نکات کاهش وزن – خطرات برنامه رژیم کم کربوهیدرات

برنامه غذایی کم کربوهیدرات فاقد مواد مغذی گیاهی است زیرا بر پایه پروتئین حیوانی است. هنگامی که شما در این رژیم هستید، مواد مغذی گیاهی مانند آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر و سایر مواد مغذی ضروری گیاهی را که با بسیاری از بیماری های تخریب کننده مانند سرطان، سکته مغزی و سایر بیماری ها مبارزه می کنند، کمتر مصرف می کنید. داشتن این رژیم به معنای مصرف بیشتر پروتئین است که شما را به یک هدف ایده آل برای بیماری های قلبی عروقی و سایر بیماری های دژنراتیو تبدیل می کند.

برنامه غذایی پر پروتئین کم کربوهیدرات در ابتدا باعث کاهش وزن به دلیل تخلیه آب از بدن می شود که به خودی خود ناسالم است. بدن ما حدود 70 درصد آب است و هرگونه کاهش در اینجا می تواند تعادل PH را تغییر دهد که منجر به مشکلات گوارشی، خشکی پوست، خشکی مو و سایر مشکلات می شود. مغز و ماهیچه ها عمدتاً از آب تشکیل شده اند و کاهش سطح آب می تواند بر عملکرد مغز و عضلات تأثیر بگذارد.

مانند اکسیژن، آب برای عملکرد بدن حیاتی است. جزء اصلی هر بافت و مایع بدن آب است، بنابراین هر گونه کاهش سطح آب بدن می تواند بر متابولیسم تأثیر منفی بگذارد. این به این دلیل است که فرآیندهای هضم، جذب و دفع به مقادیر کافی آب نیاز دارند. آب جزء ضروری خون است که مواد مغذی را به تمام سلول های بدن منتقل می کند و همچنین مواد زائد را برای دفع از سلول ها باز می گرداند.

این کاهش اولیه آب بدن به دلیل فرآیند متابولیک به نام کتوزیس است. این فرآیند معمولاً در افراد ناسالم که از دیابت و بیماری کلیوی رنج می برند، رخ می دهد. فرآیند کتوز پس از تخلیه اولیه آب، سوزاندن بافت های چربی را به عنوان منبع سوختی که مطلوب است تشویق می کند. در عین حال سوزاندن بافت های پروتئینی را برای سوخت و ساز سوخت و ساز بدن تشویق می کند که ناسالم است زیرا پروتئین ها بلوک های سازنده زندگی هستند. ظاهر ماده ای به نام کتون در ادرار نشان دهنده سوزاندن بافت های پروتئینی برای تامین سوخت و ساز بدن است.


منتشر شده

در

توسط