نکات منفی رژیم کتوژنیک

اثربخشی رژیم کتوژنیک بر کاهش وزن، کنترل قند خون و کاهش خطر بیماری های قلبی کاملا رژیم کتوژنیک شناخته شده است. مقادیر بالای پروتئین آدیپونکتین باعث کنترل بهتر قند خون، کاهش التهاب و کاهش ریسک ابتلا به بیماری های مرتبط با چاقی از جمله بیماری های قلبی می شود. با خواندن این مقاله از سایت داروکده متوجه خواهید شد که چگونه گیاهخواران می توانند با داشتن یک برنامه ریزی دقیق، از رژیم کتوژنیک بهره ببرند. چربی های غیر اشباع هم به شرط سالم بودن تو این دستور هستن. در رژیم کتوژنیک گیاه خواری چه مواد غذایی غیر مجاز هستند؟ رژیم کتوژنیک گیاه خواری چیست؟

اجتناب کرده اند این رو می توانید به سادگی آن را در رژیم غذایی شخصی بگنجانید را انتخاب کنید و انتخاب کنید با این حال شاید این پرس و جو برای شما ممکن است پیش بیاید کدام ممکن است تمایز بین سیر نپخته را انتخاب کنید و انتخاب کنید سیر سیاه در چیست ؟ باز هم امکان بروز عوارض جانبی اولیه برای شما وجود دارد. در اینجا عوارض جانبی معمول را که در هنگام آغاز رژیم کتو بیشتر شایع است را بررسی کردیم.

کتوژنیک آمینو اسید

هنگام پیروی از رژیم کتوژنیک، کربوهیدرات ها به طور معمول به کمتر از ۵۰ گرم در روز کاهش می یابند، اگرچه نسخه های سخت تر و سست تر رژیم وجود دارد. دو روز اول بسیار مهم است. دستهبندی مطالبتون بسیار صریح هست. بودن به برنامه غذایی را بسیار آسان کند. به دلیل اینکه در برخی رژیم های گیاهخواری نظیر وگان ها، تمام محصولات حیوانی حذف می شوند، تصور می شود که نبود مواد غذایی حیوانی، به همراه محدود کردن کربوهیدرات ها کار غیرممکنی است. C onte​nt has been cre᠎at​ed  by  Conte​nt G en᠎erator DEMO.

همچنین برخلاف سایر رژیم های کاهش وزن، رژیم های کم کربوهیدرات نظیر اتکینر و کتوژنیک علاوه برکاهش توده چربی به حفظ عضلات نیز کمک می کنند و درصد عضله سوزی در مقایسه با سایر رژیم ها در این دو نوع کمتر است. با این وجود ، وقتی اولین بار این رژیم غذایی را شروع کردید دریافت مقادیر زیاد چربی آسان نخواهد بود. میوه ها: به طور کلی مصرف تمام میوه ها باید در رژیم کتوژنیک گیاهخواری محدود شوند اما با این حال مصرف مقدار کمی از انواع توت ها مجاز است.

رژیم کتوژنیک عانگع اصلانیان

اما در نظر داشته باشید که تحقیقات بیشتری باید در این زمینه ها صورت بگیرد. به طور کلی، بخش عمده رژیم غذایی باید شامل مواد غذایی گیاهی سالم با چربی بالا (مانند آووکادو) و منابع پروتئین گیاهی (مانند سویا) باشد. با این حال هیچ پژوهشی به طور اختصاصی روی رژیم کتوژنیک گیاه خواری انجام نشده است. برای شروع رژیم کتوژنیک میبایست بر روی این مواد خوراکی و تنقلات تمرکز کنید. به همین دلیل توصیه میشود قبل از گرفتن این رژیم با پزشک خود حتما مشورت کنید.

آسپری، رژیم بولتپروف را بهعنوان یک برنامه ضدالتهابی برای کاهش وزن سریع و بدون گرسنگی با حداکثر کارایی توصیف میکند. چنان چه با گرفتن رژیم کتو در طور روز دچار احساس گرسنگی شدید، باید مصرف مواد غذایی همچون کره، روغن زیتون، خامه و سس های مختلف را افزایش دهید. افرادی که رژیم کتوژنیک دارند مقدار بسیار کمی کربوهیدرات، مقدار متوسط پروتئین و مقدار زیادی چربی در روز مصرف میکنند. علاوه بر این افراد گیاهخوار نسبت به افرادی که محصولات حیوانی مصرف می کردند، کاهش وزن بیشتری را تجربه کردند.

بعضی از افراد پس از رژیم کتو سردرد، خستگی، تحریک پذیری، تهوع و مشکل در به خواب رفتن را تجربه میکنند. رژیم گیاهخواری ریسک ابتلا به بعضی بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی، دیابت و برخی سرطان ها را کاهش می دهد. نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که میزان مصرف پروتئین در حد تعادل باشد ، این نکته به این دلیل است که پروتئین در صورت مصرف زیاد می تواند به گلوکز تبدیل شود، که ممکن است انتقال به حالت کتوز را کند، کند.

این موضوع باعث میشه که به طور طبیعی کمتر میل به خوردن غذاهای بیشتر داشته باشین. بعد از 2 تا 3 ماه اول می توانید کربوهیدرات را در مواقع خاص به غذاهای خود اضافه کنید اما بلافاصله بعد از مصرف کربوهیدرات به رژیم کتوژنیک بازگردید. در عین حال، غذاهای پر کالری مانند کوکی ، آب نبات ، آجیل و روغن ها را محدود می کند. در کل کالری شماری به عنوان یک رژیم جداگانه نیز در نظر گرفته می شود.

کتوژنیک کرمانی

نخست آنکه میزان کالری مورد نیاز را روی ۸۰-۹۰٪ میزان انرژی توصیهشدهٔ روزانه (RDA) برای سن کودک تنظیم میکنند. با توجه به تحقیقات انجام شده روی رژیم کتوژنیک در سال ۲۰۱۸ دانشمندان متوجه شدن که این رژیم میتونه روی کنترل سطح HbA1c تاثیر مثبت بزاره. در این رژیم بسیاری از گروه های غذایی که در رژیم گیاهخواری مجاز هستند مانند غلات کامل و سبزیجات نشاسته ای حذف می شوند. مطالعه ای روی 58 کودک و نوجوان چاق نشان داد گروهی که رژیم کتوژنیک داشتند، کاهش وزن و کاهش بافت چربی نسبت به رژیم های کم کالری بیشتر بود.

در رژیم کتوژنیک گیاهخواری، مصرف مواد غذایی سالم و گیاهی با چربی بالا و کربوهیدرات پایین اهمیت ویژه ای دارد. محدودیت کربوهیدرات دریافتی در این نوع رژیم با توجه به اهداف سلامتی و نیازهای شخصی متفاوت است. این چربی ها دارای مزایای سلامتی دیگری نیز می باشند. پژوهش های زیادی نشان دادند که رژیم کتوژنیک و کم کربوهیدرات نیز مانند رژیم گیاهخواری اثرات مثبتی بر سلامتی می گذارد. از آنجا که هر دو رژیم غذایی وگان و کتوژنیک برای سلامتی مفید هستند، به احتمال زیاد ترکیب این دو رژیم (رژیم کتوژنیک گیاهخواری) نیز اثرات مثبتی بر سلامتی می گذارد.

رژیم کتوژنیک برای کبد چرب

پیشرفتهتری هستند و در درجه اول توسط بدنسازان یا ورزشکاران استفاده میشوند و بین این افراد محبوبیت دارد. برای تقریباً یک دهه ، رژیم کتوژنیک به عنوان یک رژیم درمانی برای صرع کودکان از جایگاهی در دنیای پزشکی برخوردار بود و تا زمانی که محبوبیت آن با معرفی عوامل ضد صرع متوقف شد ، به طور گسترده مورد استفاده قرار می گرفت. با این تفاسیر، آیا رژیم کتوژنیک، استاندارد است؟ رژیم کتوژنیک یکی از رژیم های بسیار موثر برای کاهش علائم این دوره می باشد که در این مطلب در مودر فواید و عوارض آن خواهیم گفت. شکر را می توان در نوشیدنی های متنوعی از جمله آب میوه، نوشابه، چای یخ زده و نوشیدنی های قهوه یافت.

به کسانی که رژیم کم چربی را دنبال میکردند، از دست دادند. بسیاری از وبسایتها، وبلاگهای غذایی، برنامهها و کتابهای آشپزی نیز دستورالعملهای کتو دوستانه و ایدههای غذایی را ارائه میدهند که میتوانید برای ساخت منوی سفارشی خود استفاده کنید. اگر تصمیم گرفته اید که کتو برای اهداف سلامتی شما مناسب است و می خواهید میوه را به برنامه غذایی خود اضافه کنید، میوه هایی را انتخاب کنید که کمترین میزان کربوهیدرات خالص را دارند، یعنی مقدار کل کربوهیدرات موجود در یک میوه منهای فیبر آن. علاوه بر این انسولین به بدن شما این اجازه را میدهد که از قند موجود در خون استفاده کنید یا آن را ذخیره کنید.

آیا گردو چربی سوز است؛ این سوال خیلی از افراد است که در قصد اضافه کردن این ماده غذایی روغنی را به برنامه رژیم غذایی خود دارند. رژیم کتوژنیک، یک رژیم غذایی با چربی بالا، کربوهیدرات پایین و پروتئین متوسط است که برای سلامتی و کاهش وزن بسیار مفید است. رژیم کتوژنیک میتواند به شما در از دست دادن چربی اضافی، که ارتباط نزدیکی با دیابت نوع 2 ، پیش دیابت و سندرم متابولیک دارد ، کمک کند. اگر شما به بیماریهای کلیوی دچار باشید، این حالت متابولیک، اندامهای تحتانی شما را تحت فشار قرار میدهد. علاوه بر این در صورت پارگی پرده گوش نمیتوانید اجتناب کرده اند سمعک بیشترین استفاده را ببرید چراکه گوش دچار عفونت خواهد بود.

قطعا بدنسازانی را خواهید یافت که از رعایت رژیم کتوژنیک خاطره خوبی ندارند. راستی یادتان باشد که لازم نیست بیش از 21 روز کیتو دایت را ادامه دهید. برای حفظ فاز کتوزیس (فرایند متابولیکی که بدن به جای مصرف گلوکز، چربی را به عنوان منبع سوخت جایگزین می کند) کربوهیدرات دریافتی باید به 20 تا 50 گرم در روز محدود شود. این نوشیدنی حاوی ۲۴۵ کیلوکالری (۱٬۰۲۵ کیلوژول)، ۴ گرم پروتئین، ۲ گرم کربوهیدرات و ۲۴ گرم چربی است.

هندوانه کتوژنیک

[arpw limit=”10″]

کتوژنیک اصفهان

یک قاشق چای خوری شکر حدود ۴ گرم کربوهیدرات خالص دارد، در حالی که هر قاشق غذاخوری حدود ۱۲ گرم کربوهیدرات خالص دارد. در حالی که مرحله آخر به حفظ وزن هدف فرد اختصاص دارد. هدف این است که مقادیر کمی از منابع پروتئین سالم را در طول روز بخورید. شامل محدود کردن مصرف غذا به حدود 8 ساعت در روز است. مواد غذایی فرآوری شده: بهتر است مصرف مواد غذایی بسته بندی شده را محدود و مواد غذایی کامل و فرآوری نشده را جایگزین آن نمایید. میزان پروتئین بالاتر از 35% از کل مواد غذایی رژیم می تواند مشکلساز باشد.


منتشر شده

در

توسط