غذاهای رژیم کتوژنیک – رژیم کلاب،رژیم غذایی سالم

اگر چه مقدار زیادی از نوشیدنیهای رژیم کتوژنیک حاوی کربوهیدرات کمی هستند و فواید سلامتی زیادی دارند، اما از مصرف برخی دیگر از نوشیدنیها باید اجتناب رژیم کتوژنیک کرد. هنوز برای متخصصان مشخص نیست که چرا این روش کمک کننده است، اما در حال حاضر نتیجهبخش است. به طور خلاصه میتوان گفت که رژیم غذایی سالم با کربوهیدرات کم باعث میشود تا پنج مورد از نشانههای سندرم متابولیسم به مقدار زیادی کنترل شوند. استاندارد یا SKD که کربوهیدرات کم، پروتئین متوسط و چربی بالایی دارد. در واقع رژیم کتوژنیک در سال ۱۹۲۰ به عنوان یک درمان مؤثر برای صرع در کودکانی که دارو در آنها بیاثر بود معرفی شد. This a rtic le w᠎as w ritt​en with G SA​ Content  Gen᠎erat or Demoversion.

کتوژنیک رژیم لاغری

[arpw limit=”10″]

کتوژنیک ویکی پدیا

سالاد سزار کتوژنیک در رژیم لو کرب دایت، مصرف کربوهیدراتها به شدت کاهش مییابد (چیزی حدود ۵ درصد) و چربیها جایگزین آن خواهند شد. حدود 30 ثانیه بپزید. شیر: اگرچه مقدار چربی متفاوت است، اما تعداد کربوهیدرات ها برای همه انواع شیر یکسان است: شیر کامل، شیر کم چرب و بدون چربی (بدون چربی): حدود 12 گرم در هر فنجان (250 میلی لیتر). امروزه دیگر رژیمهای کم کربوهیدرات از جمله رژیمهای پالئو، ساوت بیچ و دوکان همگی سرشار از پروتئین هستند اما چربی متوسطی دارند.

ایدهی آن، این است که با خوردن چربی زیاد، پروتئین متوسط و کربوهیدرات کمتر، بدن به حالت کتوز، یا وضعیت متابولیک میرود که در آن اجسام کتونی (مولکولهای شبیه به چربی) به جای گلوکز به سوخت اصلی تبدیل میشوند. علت آن است که پروتئین در بدن به گلوکز تبدیل میشود و اگر به میزان زیاد پروتئین مصرف شود، شیفت به حالت کتوزیس با تاخیر همراه میشود. به غیر از میزان کربوهیدرات بالا، حبوبات حاوی لکتین و فیتات هستند که باعث میشود حبوبات دیر هضم شوند. بههرحال غذاهای پر از کربوهیدرات کاملاً حذف میشوند، پس با غلات، سیبزمینی، لوبیاها، شربتها، شیرینیها، میوه و حتی شیر خداحافظی کنید.

Post was created wi​th G SA C᠎ontent​ G enerat​or D᠎emover si᠎on​!

در انتخاب دانههای قهوه بدون طعم، بهتدریج تفاوت طعم و حتی میوه دهی آن را مشاهده خواهید کرد. کیفیت دانهها نهتنها روی فنجان نهایی قهوه شما تأثیر میگذارد، بلکه نحوه پردازش و بوداده دانهها نیز میتواند تفاوت زیادی ایجاد کند. پس حتما نوشیدن آب را جدی بگیرید زیرا عدم نوشیدن آب به اندازه کافی، نه تنها از اشتباهات رژیم کتوژنیک است، بلکه می تواند سلامت عمومی بدن شما را نیز به خطر بیاندازد. خبرخوب برای دوستداران قهوه: تحقیقات بیشتری در حال انجام است تا فواید سلامتی قهوه را تایید کند و آن را به عنوان یکی از بهترین نوشیدنیها در کنار آب حفظ کند.

کتوژنیک نی نی سایت

از گاوهای آزاد نوعی کره تولید میشود که در مقایسه با انواع دیگر کرهها، قوام و مواد مغذی بیشتری دارد. قهوههای کتو دارای کره غنیشده با روغن MCT (تری گلیسیریدهای زنجیرهای متوسط) هستند که به شما یک فنجان قهوه فوقالعاده را میدهند، درحالیکه به قوانین رژیم کتو پایبند هستید. در مصرف آدامسهای فاقد شکر و آدامس های مینت(آدامس نعناعی) فاقد قند احتیاط کنید- برخی از آنها دارای کربوهیدرات هستند. اولا، از میان همه محصولات لبنی، هضم شیر دشوار است، زیرا فاقد باکتری “خوب” است (که از طریق پاستوریزه حذف میشود) و حتی ممکن است حاوی هورمون باشد. نسبتاً خوب به نظر میرسد، درست است؟ This  post has been do ne by GSA C ontent  Generator ᠎DE MO​!

رژیم کتوژنیک مضرات

صحبتهای جدید زیادی در مورد رژیم کتوژنیک، یا همان “رژیم کتو” وجود دارد که تعریف و تمجیدهای زیادی از طرف ورزشکاران نخبه (مثل لبران جیمز) داشته است، چون دارای کربوهیدرات کم و سرشار از چربیهای خوب است، و انرژی زیادی فراهم میسازد. تخم مرغ و غذاهای دریایی به دلیل اثرات مثبتی که PUFA ها بر رشد شناختی دارند، مزایایی را دوران بارداری و دوران کودکی را فراهم می کنند. غذاهای مخصوص رژیم کتوژنیک حاوی میزان چربی بالا و کربوهیدارت کم است، این مقاله لیست غذاهای مجاز در رژیم کتو را ارائه داده است. پیروی از رژیم کتوژنیک همچنین موجب کاهش میزان فشار خون و سطح تری گلیسیرید خون شد.

رژیم کتوژنیک چیست

طی مطالعه ای در سال ۲۰۰۳ ثابت شد که روغن زیتون نوعی خواص آنتی اکسیدانی دارد که از بدن در برابر تصلب شرایین یا سخت شدن رگ های خونی محافظت می کند. BPA یک ترکیب آلی است که در تولید رزین کاربرد دارد و برای سلامتی مضر است .در صورت امکان، از قوطیهای کنسروی که فاقد BPA است استفاده کنید، مثلا از بطریهای شیشه ای استفاده کنید یا از محصولاتی از جمله روغن حیوانی، سس کچاپ، شیر نارگیل یا سس مایونز استفاده کنید. این گونه احتیاط شامل میوههای خشک (خرما، کشمش، و غیره) هم می شود، در صورتی که به مقادیر زیاد خورده شوند.10) اساسا به دلایل سلامتی، از محصولات سویا پرهیز کنید، با این وجود چند محصول تخمیر شده ارگانیک( فاقد اصلاح ژنتیکی) به دلیل مزایای سلامتی معروف هستند.

سس قارچ کتوژنیک

هرچقدر کربوهیدرات کمتری مصرف کنید ، نیاز شما به تزریق انسولین هم کمتر می شود . اگر در مورد مصرف شکر در کتو به راهنمایی بیشتری نیاز دارید، مقاله” نحوه مصرف قند در کتو” را بخوانید. اگر چه ممکن است نسبت به سایر نوشیدنی ها، کربو هیدرات بیشتری داشته باشد، اما سرشار از الکترولیتهایی مانند پتاسیم، منیزیم و کلسیم است که همگی برای حفظ حجم خون، ارتقای سلامت قلب و بهینهسازی تعادل آب در بدن ضروری هستند. از طرف دیگر، یک رژیم پر از کربوهیدرات میزان قند خونتان را بالا میبرد و ترشح انسولین را تحریک میکند، که میتواند منجر به ذخیرهی چربی و یک حالت تنبلی بیشتری شود.

رژیم کتوژنیک پروتئین

بله درست شنیدید. هنگامیکه رژیم کتو دارید میتوانید قهوه بنوشید، به شرطی که توصیههای زیر را در مورد چگونگی سازگاری قهوه دنبال کنید. محصول کرم کنترل کننده چربی و جوش درماتیپیک مناسب شماست.پیشنهاد میکنیم روی لینک زیر کلیک و توضیحات را مطالعه فرمایید. همچنین در مطالعه بر روی افراد مبتلا به دیابت نوع دو، افراد با پیروی از این رژیم توانستند به میزان 95 درصد، مصرف داروهای کاهش دهنده قند خون و انسولین را کاهش یا از بین ببرند. طبق گفتهی “پائول سالتر” کارشناس ارشد تغذیه و کارشناس علوم ورزشی، قبل از معرفی رژیم کتوژنیک به بیشتر بیماران مبتلا به صرع توصیه میشد تا روزه بگیرند، اما این برای بسیاری از آنها دشوار بود.

ممکن است شما مقدار کمی شیر خام مصرف کنید، اما مراقب کربوهیدراتهای زیادی آن باشید.8) مشروبات الکلی، نوشابه های شیرین (آبجو، شراب شیرین، کوکتل و غیره).9) میوههای گرمسیری (آناناس، انبه، موز، پاپایا، و غیره) و برخی از میوههای با کربوهیدرات بالا (نارنگی، انگور، و غیره). به طور معمول بین ۳۰ تا ۹۰ گرم کربوهیدرات در افراد قابل تحمل است. از مصرف این خوراکی ها به طور کامل پرهیز کنید: غذای غنی از کربوهیدرات، گوشتهای پرورشی کارخانه و محصولات فرآوری شده.1) تمام غلات، (گندم، گندم سیاه یا چاودار، جو، ذرت، جو، ارزن، بلغور، ذرت خوشهای یا سورگوم، برنج، گندم سیاه، دانههای جوانه زده، دانههای کوینوآ و سیب زمینی سفید.

کتوژنیک نی نی

در این حالت، سطح انسولین بسیار پایین آمده و چربی سوزی به طور چشمگیری افزایش پیدا میکند. محبوبیت رژیم کتو نسبت به رژیمهای دیگر در حال افزایش است. این میتواند انرژی شما را افزایش دهد – اما نیاز به تلاش زیادی دارد. بهتر است از خوردن آب میوهها پرهیز کنید ( حتی اگر 100٪ آب میوه تازه باشد) – بهتر است نوشیدنی اسموتی بنوشید، اما در حد خیلی کم. رژیم کتوژنیک ممکن است تعادل آب و مواد معدنی را در بدنتان برهم بزند. این یک جایگزین عالی برای نوشیدنیهای شیرین ورزشی است و میتواند پس از ورزش شدید به تعادل الکترولیت در بدن شما کمک کند.

رژیم کتوژنیک برای کبد چرب

پس آمادگی کلید اصلی است. در صورت امکان، بهتر است گوشت و مرغ سبز را انتخاب کنید. بیکن(گوشت خوک نمک زده شده) – مراقب مواد نگهدارنده و نشاسته افزوده شده باشید. در این نوع رژیم کتو، لازم است روزانه ۱۲۰ گرم پروتئین یا چهار وعده ۱۱۵ گرمی گوشت قرمز، ماهی یا مرغ و حدود ۱۳۰ گرم چربی مصرف کنید. یکی دیگر از مزایای قابلتوجه قهوه کتو کاهش قند آن است – که باعث حذف گلوکز میشود و بدن شما را وادار به سوزاندن چربی میکند. والدین تشویق میشوند که پیش از هرگونه قضاوت دربارهٔ اثربخشی این رژیم غذایی، دستکم بهمدت ۳ ماه به آن پایبند مانده و آن را ادامه دهند.

این روغنها چربیهایی با زنجیرهایی با طول متوسط به نام تری گلیسیرید هستند که غالباً از روغن نارگیل استخراج میشوند. بیشتر اوقات، روغنهای تری گلیسیرید با زنجیره متوسط بهعنوان مکمل به اسموتیها و سالادها اضافه میشوند. به این ترتیب، با استفاده از رژیم کتوژنیک میتوان احساس گرسنگی را کاهش داد؛ دیابت نوع دو را میتوان کنترل کرد؛ بیماری صرع مقاوم به دارو را درمان کرد؛ فشارخون بهبود مییابد و کلسترول و تری گلیسیرید که رایجترین شیوه ذخیره چربی در بدن هستند، نیز کم میشود. نکته: رژیم کتوژنیک مزیت های فراوانی بویژه برای بیماری های متابولیک، عصبی و مرتبط با انسولین دارد.

برنامه غذایی کتوژنیک

رژیم کتوژنیک خطرات بی شماری دارد. رژیم های کتوژنیک، مانند اکثر رژیم های کربوهیدراتی، با تجزیه گلوکز عمل می کنند. آمارها نشان می دهند احتمال پسردار شدن در افرادی که در محیط های استرس زا کار می کنند و در معرض آلودگی های مختلف مانند دود سیگار یا کشیدن سیگار هستند، کمتر است. اگر شما هم جز افرادی هستید که قصد لاغری ناحیه شکم و پهلو دارند بهتر است از یک نمونه رژیم لوکارب با چربی متوسط استفاده کنید.

خیلی هم عالی . وی، آنفلوانزا و راشهای پوستی خیلی شدید را از دیگر عوارض رژیمهای کتوژنیک عنوان کرد. مورد چهارم از لیست عوارض جانبی رژیم کتوژنیک به کلسترول ارتباط داره. استفاده از بعضي مواد غذايي در كمتر شدن عوارض جانبي داروها در اين بيماري كمك كننده خواهد بود، به عنوان مثال مصرف انواع نان و ماكارني تهيه شده با آرد كامل به جاي ساير انواع، به دليل داشتن فيبر غذايي فراوان از بروز يبوست ناشي از مصرف داروها در اين افراد پيشگيري مي كند. همچنین آجیل ها و دانه ها به دلیل داشتن مقادیر فراوان فیبر باعث احساس سیری می شوند.


منتشر شده

در

توسط