نمونه رژیم کتوژنیک گیاهی و فواید و مضرات آن

بله برنامه رژیم غذایی کتوژنیک حاوی چربی های رژیم کتوژنیک خوب است. روزه داری متناوب چربی سوزی را افزایش می دهد و در عین حال توده عضلانی را حفظ می کند، که می تواند متابولیسم را بهبود ببخشد. تحقیقات نشان داده که رژیم غذایی MIND خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را در افراد کاهش می دهد و برای بهبود شناخت نسبت به سایر رژیم های غذایی غنی از گیاه برتری دارد. حتی کودکان سالم میتوانند مزایای استفاده از کتو را تجربه کنند، زیرا تحقیقات نشان میدهد که خوردن غذاهای کتوژنیک باعث بهبود عملکرد شناختی آنها میشود.

پنکیک کتوژنیک

فروشگاه کتوژنیک در غرب تهران بسیاری از مطالعات در مورد رژیمهای غذایی کتوژنیک بهبود بیشتر فشار خون را نسبت به سایر رژیم های غذایی نشان می دهند. مطالعات نشان می دهد که تا 52 هفته طول می کشد تا کاهش وزن و مزایای بالینی قابل توجهی ایجاد شود. همانطور که برای رسیدن به وزن مورد نظر خود کار می کنید، باید در حد مجاز امتیاز روزانه خود بمانید. خوردن غذایی که حاوی نخود فرنگی است از نظر سلامت بدترین کاری نیست که می توانید انجام دهید، فقط بدانید نخود فرنگی در هر فنجان حاوی 14 گرم کربوهیدرات خالص می باشد که به احتمال زیاد شما را از رژیم غذایی کتو بیرون می آورد.

هر 5 اونس حاوی صفر گرم کربوهیدرات خالص است. مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که شکر اضافه نشده است زیرا این باعث افزایش میزان کربوهیدرات خالص می شود. شما همچنین می توانید با غذاهای کم کربوهیدرات آشنا شوید تا انتخاب های بهتری را در هنگام خرید مواد اولیه داشته باشید. به همین دلیل نیاز است با عوارض رژیم کتوژنیک نیز آشنا باشیم. با رژیم غذایی کتو چقدر وزن را می توان از دست داد؟ بر اساس تحقیقات صورت گرفته، رژیمهای کتوژنیک یک روش موثر و کارآمد برای کاهش وزن و درمان چاقی هستند. رژیم غذایی Volumetrics توسط باربارا رولز، پروفسور تغذیه دانشگاه پن استیت ایجاد شده و قرار است به جای یک رژیم غذایی سخت، تغییر سبک زندگی طولانی مدت باشد.

رژیم Volumetrics غذاهای مغذی کم کالری اما سرشار از فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی را تشویق می کند که به افزایش مصرف مواد مغذی کلیدی و محافظت در برابر کمبودهای تغذیه ای کمک کند. خیر. هدف از این سبک تغذیه عادت دادن بدن به چربی بعنوان سوخت اصلی هست. کمک به مقاومت بدن در برابر برخی سرطانهاو کاهش رشد سلولهای سرطانی، البته نیاز به تحقیق بیشتری در این زمینه می باشد. برای نتیجه بهتر در روزهای آزاد از کربوهیدرات های سالم مثل میوه ها، سبزیجات نشاسته ای، لبنیات و غلات کامل (به غیر از غذاهای یا فرآوری شده یا شیرین) استفاده کنید.

سالاد کتوژنیک

مورد بعدی که در نتیجه گیری از این رژیم تاثیرگذار می باشد، ژنتیک فرد است. دلیل اینکه افراد به این آنفلانزا دچار می شوند این است که بدن نتوانسته چربی را جایگزین کربوهیدرات کند ، برای این مشکل بر طرف شود ، فرد باید تا مدتی مقدار کمی کربوهیدرات را در رژیم خود بیاورد. البته مواد غذایی مثل مغزها و اسفناج منیزیم فراوانی دارن سرشار از منیزیم هستن اما خب برای تامین نیاز بدن ما کافی نیستن. غذاهای رژیمی بدون قند: این خوراکیها معمولا الکل قندی یا sugar alcohol بالایی دارن که سطح کتون رو تغییر میده و معمولا هم فراوری شده هستن.

رژیم لاغری کتوژنیک چیست

تحقیقات نشان میدهد که رژیمهای کم کربوهیدرات

عوامل خطر ابتلا به بیماریهای قلبی، از جمله سطح کلسترول بالا و فشار خون را کاهش دهد. علاوه بر این رژیمهای کم کربوهیدرات در سوزاندن چربیهای مضر شکم کاملاً مؤثر هستند. در مقایسه با رژیم کم کربوهیدرات، نتایج مشابهی برای کاهش وزن داشته است. اگرچه این رژیم غذایی برای کاهش خطر بیماری قلبی طراحی شده ، اما مطالعات متعدد نشان می دهد که الگوی غذایی گیاهی با چربی غیراشباع بالا به کاهش وزن نیز کمک می کند. به عنوان مثال می توان به رژیم اتکینز، رژیم کتوژنیک (کتو) و رژیم غذایی کم کربوهیدرات و چربی بالا (LCHF) اشاره کرد.

[arpw limit=”10″]

رژیم کتوژنیک گیاهخواری

برای اجتناب از مواد غذایی با کربوهیدرات بالا مانند ماکارونی، نان، هات داگ، و غیره با گارسون یا آشپز صحبت کنید و نیازهای غذایی خود را توضیح دهید. میوه و سبزیجات نیز بیشتر حاوی کربوهیدرات هستند. این حدود سه تکه نان کتوژنیک، یک فنجان ماست میوه ای کم چرب یا دو موز کوچک است. وقتی نمونه رژیم کتو یا رژیم های کم کربوهیدرات دیگر را شروع میکنید حتماً باید مایعات فراوان مصرف کنید. اگر جدیدا برای وارد شدن به رژیم کم کربوهیدرات اقدام کرده اید، ممکن است احساس ضعف داشته باشید و ممکن است گرفتگی عضلانی را تجربه کنید. در حالی که رژیم انعطاف پذیر پیروی از آن را آسان می کند، انعطاف پذیری بیش از حد با آن ممکن است با مزایای آن مقابله کند.

ماکارونی کتوژنیک

مصرف کم نمک با افزایش مقاومت به انسولین مرتبط است و رژیم کم سدیم انتخاب مناسبی برای همه نیست. نکته کلیدی اینکه شما باید رژیم طراحی شده کتوژنیک را بهخوبی رعایت کنید و دریافت پروتئین مناسبی داشته باشید. توجه داشته باشید که به هیچ وجه شیر جو دوسر را در لیست غذاهای رژیم کتو قرار ندهید. همه میوه ها سرشار از کربوهیدرات هستند ، اما شما می توانید میوه های خاصی (معمولاً انواع توت ها) را در مقدارهای کم داشته باشید. وقتی میگوییم سبزیجات کم کربوهیدرات منظورمان سبزیجات غیر نشاسته ای مانند کلم بروکلی، کاهو، مارچوبه و … گاهی اوقات حفظ الگوهای غذایی گیاهی مانند گیاهخواری دشوار است و شاید محدود کننده باشد، به خصوص اگر سبک غذا خوردن مبتنی بر گوشت را تغییر دهید.

یک آزمایش بدون لبنیات نیز ممکن است ایده خوبی باشد اگر متوجه شدید که لبنیات باعث میل شدید می شود، خوردن آن در حد اعتدال دشوار است یا به نظر می رسد که باعث ایجاد جوش های پوستی یا علائم دیگر می شود. نشان داده شده که رژیم های غذایی انعطاف پذیر خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهد و سلامت متابولیک و فشار خون را بهبود می بخشد، به علاوه ممکن است فواید کاهش وزن خود را داشته باشد. علاوه بر کاهش وزن، رژیم DASH ممکن است به مبارزه با علائم افسردگی کمک کند .

شام: گوشت خوک را با پنیر پارمزان ، کلم بروکلی و سالاد میل کنید. بله، کاملا طبیعی است که در طول رژیم غذایی کتوژنیک ادرار کنید. رژیم کتو هدفدار (TKD) : این رژیم به شما اجازه میدهد که در طول تمرین و ورزش از کربوهیدارت استفاده کنید. این می تواند از سه روز تا یک هفته طول بکشد تا به مرحله کتوز وارد شوید، بسته به پایبندی شما به برنامه غذایی رژیم کم کربوهیدرات و برنامه تمرینی متغیر است.

این رژیم میزان قند خون و انسولین را کاهش می دهد و متابولیسم بدن را از کربوهیدرات ها دور کرده و به چربی ها و کتون ها نزدیک می کند. 4. آب بنوشید. سعی کنید روزانه بین 13 تا 16 لیوان آب بنوشید و اطمینان حاصل کنید که مقدار آب مصرفی به طور کامل منجر به هیدراته شدن و آبرسانی کامل بدن شود. مطالعه دیگری در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد که 7 نفر از 21 شرکت کننده قادر به متوقف کردن استفاده از تمام داروهای دیابت بودند.

انجام کارهایی جهت پرت کردن حواس می تواند برای غلبه بر این مشکلات مفید باشد. قبل از شروع رژیم آزمایش خون و ادرار را انجام دهید. تنها کاری که باید انجام دهید جایگزین کردن شکر با با اریتریتول و آرد معمولی با آرد بادام است، اینگونه نان شما یک نان کدو سبز و گردو خوش طعم و سازگار با کتو خواهد بود. بدن شما از منابع جدید انرژی و شکر به عنوان سوخت استفاده می کند. رژیم های غذایی تنها برای کاهش وزن طراحی نشده اند و برخی از آنها مانند رژیم های مدیترانه ایDASH، MIND و گیاهی سلامت کلی بدن را تضمین می کنند.

نان کتوژنیک دیجی کالا

علاوه بر این، افرادی که برنامههای WW را دنبال میکنند، در مقایسه با افرادی که از رژیمهای دیگر پیروی میکنند، پس از چندین سال از حفاظت از وزن کاهشی خود موفق تر هستند. به این حالت “آنفلوآنزای کتو” می گویند و در بیشتر افرادی که رژیم های کم کربوهیدرات دارند، اتفاق می افتد. رژیم های کم کربوهیدرات مصرف کربوهیدرات را به نفع پروتئین و چربی محدود می کنند. این امر روش بدن برای واکنش به رژیم کم کربوهیدرات و مرحله اولیه استفاده از کتون ها به عنوان منبع انرژی به جای گلوکز است.

مرحلهی دوم: بدن شما برای تأمین انرژی خود به دنبال منابع سوخت جایگزین میگردد که شما باید چربیهایی مانند ماهی قزلآلا، آووکادو و روغن نارگیل را جایگزین آنها کنید. با این حال، رژیم های گیاهی انعطاف پذیرتری نیز وجود دارد، مانند رژیم غذایی انعطاف پذیر. در حالی که برای صرف شام یا ناهار با همکاران یا دوستان خود، غذاهای کم کربوهیدرات را تهیه می کنید، از مواد مخدر استفاده نکنید و آب میوه تازه بنوشید. برای به حداقل رساندن این عوارض، می توانید برای چند هفته اول، رژیم کم کربوهیدرات را امتحان کنید.

این رژیم یک رژیم غذایی بسیار کم کربوهیدرات، پروتئین متوسط و پرچرب است. منابع با کیفیت پروتئین، مانند تخم مرغ و مرغ، گوشت تغذیه شده با چمن، ماهی صید شده و پنیرهای پرچرب. داشتن اختلالات خلقی مانند افسردگی بر تمایل جنسی اثر منفی میگذارد. علاوه بر این، بسیاری از آنها مزایای سلامتی را ارائه می دهند که فراتر از کاهش وزن است. هرچه به هدف خود نزدیک تر می شوید، کاهش وزن سخت تر خواهد بود. اما هدف اصلی از کاهش وزن همیشه حفظ و بهبود وضع سلامت می باشد. در حالی که رژیم DASH به کاهش وزن و فشار خون در افراد مبتلا کمک می کند، شواهد متفاوتی در مورد مصرف نمک و فشار خون وجود دارد. ​This c​onte nt h as ​been do ne by GSA᠎ Content᠎ Generator Demoversi᠎on᠎.


منتشر شده

در

توسط