مثل نمک، فلفل، سرکه و آبلیمو

رژیم کتوژنیک در سالهای اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده رژیم کتوژنیک است. این روزها در داروخانهها مکملهای فراوان و گوناگونی برای رژیم کتوژنیک وجود دارد اما پزشکان توصیه میکنند به جای پودر پروتئین و روغنهایMCT که ممکن است عوارض جانبی داشته باشند، غذاهای طبیعی بخورید. برای دریافت چربی در این محدوده، شما باید برش های گوشت با چربی را حذف کرده و چربی های سالم را به غذاهای خود اضافه کنید. از یه طرفم اصلا نمی­دونستم باید با اضافه وزنم چیکار کنم. اگه روز به روز پیش برید یه چند ماه دیگه سر بلند می­کنید می­بینید بدون اینکه مثل هر دفعه خودتونو عذاب داده باشید، هم وزن کم کردید هم سایز، هم عادتای غذایی­تون بهتر شده و هم احساس سلامتی و خوشحالی بیشتری می­کنید. Th is c onte nt h​as be᠎en created  wi th t he help  of GSA  C​on tent Generator D᠎em᠎ov᠎er᠎sion !

رژیم کتوژنیک مدیترانه ای

کتوژنیک رژیم مواد غذایی چیست این رژیم غذایی میتواند ابزاری قدرتمند برای سلامتی و کاهش وزن باشد. مطالعاتی نشان داده است که رژیم های کم کربوهیدرات مثلا رژیم اتکینز و کتوژنیک بدون نیاز به محدودیت کالری، برای کاهش وزن موثر هستند و می توانند منجر به بهبود سلامت شوند. راستش برا نوشتن این تاپیک مردد بودم اما از اونجایی که تاپیکای زیادی توی نی نی سایت هست که مربوط به لاغری و کاهش وزنه، گفتم شاید بد نباشه منم یکم از تجربیاتم بگم. همزمان با این کم­کم از غذامم کم کردم. نتیجه­ش این شد که تو سه ماه اول چهار کیلو کم کردم.

در این مدل از رژیم، فرد اجازه دارد به صورت دوره ی کوتاه بین رژیم خود کربوهیدرات مصرف کند، مثلاً ۵ روز در مصرف کربوهیدرات محدودیت دارد و در مقابل آن دو روز می تواند مصرف این مواد را افزایش دهد. بهترين منابع پروتئين گياهي رژيم غذايي معمولي کتوژنيک به افراد اين اجازه را مي دهد که بسياري از محصولات حيواني را به عنوان منبع پروتئيني مصرف کنند. اما این بدان معنی نیست که شما باید از آن غذا یا سایر حاوی دستور پختهای کتو حاوی بیکن صرف نظر کنید. دوم اینکه افراد توی این رژیم احساس گرسنگی نمیکنن. این یعنی اینکه برای انجام این کار میبایست مقداری انعطاف پذیری متابولیکی در رژیم ایجاد کنیم که این موضوع ممکن است با توصیههای این افراد به اصطلاح کارشناس در رسانههای اجتمایی که مطالب خود را از پستهای ارسال شده در فیسبوک می آموزند در تناقض باشد.

خلاصه انقدر از این گرفتگیه ترسیدم که حتی جرئت نکردم به کسی چیزی بگم. از مشکل های بعدی که می توان نام برد گرفتگی عضله است. یک تفاوت دیگر: رژیم مدیترانهای یک شیوهی تغذیهای قابل تداوم و گیاه محور است که مزههای خوبی در خود دارد و محصولات محلی و فصلی استفاده میکند. نذارین بچه هاتون چاق بشن، بچه ها هم میتونن ظالم باشن: من تو بچگی وقتی که دبستان میرفتم انقد بچه ها مسخره م میکردن به خاطر چاقی که خیلی اذیت میشدم ، همیشه تو گرگم به هوا ها با جر زنی منو گرگ میکردن و چون نمیتونستم بدوام تا اخره بازی گرگ میموندم ؛ منو میزدن و فرار میکردن یا بهم تیکه مینداختن و اسم های بد روم میذاشتن .. این شد که من با حس زشتی بزرگ شدم و بهترین دوستام فقط کتابا بودن.

عوارض کتوژنیک نی نی سایت

در این رژیم غذایی شما باید بخش بیشتر کالری خود را از طریق پروتئین و چربی به دست آورید و در عین حال مقدار کمتری کربوهیدرات استفاده کنید. بیشتر مراکز، آن گرسنگی اولیه را به کودک نمیدهند. ما شاهد تعداد فزاینده ای از مطالعات بالینی هستیم که رژیم کتوژنیک را به عنوان یک درمان کمکی در درمان سرطان ارزیابی می کنند، چه به تنهایی و چه در ترکیب با درمان کلاسیک. خلاصه یکی دو هفته بعد از ماه رمضون امسال بود که دیگه تصمیم قطعی­مو گرفتم.

توی ماه رمضون یکی دو کیلویی کم کردم اونم فقط به لطف اینکه نمی­تونستم برا سحری بلند شم و عصرا نزدیک افطار از گرسنگی سرگیجه می­گرفتم. این بی­فعالیتی آزاردهنده تا ماه رمضون امسال طول کشید. این حرفا واقعا بهم برمی­خورد. دوستام اطرافیان همه بهم طعنه می­زدن و می­گفتن اگه اینجوری پیش بری تا دو سه سال دیگه 100 کیلو میشی. نزدیک به 70 کیلو… با کاهش مصرف کربوهیدراتها و افزایش مصرف چربی، بدن به حالت متابولیکی معروفی بهنام کتوزیس وارد میشود. علائم دیگر کمتر شایع نیز عبارتاند از انرژی ضعیف و عملکرد ذهنی، افزایش گرسنگی، مسائل خواب، حالت تهوع، ناراحتی گوارشی و کاهش عملکرد ورزشی.

چرا خوردن کربوهیدرات کمتر توصیه می شود؟ اغلب افراد از رژیم غذایی کتوژنیک برای کاهش وزن استفاده می کنند ، اما رعایت این نوع رژیم می تواند به کنترل سایر بیماری ها نظیر صرع نیز کمک کند . گیرم که من این یازده کیلو اضافه وزن باقی مونده رو توی یه سال از دست بدم، فکر می­کنید مهمه؟ قهوه تلخ: قهوه تلخ، شما می توانید برای خوشمزه تر شدن قهوه تان به آن خامه اضافه کنید.

خوردن پروتئین بیشتر – از جمله پروتئین لبنیات – می تواند به شما کمک کند احساس سیری کنید و ممکن است کمی سرعت متابولیسم شما را افزایش دهد و کاهش وزن و حفظ آن را آسان تر کند. همچنین در یک مطالعه شش ماهه بر روی ۷۴ نفر مبتلا به دیابت نشان داده شد که رژیم گیاهخواری نسبت به دیگر رژیمها بیشتر باعث کاهش وزن و کاهش چربی میشود. با این وجود ، بیایید دلایلی را بررسی کنیم که چرا کتو برای برخی از افراد به عنوان یک ابزار کاهش وزن عمل می کند.

چگونه رژیم غذایی مناسب خود را انتخاب کنیم؟

این توصیه ها عبارتند از: ۱. ارزیابی هدف شخصی یکی از اصلیترین نکات در مورد رژیمهای غذایی، ارزیابی اهداف شخصی است. هر فردی پیش از انتخاب سبک ت … [Source: Khabar Online]

هنگامی که مصرف کربوهیدرات ها کم تر شود ، کبد چربی را به مولکولی به نام کتون تبدیل می کند ، که ازآن به عنوان منبعی برای کسب انرژی بهره می گیرد. در حالی که می توانید بیش از 10 گروه غذایی که توصیه شده بخورید، هرچه به رژیم غذایی نزدیک تر باشید، نتایج بهتری خواهید داشت. بانوان باردار که به فرزندان خود شیر میدهند. مطالعات نشان میدهد که هم ماست و هم پنیر به کاهش اشتها و احساس سیری کمک میکنند. همانطور که میدانید سوخت اصلی بدن برای تولید انرژی و توان حرکتی، از کربوهیدرات است.

از خوردن انواع آماده این ماده غذایی خودداری کنید؛ چون نوع تازه آن است که می تواند ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر لازم برای بدنتان را تامین کند. در دیابت نوع ۱ پانکراس قادر نیست مقادیر کافی انسولین تولید کند. این اغلب به سطح گلوکز خون بالاتر تبدیل می شود و با گذشت زمان می تواند منجر به دیابت شود و خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهد. در این رژیم به طور معمول میزان چربی ۷۵% ، میزان پروتئین ۲۰% و میزان کربوهیدارت ۵% می باشد.

کتوژنیک نمونه

در همین دوره زمانی، برخی محققان بر روی رژیم های خاص با قابلیت کتون زایی (کتوژنیک) کار می کردند که کاربرد آن ها در مطالعات اولیه، حملات تشنجی را در کودکان مبتلا به صرع کاهش داد. کاهش مصرف سبزیجات ، میوه ها و غلات کامل با فیبر بالا نیز می تواند خطر یبوست را افزایش دهد. شام:مرغ با پاستو و پنیر خامه ای همراه با سبزیجات. و تا حالا که ۲۶ سالمه هی چاق و لاغر شدم تا اینکه حدوده یک ساله که با رژیم موفقم و سبک زندگی جدیوم تونستم رو فرم بیام و خودمو بیشتر دوست داشته باشم..

این رژیم بیشتر جنبه تجاری دارد زیرا برای گرفتن نسخه کامل رژیم مایر، باید از یک کلینیک گران قیمت در اتریش دیدن کنید! من هیچوقت بیشتر از یکی دو هفته رو برا خودم هدف تعیین نمی­کنم مثلا این هفته قراره غذاهای سالم و خوب بخورمو حدود پنج روزم ورزش کنم، اوج هدفمم اینه که تا آخر این هفته فقط سیصد چهارصد گرم کم کنم. اگر میخواهید درباره عوارض جانبی کتو بیشتر بخوانید، در یک مطلب جداگانه درباره عوارض رژیم کتوژنیک توضیح دادهایم. این رژیم یک رژیم کمکربوهیدرات، با پروتئین متوسط و چربی بالا است. با این حال دیگه نذاشتم که وزنم از 75 بیشتر بشه، هنوزم یادمه وقتی برای یه هفته یا دو هفته به خودم گرسنگی می­دادمو لباسام یکم گشاد میشدن برام چقدر خوشحال می­شدم.

[arpw limit=”10″]

فروشگاه کتوژنیک قزوین

اما نتیجه­ش این شد که تا یه سال بعدش من یکی دو کیلو بیشتر کم نکردم. یعنی یه دفعه سفت شد. این شد که مهمترین تصمیم زندگیمو گرفتم. ممکن است دراوایل استفاده از این رژیم درست به خواب نروید اما با این حال، هنگامی که بدن شما به کتو عادت کرد، راحتتر به خواب میروید، عمیقتر میخوابید و با سرحالی از خواب بیدار میشوید. این شد که شروع به رقصیدن کردم. از لحاظ مصرف پروتئین هم در این تحقیق همانطور که دیدید ورزشکاران شرکت کننده به طور متوسط ۲.۱ گرم پروتئین به ازای هر کیلو از وزن بدن یا حدود ۱ گرم پروتئین به ازای هر پوند از وزن بدن خود مصرف میکردند.

کیک کتوژنیک چیست

متاسفانه رژیم غذایی لاغری سریع چنین کاهش وزنی موقت است و شما بعد از اینکه شما به سبک غذایی سابق خود برگردید وزن شما هم بازگشت پیدا میکند. یک مطالعه نشان میدهد که این رژیم نسبت به رژیم غذایی کمچربی با محدودیت کالری، در کاهش وزن ۲٫۲ برابر موفقتر عمل میکند. با این حال گفتم دیگه این دفعه اشتباه قبلو تکرار نمی­کنم. با خودم گفتم گور بابای لاغری من باید یه تکونی به خودم بدم.

شاید باور نکنید اما وقتی با یه رژیم متعادل پیش برید، زمان با سرعت عجیبی جلو میره، انقدر زود هفته­ها و ماه­ها تموم میشن که گاهی با خودم میگم من اصلا فرصت تکون خوردن دارم یا نه. خب شاید برا شمایی که دارید اینو می­خونید مسخره به نظر بیاد اما برا من خیلی شوک تکون دهنده­ای بود. من فقط بیست و دو سالم بود و با اینکه قید هر جور ظرافت ظاهری رو زده بودم اما بازم داشتم از سبک غلط زندگیم ضربه می­خوردم. تا بیست و دو سالگی همه چی خوب بود، تا اینکه اولین زنگ هشدار بدنم بلند شد.


منتشر شده

در

توسط