نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

وقتی رژیم کتو دارید، باید سعی کنید غذاهای کامل بخورید و از تکیه بر غذاهای فرآوری شده که ممکن است با کتو سازگار باشند، اما کمکی به تغذیه شما نمی کنند، خودداری رژیم کتوژنیک کنید. آیا سعی می کنید از غذاهای شیرین دوری کنید و آن ها را در حد اعتدال بخورید؟ ترکیبات این چیز کیک شامل: آرد بادام، آرد نارگیل، خامه، پنیر، کره، شکلات تلخ 90 درصد، تخم مرغ، صمغ زانتان، بیکینگ پودر، شیرین کننده ترکیبی استویا و اریتریتول است.

شکلات تلخ منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها از جمله فلاوانول ها است. هم زیتون و هم روغن زیتون انتخاب خوبی برای رژیم کتو هستند، زیرا فواید سلامتی یکسانی دارند و تقریباً هیچ کربوهیدراتی ندارند. با این حال، برخی از آنها را با دقت بیشتری به عنوان رژیمهای «کتوش» یا کم کربوهیدرات توصیف میکنند، زیرا کربوهیدراتهای زیادی در آنها وجود دارد که نمیتواند کتوز را القا کند. چرا که شروع ناگهانی آن، باعث تغییر دز داروها و بیاثر شدن آنها میگردد. بنابراین می توان گفت که این رژیم در ۳ تا ۶ ماه اول، باعث کاهش وزن بیشتری نسبت به رژیم های دیگر می شود.  Post h as be​en g ener​ated  wi th the ᠎help of G᠎SA Con᠎te᠎nt  Gene​rato r  DE MO.

رژیم کتوژنیک گیاهی

کتواسیدوز با سطوح بالای کتون و تغییرات در گازهای خون باعث میشوند خون، بیشازحد اسیدی شود. فرضیههای رد شده عبارتند از: اسیدوز سیستمیک (سطوح بالای اسید در خون)، تغییرات الکترولیتی و هیپوگلیسمی (گلوکز پائین در خون). بدن شما تمایل دارد کربوهیدرات های حاوی گلوکز را برای انرژی بسوزاند. شکلات مناسب کتو باید حاوی ۷۰ درصد کاکائو یا بیشتر باشد. باقیمانده از چربی (۷۰ تا ۸۰ درصد کالری روزانه) و پروتئین (حدود ۱۰ درصد کالری روزانه یا حدود ½ گرم به ازای هر پوند از وزن بدن) تامین می شود. در مرحله آخر اجازه داده می شود که کربوهیدرات تا روزانه 100 گرم مصرف شود.

سطح آموزش والدین و میزان تعهد آنان به اجرای صحیح رژیم بیشتر از آنانی است که فقط دارو مصرف میکنند. اطلاعاتی که در نشریه علمی مقاله های مروری علوم پزشکی و داروشناسی اروپا منتشر شد، نشان داد که وقتی شما برای کاهش بیشتر از ۲ کیلوگرم وزن فقط ۲ هفته وقت داشته باشید، رژیم کتوژنیک بهترین شانس شما خواهد بود. برخی افراد متوجه می شوند که رژیم کتو به کاهش وزن کمک می کند. رژیم کتوژنیک نوعی برنامه غذایی با مصرف بسیار پایین کربوهیدرات ( معمولا در حدود ۲۰ گرم در روز یا کمتر از ۵ درصد از کالری روزانه ) به حساب می آید.

پنکیک کتوژنیک

بنابراین ممکن است برحسب مقدار مجاز مصرف روزانه کربوهیدرات رژیم خود، بخواهید مقدار کمی طالبی هم به رژیم غذایی تان اضافه کنید. این رژیم خالی از فیبر است و مصرف سبزیجات و میوه ها در آن محدود شده است. آووکادو یک انتخاب واقعاً محبوب برای افرادی است که از رژیم کتو پیروی می کنند، زیرا یک آووکادو کامل حاوی تنها ۱۷ گرم کربوهیدرات – که ۱۴ گرم آن فیبر است – و ۳۰ گرم چربی است. آنها همچنین حاوی مقدار زیادی فیبر هستند. آنها همچنین حاوی مقدار زیادی ریزمغذی ها و آنتی اکسیدان ها هستند که برای سلامتی شما ضروری هستند.

کتوژنیک و ریزش مو

آنها همچنین دارای بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی از جمله پتاسیم و ویتامین های B هستند. علاوهبر این، مصرف پتاسیم بیشتر ممکن است به شما کمک کند تا استفاده از رژیم کتوژنیک راحتتر باشد. غذاهای دارای خاصیت قلیایی غذاهایی هستند که سدیم و پتاسیم بیشتری دارند، غذاهایی نظیر ماهی، موز، نمک و گوشت این خاصیت را دارند. در اینجا غذاهای زیادی برای لذت بردن از رژیم کتوژنیک وجود دارد. در اینجا چیزی هایی است که نباید در رژیم غذایی کتوژنیک بخورید – غذاهای پر از قند و نشاسته، از جمله غذاهای نشاسته ای مانند نان، ماکارونی، برنج و سیب زمینی.

تا اینجا ما درباره BMI افراد بزرگسال مطالبی خواندیم و جدول محاسبات را بررسی کردیم. اگر دیابت یا فشار خون بالا دارید و دارو مصرف می کنید، باید با پزشک خود در تماس باشید تا تغییرات را کنترل کرده و در صورت نیاز داروها را تنظیم کنید. باید مصرف آب رو در طول روز بیشتر کنید چون بدن در این شرایط به آب بیشتری نیاز داره. شما بر اثر گرسنگی در کتوژنیک وزن کم نمی کنید. یک دورهٔ کوتاهمدت از افزایش تشنجها در طی بیماری یا در اثر نوسان سطح کتونهای خون محتمل است. اما همه پیتزا ها چاق کننده نیستند اگر رژیم کم کربوهیدرات یا رژیم کتوژنیک دارید.

اگر شما داروی دیابت مصرف می کنید. به عبارتی در روزهای کتو دوره ای از 25%چربی،25%پروتئین و 50% کربوهیدارت مصرف می کنید.رژیم کتوژنیک ۷روزه یکی از انواع رژیم کتوژنیک دورهای است که شامل پنج روز رژیم کتوژنیک استاندارد و دو روز رژیم غیر کتوژنیک در طول هفته است که می توانید از کربوهیدراتهای سالم مثل میوهها، سبزیجات نشاستهای، لبنیات و غلات کامل استفاده کنید. در این تحقیق، ۲ گروه از شرکت کنندگان سالم به مدت ۳ هفته یک رژیم کم کالری(در حدود ۸۰۰) را گرفتند.یک گروه فقط ۵ درصد از کالری هایش را از کربوهیدرات گرفت و گروه دیگر هم این سهم را به ۲۰ درصد رساند.

به همین خاطر است که ما تصمیم گرفتیم یک نمونه رژیم کتوژنیک لاغری دو هفته ای ایرانی برای شما عزیزان آماده کنیم. در غیر این صورت، به مدت ۵ دقیقه دیگر به آن زمان بدهید تا به خوبی پخته شود. محصولات لبنی پرچرب منبع خوبی از پروتئین و همچنین چربی هستند. برخی روغن ها منبع سالم چربی هستند و کربوهیدرات ندارند. اما توت ها کربوهیدرات نسبتا کمی دارند و حاوی آنتی اکسیدان های سالم هستند. یک تخممرغ بزرگ حاوی کمتر از ۱ گرم کربوهیدرات و حدود ۶ گرم پروتئین است که تخممرغ را به غذایی مناسب برای یک سبک زندگی کتوژنیک تبدیل میکند.

بررسی ها نشان داده اند که رژیم کتوژنیک که یک رژیم حاوی کربوهیدرات کم و چربی بالاست، می تواند به کاهش چربی شکم کمک کند و حتی برای بهبود برخی بیماری های مزمن مانند دیابت نوع 2 و اختلال شناختی موثر است. برخی از روغن ها مانند آووکادو، آفتابگردان و روغن سبوس برنج هنگام پختن در حرارت بالا پایدارتر هستند. بیشتر شدن احساس گرسنگی، حالت تهوع، اختلالات گوارشی، اختلال در خواب، کاهش عملکرد ذهن و یا قدرت جسمانی هنگام ورزش، از علائم آنفولانزای کتو است. آنفولانزای کتو شامل کاهش انرژی و عملکرد ذهنی، افزایش گرسنگی، مشکلات خواب، حالت تهوع، ناراحتی در هضم و کاهش عملکرد ورزشی است.

نان کتوژنیک خرید

یک رژیم کتوژنیک ممکن است به شما در کاهش وزن بیشتر در 3 تا 6 ماه اول نسبت به سایر رژیم ها کمک کند. نوزادان و نوجوانان معمولاً با نسبت ۳ به یک شروع می کنند. در انتهای این تحقیق، گروه کم کربوهیدرات میزان عضله بیشتری نسبت به گروه پر کربوهیدرات حفظ کرده بود. حتماً، حواستان به کره باشد تا زیادی آب نشود و نسوزد. شما باید اکثر وعده های غذایی کتوژنیک و محصولات کتویی خود را بر اساس مواد غذایی زیر تنظیم کنید: گوشت، ماهی های چرب، تخم مرغ، کره و خامه، پنیر، آجیل و دانه ها، روغن های سالم، آووکادو، سبزیجات کم کربوهیدرات و چاشنی ها.

رژیم کتوژنیک یک ماهه

انواع مختلفی از رژیم ها خود را رژیم کتو می نامند. با خرید محصولات کتویی و کتوژنیک می توانید انرژی مورد نیاز بدن خود را به طور کامل دریافت کنید. بدن از آنجا که گلوکز جدیدی دریافت نمیکند، ناچار است سوخت جدیدی را جایگزین کند. با این وجود ، وقتی اولین بار این رژیم غذایی را شروع کردید دریافت مقادیر زیاد چربی آسان نخواهد بود. در رژیم کتوژنیک، انواع نان، غلات صبحانه، دانهها، میوه و سبزیجات نشاستهدار محدود شده است و به همین دلیل احتمال اینکه بدن دچار کمبود مواد مغذی شود زیاد است. رژیم استاندارد (SKD): این رژیم شامل کربوهیدرات بسیار کم، پروتئین متوسط و چربی زیاد است.

نان کتوژنیک دیجی کالا

رژیم های کتو واقعی دارای کربوهیدرات بسیار کم، چربی بالا و پروتئین متوسط هستند. ماهی سالمون دارای مواد مغذی ضروری مانند امگا ۳ و ویتامین های B است اما کربوهیدرات بسیار کمی دارد. افزایش سطح انسولین در بدن منجر به التهاب و قرمزی پوست و سایر بیماریهای پوستی مانند اگزما، روزاسه و پسوریازیس میشود. با وجود اینکه رژیم کتوژنیک ( به دلیل توانایی ایجاد اختلال در تولید هورمون های آنابولیک) برای استفاده طولانی مدت پیشنهاد نمی شود، برای یک چربی سوزی کوتاه و سریع می تواند بهترین شانس شما باشد. ۱۰. من دچار اختلال هضم و اسهال شدهام، چه کار کنم؟

۲- چه کسانی نباید از رژیم کتوژنیک استفاده کنند؟ در رژیم کتو چه بخوریم؟ در این روش نه تنها شما بسیاری از غذاها را از رژیم غذایی خود حذف می کنید، بلکه یاد می گیرید با استفاده از غذاهای سازگار با کتو زندگی کنید. به عنوان مثال، می توانید از گل کلم برای تهیه “برنج” و کدو سبز برای تهیه رشته فرنگی استفاده کنید. تنیس و شطرنج را به طور نیمه حرفه ای دنبال می کنم و نقاشی، نوازندگی دف و پیانو از هنرهای مورد علاقه ام هستند. 5. روزه بگیرید. روزه داری می تواند ابزاری عالی برای تقویت سطح کتون به طور مداوم در طول روز باشد.

آزمایش کتوژنیک

[arpw limit=”10″]

رژیم کتوژنیک چی بخوریم

برخی از دانشمندان برخی محصولات لبنی را با فواید سلامتی مرتبط می دانند. رژیم کتون زا در سال های گذشته با هدف درمان صرع به ویژه در کودکان استفاده می شد، اما اکنون به یک روش لاغری سریع تبدیل شده است. اگرچه این رژیم در دهه گذشته به عنوان یک استراتژی کاهش وزن رایج شده است، اما در ابتدا ۱۰۰ سال پیش به عنوان راهی برای کاهش تشنج در افراد مبتلا به صرع طراحی شد. در سال های اخیر، رژیم کتو که با عنوان رژیم کتوژنیک نیز شناخته می شود، یک برنامه محبوب برای کاهش وزن بوده است. رژیم کتوژنیک یک برنامه غذایی پرچرب و کم کربوهیدرات است که هدف آن کاهش وزن با قرار دادن بدن شما در حالت کتوز چربی سوز است.


منتشر شده

در

توسط