متخصص تغذیه رژیم کتوژنیک

اگر به دنبال کاهش وزن سریع هستید، رژیم های کم کربوهیدرات مانند کتوژنیک بسیار موثر رژیم کتوژنیک هستند. در طی هفتههای اول و دوم کاهش وزن خیلی سریع اتفاق می افتد. برای کمک به شما در طی هفته های اول نیازی به بارگیری با دوزهای عظیم نیست. راهی برای رضایت شما فراهم می کنند، بدون اینکه شما را از کتوز خارج کند یا از بین رفتن چربی را متوقف کند. غلات: اگر می خواهید به سرعت دچار کتوز شوید، باید مصرف کربوهیدرات خود را محدود کنید. همان طور که در ابتدا گفته شد حالت کتوز حالتی است که بدن از کتون برای انرژی استفاده میکند.

رژیم کتوژنیک میوه

کتوژنیک سالم بعد از 5 ماه من 4 کیلو وزنم زیادتر شد که تقریبا عضله بود و بدون اینکه سایز کمربندم زیاد بشه من بدنم شکیل تر شد. برای مثال باعث خواهد شد که احساس سیری پایدار تر و در نتیجه اشتهای دیوانه وار کمتری برای خوردن داشته باشید. پهلو و شکمم باعث شده اندامم اونجور که باید نشه از همه جام راضیم ولی شکمم روز به روز داره بزرگ ادامه i isi e لاغری شکم و پهلو تبادل نظر نی نی سایت.

من در اینجا عکسی که در سایت خود دکتر کرمانی است میگذارم، کافی است کمی از کتوژنیک اطلاع داده باشید تا متوجه شوید چرا می گویم گنجشک را بجای قناری میفروشند. موز یکی اجتناب کرده اند چرخ دنده غذایی کم انرژی با این حال پر کربوهیدرات می باشد متعاقباً می توانید در مقابل آن اجتناب کرده اند طیف گسترده ای از توت ها بیشترین استفاده را ببرید. حتی می توانید در تهیه برخی اجتناب کرده اند وعده های غذایی به جای آن گوشت اجتناب کرده اند پروتئین های طبیعی بیشترین استفاده را ببرید. برای کاهش عوارض جانبی بهتر است که از الکترولیتها بهره ببرید.

ایده اصلی این رژیم این است که ما انرژی بیشتری از پروتئین و چربی و کمتر از کربوهیدراتها دریافت کنیم. همچنین، با کمک این رژیم غذایی بدن میتواند چربی را در کبد به کتون تبدیل کند که در تامین انرژی مورد نیاز مغز موثر است. همچنین کتون در مغز برای کاهش اشتها اثر میگذارد. فوت کردن در خوراکیها و نوشیدنیهای داغ همچون (چای، قهوه، شیر، سوپ) باعث ترکیب شدن دی اکسید کربن و اسیدهایی با غذا شده و در اثر این ترکیب مادهای مضر برای بدن ایجاد میشود که ترکیب آن با خون باعث به وجود آمدن پوکی استخوان، ضعف عضلانی، کمبود حافظه و ایجاد سنگ کلیه شده و همچنین بر روی باروری مردان نیز تأثیر سوء میگذارد.

ناهار کتوژنیک

حذف کردن شکر و نشاسته (کربوهیدراتها) باعث پایین آمدن سطوح انسولین در بدن میشود که در نتیجه کاهش اشتها و لاغری سریع و بدون گرسنگی را همراه دارد. در مطلب دفع سریع آب از بدن به شما یاد میدهیم که به سرعت بتوانید سایز کم کنید. دانشمندان بر این باورند که افزایش مصرف پروتئین و سبزیجات باعث تغییرات هورمون های سیری و گرسنگی شده و گرسنگی کمتری به سراغ شما می آید. رژیم کتوژنیک میتواند باعث کاهش قند خون را انتخاب کنید و انتخاب کنید میزان انسولین شود. چون آن است گفتیم سوختی کدام ممکن است هیکل خواهید کرد روزانه بدست آمده می تدریجی باید اجتناب کرده اند هرم غذایی معمول تبعیت تدریجی به همان اندازه هیکل خواهید کرد متابولیسم خوبی داشته باشد را انتخاب کنید و انتخاب کنید در بهزیستی را انتخاب کنید و انتخاب کنید تندرستی اقدامات روزمره را به طور فعالانه انجام دهد.

اگر شناخته شده به عنوان عالی زن کمتر اجتناب کرده اند ۱۲۰۰ انرژی را انتخاب کنید و انتخاب کنید شناخته شده به عنوان عالی شخص کمتر اجتناب کرده اند ۱۸۰۰ انرژی در روز خوردن کنید، متابولیسم شخصی را دچار ضرر می سازید را انتخاب کنید و انتخاب کنید همین امر کاهش چند پوند را دشوارتر می سازد. وقتی این جریان اتفاق می افتد، بدن شما به طور عجیبی چربی سوزانده و به انرژی تبدیل می کند. سبب شده بدن در سوزاندن چربی برای انرژی کارآمد شود. با شروع رژیم کم کربوهیدرات بدن باید برای سوزاندن چربی به جای کربوهیدرات سازگاری پیدا کند.

جایگزین ساده و جالب نیهای پلاستیکی | ایدهای که یک استارتآپ ارائه کرد

نیهای پلاستیکی اخیرا تبدیل به نمادی برای زبالهها شدهاند و اکثر جایگزینهایشان هم مشکلات خاص خود را دارند. به گزارش همشهری آنلاین و به … [Source: Hamshahri]

در رژیم کم کربوهیدرات ذخایر گلیکوژنی کاهش پیدا میکند و همانطور که میدانید گلیکوژن موثرتری سوخت برای تمرین های با فشار بالاست. رژیم کتو یک سبک غذایی متفاوت است و مواد خوراکی شما تغییر پیدا میکند. رژیم های فستینگ و کتوژنیک این روزها به عنوان روشی برای لاغری طرفداران زیادی پیدا کرده اند . این رژیم غذایی بیشتر بر محدود کردن میزان مصرف کربوهیدرات تمرکز دارد، در حالی که امکان انعطاف پذیری بیشتری را نیز از نظر میزان چربی و پروتئین که می خورید فراهم می کند. مصرف محدود کربوهیدراتها در ابتدا ممکن است برای شما خستگی در پی داشته باشد.

آیا رژیم کتوژنیک ضرر دارد

من پیشنهاد می کنم که تنها 5 درصد کالری شما کربوهیدرات باشد ، که معمولا چیزی حدود 30 گرم کربوهیدرات است. تکنیک IVF یک روش آزمایشگاهی کمک باروری است که جواب دهی آن در زوجهای نابارور ایرانی حدود ۴۰ درصد است و کسانی که ناباروری ندارند چیزی حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد از آن جواب مثبت میگیرند. با اینکه بیشتر مطالعات بر روی رژیم کتوژنیک استاندارد و رژیم کتوژنیک با پروتئین بالا صورت گرفته است، ولی رژیمهای کتوژنیک هدفمند و دورهای روشهای پیشرفتهتری هستند و عمدتا توسط ورزشکاران و بدنسازان مورد استفاده قرار میگیرند. استون یکی از ۳ کتون اصلی موجود در خون برای قرار گرفتن در فاز کتوسیس است.

Data w᠎as c reated by  Content G en er ator Dem​oversi on​!

کاهش اشتهای خودکار یکی از ویژگیهای رژیم با کربوهیدرات پایین مانند کتوژنیک است. چربی سوزی تنها یکی از فایده های کتو است. یکی از اثرات بلند مدت رژیم کتوژنیک، کمبود ویتامین و مواد معدنی است. رژیم طرفدار تبدیل می شود مقدار به سختی نمک خوراکی به در کنار ویتامین های غذایی هر دو تقویت می کند ها خوردن شود. پروبیوتیکها، پریبیوتیکها، ویتامین دی و روغن ماهی به بهبود کتوراش کمک میکنند. علاوه براین، آواکادو به افزایش مرحله کلسترول را انتخاب کنید و انتخاب کنید تریگلیسیرید کمک میکند.

سالاد سزار کتوژنیک

با ورود به فاز کتوسیس بخش بزرگی از مغز کتون را جایگزین گلوکز میکند. بعد از گذشت زمان این مشکلات برطرف میشوند و اگر همچنان پابرجا بود باید ببینید که کدام ماده غذایی برای شما مشکل ایجاد میکند. سطح بالای کتون ها باعث به وجود آمدن بوی بد میشوند. بعضی از منتقدان این رژیم غذایی میگویند که رژیم کتوژنیک باعث افزایش کلسترول خون و در نهایت خطر بروز مشکلات قلبی میشود. یکی از تحقیقات نشون داده افرادی که رژیم کتوژنیک داشتن ۲٫۲ برابر بیشتر از کسانی که رژیم کمچرب و کم کالری داشتن، وزن کم کردن و حتی سطح چربی خون و کلسترول بد هم در اونها بهبود پیدا کرد.

صبحانه ی کتوژنیک

یکی از بزرگترین چالش ها در شروع رژیم کتو تغییرات ایجاد شده است. در واقع بوی بد نفس یکی از شایعترین نشانههای فاز کتوسیس بوده و افراد بسیاری آن را تجربه کردهاند. به همین خاطر بعد از گذشت مدتی افراد دنبال کننده رژیم کم کربوهیدرات وضوح و عملکرد ذهنی بهتری را تجربه میکنند. با آزمایش خون اندازه گیری کننده سطح کتون ها میتوانید متوجه شوید که در کتوسیس قرار گرفتهاید یا خیر. اما اگر غذاهایی که مصرف میکنید تنوع زیادی ندارند (به عنوان مثال، یک فرد گیاهخوار هستید) میتوانید از یک مکمل غذایی استفاده کنید. از آنجا که طرفداران رژیم غذایی انعطافپذیر کم و بیش از محصولات حیوانی استفاده میکنند، گیاهخوار محسوب نمیشوند.

[arpw limit=”10″]

از الکترولیتها میتوان آب قلم، ترشی و شور را نام برد. نوشیدنی مانند آب میوه کلاسیک سبز، انار و بلوبری و هویج و سیب خواص بی شماری دارند؛ از جمله کاهش وزن، جلوگیری از سرطان، تقویت حافظه و تامین آنتی اکسیدان های بدن و البته خیلی خیلی بیشتر از اینها که در متن به طور کامل اشاره شده است. از کجا بدانیم که در فاز کتوزیس هستیم؟ حالا با هم می بینیم که از کجا می توانیم نشانه های کتوسیس را متوجه شویم. نکته ی مهمی که باید به اون دقت بشه اینه که خیلی از افراد برای محاسبه میزان کربوهیدرات اشتباه عمل میکنن.

دلیلش هم اینه که این ناهار کتوژنیک بدون اون طعم واقعی خودشو نشون نمیده. برای رفع بو میتوانید مسواک بزنید یا آدامس بدون قند بجوید. همچنین با استفاده از نوارهای نشانگر میتوانید مقدار کتون در ادرار را اندازه گیری کنید. برای این منظور میتوانید لوبیا، پاستا، بادام زمینی و دیگر موادی از این دست انتخاب کنید. تعدادی از افراد با کاهش شدید کربوهیدرات مشکل بیخوابی یا پریدن از خواب داشتهاند. البته اگر یک فنجان تن ماهی یا دو هات داگ، به علاوه میوه و سبزیجات در کنار آن را بتوان اسمش را شام گذاشت.

سوپ قارچ کتوژنیک

در یک فنجان ۱۱۰ گرمی کرفس خرد شده فقط ۱۸ کالری وجود دارد. استفاده از دستگاه تحلیل کننده استون در خون یک روش تقریباً دقیق است اما نسبت به آزمایش خون دقت کمتری دارد. با این حال به طور گسترده برای پسردار شدن باید اجتناب کرده اند رژیم غذایی کدام ممکن است دارای پتاسیم را انتخاب کنید و انتخاب کنید سدیم نسبت به کلسیم را انتخاب کنید و انتخاب کنید منیزیم است, رژیم لاغری سریع دریافت رژیم کتوژنیک رایگان باید تا حد زیادی خوردن شود را انتخاب کنید و انتخاب کنید رژیم به همان اندازه زمان خوش بینانه شدن بررسی باردار بودن به طور مناسب رعایت شود.

کتوژنیک تبادل نظر

یک مادر شیرده نسبت به یک زن معمولی تنها به ۵۰۰ کالری بیشتر نیاز داره که اونم بهتره از طریق غذاهای سالم و مغذی فراهم بشه. معمولاً برای ورود به فاز کتوسیس چیزی بین ۷ تا ۳۰ روز زمان نیاز است. بررسی های جدید متخصصان رژیم های غذایی نشان می دهند که رژیم غذایی کتوژنیک در حال حاضر محبوب ترین و پر طرفدارترین رژیم غذایی بین مردم آمریکاست. بیشتر افراد با خیال راحت می توانند از خوردن یک رژیم کم کربوهیدرات و پر چرب بهره مند شوند. توصیه متخصصان حوزه تغذیه بر این است که از گوشت ها و فرآورده های دامی طبیعی و مطمئن استفاده شود.


منتشر شده

در

توسط