غذاهای مجاز و غیر مجاز در رژیم کتوژنیک کدامند ؟

از این رو مصرف این مکمل رژیم کتوژنیک بسیار حائز اهمیت رژیم کتوژنیک می باشد. رعایت این رژیم آسان تر است زیرا مقداری از چربی رژیم کتو را با پروتئین جایگزین می کنید. زیرا انسان معمولاً در هنگام کتوز افزایش انرژی را تجربه میکند. وقتی کتون ها در بدن تجمع می کنند، کتوز بروز می کند که وضعیتی خطرناک محسوب می شود. کتون ها دارای یک اثر قدرتمند حفظ پروتئین هستند ، بنابراین مصرف اندکی پروتئین در رژیم غذایی راه طولانی دارد. بنابراین اگر می خواهید با مزایا و معایب این رژیم آشنا شوید این مقاله را از دست ندهید. در نتیجه برای متابولیسم چربی و پروتئین دریافتی در رژیم کتوژنیک کالری زیادی سوزانده شده و لاغری اتفاق می افتد. A᠎rticle h as  be en g en erated  with ᠎ Conte nt  Genera tor ᠎DE᠎MO.

رژیم کتوژنیک 28 روزه رایگان

کتوژنیک نمونه رژیم دکتر اوسطی این رژیم با داشتن مقدار زیادی چربی برای متابولیسم میتواند شرایط فرد دچار بیماری کبدی را بدتر کند. یکی از متخصصین تغذیه در زمینه رژیم کتو دکتر کوهدانی هستند که می توانید برای مشاوره و داشتن یک رژیم مناسب با شرایط بدنی خود از ایشان کمک بگیرید. این برنامه که توسط Aquila Soft ایجاد شده است، اکنون برای همه افرادی که به دنبال تغذیه خوب و کاهش وزن در طول جلسات هستند در دسترس است. هرگونه مواد غذایی که در برنامه غذایی روزانه قرار دارد تاثیر خود را بر سلامت بدن خواهد گذاشت.

انتخاب یک رژیم مناسب به چند عامل بستگی دارد. پژوهشها حاکی از آن است که رژیمهای غذایی کمکربوهیدرات چندین عامل مهم بیماریهای قلبی را بهبود میبخشند. مواد غذایی گفته شده را میتوانید در هر وعده با یکدیگر ترکیب کرده و به راحتی یک وعده غذایی کتوژنیکی برای خود تهیه کنید. راسل وایلدر برای اولین بار در سال 1921 از رژیم کتوژنیک برای درمان صرع استفاده کرد. برای میانوعده نیز میتوانید، از خوراکیهای کم کربوهیدرات، مثل تخم مرغ، پنیر و آووکادو استفاده کنید. کربوهیدرات ذخیره شده بدن (گلیکوژن) فقط برای چند ساعت ورزش شدید کافی است؛ اما ذخایر چربی بدن عظیم بوده و برای ساعات بیشتری دوام خواهند آورد.

[arpw limit=”10″]

رژیم های کتوژنیک چیست

اما اگر خونریزی بیشتر از ۴۸ ساعت طول کشید یا مقدار آن زیاد بود با پزشک معالج خود تماس بگیرید. ما قادر به تولید گلوکز نیستیم و تنها میتوانیم تا ۲۴ ساعت این ماده را در بافت های عضلانی و کبد ذخیره کنیم. کافئین می تواند مزایای اضافی مانند افزایش تمرکز و حتی کاهش درد عضلانی با تاخیر (DOMS) را فراهم کند. در نتیجه، فرد با گاز معده، درد شکم، گرفتگی عضلات شکمی و …

توجه داشته باشید که نوشیدن بیش از حد مایعات غنی شده با BCAA – یا نوشیدن زیاد آنها – می تواند ناخواسته سطح انسولین شما را افزایش دهد که ممکن است کتوز را به خطر بیاندازد. شما می دانید که در این برنامه رژیم غذایی به طور چشمگیری کربوهیدرات ها را کاهش خواهید داد ، اما آیا می دانید کاهش کربوهیدرات ها به معنای کاهش میزان مایعات و سدیم در سیستم شما است ؟ به خصوص اگر با در نظر گرفتن کاهش وزن از رژیم کتو پیروی می کنید ، باید در طول تمرین نوشیدن مایعات پر از آمینو اسیدهای شاخه دار (BCAA) را در نظر بگیرید.

شما می توانید با مصرف سبزیجات برگ دار سبز ، آجیل ها و انواع دانه ها در لیست منوی رژیم کتو ، منیزیم کافی دریاف کنید. ۱- این سیستم غذایی همراه خود مرحله القای ۱۴ روزه آغاز تبدیل می شود را انتخاب کنید و انتخاب کنید هیکل را در حالت کتوز مکان ها طی این دوران رژیم غذایی روزانه شخص برای ادغام کردن ۱۰۰ خوب و دنج پروتئین ( برابر ۴۰۰ خوب و دنج گوشت ) ۷۵ خوب و دنج چربی را انتخاب کنید و انتخاب کنید کمتر اجتناب کرده اند ۲۰ خوب و دنج کربوهیدرات تبدیل می شود را انتخاب کنید و انتخاب کنید جمعا ۱۵۰۰ – ۳۵۰۰ انرژی در روز به هیکل می رسد.

رژیم کتو یک درمان پزشکی ثابتشده و موثر برای صرع است که از سال 1920 میلادی مورد استفاده قرار میگیرد. برخی از افراد از رژیم کتوژنیک تنها به خاطر افزایش عملکرد ذهنی استفاده میکنند. حتی برخی دیگر نیز فقط یک بار در روز غذا میخورند. گروه دیگر افرادی هستند که از رژیم های متنوع غذایی استفاده می کنند. ممکن است در هفته ی اول از تمام مواد مغذی رژیم برای هفته ی اول استفاده شود و پس از آن رژیم دوباره ازسر گرفته شود. آزمایش آنلاین امکان مشاوره تلفنی پزشکی را برای کاربران فراهم کرده تا در صورتی که تمایل به کاهش وزن با این روش را دارند، از راهنمایی های یک پزشک بهره مند شوند. This post h as be en w​ritten ᠎wi th  ᠎ Con tent Gen​er at or Demover᠎sion​!

رژیم کتوژنیک صارمی

هنگامی که شخصی برای مدت زمانی کنترل تشنج خود را حفظ کرد، پزشک ممکن است رژیم شما را قطع کند. اکنون تصور کنید که این احساس را به جای چند دقیقه برای چند روز داشته باشید. این امر باعث می شود به اندازه کافی اضافی اهمیت پیدا کند. در این رژیم غذایی، چربیسوزی در بدن به طور قابلتوجهی افزایش مییابد و در کنار آن، سطح هورمون انسولین (هورمون ذخیرهکننده چربی) در بدن نیط کاهش زیادی پیدا میکند. فهرست زیر شامل بعضی از بهترین غذاهای مجاز در رژیم کتوژنیک است.

معمولاً این رژیم شامل 70 تا 80 درصد چربی (پنیر، خامه و..) ، 10 تا 20 درصد پروتئین (ماهی، گوشت و..) و 5تا 10 درصد کربوهیدرات (مثل برنج، سیبزمینیT میوهها و..) میشود. قطعا مکملی که شامل همه موارد مهم همچون سدیم باشد ، غیرممکن است. شواهد محکمی وجود دارد که نشان میدهد رژیم کتوژنیک تشنج را در کودکان کاهش میدهد و گاهی به اندازه مصرف دارو مؤثر است. اینکه کدوم یکی از انواع رژیم کتو رو انتخاب می کنید، کاملا به هدفتون بستگی داره اما رایج ترینشون، رژیم کتوژنیک استاندارد هست که برای تازه کارها گزینه ی خوبی محسوب میشه.

برای تمرین و فواید ورزشی ، کریسی کندال ، دکترای دکتر ، 150-300 میلی گرم 30-60 دقیقه قبل از تمرین شما را توصیه می کند. بدن شما از منابع جدید انرژی و شکر به عنوان سوخت استفاده می کند. به همین دلیل پیشنهاد می شود در این دوره حتما از مکمل ها استفاده کنید. یکی دیگر از مهمترین مواد مغذی مور دنیازبدن ، فیبر است که به دلیل داشتن کربوهیدرات ، نمی توان از آن استفاده کرد.

شیر به چند دلیل توصیه نمیشود. ناهار: شیر بادام، کره بادام زمینی، پودر کاکائو. اگر قرار است از رژیم کتوژنیک پیروی کنید ، پودر پروتئین هنوز هم می تواند دوست شما بعد از تمرین باشد ، اما همه پروتئین ها موثر نیستند! اگر پودر پروتئین وی را انتخاب می کنید ، پروتئین وی ایزوله را در نظر بگیرید که دارای کربوهیدرات کمتری نسبت به کنسانتره پروتئین وی است. بیش از 30 مطالعه علمی معتبر نشان داده است که رژیمهای کمکربوهیدرات مانند کتو، نسبت به دیگر رژیمهای غذایی کاهش وزن بیشتری را برای افراد به همراه دارند. مزایایی مانند تناسب اندام و فعال بودن، جلوگیری از بیماری های قلبی، حساسیت نسبت به انسولین، کاهش استرس، افسردگی، اضطراب و همچنین توقف تکثیر سلول های کنترل نشده.

قرص لاغری کتوژنیک

منیزیم همچنین به بدن شما کمک می کند تا ویتامین D دریافت شده از خورشید و مکمل ها فعال شود. مصرف بیش از حد چربی ها بر اساس آنچه در رژیم کتو رعایت می شود باعث مشکلات سلامتی مختلفی از جمله قرار گرفتن در معرض بیماری های قلبی و تصلب شرایین می شود. از آنجایی که رژیم کتو میتواند دیابت نوع 2 را بهبود ببخشد پس احتمالاً در پیشگیری از آن نیز موثر خواهد بود.

قاعدتا استفاده از رژیم کتوژنیک یکی از تکنیک های مشاوره تغذیه بود. اگر شک دارید که آیا میزان مصرف شما کافی است ، متخصصین توصیه می کنند روزانه 310 میلی گرم منیزیم برای زنان و 400 میلی گرم روزانه برای آقایان استفاده کنید. برای برخی افراد این مزیت رژیم کتوژنیک بسیار مهم و مفید است. برخی آمینو اسیدها گلوکونئوژنیک هستند ، بدین معنا که می توانند برای تولید کربوهیدرات استفاده شوند. بنابراین انسولین کمتری در بدن تولید میشود که باعث کاهش ابتلا به برخی سرطانها و حتی کند شدن رشد سلولهای سرطانی میشود. بنابراین رژیم غذایی کتو را باید به طور مرتب رعایت نمود.

در این رژیم احساس گرسنگی به طور چشمگیری کاهش مییابد. این همان احساسی است که در چند هفته اول رژیم کتوژنیک یا ” فاز سازگاری ” خواهید داشت. با پیروی از رژیم غذایی کتوژنیک کنترل بهتری روی اشتهای خود خواهید داشت. اگر شما قهوه زیاد می نوشید ، قطعا می دانید که چه احساس بدی خواهید داشت زمانی که قهوه خود را ننوشید و فراموش کنید. از آنجا که یک رژیم کتوژنیک به جای پروتئین زیاد ، دارای پروتئین متوسط است ، ممکن است سطح کراتین شما تحت تاثیر قرار بگیرد.

آنفولانزای کتوژنیک

3. اب زیاد مصرف کنید. اگر رژیم شما طبق برنامه پیش برود ، می توانید از طریق مصرف یک مکمل رژیم کتوژنیک قبل از تمرین نیز رفع مشکل کنید. فقط مصرف 3 الی 5 گرم این مکمل رژیم کتوژنیک در روز ، در یک زمان مناسب کافی می باشد. ریزش مو یک عارضه رایج در تمامی رژیم هایی است که مواد غذایی در آن ها محدود می شود. از این رو یکی از بهترین مکمل های رژیم کتوژنیک که مصرف آن ها به ورزشکاران پیشنهاد می شود ، الکترولیت ها می باشد.


منتشر شده

در

توسط