مزایا و معایب رژیم کتوژنیک و انواع آن

با توجه به توضیحات اجمالی که گفته شد، رژیم کتوژنیک برای کاهش وزن، کنترل دیابت و کسانی که به دنبال سلامت متابولیک هستند، مناسب رژیم کتوژنیک می باشد. کتوز (ketosis)یک فرآیند متابولیک است. در شروع رژیم کتو شما به یک برنامه ریزی نیاز دارید.به این صورت یک برنامه ی غذایی قابل اعتماد پیش رو دارید.چیزی که میخورید بستگی به این دارد که شما چقدر برای رسیدن به حالت کتوز بدن خود عجله دارید.بیشترین حد کاهش کربوهیدرات بدن(کمتر از 15 گرم در روز)سریع ترین روش رسیدن به کتوز است. سفید تخم مرغ را به مواد اضافه کرده و به آرامی و به صورت دورانی با کمک لیسک به خورد مواد بدهید. ᠎Th​is has be​en c reated by G᠎SA  C᠎on​tent Gen᠎er​ator D em oversion​!

کتوژنیک کرمانی

رژیم غذایی کتوژنیک این درست جایی ست که بدن شروع به ذخایر چربی بدن کرده و آن ها را به کتون ها تجزیه می کند. با گذشت زمان، نسبت عضله به چربی افزایش یافته و میزان اکسیژن بدن در هنگام کار سخت افزایش مییابد. این بدان معناست که شما کمتر دچار افزایش فشار خون، تنگی عروق، نارسایی قلبی و سایر بیماریهای قلبی میشوید. رژیم کتوژنیک میتوانید سطح الکترولیت بدن را تغییر دهد و درنتیجه ممکن است افراد دچار کمبود برخی از مواد معدنی همچون منیزیم، پتاسیم و سدیم شوند. کربوهیدرات بدن شما را در وضعیت متابولیکی به نام کتوز قرار می دهد. اما وقتی بدن شما چربی می سوزاند، ترکیباتی به نام کتون ایجاد میکند و اگر به دیابت، به خصوص نوع ۱ مبتلا هستید، مقدار زیاد کتون در خون میتواند شما را بیمار کند. Th​is post h as ᠎be en gen​er​at᠎ed with the ​help ᠎of G᠎SA Con tent G᠎enerat​or D​emov​ersion​.

[arpw limit=”10″]

این امر منجر به تجمع اسیدهایی به نام کتون در بدن می شود. این موضوع ناشی از تغذیه سالم در طول این رژیم است. به نوبه شخصی، این موضوع باعث افزایش وزن را انتخاب کنید و انتخاب کنید بیماریهایی کدام ممکن است در کنار چربی را انتخاب کنید و انتخاب کنید کربوهیدرات بالا است، میشود. دلیل این موضوع به هم خوردن تعادل آب و مواد معدنیه. اختلالات سیستم عصبی بر روی مغز و ستون فقرات و همچنین اعصابی که آنها را به هم پیوند میدهد تأثیر میگذارد. نتایج مطالعات اخیر حاکی از آن است که رژیمهای غذایی کم کربوهیدرات احتمال مرگ را در جوانی افزایش میدهد.

شروع کتوژنیک نی نی سایت

رژیم کتوژنیک هدفمند به فرد این اجازه را میدهد تا در هنگام تمرینات ورزشی کربوهیدرات بیشتری مصرف کند. علاوه بر این، رژیم کتوژنیک آنقدر باعث سیری می شود که می توانید بدون شمردن کالری وزن خود را کاهش دهید. میتوانید برای دسر بشقاب پنیرهای مختلف یا توتفرنگی و خامه سفارش دهید. مانعی ندارد. ماهیهای چرب همچون ماهی سالمون و تن ماهی نیز از غذاهایی هستند که در این رژیم مجاز به مصرف آنها هستید.کره و خامه که ترجیحا از شیر طبیعی تهیه شده باشند، تخم مرغ و پنیرهای فرآوری نشده همچون پنیر موزارلا و چدار نیز از انواع سالم تغذیه در رژیم کتوژنیک هستند. Th is w as created with Content  Gene᠎ra to r ᠎DEMO᠎.

در این مرحله میتوانید خامه و پنیر فتا را اضافه کنید و یک دقیقه دیگر روی حرارت بگذارید. یکی دیگر از عوارض جانبی این رژیم “آنفولانزای کتو” است که ممکن است موجب سردرد، ضعف، تحریک پذیری، بوی بد دهان و خستگی شود. از دیگر فواید این رژیم می توان به کاهش چربی های بدن اشاره کرد که این امر سبب کمک به بهبود دیابت، حفظ سلامت قلب و پیشگیری از ابتلاع به سرطان می شود. درباره فواید و مزایای رژیم غذایی کتوژنیک در بخشهای بعدی به طور مفصل توضیح خواهیم داد. آن تا انواع و فواید و مضرات آن به همراه نمونه برنامه غذایی یک هفته ای ، پس با ما همراه باشید .

This  post w as gener​ated with   C on te nt G​enerator Demoversi᠎on​!

کتوژنیک آمینو اسید

در حالی که در بسیاری از موارد این شوک، سبب میشود بدن، همچون زمانی که در حالت قحطی و بیغذایی قرار دارد، به جای استفاده از چربی، آن را ذخیره نماید تا برای فعالیتهای حیاتی خود مورد استفاده قرار دهد؛ به همین دلیل این شوک میتواند اثری کاملا عکس میل ما داشته باشد. پس تا انتهای مطالب با ما همراه باشید. رژیم کتوژنیک که به اختصار رژیم کتو هم نامیده می شود، یک برنامه غذایی پر از چربی با پروتئین متوسط و کربوهیدرات کم است.

کتوژنیک دیابت

رژیم امسیتی در بسیاری از بیمارستانها جایگزین رژیم کلاسیک قبلی شد، اما برخی مراکز هم رژیمهایی ابداع کردند که ترکیبی از هر دو بود. هر برنامهی غذایی دو روز آزاد هم دارد که میتوانید هر چیزی دلتان خواست بخورید و رژیم را فراموش کنید. طی یکی دو روز آینده این پست بروز میشه و جواب سوالتون رو میتونید بطور کامل بگیرید. بعد از ۳ تا ۴ روز بدن شروع به تجزیه پروتئین و چربی برای دریافت انرژی خواهد کرد که باعث لاغر شدن شما میشود، این روند کتوز نامیده می شود.

افزایش انرژی و گرسنگی نرمال بدن شمارا به یک منبع بهتر و قابل اعتماد تر برای تولید انرژی تبدیل میکند.شما در طول روز احساس انرژی بیشتری خواهید کرد.چربی ها تاثیرگذار ترین ملکول برای سوخت و ساز بدن هستند. رژیم کتوژنیک از چربی های بدن شما برای تولید انرژی استفاده میکند بنابراین به طور واضح برای کاهش وزن مفید است. این رژیم اگرچه ممکن است در تمرین های ورزشی مفید باشد، اما احتمالأ مانند سایر رژیم های غذایی برای ورزشکاران حرفهای کارایی ندارد.

به خصوص مکمل هایی مثل کتون های برونی، روغن ام سی تی و مکمل هایی که شامل املاح و مواد معدنی هستند، بیشتر از همه مفید و سودآور هستند. نمیتوان کارایی یک رژیم را برای همه افراد یکسان دانست. می دانیم که این کار بسیار سختی است، اما روزی صاحب بدن زیبا و سالم خواهید شد که همه همیشه از آن استقبال می کنند. قدم سوم که بسیار مهم است، ورزش است. توجه به این نکته مهم است که رژیم کتوژنیک یک رژیم کوتاه مدت است که بیش ازتمرکز بر رژیم سالم، بر کاهش وزن متمرکز است. نکتهی مهم اینکه این رژیم نوظهور، هنوز به طول کامل مطالعه و بررسی نشده است و نیاز به تحقیقات بیشتری دارد. This po᠎st h as ​been done wi᠎th the help  of G SA Content Gen​er at or D emov ersi on!

کاهش سطح انسولین ممکن است بدن شما را در برابر برخی از انواع سرطان محافظت کند و یا حتی رشد سلولهای سرطانی را کُند کند، هر چند تحقیقات بیشتری در این مورد لازم است. رژیم کتوژنیک پر پروتئین: این نوع رژیم کتو مشابه رژیم استاندارد است، تنها میزان بیشتری پروتئین را شامل میشود. زمانی که فردی در حال خوردن رژیم غذایی کتو کثیف است، به طور معمول تنها بر به حداقل رساندن مصرف کربوهیدرات خود تمرکز دارد، اما رژیم غذایی او به طور هدفمند شامل غذاهای سالم و مغذی مانند سبزیجات نیست.

رژیم کتوژنیک برای کبد چرب

یکی از رژیمهای غذایی که ثابت کرده است برای کاهش وزن سریع بسیار موثر است، رژیم کتوژنیک با کربوهیدرات بسیار کم و پرچرب است. رژِیم کتو به طور طبیعی قند خون بدن شمارا به واسطه ی نوع غذایی که مصرف میکنید کاهش میدهد.تحقیقات ثابت کرده است که رژیم کتوژنیک حتی از رژیم های کالری سوز تاثیر بیشتری بر روی کنترل و حتی پیشگیری از دیابت دارد. محتویات رو تو یک لیوان بلند ریخته و اونا رو با چند ضربه روی کانتر یا پیشخوان بزنید.

رژیم کتوژنیک اخیرا روی 1900 نفر برای درمان بیماری صرع مورد استفاده قرار گرفته است.این روش هنوز هم یکی از بهترین روش های درمان برای کودکانیست که بیماری صرع خارج از کنترل دارند. کربوهیدراتها در ایجاد آکنه مؤثرند، بنابراین کاهش مصرف آن ها می تواند به درمان آکنه کمک کند. مصرف برخی از چربیهای غیراشباع سالم مانند آجیل (بادام، گردو)، دانهها، آووکادو و روغن زیتون در رژیم کتو مجاز است. مردم اغلب از رژیم غذایی کتوژنیک برای کاهش وزن استفاده میکنند، اما این رژیم میتواند به مدیریت و کنترل برخی از بیماریها مانند صرع نیز کمک کند.

کتوژنیک و بارداری

توصیه می شود از استویایی استفاده کنید که مواد افزودنی آن بی ضرر و کم کالری بوده و شاخص گلیسمی آن پایین باشد. کتون زدگی وضعیت سوختوسازی است که در آن بدن شما برای تجدیدقوا بهجای کربوهیدراتها از چربی استفاده میکند. کاهش وزن سریع قابل اطمینان برای افراد دنبال کننده رژیم کتوژنیک به این دلیل اتفاق میافتد که سطح انسولین پایین آمده و بدن او مجبور به استفاده از چربی به عنوان منبع سوخت میشود.

روغن زیتون حاوی کربوهیدرات نیست؛ به همین دلیل میتوانید از آن به عنوان یک سس سالاد به همراه آبلیمو در رژیم کتوژنیک استفاده کنید. به خصوص اگر مبتلا به دیابت نوع یک هستید، باید موارد بیشتری را در نظر بگیرید. رژیم های کتوژنیک باعث میشوند به سرعت کالری را بسوزانید، و در بدن ذخیره نشود. به همین دلیل در هنگام رعایت رژیم غذایی باید از خوردن غذاهایی که کربوهیدرات بالا دارند اجتناب کنید. مانچینلی توصیه می کند چهار تا پنج دستور العمل با غذاهایی که می دانید دوست دارید پیدا کنید. در منوی غذایی رژیم کتوژنیک، از غذاهایی مثل گوشت گاو بیشتر استفاده کنید.

پیتزای کتوژنیک

این یکی از پرتکرارترین سوالات در رژیم کتوژنیک است. برای انجام درست این تمرین مراحل زیر را به ترتیب طی کنید. در صورت داشتن هر یک از این شرایط، تغییر رژیم را به آرامی و فقط با راهنمایی پزشک انجام دهید. میزان نوشیدن آب را افزایش دهید و بر آن استوار بمانید. رژیم کتو باعث افزایش سطح تری گلسرید میشود که به کلسترول جریان خون مرتبط است. همچنین ممکن است به این دلیل که یک رژیم غذایی پرچرب و پر پروتئین شما را بیشتر سیر نگه میدارد، بنابراین غذای کمتری مصرف میکنید و وزنتان کم میشود.


منتشر شده

در

توسط