من با سندرم متابولیک تشخیص داده شدم و چرا شروع به خوردن کتو کردم

رسانه پزشکی

من چند سالی بود که به روش مدیکال مدیوم غذا می خوردم و خودم را آفت خوار می دانستم، غذای کامل گیاهی می خوردم و لبنیات، گوشت، مرغ یا تخم مرغ نمی خوردم.

تشخیص

6 هفته پیش تصمیم گرفتم به یک گیاه‌پزشک پزشکی، ریچارد ویلان مراجعه کنم، سال‌ها بود که می‌خواستم او را ببینم، اما فکر می‌کنم آمادگی نداشتم با آنچه او در مورد سلامتی‌ام می‌گوید روبرو شوم. هدف من این بود که فشار خون بالا را به صورت جایگزین بررسی کنم، و مدت زیادی نبود که کلسترول بالا تشخیص داده شده باشد.

خوب من کمی شوکه شدم، او چندین آزمایش خون انجام داد، با خراش دادن انگشت من و عبور دادن آن از طریق دستگاه ها و نگاه کردن به آن زیر میکروسکوپ. گوش دادن به ضربان قلبم و گرفتن فشار خونم.

او گفت به محض اینکه من را دید متوجه شد که من مبتلا به سندرم متابولیک هستم، که ترکیبی از فشار خون بالا، کلسترول بالا و نگه داشتن وزن در اطراف ناحیه میانی است که آنقدر سرسخت است که هر کاری که تلاش می‌کنید آن را تکان نمی‌دهد. و من بسیار تلاش کرده بودم، و همچنین ورزش. هیچ چیز آن اعداد را تغییر نداد.

او گفت این مورد نیست که دیابت بگیرم، اما چه زمانی. او من را پیش دیابتی می دانست.

لال بودم، زمزمه کردم که فکر می‌کنم واقعاً خوب و سالم غذا می‌خورم، شکر تصفیه‌شده را دوست دارم، اما در بیشتر موارد از کنترل خارج نشدم.

بنابراین او به من مقداری سبزی برای کبد و برخی ویتامین ها و گیاهان دیگر برای مصرف، منیزیم استات، کروم، ویتامین ب کمپلکس، خار مریم و زالزالک و ریشی داد.

کتو

او سپس گفت که می خواهد من کتو بخورم.

من مثل “کتو؟؟؟؟” چی؟؟؟؟

گیج شدم گفتم کتو همان چیزی است که 4 سال پیش تیروئیدم را بیرون انداخته بود، کم کربوهیدرات بود.

بنابراین او از من پرسید که آماده انجام چه کاری هستم، من گفتم که آماده تحقیق در مورد آن هستم. و از این بابت خوشحال بود.

تیروئید و کتو

بنابراین من مجبور شدم حدود یک هفته به طور محکم تحقیق کنم. او به من پیشنهاد داده بود که در سایت dietdoctor.com ثبت نام کنم که انجام دادم.

و من زمان زیادی را صرف تلاش کردم تا بفهمم چرا کتو دوباره تیروئیدم را بیرون نمی اندازد.

سپس باید بررسی کنم که چرا این اتفاق افتاده است.

من داشتم کتو کثیف می خوردم. که اساسا فقط خوردن همه غذاهای چرب مانند سوسیس و بیکن و گوشت و تخم مرغ است و هیچ یک از سبزیجات.

من زمان زیادی را صرف کاوش کردم کتو وگان و تصمیم گرفت که خیلی سخت باشد.

بنابراین من مقداری گوشت، تخم مرغ و سایر غذاها آوردم و بیشتر چیزهایی را که کربوهیدرات بالاتری داشتند از کمدهایم بیرون انداختم. دور انداختن غذاهای قدیمی ام که سالم می دانستم بسیار سخت بود.

اما چیزی که من متوجه شدم این است که آن غذاها برای برخی افراد سالم هستند، همانطور که کتو برای همه کار نمی کند.

ناراحتی معده

بنابراین، به نظر می‌رسید که در چند هفته اول خیلی خوب عمل کردم، در حالی که بدنم در حال تطبیق بود، وارد مرحله آنفولانزای کتو شدم، سپس دچار اسهال شدم.

تمام ویتامین ها و گیاهانم را حذف کردم. بعد از 10 روز به روش قبلی غذا خوردن برگشتم تا ببینم شاید چربی است یا نه، شاید به جای اضافه کردن آهسته غذاها، خیلی سریع رژیمم را تغییر داده بودم.

من یک ردیاب غذا انجام دادم و می خواستم با دکترم برنامه ای بسازم که درست آمدم.

بنابراین من برای یک هفته اوکی هستم و در آخر هفته گذشته دوباره شروع شد. من آنچه را که می خوردم تشریح کردم و در نهایت توانستم بفهمم چه چیزی باعث آن شده است، زیرا اگر چربی ها بود، می خورد.

سوکرالوز بود. زمانی که احساس آنفولانزای کتو داشتم از شیرین کننده ای که در powerade صفر بود برای الکترولیت استفاده می کردم. این یک دور باطل بود، زیرا فکر می‌کردم به دلیل اسهال باید الکترولیت‌ها را جایگزین کنم و سپس بیشتر بنوشم.

حرکت رو به جلو

من چند هفته است که خودم را وزن نکرده ام اما به طور پیوسته شروع به کاهش وزن کرده ام و امروز صبح دور کمرم را اندازه گرفتم و من در یک ماه 15.5 سانتی متر از دست دادم.

من واقعا خوردن کتو را دوست دارم. خیلی سیر کننده است من مقداری لبنیات معرفی کرده ام اما زیاد نیست. من بیشتر مرغ، مقداری گوشت و تخم مرغ میخورم. اما این بار بیشتر از دفعه قبل سبزیجات می خورم.

من چند هفته پیش آزمایش خون دادم و تیروئیدم در محدوده است و نتایج کبدم هم در محدوده است، چیزی که 4 سال است که آزمایش خون می‌دهم ندیده‌ام.

من هر از گاهی در مورد اینکه چگونه می روم به شما به روز رسانی خواهم کرد.

پس‌نوشت: 5 ماه پس از شروع کتو، دچار اضطراب شدم و برای آزمایش خون رفتم. مطمئناً، آنچه می ترسیدم اتفاق بیفتد، من در مراحل اولیه پرکاری تیروئید هستم، کربوهیدرات هایم را افزایش داده ام و قرار ملاقاتی برای دیدن ریچارد در اوایل فوریه 2021 دارم. 12 کیلوگرم وزن کم کرده ام.


منتشر شده

در

توسط