قلیایی و انرژی – رازهای کلیدهای سلامت در رژیم غذایی بیماری کرون

سلامت عاطفی، مانند خستگی و استرس، تنها با رژیم غذایی بیماری کرون قابل رفع است، زیرا غذا منبع بیماری و همچنین سلامتی است، رویکردی بسیار جامع.

با این حال، اگر چنین سلامتی به تغذیه کرون بستگی دارد، انتخاب غذای مناسب ضروری است. علاوه بر غذاهای قلیایی، فرآوری نشده و کربوهیدرات های پیچیده، بافت نیز وجود دارد. فیبر یک مانع بسیار ترسناک برای افرادی است که به دنبال پاسخی هستند، رژیم غذایی بیماری کرون. با این حال، غذایی با فیبر فراوان ممکن است برای تغذیه کرون مهم باشد، زیرا ممکن است منبع قلیایی باشد.

کلم بروکلی یک مثال عالی است. کلم بروکلی یک قلیایی پر از مواد مغذی است که انرژی، ویتامین ها و غیره می دهد. بنابراین، کلم بروکلی یک پله کلیدی برای سلامتی در رژیم غذایی بیماری کرون است. با این حال، کلم بروکلی به همان اندازه متراکم است که سالم است – سفت، خشن و بسیار فیبری است که ممکن است مسیر گوارشی را مختل کند. باید درک کرد که وقتی مسیر گوارشی فیبر را تایید می‌کند، در واقع کمی گشاد می‌شود و امکان حرکت راحت‌تر روده را فراهم می‌کند. به عبارت دیگر، فیبر نه تنها به عنوان نخ دندان برای روده ها عمل می کند، بلکه به مسیر گوارشی کمک می کند تا با انبساط به خود کمک کند.

با این حال، کلم بروکلی ممکن است آب پز، بخارپز، پخته، آب پز یا به سادگی پخته شود تا نرم شود. این اثر نرم کننده بسیاری از الیاف را از بین می برد، که هیچ التهابی را تحت تأثیر قرار نمی دهد و در نتیجه باعث ایجاد درد می شود. فیبر در رژیم غذایی کرون مهم است، اما باید در حد اعتدال استفاده شود.

تراکم نیز برای تغذیه اعمال می شود. مواد مغذی متراکم غذایی پر از مواد مغذی است. بنابراین، نمونه‌ای که از نظر بافت خیلی متراکم نیست، یا نرم است، اما دارای مواد مغذی متراکم یا سالم است، ماهی سالمون است. ماهی قزل آلا نرم و آسان هضم است که باعث تشدید شعله ور نمی شود و برای تغذیه کرون مناسب است زیرا پروتئین، اسیدهای چرب امگا 3 و سایر مواد مغذی مفید را فراهم می کند.

به طور کلی، یک “معادله” معکوس ممکن است هنگام تصمیم گیری برای خوردن چه غذاهایی استفاده شود – تراکم مواد مغذی بالا با تراکم بافت کم.

قبلاً به کربوهیدرات های پیچیده اشاره شد. کربوهیدرات های ساده قندهای ساده ای ایجاد می کنند که باعث سرریز باکتری های مضر می شوند. با این حال، رژیم بیماری کرون یک رژیم کم کربوهیدرات نیست. در عوض، به سادگی از مصرف کربوهیدرات های ساده جلوگیری می کند، به این معنی که از کربوهیدرات های پیچیده استقبال می شود. بنابراین، برنج قهوه‌ای، سیب‌زمینی و سایر کربوهیدرات‌های پیچیده بخشی از تغذیه کرون هستند و در پایان غذا باعث ایجاد انرژی و رضایت می‌شوند.

باید تاکید کرد که رژیم کرون برای کاهش وزن نیست، بلکه برای افزایش سلامتی است. تنها جنبه ای از زندگی که از بین می رود درد، استرس و سبک زندگی ناسالم است.


منتشر شده

در

توسط