غذاهای رژیمی کم کربوهیدرات مخفی

غذاهای کم کربوهیدرات، غذاهایی هستند که محتوای قند نسبتاً کمی دارند. راه حل رژیم کم کربوهیدرات احتمالاً معمولی ترین راه حل رژیمی است و اساساً در چندین بخش از جهان مورد توجه قرار گرفته است. رستوران‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی در سرتاسر جهان غذاهای کم کربوهیدرات خاصی را ارائه می‌کنند و این برای کسانی که به سلامتی اهمیت می‌دهند بسیار سودمند است، زیرا انتخاب‌های زیادی با رژیم کم کربوهیدرات دارند.

وزن بدن یک فرد را می توان از طریق مقدار کالری دریافتی کنترل کرد. اگر کالری کمتری مصرف کنید، احتمال کاهش وزن بیشتر است. اگر فرد میزان کربوهیدرات های مصرفی خود را به میزان قابل توجهی کنترل کند، کالری دریافتی کاهش می یابد. در واقع، برنامه رژیم کم کربوهیدرات مشابه برنامه رژیم غذایی کالری است و تفاوت اصلی را فقط در کاهش کربوهیدرات می توان دید. این حقیقت باعث می شود که برخی به این فکر کنند که چرا این برنامه های رژیم غذایی بسیار محبوب شده اند. چرا باید مقدار کربوهیدرات ها را محدود کرد اگر انتخاب سالم تر شامل کاهش ترکیبی چربی، کربوهیدرات و پروتئین است؟ این باعث نمی‌شود که کسی به خوردن غذاهایی که کربوهیدرات کمتری دارند محدود کند. مقدار کالری دریافتی با کاهش کلی در مصرف هر یک از انواع غذا به جای کربوهیدرات، در رابطه با راه حل های رژیمی در راستای مصرف کم کربوهیدرات کاهش می یابد. این اساساً فقط یک دیدگاه جایگزین است.

به طور منطقی، مفهوم پشت رژیم غذایی با کربوهیدرات کاهش یافته، در درجه اول خوردن غذاهایی است که حاوی حجم کم کربوهیدرات هستند. غذاهایی که کربوهیدرات کمتری دارند معمولاً غذاهایی هستند که مقادیر بالایی پروتئین و چربی دارند. نمونه هایی از این نوع غذاها عبارتند از: مرغ، گوشت، ماهی، بوقلمون، تخم مرغ، پنیر و بسیاری دیگر. علاوه بر این، غذاهایی وجود دارد که کربوهیدرات فراوانی دارند، اما به گونه‌ای تهیه می‌شوند که با یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات سازگار باشند. نمونه‌های معمولی آن عبارتند از اسپاگتی، آب نبات، غلات، میله‌های صبحانه، فنجان‌های کره بادام‌زمینی و پاستا.

جداسازی کربوهیدرات های خوب از کربوهیدرات های بد مرحله ضروری بعدی است که افراد باید در طول یک راه حل رژیم کم کربوهیدرات یاد بگیرند. کربوهیدرات های پیچیده اصطلاح دیگری است که برای کربوهیدرات های خوب استفاده می شود، در حالی که کربوهیدرات های ساده به کربوهیدرات های بد اشاره دارند. کربوهیدرات های با گلیسمی بالا مضر هستند در حالی که کربوهیدرات های گلیسمی پایین خوب هستند. “گلیسمیک” کلمه ای است که برای سرعتی استفاده می شود که غذا با آن سطح انسولین و قند خون را افزایش می دهد و در نتیجه باعث افزایش چربی می شود.

نان سفید، ماکارونی و برنج نمونه غذاهایی هستند که قند زیادی دارند و به عنوان کربوهیدرات بد طبقه بندی می شوند. با این حال، بلغور جو دوسر، نان سبوس دار و برنج قهوه ای، نمونه هایی از غذاهایی هستند که به عنوان کربوهیدرات های پیچیده یا خوب طبقه بندی می شوند. مردم واقعاً در حالی که از یک برنامه رژیم غذایی حداقل کربوهیدرات استفاده می کنند وزن کم می کنند. واقعا موثره بخش قابل توجهی از کاهش وزن در ابتدای رژیم در واقع کاهش آب خالص است. از گلیکوژن استفاده می شود زیرا غذاهای کم کربوهیدرات انرژی کمتری دارند. بنابراین وزن آب کاهش می یابد.

عدم تعادل انرژی منجر به افزایش افراد دارای اضافه وزن و چاقی می شود. بر خلاف مصرف هر ماده مغذی، کاهش در مصرف انرژی و/یا افزایش مصرف انرژی منجر به تعادل انرژی ضعیف می شود. مردم باید نگران برخی از رژیم‌های غذایی باشند که مصرف هر ماده مغذی را حذف یا محدود می‌کنند، به‌ویژه رژیم‌هایی که دستورالعمل‌های متابولیک ندارند و هیچ حمایت روانی اجتماعی ارائه نمی‌دهند.

در برخی موارد، محدودیت های غیر ضروری در کربوهیدرات ها در درازمدت عواقب بدی را برای سلامتی فرد به همراه خواهد داشت. این امر به ویژه در مورد مصرف محدود مواد غذایی مانند سبزیجات و میوه ها، که منابع کربوهیدرات سالم تر نیز نامیده می شوند، مشروع است. به همین دلیل، هدف اصلی بحث ممکن است از حجم به منابع کربوهیدرات تغییر کند. غلات، میوه ها، سبزیجات و لبنیات با حداقل فرآوری شده باید به جای غذاهای بسیار فرآوری شده برای حداکثر سود در نظر گرفته شوند. افرادی که به دنبال کاهش وزن سالم و موثر هستند باید قند و شیرینی را در حد متعادل مصرف کنند. استفاده موثر از این پیشنهادات شامل کاهش مصرف غذاهای تولید شده و بسیار فرآوری شده است.

اگر این راه حل رژیمی مطابق با آن رعایت شود، شانس داشتن سلامتی و رسیدن به وزن مناسب بالاست. اما جدای از انتخاب بهترین غذای رژیمی، ورزش و خواب کافی نیز باید بخشی از برنامه سالم شما باشد.


منتشر شده

در

توسط