علم به سبک زندگی کم کربوهیدرات رسیده است

احتمالاً بر کسی پوشیده نیست که از زمانی که رویکرد رژیم کاهش وزن کم کربوهیدرات منتشر شد، کسی که مسلماً مشهودترین طرفدار آن دکتر رابرت اتکینز بود. حرفه پزشکی به طور کلی تحت تاثیر قرار نگرفت. در واقع، می توان پیشنهاد کرد که بسیاری از پزشکان، محققان و سازمان های دولتی تمام تلاش خود را کردند تا ما را متقاعد کنند که چنین رویکردی در کاهش وزن را نادیده بگیریم. مطالعه پس از مطالعه به عنوان شواهد و در حمایت از موضع آنها ارائه شد. آنقدر اطلاعات منفی در رسانه ها منتشر شد که در نهایت به روشی برای کاهش وزن تبدیل شد که اگر از آن پیروی می شد چیزی نبود که شرکت کننده خیلی علنی در مورد آن صحبت کند. این فقط از نظر اجتماعی قابل قبول نبود. به نظر می رسد این یک روش رایج برای سرکوب هر چیزی است که در وضعیت موجود نیست.

اما اتفاقی در این مسیر افتاد که شروع به تغییر کرد. طرفداران کاهش وزن کم کربوهیدرات در واقع وزن خود را از دست داده اند. مقدار زیادی از آن آنها وزن را کاهش دادند و شروع به نشان دادن علائم دیگری از مزایای مرتبط با سلامتی کردند، مانند کاهش سطح کلسترول، کاهش نتایج فشار خون، حملات قند خون کمتر و غیره. فشار بر مؤسسه پزشکی شروع به افزایش کرد و درخواست ها برای تحقیقات بیشتر به سطح بسیار بالایی رسید. با گذشت زمان، این تماس ها منجر به افزایش تعداد مطالعاتی شد که نشان داد ممکن است رویکرد رژیم غذایی اعتباری داشته باشد. این یک شروع بود.

با توجه به اینکه بیش از 60 درصد از آمریکایی ها دارای اضافه وزن یا چاق هستند و تعداد قابل توجهی از ما از بیماری های مزمن مرتبط مانند دیابت و بیماری قلبی رنج می بریم، اهمیت ارائه روش های کاهش وزن ایمن و موثر بسیار مهم است. به نظر می رسد که اکثر رژیم ها شکست می خورند. تصور من این است که ناتوانی ما در استقامت، خواسته‌هایی که زندگی شخصی و حرفه‌ای از ما تحمیل می‌کند و فقدان نتایج بلندمدت، عوامل اصلی این شکست هستند. رویکردی که با توجه به انتخاب غذا به شدت محدود کننده نیست، موفقیت اولیه کاهش وزن را در ازای مقداری خرید اولیه در برنامه برای چند هفته ارائه می‌کند و می‌تواند به حساب، پیش‌بینی و کمک به رفع فلات‌ها باشد، شایسته توجه است.

در واقع، اخیراً از گری فاستر، مدیر مرکز تحقیقات و آموزش چاقی در دانشگاه تمپل در فیلادلفیا نقل شده است:ما زمانی را پشت سر گذاشته ایم که می گوییم رژیم اتکینز برای شما مضر است. این یک موقعیت قدیمی است. این یک جایگزین مناسب برای کاهش وزن است

در اینجا ذکر این نکته مهم است که هر رویکردی که به طور ایمن و پس از بررسی توسط متخصص مراقبت های بهداشتی به شما در کاهش وزن کمک کند بسیار سودمند است و سزاوار توجه است. برخی از آنها بیشتر برای سبک زندگی و ترجیحات شما کاربرد دارند. اگر چنین است، آنها را دنبال کنید.

این باید امیدوار و هدف شما باشد که کاهش وزن اولیه به تغییر سبک زندگی کامل تبدیل شود. بیایید با آن روبرو شویم، این عادات غذایی و سبک زندگی ما است که در وهله اول مشکل را ایجاد کرده است، مگر اینکه یک بیماری خاص مقصر باشد. به نظر من در نهایت اگر تغییری در سبک زندگی ایجاد نشود، کاهش وزن طولانی مدت و حفظ آن کاهش وزن وجود ندارد. به “ترن هوایی کاهش وزن” بدنام خوش آمدید که گزارش شده است که می تواند به خودی خود برای سلامتی شما خطرناک باشد.

اخیراً، خلاصه‌ای از 17 مطالعه بر روی بیش از 1100 فرد چاق که از رویکرد کاهش وزن کم کربوهیدرات پیروی می‌کردند، مشاهدات بسیار جالبی ارائه کرد. به طور متوسط، این رژیم گیرندگان در طول 6 تا 12 ماه تقریباً 18 پوند از دست دادند. در بدترین حالت، میانگین 1.5 پوند در ماه در طول سال است. چه کسی از قبل برای آن ثبت نام نمی کند؟

به نظر می رسد که رژیم گیرندگان ما با از دست دادن چند اینچ دور کمر، فرم بدن خود را بهبود بخشیده اند، اما این همه ماجرا نیست. آنها شاهد پیشرفت هایی در سایر رده ها نیز بودند. به طور خاص، مناطقی مانند فشار خون، قند خون، چربی خون و کلسترول خوب بهبود یافته بودند در حالی که کلسترول بد (LDL) تغییر نکرده بود. خط پایانی این است که با بهبود بیماری قلبی و سایر عوامل خطر، رژیم گیرندگان ما سالم‌تر شدند. آیا همه چیز در مورد این نیست؟

من می دانم که حرفه پزشکی یک گروه فداکار و اغلب فداکار از مردم است. آنها علاوه بر اینکه هیچ سختی برای ما نمی کنند و بیماری های ما را درمان می کنند، متعهد به محافظت از خیر بهتر ما هستند. اکنون، تا حدودی علم به سبک زندگی کاهش وزن کم کربوهیدرات رسیده است. مایلم پزشکان بیشتری را ببینم که نگاهی دوباره به این تحقیق داشته باشند تا کسانی از ما که از این رویکرد پیروی می کنند بتوانیم به جریان اصلی تبدیل شویم. رساندن خبرهای خوب به افراد بیشتری که در نتیجه سود خواهند برد.


منتشر شده

در

توسط