فواید و عوارض رژیم کتوژنیک در دوران یائسگی

با توجه به آزمایشهایی که انجام شده دانشمندان متوجه شدن که رژیم کتوژنیک نسبت به هر مدل رژیم دیگه ای تاثیر فوق رژیم کتوژنیک العاده بیشتری داره. دلایل زیادی وجود دارد که چرا رژیم کتوژنیک نسبت به رژیم کم چربی یک رژیم برتر است و شامل مصرف بیشتر پروتئین است که مزایای فراوانی دارد. مصرف کم نمک با افزایش مقاومت به انسولین مرتبط است و رژیم کم سدیم انتخاب مناسبی برای همه نیست. سندروم تخمدان پلی کیستیک: رژیم غذایی کتوژنیک سبب کاهش سطح انسولین در بدن می شود و به همین دلیل نقش مهمی در درمان این بیماری دارد. و با اینکه کالری بالایی دارند، اما به نظر می رسد که کالری آنها به نحوی متفاوت در بدن تجزیه می شود.

از بدن میشود. اسیدی شدن مایعات بدن نیز موجب سست شدن فولیکول موها و ریزش آنها میشود. دلیل آنها برای افزایش متابولیسم این رژیم استفاده از قهوه است. یکی از این روش ها، لاغری سریع با قهوه است. این نوشیدنی باعث کاهش وزن سریع و رسیدن به وزن ایده آل می شود. قهوه علاوه بر کاهش وزن سبب کاهش علائم بیماری سرماخوردگی و آنفلوآنزا می شود و دوران نقاهت و بهبودی آن را کاهش می دهد، کارشناسان توصیه می کنند در صورت نداشتن تب هنگام ابتلا به بیماری قهوه مصرف کنید.

متخصص تغذیه کتوژنیک

رژیم کتو میتواند برای کاهش وزن ناگهانی مفید باشد، اما پایبندی به آن برای طولانی مدت توصیه نمیشود. رژیم کتوژنیک می تواند برای افرادی که اضافه وزن یا دیابت دارند یا به دنبال بهبود سلامتی متابولیک هستند، فوق العاده باشد. همچنین سطح کلسترول تری گلیسیرید و HDL نیز در افرادی که رژیم کتو داشتند، بهبود یافته است. به دلیل وجود همین خواص است که میوههای خشک و برگهها را میتوان به عنوان یک میان وعده سالم، مغذی و مفید برای تمام گروههای سنی معرفی کرد، همچنین میوههای خشك میتوانند جایگزین مناسبی برای کیک، چیپس و پفک باشند. » میتوانید گوشت یا مرغ را جایگزین کوفته و دلمه نمایید.

رژیم اسموتی که توسط فردی به نام درو سگوتاس ابداع شده، لاغری آسان و سریع را تنها با جایگزین کردن نوشیدنی وعده میدهد. ۴ سال پیش رژیم کانادایی یا رژیم لاغری 15 روزه یکی از انواع رژیم لاغری سریع است.با این بخش از دلگرم همراه باشید تا با رژیم غذایی کانادایی؛ فواید و عوارض آن آشنا شوید. محبوبیت این رژیم به خاطر کاهش وزن بسیار سریع در حدود ۵ تا ۱۰ کیلوگرم فقط در ۱۲ روز رژیم و ۳ روز برای تثبیت آن است. نتایج چندین تحقیق نشان می دهد سرکه سیب می تواند روی کاهش وزن موثر باشد.

این مقدار وزنی که شما با رژیم کانادایی کاهش می دهید از فردی به فرد دیگر متفاوت رژیم کتوژنیک چیست است. ممکن است بدن شما در کتوز کامل نباشد یا از چربی ها و کتون ها به طور موثر استفاده نکند. درمان جراحی برای این افراد ممکن است با عوارض زیادی همراه باشد یا اصلاً غیرممکن باشد؛ لذا، روشهای تغییر سبک زندگی نظیر تغذیۀ درمانی میتواند به این افراد کمک بسیاری کند. 1. کمکهای نیروافزا (ergogenic aid): به هرگونه تکنیکهای تمرینی، وسایل مکانیکی، اصول تغذیه، روشهای دارویی یا تکنیکهای روانشناختی، کمکهای نیروافزا میگویند (انواع مختلف رژیمهای غذایی مورد بحث در این مقاله، در این دسته قرار میگیرند).

صفوی با اشاره به تبلیغاتی که درخصوص لاغری یا چاقی موضعی انجام میشود، میگوید: برخی تبلیغات دارویی افراد را درباره لاغری یا چاقی موضعی به اشتباه انداخته و تصور میکنند با استفاده از فلان داروی گیاهی یا شیمیایی میتوانند مثلا صورت خود را چاق و یا چربی شکم را آب کنند. بنابراین توصیه می شود حتما ویتامین های خود را تامین کنید تا دچار ریزش مو نشوید. کالری رژیم کانادایی روزانه بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ کالری است که بسیار کمتر از میزان استاندارد توصیه شده برای هر روز یک فرد است.

آیا رژیم کتوژنیک خوب است

بهعنوانمثال میتوانید بهعنوان رژیم لاغری سریع، بهصورت کلی مصرف کالری را حذف کنید؛ اما تنها بعد از چند روز مشاهده خواهید کرد که تمام سیستمهای گوارشی، عصبی، قلبی، عروقی و مغزی شما در حال آسیب دیدن هستند. فیت لیدی به هیچ هنوان رژیم کانادایی را پیشنهاد نمی کند و گرفتن این رژیم یعنی آسیب رساندن به بدن و تحت فشار قرار دادن بیش از حد خودتان. رژیم گیرندگان به هیچ عنوان نباید چیزی اضافه تر از آنچه که در این رژیم نوشته شده است مصرف کنند. ورزش کردن از مهمترین اصول لاغری و کاهش وزن است که همه باید به آن توجه کنیم.

به گزارش سرویس پلاس برخط نیوز رژیم کانادایی، یکی از انواع رژیم های غذایی است که با تحمیل شرایط افراطی و سختی به فرد، می تواند سبب کاهش وزن زیاد در زمانی کوتاه شود. وی میگوید: هر فردی با انجام رژیم غذایی مطلوب و علمی میتواند بدن مناسبی داشته باشد و سالمتر هم زندگی کند و دستیابی به لاغریهای چندروزه و معجزهآسا کاملاً اشتباه است. وی میگوید: هر فردی با انجام رژیم غذایی مطلوب و علمی میتواند بدن مناسبی داشته باشد و سالمتر هم زندگی کند و دستیابی به لاغریهای چند روزه و معجزهآسا کاملا اشتباه است.

کتوژنیک گلوکوژنیک

برای کاهش و حتی افزایش وزن، نیاز است به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید و برنامه درست غذایی خود را دریافت کنید تا نه تنها آسیبی به بدن خود وارد نکنید؛ بلکه به صورت درست و اصولی به وزن و اندام ایدهآل خود برسید. شما همچنین میتوانید با افزایش مصرف کربوهیدرات خود را آزمایش کنید. می توانید یک خوراکی شیرین (و البته متعادل) نیز در میان وعده خود جای دهید تا از پرخوری های بعدی شما پیشگیری کند.

رژیم کتوژنیک خوبه یا نه

طبق آمار های به دست آمده کسانی که در رژیم غذایی خود پروتئین بالایی مصرف میکنند، روزانه ۴۰۰ کالری کمتری مصرف خواهند کرد. یک فیله ماهی سالمون کبابی دارای ۱۲۴ کالری است. امیدوارم این مطلب مورد توجه و استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد و بتونه یکی از مشکلات شما رو که احتمالا چاقی و اضافه وزن است بهبود ببخشد. برای مثال این مکمل ها می توانند در بهبود عملکرد ورزشی کمک کنند، ریکاوری عضلات را سرعت ببخشند و اشتها را کم کنند. کافیـه همیـن الان تصمیم بگیری که میخـوای وزنت رو کم کنی و به اون اندامی که همیشه ارزوشو داشتی برسی!

در هر صورت بهتره هر رژیمی رو که انتخاب میکنید، به عنوان بخشی از سبک زندگی بلند مدتتون حفظ کنید. از مصرف مواد غذایی با پروتئین بالا جلوگیری کنید زیرا بدن پروتئین را به گلوکز تبدیل می کند. مصرف کربوهیدرات ها را متوقف کنید، چرا که در بدن تبدیل به مواد قندی میشود و باعث چاقی و اضافه وزن در بدن شما میشود. با راهنمایی های متخصص تغذیه می توانید، علاوه بر کاهش وزن بیماری های خود را نیز درمان کنید. مطمئن شوید که تمام مواد مورد نیاز بدن خود را روزانه مصرف میکنید. اندامها و بافتهای بدن برای كاركرد درست نیاز به تغذیه مناسب دارند؛ در غیر اینصورت بدن مستعد بیماری، عفونت، خستگی، عملکرد ضعیف، دیابت، چاقی، بیماریهای قلبی و انواع سرطان ميشود، ضمن آنكه تقريباً همه مواد غذايي خاصيت مقابله با عوامل بيماريزا را دارند.

گوشت هایی مانند جگر سیاه که در هر ۵ اونس، حدود ۳ گرم کربن خالص دارند. کاهش دادن هر مقداری از وزن نیازمند تغییر در نو ع زندگی و عادات زندگی است. به طور کلی هر چقدر سکون بیشتری داشته باشید، شکم بزرگتری هم خواهید داشت. هرچه بیشتر حرکت کنید، کالری بیشتری می سوزانید در نتیجه احتمال آب کردن چربی شکم هم بالاتر می رود. اگر می خواهید متابولیسم خود را افزایش دهید باید ورزش کنید و به اندازه نیازتان کالری مصرف کنید. شما باید حتما یک رژیم لاغری مناسب خود داشته باشید.

با از دست دادن این آب موجود در ذخایر گلیکوژن وزن شما نیز کاهش پیدا میکند. این تصور که مصرف کمتر غذا باعث کاهش وزن می شود، کاملا غلط است . بهترین راه که ما همیشه به شما پیشنهاد می کنیم ورزش منظم در کنار مصرف مقدار کالری مورد نیاز بدن است. آیا شما نیز در مورد خود به چنین باورهایی رسیده اید؟ طی این روند کالری روزانه خود را نیز ثبت کنید. و هوس پیتزا کردید خیلی راحت به لایف بروید و سفارش دهید و نوش جان کنید. با این حال دریافت پروتئین بالا و سطح بالای کتون ها باعث به حداقل رسیدن عضله سوزی خواهد شد به خصوص در صورتی که تمرینات با وزنه انجام دهید.

امتناع می کنند را انتخاب کنید و انتخاب کنید آن ها را مسئله بی نظیر مشکلات وزنی می دانند، با این حال باید بدانند کدام ممکن است این غلات سرشار اجتناب کرده اند کربوهیدرات هستند کدام ممکن است هیکل در کل روز به ۱۰۰ خوب و دنج کربوهیدرات برای ورزش خواستن دارد. در حقیقت این رژیم بر خلاف سایر رژیمهایی که بالاتر ذکر شد بیش از 100 سال است که در مراکز درمانی در حال استفاده است و هزاران مقاله علمی در مجلات پزشکی معتبر در خصوص آن نوشته شده و در کتب پزشکی هم وجود دارد. در این مقاله خواص این نوشیدنی پرطرفدار و روش های لاغری با آن توضیح داده می شود.

این رژیم لاغری برای کسانی که عادت به خوردن قهوه دارند بسیار راحت تر می باشد. از این رو کسانی که عادت به خوردن روزانه قهوه دارند به سرعت می توانند وزن کم کنند. استفاده کند. شاید از خود بپرسید که اگر این کاهش وزن از مقدار وزن چربی بدن نیست پس این کم شدن وزن چگونه اتفاق می افتد؟ به گفته وی بهترین راه برای رژیم این است که راهحل مشکل چاقی را درون خود فرد جستوجو کنیم، چرا که لاغر شدن مسیر میانبر ندارد و کاهش وزن یک اتفاق جادویی نیست که فوراً اتفاق بیفتد.

کتوژنیک دوره ای

[arpw limit=”10″]

رژیم کتوژنیک دکتر کرمانی

This content was wri᠎tten by  Con​te nt  Gener᠎at​or Demov er sion.


منتشر شده

در

توسط