابه رژیم استاندارد است، اما حاوی پروتئین بیشتری است.شامل 60 درصد چربی، 35 درصد پروتئین و 5 درصد کربوهیدرات است. معمولاً حاوی ۷۰ درصد چربی، ۲۰ درصد پروتئین و تنها ۱۰ درصد کربوهیدرات است.

عصرانه کتوژنیک

[arpw limit=”10″]

کتوژنیک لاغری

این بدین معناست که حاوی ۲ گرم کربوهیدرات خالص می باشد. تخم مرغ: تخم مرغ کامل که حاوی مقادیر زیادی اومگا ۳ است. ۱۵۰ گرم سینه مرغ کبابی میل کنید. با این حال، این میتواند میل شما به کربوهیدرات را نیز تحریک کند و ممکن است برای کاهش وزن زیاد، غذاها را به عنوان «پاداش» بخورید. رژیم کتوژنیک و تغییر لایف استایل نظیر ورزش و کاهش وزن می تواند آن را درمان کند. این رژیم در حال حاضر به عنوان یک درمان برای سرطان در حال بررسی است، زیرا ممکن است به کند کردن رشد تومور کمک کند.برای اثبات این موضوع به تحقیقات بیشتری نیاز است.

این بدان معنی است که بدن شما نیاز دارد و انسولین را کمتر می کند. همچنین ممکن است به افراد مبتلا به بیماری های قلبی، بیماری های خاص مغزی و حتی آکنه کمک کند، اما نیاز به تحقیق بیشتر در این مناطق وجود دارد. افزایش کتون ها، کاهش سطح قند خون و بهبود حساسیت به انسولین نیز ممکن است نقش کلیدی ایفا کند. یک رژیم غذایی کتوژنیک ممکن است به شما کمک کند در 3 تا 6 ماه اول ، نسبت به دیگر رژیم های غذایی وزن بیشتری کم کنید. ᠎Po st w as gener ated by  Conte᠎nt G᠎en᠎erator Demov​er​sion!

یبوست کتوژنیک

این یکی از نقاط قوت رژیم کتو و دلیل اصلی محبوبیت آن است: طرفداران رژیم کتو می گویند شما می توانید وزن زیادی را در مدت زمان نسبتاً کوتاهی کاهش دهید. یک بررسی از 13 مطالعه نشان داد که پیروی از یک رژیم غذایی بسیار کم کربوهیدرات و کتوژنیک برای کاهش وزن طولانی مدت کمی موثرتر از رژیم کم چربی است. از آنجایی که یک نمونه از رژیم غذایی کتوژنیک پایه، رژیم غذایی کم پروتئین و رژیم غذایی با پروتئین متوسط است، بهتر است از مکمل های ویتامین D استفاده کنید. هم چنین مهم است که میزان پروتئین مصرفی خود را تعدیل کنید.

قنادی کتوژنیک

اگر از تاثیرگذاری آن ها در روند رژیم کتوژنیک خود مطمئن نیستید ، می توانید تست های لازم را انجام دهید. اما هنگامی که بدن شما چربی ها را برای انرژی می سوزاند، ترکیبی می سازد که آن را کتون می نامند. رژیم های کتوژنیک شما را مجبور می کنند این سوخت را به سرعت بسوزانید، بنابراین لازم نیست آن را ذخیره کنید. رژیم کتوژنیک همچنین میتواند تعادل آب و مواد معدنی بدن شما را تغییر دهد، بنابراین افزودن نمک اضافی به وعدههای غذایی یا مصرف مکملهای معدنی ممکن است کمککننده باشد.

برنامه 8/16روزه داری متناوب کتو،

شامل روزه گرفتن برای ۱۶ ساعت در روز و محدود کردن مصرف مواد غذایی، تنها به مدت ۸ ساعت در روز است. به طور کلی، این رژیم شامل محدود کردن مصرف کربوهیدرات به حدود 20 تا 50 گرم در روز و پر کردن رژیم غذایی با چربی هایی مانند گوشت، ماهی، تخم مرغ، آجیل و روغن های سالم است. در مایو کلینیک بر پایهٔ همین پژوهش، اصطلاح «رژیم کتوژنیک» را ابداع کرد تا اشارهای به تولید سطوح بالای اجسام کتونی در خون در اثر مصرف فراوان چربی و مصرف اندک کربوهیدرات داشته باشد. به این ترتیب، شما میتوانید مقدار زیادی پنیر، کره، تخممرغ، آجیل، ماهی سالمون، بیکن، روغنزیتون و سبزیجات غیر نشاستهای مانند کلم بروکلی، گلکلم و اسفناج استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید کربوهیدراتهای خود را از منابع سالم مانند مقدار زیادی سبزیجات، آجیل و دانهها و انواع توتها دریافت میکنید. کره ، آجیل ، روغن نارگیل و روغن زیتون و چربی های گوشت همگی در نمونه رژیم کتوژنیک قرار دارند. در روغن نارگیل پرس سرد، روغن زیتون، دانه کتان، آجیل ماکادمیا، روغن آووکادو و روغن زنجیره متوسط تری گلیسیرید کربوهیدرات وجود ندارد. شما کربوهیدرات هایی را که به راحتی قابل هضم هستند ، کاهش می دهید مانند شکر ، نوشابه ، شیرینی و نان سفید. رژیم کتوژنیک تشابهات زیادی با رژیم کم کربوهیدرات و رژیم اَتکینز دارد (رژیم اتکینز یک رژیم لاغری سریع است).این رژیم لاغری با کاهش شدید کربوهیدرات و جایگزینی آن با چربی همراه است .نتیجه ی این امر ایجاد یک حالت متابولیکی در بدن به نام کتوز است.


منتشر شده

در

توسط