لیست مواد غذایی رژیم کتوژنیک : میوه و سبزیجات مجاز کتو

بسیاری از بدنسازان برای چندین دهه از رژیم غذایی کتوژنیک به عنوان آمادگی قبل از شروع عضله رژیم کتوژنیک سازی استفاده کردهاند. به این ترتیب همیشه یک روش انعطاف پذیر برای سوخت و ساز سلولی دارید و پس از کاهش وزن همیشه تناسب اندام دارید و دوباره چاق نمی شوید. صرفا با توجه اطلاعات و تجربه ای که از رژیم های غذایی دارم و همچنین اینکه اخیرا با توجه به تبلیغات زیاد رژیم کتوفیت دکتر کرمانی را گرفتم این مقاله را جهت آگاهی افراد می نویسم. یکی دیگر از مواردی که میتوانیم به آن اشاره کنیم در رابطه با ریزش مو، پوست، لاغری و زیبایی اندام میشود.

یکی از مهمترین مواردی که به آن اشاره میشود، در مورد دیابت است و افرادی که به این بیماری مبتلا هستند. محققان بعد از تحقیقات بیشتر روی این رژیم به این نتیجه رسیدن که این رژیم علاوه بر بیماری صرع و تشنج، روی اختلالات دژنراتیو مثل آلزایمر و پارکینسون هم تاثیر مثبت داره. در رژیم کتوژنیک بدنسازی دوره ای، شما باید روزهای هفته خود را به صورت ۵ روز و ۲ روز جدا کنید و در ۵ روز هفته از برنامه غذایی کتوژنیک و ۲ روز باقی مانده آن را از برنامه غذایی کربوهیدرات استفاده کنید.

رژیم کتوژنیک صارمی

بلکه این افراد میخواهند با اولویت قرار دادن ذخایر چربی بدن به عنوان سوخت اصلی باعث افزایش قدرت، استقامت و ریکاوری خود شوند. درهرحال، به مادران شیرده توصیه میکنیم از آنجاییکه شما نهتنها برای خود بلکه برای کودکتان هم غذا میخورید، تا زمانی که شیردهی را به پایان نرساندهاید، رژیم نگیرید تا هر زمان که لازم بود تمام مواد مغذی موردنیاز خود و کودکتان را دریافت کنید. کاهش وزن: تبدیل بدن به یک دستگاه چربی سوز دارای مزایای چشمگیری برای کاهش وزن است. آکنه و جوش: کاهش سطح انسولین در بدن و خوردن قند کمتر یا حذف غذاهای فرآوری شده به بهبود جوش های پوستی کمک می کند.

تنها کاری که شخص انجام می دهد کالیبره کردن یا تنظیم کردن بدنش است تا به یک ماشین چربی سوزی تبدیل شود. یکی از رژیم های مهم چربی سوزی و تناسب اندام رژیم کتوژنیک Ketogenic یا به اختصار کتو Keto است. به محض این که احساس کردید دوباره دارید اضافه وزن پیدا می کنید یا دوباره سرو کله التهابات پیدا شد دوباره رژیم کتو را شروع کنید. اگر به توضیحاتی که قبل تر داده شد توجه کرده باشین، قطعا میدونید که وظیفه انسولین توی بدن انسان رسوندن قند به سلول و یا ذخیره کردن اون به شکل چربی هستش.

رژیم کتوژنیک یک ماهه

This con​tent has  be᠎en do᠎ne ​by    Con᠎tent Gen erat​or  Demoversion!

ماکارونی کتوژنیک

قطعاً نمیشه وعدههای سنگین خورد و لاغر شد! لبنیات پرچرب: ماست شیرین نشده، کره، خامه سنگین و خامه ترش. محدودیت کالری هم در این رژیم وجود ندارد و نیازی به ورزش های سنگین نیست. نوسانات خلقی: مغز برای عملکرد به قند کربوهیدراتهای سالم نیاز دارد. در نتیجه، تغییر ناگهانی رژیم غذایی کم کربوهیدرات ممکن است برای برخی افراد عوارض جانبی ایجاد کند و “آنفولانزای کتو” را تجربه کنند. اما ازسویدیگر، پوست برخی از افراد بهدلیل مصرف زیاد لبنیات مانند پنیر، خامه و کره جوش میزند.

همبرگر کتوژنیک

از دست دادن آب بدن : شواهدی وجود دارد که رژیم های حاوی مقادیر پروتئینی بالا مانند رژیم کتو باعث کاهش وزن می شوند ، به این دلیل که چربی و پروتئین خاصیت سیرکنندگی بالایی دارند و شما کمتر احساس گرسنگی و میل به غذا خوردن خواهید داشت ، همچنین این کاهش وزن میتواند به دلیل کاهش ذخایر گلیکوژن صورت گیرد. شما میتوانید با استفاده از رژیم کتوژنیک برای کودکان از نوع پروتئین، میزان کالری بدن خود را از پروتئین به دست آورید و همچنان میزان کربوهیدرات بدن شما چیزی حدود ۵ درصد خواهد بود.

تنقلات کتوژنیک

برخی از مادران گزارش میدهند که در حین شیردهی بهراحتی با این رژیم کنار آمدهاند و هیچ وقفهای در کمیت و کیفیت شیرشان ایجاد نشده است، اما برخی دیگر میگویند که پیروی از این رژیم، بدون چالش در میزان و کیفیت شیر واقعا دشوار بوده است. غذاهایی که محتوی شیرینکنندههای جایگزین شکر هستند: این غذاها اغلب سرشار از الکل قند (نوعی الکل تهیهشده از قند) هستند و در برخی موارد بر سطح کتونها تأثیر میگذارند.

رژیم کتوژنیک مضرات

در صدر این لیست باید بدانید که متأسفانه این رژیم سرشار از چربی اشباعشده است. مغز انسان از شبکهای از یاختههای عصبی (نورونها) تشکیل شدهاست که تکانههای عصبی را از طریقِ گسترش پتانسیل عمل، گسیل میدارند. واقعیتش من به عنوان کسی که شخصا از رژیم کتوژنیک استفاده کردم با قسمتی از این مقاله اصلا موافق نیستم . اگر برای تان سخت است و گرسنه می شوید می توانید بین ۱۰ تا ۲۰ گرم کربوهیدرات را به طور روزانه مصرف کنید.

فرانسه مایکروسافت را ۶۰ میلیون یورو جریمه کرد

طبق این قانون وب سایت ها ملزم هستند قبل از نصب کوکی ها (ردیاب های آنلاین) رضایت کاربران را دریافت کنند. CNIL اعلام کرد موتور جستجوی «بینگ» (متعلق … [Source: Mehr News Agency]

[arpw limit=”10″]

کتوژنیک و بارداری

با این وجود، متخصصان هنوز مطمئن نیستند که چگونه دقیقاً کتوز یا رژیم کتوژنیک به افراد مبتلا به صرع کمک می کند. در این بررسی به طور کامل در مورد رژیم لاغری کتوژنیک صحبت میکنیم. طبق بررسی سال 2019، رژیم كتوژنیک به نظر می رسد كه به كاهش یا پیشگیری از بروز تشنج در كودكان و بزرگسالان مبتلا به صرع مقاوم به دارو – منجر می شود. برای اینکه متابولیسم از گلیکولیز (سوزاندن قند) به کتوز (چربیسوزی) تبدیل شود، باید ۵۰٪ تا ۷۵٪ از کل کالری را از چربی دریافت کنید.

رژیم کتوژنیک سالم

یکی از دلایل این است که در کاهش وزن با رژیم کتوژنیک، میتوانید کاهش وزن بیشتری، زیرا را به نسبت رژیمهای کم چرب داشته باشید، در حالتی که احساس گرسنگی نخواهید داشت. بسیاری از مردان و زنان در سراسر جهان رژیم غذایی کتوژنیک را برای از دست دادن وزن به کار گرفته اند و نتایج مثبتی را گزارش داده اند. از آنجایی که رژیم کتو نیاز به چربی بالایی دارد، افراد باید در هر وعده غذایی چربی دریافت کنند. برای خرید روغن زیتون بکر بدون هیچگونه افزودنی و مواد نگهدارنده میتوانید سری به سلوا بزنید.

کیا رژیم کتوژنیک گرفتن

تغییر از گلوکز بهعنوان سوخت به کتون (چربی)، شوک بزرگی برای سیستم بدن است و بههمین دلیل، مردم رژیم کتو فستینگ را با کتو شروع میکنند و پس از چند هفته تا چند ماه رژیمگرفتن، میتوانند روزه را نیز به آن بیفزایند. امروز در این مطلب تصمیم گرفتیم به توضیح این رژیم، مزایا و معایب آن بپردازیم. بعد از آن نیز مصرف خود را تا حد ممکن کنترل کنید. معمولا افرادی که میخواهد به تازگی از این نوع رژیم غذایی برای چاق شدن و لاغری در دوران بارداری، شیردهی استفاده کنند بهترین گزینه برای آنها رژیم استاندارد و پروتئین است و افراد ورزشکار و بدنساز که به صورت حرفهای ورزش میکنند میتوانند از رژیم هدفدار و دورهای استفاده کنند و به خوبی جواب بگیرند.

کتوژنیک و شیردهی

البته من خودم اعتقاد دارم با توجه به تحقیقاتی که در دنیا صورت گرفته این مقدار حتی میتواند تا ۱۰۰ گرم کربوهیدرات هم مورد استفاده قرار گیرد. اما توصیه ما این است که از این محصول در خوراکیهایی استفاده کنید که کربوهیدرات زیادی نداشته باشند. یکی از رژیمهای لاغری که بهتازگی خیلی بر سر زبانها افتاده رژیم کتوژنیک(Keto Diet) است. بعید نیست که سایر رژیم های تجاری هم شکل جدیدی از این رژیم کتوژنیک ارائه دادند مثلا اگر دید رژیم کتولیمومی بر پایه مزاج و متابولسیم و تلفیق طب نوین و سنتی اصلا تعجب کنید.

کتوژنیک و نی نی سایت

بهتر است بعد از رژیم نیز عادت های خوب غذایی آن را دنبال کنید تا لاغری تان طولانی مدت شود. ارتباط رژیم کتوژنیک و پوست هنوز بهطور کامل به اثبات نرسیده است اما ممکن است به دلیل چرب شدن پوست صورت باعث درخشندگی و جوان دیده شدن آن شود. از پروتئین هم به حد متوسطی استفاده کنید. این رژیم غذایی میتواند به افرادی دیابت دارند کمک کند تا از مواد قندی و محصولاتی که شیرینی و شکر زیادی دارند، استفاده نکنند. اگر شما هم دوس دارید بدونید این رژیم برای چه کسانی مناسب هست و به چه صورت باید رژیم کتوژنیک رو بگیرید ویدئوی دکتر کرمانی رو مشاهده کنید.

در رژیم کتوژنیک اصل رفتن فرد به فاز کتوز است و این امر تنها در زمانی رخ می دهد که دریافت کربوهیدرات به حدود 20 تا 30 گرم در روز برسد اما همانطور که میبینید در رژیم کتوفیت 20 درصد کالری از کربوهیدارت است این ۲۰ درصد مثلا برای رژیم 2000 کالری می شود 100 گرم و هر کسی میداند که با اینقدر کربوهیدرات فرد به فاز کتوز نمی رود. مطالعات دیگر نشان می دهد رژیم غذایی با کربوهیدرات بسیار کم در کمک به مبتلایان به سندرم متابولیک، مقاومت به انسولین و دیابت نوع 2 نقش دارد. دیابت با تغییرات متابولیسم، قند خون بالا و اختلال عملکرد انسولین را تغییر می دهد.

در مورد خواب هم بارها در نت نوشت برای تان گفته ایم که می توانید با مراجعه به سایت و جست و جو مطالب مربوط به کم خوابی و بدخوابی را پیدا و مطالعه کنید. یبوست: رژیم کتوژنیک خیلی شامل منابع فیبر نمیشود، از این رو ممکن است منجر به یبوست شود. روغن آووکادو و روغن زیتون از این دسته چربی ها هستند. دلیل این که در رژیم کتوژنیک از کربوهیدرات بسیار پایینی استفاده می کنند آن است که بدن برای دریافت انرژی بیشتر به جای گلوکز از چربی ها استفاده نماید. معمولا رژیمدارها بعد از مدتی دچار بیماری یبوست میشوند اما با گرفتن این رژیم که کلی سبزی و میوهجات دارد، عمرا اگر این بیماری به سراغ شما بیاید.


منتشر شده

در

توسط