مدت زمان رژیم کتوژنیک چقدر است + فواید و مضرات آن چیست؟

درمانهای مبتنی بر رژیم غذایی کتوژنیک و خبرهای مربوط به آن اطلاعات و رژیم کتوژنیک اخبار پژوهشی بهروز. نام این رژیم (کتوژنیک)، به معنای تولید کتون در بدن است. در حال حاضر لاغری و مصرف مواد غذایی که موجب کاهش وزن شود، بسیار مهم است. در ادامه شما را با عواملی که موجب لاغری سریع با گردو را می شود؛ بیان می کنیم. در ادامه مقاله توضیحات کاملی در خصوص این رژیم داده میشود. گاهی یک مهمانی مهم در پیش دارید یا مراسم ازدواجتان نزدیک است و دوست دارید لباس به تنتان زیبا باشد و چربی های اضافه فرم بدنتان را داخل لباس تغییر ندهد ، عکس های خوبی از مهمانیتان داشته و خاطره خوبی به جهتتان باقی بماند. Art icle was cre᠎at᠎ed ​by   Conte nt  Gener at or D emov​er sion.

هندوانه کتوژنیک

کتوژنیک گیاهی یکی از بهترین لبنیات، پنیر محلی است که بیشتر حجم آن را پروتئین و درصد کمی را کربوهیدرات و چربی تشکیل می دهد. آجیلها، دانهها، میوهها و سبزیجات کم کربوهیدرات، سبزیجات سبز رنگ، چربیهای سالم و مواد غذایی تخمیری بهترین انتخابها برای انجام رژیم کتوژنیک گیاه خواری هستند. جزوه تمرینی رژیم غذایی لاغری سریع برای شما درنظر گرفته شده است که به صورت فایل Pdf در اختیار شما قرار می گیرد و باید قبل از شروع دوره آموزشی از آن پرینت تهیه کنید تا در مراحل اجرای دوره از آن استفاده کنید.

نسبت درشت مغذیها در این رژیم: 65 تا ۷۰ درصد چربی، ۲۰ درصد پروتئین ، ۱۰ تا ۱۵ درصد کربوهیدرات است. بنابراین تا زمانی که بدن به اندازه کافی کربوهیدرات داشته باشد، چربی ها انباشته خواهند شد و از آن ها جهت تامین انرژی استفاده نمی شود. غلات سرشار از فیبر و پروتئین هستند و همچنین دارای مقادیر بالایی بتا گلوکان – قندی که خاصیت مفید بودن به جهت قلب را به غلات می دهد. جالب اینجاست که این کار را در عین کم کالری بودن انجام می دهد.

کتوژنیک یعنی چه

در یک تحقیق مشخص شد افرادی که قبل از وعده ی اصلی یک کاسه سوپ کم کالری بر پایه ی آب مرغ میل می کنند. این شاخص تنها مشخص می کند که آیا شما در محدوده وزنی سالم هستید یا خیر. مغز برای عملکرد درست به قند حاصل از کربوهیدرات های سالم نیاز دارد. معمولاً بدن از کربوهیدراتها مانند شیرینی، نان یا برنج برای تولید انرژی استفاده میکند. از نان غلات کامل (قهوه ای) و روغن زیتون به جای کره استفاده کنید. شاید برای خیلی از افراد نخوردن کربوهیدرات هایی مثل نان سفید، نوشابه، شکر ، شیرینی و … A rt icle w as g enerated by G᠎SA Content Generator Dem᠎over​sion​!

با این حال، تحقیقات جدید نشان میدهد که در مراحل ابتدایی رعایت این رژیم غذایی سبب میشود توانایی بدن برای کنترل قند خون کاهش یابد. رژیم های غذایی با کربوهیدرات کم و چربی بالا خیلی پرطرفدار شدهاند چون یک ابزار قدرتمند برای کاهش وزن هستند و به افراد دیابتی یا دارای فشار خون بالا کمک زیادی می کنند. یکی از بزرگترین باورهای غلط در بین مردم این است که کلسترول برای بدن مضر است. مشکل اصلی اینجاست که بسیاری از مردم با هضم حبوبات مشکل دارند، به همین منظور بسیار مهم است حبوبات را ابتدا خوب آماده کنید. غذاهای مختلف فرایند متابولیسم متفاوتی را طی می کنند و تاثیر بسیار متفاوتی روی گرسنگی، هورمون ها و مقدار کالری که می سوزانید بگذارند.

در رژیم کتوژنیک صبحانه چی بخوریم

این اتفاق از طریق تاثیری که روی التهاب، مقاومت به انسولین و اختلال در متابولیسم میزاره میوفته. به طور کلی هر ۱۰۰ گرم گردو حدود ۶۴۵ کالری دارد و با توجه به این کالری انبوه، مصرف آن موجب افزایش وزن نشده و حتی موجب افزایش سوخت و ساز بدن و متابولیسم آن می شود. همچنین کاهش وزن موجب می شود تا بیماری هایی مانند قند خون و فشار خون نیز درمان گردند. یک مطالعهی کوچک در زنان مبتلا به دیابت نوع دوم همچنین نشان داد که پیروی از یک رژیم کتوژنیک به مدت ۹۰ روز، بهطور قابل توجهی سطح هموگلوبین A1C را که اندازهگیری مدیریت قند خون در طولانیمدت را بر عهده دارد، کاهش میدهد.مطالعهی دیگر روی ۳۴۹ فرد مبتلا به دیابت نوع دوم نشان داد که کسانی که رژیم کتوژنیک را دنبال میکردند بهطور متوسط در طی یک دورهی ۲ ساله، چیزی حدود ۱۲ کیلوگرم وزن کم کردند.

پنیر خامه ای: اگرچه نام آن ممکن است شما را به این فکر برساند که کربوهیدرات بسیار کمی دارد، پنیر خامه ای در واقع حدود 5 تا 7 گرم کربوهیدرات در هر 100 گرم دارد. رژیم لاغری استاندارد به محدودیت صحیح مواد اعتقاد دارد، نه حذف آنها. فقط مقدار زیادی چربی مانند خامه یا شیر نارگیل به سوپ اضافه نکنید، چون باعث افزایش کالری غذا می شود. برخی از افراد مرحله ابتدایی یا القا را به طور کلی نادیده میگیرند و از همان ابتدا سبزیجات و میوههای زیادی را مصرف میکنند.

رژیم کتوژنیک برنامه غذایی

دلیل این امر آن است که کبد به خوبی به هورمون انسولین پاسخ نمیدهد. نگران نباشید. این امر ناشی از دفع فرآورده های فرعی ناشی از کتوز است. این امر کمک میکند تا به ذخایر چربی بدن خود، برای دریافت انرژی، دسترسی پیدا کنید. برای اینکه نوزاد دارید بهتر هست که رژیم لوکارب داشته باشید تا با مشکلی رو به رو نشوید. ورزشکاران قبل و بعد از ساعت ورزش و فعالیت خود می توانند مقداری کربوهیدرات بیشتر مصرف کنند تا انرژی مورد نیاز خود را برای بهتر ورزش کردن تامین نمایند.

شامل کره، پنیر، خامه، ماست پرچرب.

ماست های کم چرب معمولا سرشار از قند هستند پس بهتر است از مصرفشان پرهیز کنید. غذاهای فراوری شده فراوانی مانند ماست پروبیوتیک، روغن زیتون اکسترا ویرجین و بلغور جو دو سر نیز موارد خوبی هستند. شامل کره، پنیر، خامه، ماست پرچرب. علائم گزارش شده آنفولانزای کتو شامل اسهال، یبوست و استفراغ است. البته برخی از علائم هم ممکن است نشان دهند که بدن وارد وضعیت کتوزیس شده. برخی از افراد علائم کتو آنفولانزا را به دلیل ژنتیک، از دست دادن الکترولیت، کم آبی و قطع کربوهیدرات تجربه کنند. کتوز معمولاً پس از چند روز با مقدار روزانه کربوهیدرات حدود ۲۰ تا ۵۰ گرم حاصل میشود، اما این مقادیر میتواند بر اساس فردی متفاوت باشد.

اما در مطالعه بعدی، تغییرات کلسترول در رژیم کتوژنیک را به مدت یک سال مورد بررسی و تحلیل قرار داد. بال و ران مرغ مورد ترجیح قرار دارند زیرا که چرب تر هستند. محصولات کمچرب یا محصولات رژیمی: این محصولات به شدت فرآوری شدهاند و اغلب مقدار بسیار زیادی کربوهیدرات دارند. حذف غذاهای فرآوری شده حاوی سدیم و سایر مواد قندی از اهمیت زیادی برخوردار است، همچنین هیدراته ماندن به طور منظم به جهت کمک به هضم غذا و کاهش وزن شما لازم است.

این مطلب توسط تیم تحریریه، از منابع مختلف گردآوری شده و صرفا جهت آشنایی شما با موضوع مورد بحث تنظیم شده است. اختصاصی فارمافوری: رژیم کتوژنیک یا به اختصار کتو یک رژیم غذایی پرچرب ، دارای پروتئین متوسط و کم کربوهیدرات است که در سالهای اخیر به عنوان یک روش کاهش وزن مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. تحقیقات نشان میدهد که رژیم کتوژنیک ممکن است به اندازه رژیم کم چربی به جهت کاهش وزن مؤثر باشد. در آنجا می توانند به عنوان منبع انرژی به جهت مغز و عضلات استفاده شوند. جالب اینجاست که تقریبا تمام این مواد مغذی در زرده تخم مرغ وجود دارند.

مطالعات نشان دادند که افراد فقیر جنوب ایتالیا در مقایسه با قشر ثروتمند نیویورک کمتر در خطر ابتلا به بیماری های قلبی و مرگ قرار دارند و مسبب این تفاوت رژیم غذایی آنهاست. مطالعات اخیر احتمال ابتلا به بیماری های مختلف را بر اساس تغذیه افراد بررسی کرده اند. ممکن است رژیمی که به شما میگوید کربوهیدرات نخورید، اما هر چقدر دلتان میخواهد پروتئین و چربی مصرف کنید و بعد از دو هفته شش کیلو کم کنید، به جهتتان عجیب و باورنکردنی باشد. هفته چهارم، سخت ترین برنامه رژیم غذایی شماست.

رژیم غذایی کتوژنیک صرع

درصورتیکه یک یا دو استراتژی چربی سوزی را در هر هفته اضافه کنید، تا پایان هفتهی ششم، از مرز 10 استراتژی خواهید گذشت. کالری گردو و بادام به میزانی مفید است و در ضمن فیبر و چربی آن از نوع مفید بوده و تمامی آن جذب بدن نمی شود؛ از این رو در برنامه رژیم ما خللی ایجاد نمی کند. این برنامه غذایی ممکن است بتواند میزان انسولین شما را نیز کنترل کند. همچنین غنی از فیبر است که به کنترل وزن کمک میکند.

[arpw limit=”10″]

همچنین سبوس جو دوسر به مهار گرسنگی کمک می کند، زیرا حجم آن، تا حدود 20 برابر زیاد می شود و احساس گرسنگی را از بین می برد. همچنین احساس سیری بیشتری نسبت به شیر شکلات به فرد می دهد. در نسبت ۴ به ۱ رژیم کتوژنیک تقریبا حدود ۸۰ درصد انرژی از چربی ها تامین میشود و باقی مانده انرژی مورد نیاز روزانه فرد از طریق مصرف پروتیئین و کربوهیدرات به دست می آید، باید توجه داشته باشد که در رژیم کتوژنیک برای تامین حداقل پروتئین مورد نیاز بدن باید ۱ گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در رژیم غذایی قرار داشته باشد.پس از محاسبه انرژی چربی ها و پروتئین در رژیم غذایی باقی مانده انرژی را از طریق کربوهیدرات تامین میکنیم.

برای این منظور کربوهیدرات دریافتی خود را کمتر کرده و دوباره وضعیت خود را بررسی کنید. اگر فردی از رژیم غذایی سرخپوشان پیروی می کند که کربوهیدرات بسیار کمی دارد و فیبر کافی از محصولات، آجیل و سایر منابع فیبر دوستدار سرخپوشان مصرف نمی کند، ممکن است دچار یبوست شود. چون در رژیم کتوژنیک میزان مصرف کربوهیدرات بسیار کم است؛ چربیها به عنوان منبع انرژی بدن فعال میشوند و در نتیجه، کتونها در بدن ایجاد میشوند. رژیم کیتو یا رژیم کتوژنیک، یک رژیم غذایی با چربی بالا، کربوهیدرات کم و پروتئین متوسط است که برای کاهش وزن سریع بسیار پیشنهاد میشود.


منتشر شده

در

توسط