فواید سلامتی آمالکی – مولتی ویتامین و مواد معدنی مایع

با بحث‌های فراوانی که در مورد فواید تغذیه‌ای و سلامتی میوه‌های مختلف وجود دارد، افراد عادی در مورد اینکه از چه چیزی استفاده کنند و چه چیزی را نباید استفاده کنند سردرگم می‌شوند. اما قانون طلایی می گوید که میوه ها به طور کلی مفید هستند. محتوای ویتامین و مواد معدنی فراوان آنها به ما کمک می کند تا بدن خود را جوان کنیم و نگرش بدون استرس را حفظ کنیم. با این حال، برخی از میوه ها ارزش داروها را در جامعه پزشکی ما به دست آورده اند. بیشتر از داروها، این میوه‌ها به عنوان میوه‌های نیرومند نامیده می‌شوند که به ما کمک می‌کنند به راحتی بر مشکلات زندگی غلبه کنیم. برخی از این میوه ها عبارتند از: آمالاکی، آکای، رودیولا، گوجی، انار و غیره.

از میان این میوه ها، در اینجا فواید آمالکی را می بینیم. منظور از آمالکی در زبان سانسکریت «تقویت کننده» است. بنابراین خود نام ارزش کاربردی آن را نشان می دهد. این یکی از غنی ترین منابع ویتامین C است که 20 برابر بیشتر از آنچه در پرتقال یافت می شود. همچنین منبع غنی بیوفلاونوئیدها، فلاون ها، کاروتنوئیدها و پلی فنول ها است. جای تعجب نیست که بسیاری از شرکت های داروسازی از این میوه به عنوان یکی از قوی ترین ترکیبات مکمل های سلامت استفاده می کنند.

بیایید برخی از مزایای مهم سلامتی آمالاکی را ببینیم:

1) آمالکی یکی از غنی ترین منابع آنتی اکسیدان قوی است. این آنتی اکسیدان ها نقش مهمی در بدن برای دفع رادیکال های آزاد و بازگرداندن سلامت دارند.

2) سلامت قلب و عروق: این آنتی اکسیدان ها ابزار قدرتمندی برای سم زدایی بدن هستند و با از بین بردن رادیکال های آزاد به کاهش تشکیل پلاک شریانی کمک می کنند. این به نوبه خود گردش خون را بهبود می بخشد و پمپاژ کادیاک بهبود می یابد. بنابراین از حملات قلبی، سکته مغزی و بیماری های مرتبط مانند فشار خون بالا جلوگیری می شود.

3) دستگاه گوارش: آمالکی به دلیل توانایی های ذاتی خود از یبوست و اسیدیته زیاد جلوگیری می کند. بدیهی است که می توان با افزایش تولید اسید و مری و رفلاکس اسید مقابله کرد. همچنین تصور می‌شود که این میوه برای افراد مبتلا به هموروئید خفیف تا متوسط ​​و کولیت تسکین می‌دهد. اثر پاک کنندگی آن بر دستگاه گوارش برای افرادی که رژیم های کاهش وزن دارند بسیار مفید است.

4) در شبه قاره هند از هزاران سال پیش این میوه به عنوان تقویت کننده نشاط و جوانی استفاده می شود. تأثیرات آن بر ذهن به‌عنوان انرژی‌دهنده و بالابرنده خلق و خو در ادبیات هندی مورد ستایش قرار گرفته است.

5) در طب سنتی آمالکی به دلیل کاربرد آن در تب، سرفه، آسم، مشکلات قلبی و غیره مورد ستایش قرار گرفته است.

6) به دلیل اثرات سم‌زدایی مرتبط با محتوای آنتی اکسیدان بالا، یکی از بهترین تصفیه‌کننده‌های خون در طب سنتی محسوب می‌شود.

7) از خواص ضد ویروسی و ضد باکتریایی آن در بیماری های عفونی استفاده شده است. نتایج امیدوارکننده ای برای پیشگیری از بسیاری از بیماری های عفونی و غیر عفونی نشان داده است.

8) خواص کاهش دهنده کلسترول آن به خوبی شناخته شده است و افرادی که به طور منظم مکمل های آمالاکی مصرف می کنند به همین دلیل از بیماری های قلبی در امان هستند.

9) به دلیل محتوای بالای ویتامین C، مکانیسم لخته شدن خون را در مواقع لزوم افزایش می دهد.

10) حتی به دلیل آنتی اکسیدان های غنی آمالکی، تصور می شود که از سرطان ها با هر منشا جلوگیری می کند.

خوب، بدون شک میوه آمالکی یک “جوان کننده” است و با استفاده از آن کل بدن سودمند است. چرا مکملی را انتخاب نکنید که حاوی فرم طبیعی آمالکی و سایر عصاره‌های میوه‌های قدرتمند باشد تا در یک فرمول از همه مزایای آن بهره مند شویم؟


منتشر شده

در

توسط