نحوه طراحی رژیم کتوژنیک برای ورزشکاران

در این نوع رژیم کتوژنیک لازم است که روزانه ۱۲۰ گرم پروتئین ( یا چهار وعده ۱۱۵ گرمی گوشت قرمز، ماهی یا مرغ ) و حدود ۱۳۰ گرم رژیم کتوژنیک چربی مصرف کنید. در حقیقت، بسیاری از مطالعات نشان میدهد که این نوع رژیم غذایی میتواند به شما در کاهش وزن و بهبود سلامتیتان کمک کند. این نوع از رژیم کتو بهطور معمول محتوی ۷۵٪ چربی، ۲۰٪ پروتئین و ۵٪ کربوهیدرات است. با استفاده از سبزیجات سبزیجات خرد شده و کم کربوهیدرات با یک سس غلیظ پر چربی، میزان فیبر خود را افزایش دهید.

[arpw limit=”10″]

صبحانه ی کتوژنیک

وقتی کربوهیدرات ها به میزان قابل توجهی کاهش می

یابد، بدن به جای گلوکز، کتون های چربی را می سوزاند. زمانی که در رژیم غذایی بسیار کم کربوهیدرات هستید، سطح هورمون انسولین کاهش پیدا کرده و اسیدهای چرب به میزان زیادی از ذخایر چربی بدن آزاد میشوند. ماهی: ماهی های چرب مانند ماهی سالمون، ساردین، ماهی خال مخالی و شاه ماهی شاه ماهی بهترین هستند. به همین دلیل است که چسبیدن به غذاهای دوست داشتنی با Keto و پرهیز از مواد غذایی سرشار از کربوهیدرات بهترین راه برای کاهش وزن با موفقیت در رژیم کتوژنیک است.

رژیم ۱۳ روزه کانادایی به خوبی در کاهش وزن عمل می کند به همین دلیل هم شناخته شده است و همه جا درباره آن می نویسند اما آیا این رژیم لاغری، رژیمی سالم است؟ اگر در مکالمه ای درباره رژیم یا کاهش وزن صحبت می کنید، احتمالاً رژیم غذایی کتوژنیک یا کتو را خواهید شنید. از آن زمان به بعد رژیم اتکینز در سراسر جهان محبوب شد و کتاب های زیادی درباره آن نوشته شد.

آدامس کتوژنیک

دومین فاز رژیم اتکینز تداوم کاهش وزن است. ملیکا شریفی نیا موفق شده است که ۲۰ کیلو از وزن خودرا کاهش دهد! «رژیم کتوژنیک» از جمله رژیمهای لاغری است که در سالهای اخیر در بین کسانی که قصد کاهش وزن و لاغر شدن دارند محبوب شده و در تمام کشورهای دنیا هواداران خاص خودش را دارد. گاهی وقتها هزینهی کاهش وزن میتواند آسیبهای دائمی و خطرناک بهسلامتی شما باشید. این رژیم در مدت زمان کم کاری میکنه که شما خیلی سریع به وزن ایده آل و چیزی که میخواستین برسید.

مصرف پروتئین بالاتر و کربوهیدرات کمتر، علاوه بر بالا بردن میزان سوخت و ساز بدن، کالری پایین تری را به بدن فرد وارد کرده و در نتیجه کاهش وزن بیشتر و سریع تری را به دنبال خواهد داشت. آیا هوس یک پاستا سریع و ساده برای شام کتو خود کردید؟ به طور معمول بین 20 تا 30 گرم کربوهیدرات خالص برای رژیم های غذایی روزمره توصیه می شود، اما هرچه میزان کربوهیدرات و میزان گلوکز خود را کاهش دهید، نتایج کلی بهتر خواهد بود.

این موضوع می تواند یکی از مهم ترین مواردی باشد که در فروش محصولات کتوزیست در نظر گرفته میشود و موجب میشود تا روند کاهش وزن به صورت کاملا طبیعی باشد. رژیم کتو، به عنوان یک قاعده، از نظر کربوهیدرات بسیار کم، پر چربی و پروتئین متوسط است. رژیم کتوژنیک در درجه اول از چربی های بالا، پروتئین های متوسط و کربوهیدرات های بسیار کم تشکیل شده است. پیتزا پنیری که در عرض پنج دقیقه آماده شده و مناسب برای رژیم غذایی کتو است! داخل آن پنیری و کرهای و حاوی مقداری سیر است. بافت این مارچوبههای سرخ شده سازگار با کتو، سوخاری و پنیری است اما به اندازه کافی برای خوردن نیز ترد هستند.

بیماران دیابتی که وزنشان را به اندازه 30 پوند کاهش دادند، نیاز کمتری به انسولین داشتند و حتی مصرف داروهای هایپوگلیسمیک را کنار گذاشتند. حتی پنیر خامهای ساده نیز میتواند تکمیل کننده این کاپ کیکهای دلپذیر باشد. این کاپ کیکهای وانیلی کتو با پنیر خامهای وانیلی پوشانده شدند که تکمیل کننده طعم دلچسب آن است. بعلاوه، رژیمهای غذایی کتو گرسنگی را کاهش داده و احساس سیری را افزایش می دهد، که می تواند در هنگام کاهش وزن بسیار مفید باشد.

افرادی که دنبال پیدا کردن بهترین روش برای کاهش وزن هستن و در این مورد تحقیق میکنن. تخم مرغ: تخم مرغهای کامل و ارگانیک مرتعی، بهترین انتخاب را دارند. بهترین رژیم غذایی برای پسر دوستها! با تغییر وضعیت بدن از کربوهیدرات سوزی به چربی سوزی، طی دو هفته آغازین این رژیم لاغری، ممکن است دچار آنفولانزای کتو شوید که علائمی شبیه به آنفولانزا دارد. هنگام شروع یک رژیم کتوژنیک، برخی از افراد ممکن است علائمی از جمله اسهال، خستگی، درد عضلانی و میل به قند را تجربه کنند.

رژیم کتوژنیک فست

در هنگام کتوز، بسیاری از بخشهای بدن شروع به سوزاندن کتون برای انرژی بهجای کربوهیدرات میکنند که شامل بخش بزرگی از مغز نیز میشود. در رژیم کتو، منبع انرژی اولیه از مصرف چربی در رژیم غذایی تامین میشود – اما باید پروتئین کافی نیز مصرف کنید. هرچند که این غذا معمولاً در منو صبحانه کافهها پیدا میشود اما به عنوان یک ناهار خوشمزه سازگار با کتو گیاهخواری زیادی هم هست. غلات و حبوبات: گندم، برنج، جو دوسر، غلات صبحانه و مضراب. اگر به دنبال درست کردن صبحانهای راحت و دلچسب هستید که دستور پختی ساده داشته باشد، اوتمیل دارچینی صبحانه را انتخاب کنید.

اگر در حال حاضر توی دوره ای از زندگیتون هستید که مجبورین استرس بالایی رو تحمل کنید، شروع برنامه رژیم کتوژنیک برای لاغری اصلا پیشنهاد نمیشه. اگر به دنبال ناهاری هستید که خوش خوراک و دلچسب باشد و باز هم بتواند نیاز شما را به خوردن سبزیجات تامین کنید، ما به شدت به شما درست کردن این سالاد را پیشنهاد میکنیم. ناهار: سالاد ماهی تن با کرفس و گوجه فرنگی سبزیجات. ناهار: کاسه استیک با برنج گل کلم، پنیر، سبزیجات، آووکادو و سالسا. سبزیجات بدون نشاسته و کم کربوهیدرات مانند سبزیجات برگ سبز، سبزیجات چلیپیایی مانند کلم بروکلی یا گل کلم، قارچ، مارچوبه، کنگر فرنگی، فلفل دلمه ای، گیاهان و…

کتوژنیک نمونه

گزینهی دیگری که برای انتخاب دارید، همبرگر بدون نان یا کباب بدون برنج است. چربی های سالم مانند روغن نارگیل، آووکادو ، روغن زیتون و کره حیوانی را برای افزایش چربی غذاها انتخاب کنید. مطمئن باشید منابع غذایی سالم را انتخاب کرده و از غذاهای فرآوری شده و چربی های ناسالم خودداری کنید. در حالی که در رژیم کتوژنیک کربوهیدرات بسیار کمتری می خورید ، مصرف پروتئین را در حد متوسط حفظ کرده و ممکن است مصرف چربی را افزایش دهید. ولی هر چه این کربوهیدراتها با گلوکز کمتری باشند، شما نتیجه بهتری خواهید گرفت. این ممکن است به این دلیل باشد که تولید انسولین کمتر (که نتیجه این رژیم است) می تواند از تولید بیشتر کلسترول توسط بدن جلوگیری کند.

محقققان امیدوارند بتوانند دارویی تولید کنند که اثری مشابه رژیم کتوژنیک بدون عوارض جانبی داشته باشد.دیگر حوزه تحقیقات اخیر استفاده از رژیم کتوژنیک در درمان اختلالات دیگر است. برخی از عوارض جانبی رژیم کتوژنیک عبارتند از یبوست، بالا رفتن کلسترول، کاهش سرعت رشد و سنگهای کلیوی. تحقیقات نشان داده است که رژیم غذایی کتوژنیک می تواند باعث کاهش قابل توجه تشنج در کودکان مبتلا به صرع شود. تمامی ضد صرعها، تشنجهای صرعی را فرو مینشانند، اما هیچکدام درمانِ قطعی برای صرع نیستند و جلوی استعداد ابتلا به صرع و آسیبپذیری از آن را نمیگیرند.

کتوژنیک دایت چیست

به بیماری صرع میپردازد و زمان نگارش آن به حوالی سال ۴۰۰ پیش از میلاد مسیح بازمیگردد. برای پاسخ دادن به این سوال ما در اینجا یکی از مهم ترین تحقیقات انجام شده در مورد رژیم کتوژنیک برای ورزشکاران در چندین سال گذشته را بررسی خواهیم کرد. نفس من بو می دهد، چه کاری باید انجام دهم؟ گرچه کربوهیدرات ها باید محدود باشند، میوه های کم گلیسمی مانند انواع توت ها تا زمانی که شما یک دامنه ریز مغذی دوست داشتنی را حفظ کنید، می توانید در مقادیر محدودی از آن لذت ببرید.

انواع توت ها به خصوص تمشک و توت فرنگی، کربوهیدرات کم و فیبر بالایی دارند. انواع توت ها منجمد یا تازه: زغال اخته، تمشک، تمشک. در منوی بسیاری از رستورانها گوشت یا ماهی وجود دارد. شام: گوشت خوک را با سبزیجات میل کنید. شام: استیک با کلم بروکلی پنیر. شام: ادویه کاری، مرغ و روغن نارگیل با هم بپزید. صبحانه: دو عدد تخم مرغ سرخ شده در کره با سبزیجات سس شده سرو می شود. سبد خرید خود را با گوشت، مرغ، تخم مرغ، سبزیجات کم کربوهیدرات، لبنیات پر چرب و چربی های سالم پر کنید. روی غذاهای پرچرب و کم چرب مانند تخم مرغ، گوشت، لبنیات و سبزیجات کم کربوهیدرات و همچنین نوشیدنی های بدون قند تمرکز کنید. This c᠎onte nt has be​en writt᠎en  with GS A ​Co nt᠎ent  Generator DEMO !

رژیم کتوژنیک یک هفته ای

نوشیدنی های شیرین: نوشابه، آب میوه، چای های شیرین شده و نوشیدنی های ورزشی. گزینه های نوشیدنی دوستدار کتو باید بدون قند باشد. برای رسیدن و ماندن در حالت کتوز، کربوهیدراتها باید محدود شوند. براساس تاعلام انجمن قلب آمریکا مصرف 1 تا 2 وعده غذای دریایی در هفته برای بدن لازم است. در سه تا ۵ روز اول این رژیم که مغز هنوز منتظر دریافت انرژی از کلوکز است و هنوز به تامین انرژی از کتون عادت نکرده، این آنفلوانزا رخ میدهد. 2️⃣ رژیم کتوژنیک چرخه ای (CKD): این رژیم شامل دوره هایی از مصرف کم کربوهیدرات مانند 5 روز و به دنبال آن 2 روز با کربوهیدرات بالا است.


منتشر شده

در

توسط