هر آنچه در مورد رژیم کتوژنیک باید بدانید

رژیم های کتوژنیک می تواند باعث کاهش شدید قند خون و انسولین شود که همراه با افزایش کتون ها، سلامتی بدن رژیم کتوژنیک را فراهم میکند. بله قطعا، اما باید توجه کنید که میزان عضله سازی توی رژیم کتوژنیک شاید به اندازه رژیم غذایی با کربوهیدرات متعادل نباشه. البته این اتفاق برای همه افراد رخ نمی دهد، اما اگر درباره این موضوع اطلاعاتی نداشته باشید در صورت مبتلا به آنفولانزای کتو ممکن است به طور کامل رژیم کتوژنیک را رها کنید. از آنجایی که در این رژیم غذایی، برخی از مواد غذایی به طور کامل حذف می شود و برخی نیز به اندازه به بدن نمی رسد به همین دلیل زنان باردار و زنان شیرده نباید از این رژیم غذایی استفاده نمایند.

آیا رژیم کتوژنیک ضرر دارد

متخصص کتوژنیک خوردن آجیل به هر میزان که می خواهیم. همانطور که گفتیم این رژیم بر پایه چربی می باشد. برای افراد بدنساز مدل دوره ای و برای ورزشکاران نوع هدفمند این رژیم تجویز می شود و برای کسانی که فعالیت های شدید انجام می دهند از رژیم کتوژنیک با پروتئین بهره می گیرند. زمانی که بیماری کبد چرب اتفاق میوفته در واقع چربی های ذخیره شده در کبد بیشتر 5% از وزن کبد رو به خودشون اختصاص میدن. از آنجایی که بیس رژیم کتوژنیک، بر دریافت چربی استوار می باشد به همین دلیل افرادی که با بیماری های کیسه صفرا و یا پانکراس درگیر هستند به هیچ وجه مجاز به دریافت این رژیم نمی باشند.

شما میتونید با داشتن رژیم غذایی مناسب در کنار ورزش و البته با توجه به شاخص های ژنتیکی ، کبد چرب رو تا حد زیادی درمان کنید. کتون مولوکی حاوی چربی است که در زمان نبود قند در بدن تولید میشود تا به عنوان سوخت برای تامین انرژی استفاده شود. در بالا گفته شد که رژیم کتوژنیک بدن را در حالت کتوزیس قرارمی دهد. به این حالت کبد چرب گفته میشه. بیماری کبد چرب به بیماری گفته میشه که در اون حجم زیادی از چربی توی کبد جمع شده باشه. ما در این مقاله دانستیم که چه کسانی نباید رژیم کتوژنیک بگیرند اما در نقطه مقابل برخی افراد با وجود بیماری هایی که دارند؛ همچون بیماران اوتیسم، پارکینسون، افراد دارای فراموشی، کسانی که تومور مغزی دارند، بیماران صرعی و غیره می توانند رژیم غذایی کتوژنیک را دریافت نمایند.

رژیم کتوژنیک گیاهخواری

همین موضوع در نهایت باعث میشه حجم زیادی از چربی در کبد ذخیره بشه که باعث بیماری کبد چرب غیر الکلی میشه. افرادی که در مورد ارتباط رژیم کتوژنیک و کبد چرب شنیدن اما هنوز از موثر بودن رژیم کتو اطمینان لازم رو ندارن. افرادی که در سیستم گوارشی خود جراحی داشته باشند هرگز نمی توانند چنین رژیمی را داشته باشند. بله درسته اما چربی ذخیره شده به صورت طبیعی به شکلی هست که اگر بدن انرژی خودش رو از دست داد، کبد از اون برای تامین انرژی بدن استفاده کنه. البته این نکته رو فراموش نکنید که خود چربیهای اشباع برای کبد مشکلی ایجاد نمیکنن و ترکیب چربی های اشباع و قند هست که مشکل سازه.

کتوژنیک کرمانی

رژیمهای بسیار کم کربوهیدرات مانند رژیم کتو، این درشت مغذی را به کمتر از 10 درصد از کل کالری محدود میکند، در حالی که این درشت مغذیها برای انواع دیگر 30 درصد یا کمتر محدود شده اند. روش کتوژنیک بطور خلاصه به جای تمرکز بر کاهش کالری های رسیده به بدن بر تغییر ساختار سوخت و ساز انرژی در بدن تاکید دارد. با گذشت سالها مردم برای کاهش وزن کار های دیوانه وار و عجیب تری انجام می دادند. یادتون باشه اگر اصول رعایت نشه و نتونید به درستی رژیم رو طراحی کنید، نتیجه ای هم در کار نیست. همین موضوع باعث میشه تا در نهایت یک فرد به بیماری چاقی و اضافه وزن دچار بشه.

[arpw limit=”10″]

لاغری شکم و پهلو در سریع ترین زمان ممکن

برای لاغری شکم و پهلو باید در کنار رژیم لاغری از ورزش های قدرتی هم کمک بگیرید. کالری دریافتی خود را کم کنید همان طور که گفتیم یکی از دلایل اصلی چاقی شکم و پهلو، کالری دریافتی اضافه بر سازمان است. [Source: Hamshahri]

ابتدا تخم مرغ ها را در داخل ظرف مناسبی شکسته و با هم زن برقی به مدت یک الی دو دقیقه با دور تند هم می زنیم تا سفیده و زرده تخم مرغ ها با هم مخلوط شده و کاملا ترکیب شوند و مایع روان و نرمی درست شود. نکته ی مثبت در مورد بیماری کبد چرب غیر الکلی اینه که در صورت بروز، میشه با یک برنامه غذایی درست اون رو برطرف کرد. مورد دوم هم مربوط به نداشتن برنامه غذایی درست و سالمه که در نهایت باعث تجمع چربی در کبد میشه.به مورد اول کبد چرب الکلی و مورد دوم کبد چرب غیرالکلی گفته میشه.

در رژیم غذایی کنوژنیک باید ها و نباید های بسیاری وجود دارد که می بایست قبل از اینکه بخواهیم این رژیم را انتخاب نماییم، آنها را بدانیم. نکته دیگه که نباید فراموش بشه این هست که باکتری های روده هم میتونن روی سلامت کبد موثر باشن. زمانی که قند زیادی وارد بدن و خون میشه، بدن مجبور میشه برای جبران این قند، انسولین بیشتری ترشح کنه. اصول پایه این رژیم پیروی از برنامه غذایی با کربوهیدرات بسیار پایین و چربی بالاست تا متابولیسم بدن را وارد فاز کتوزیس کند. اما قبل از هر چیز باید این نکته را در ذهن داشته باشید که برای اجرای هر نوع رژیم غذایی و حفظ سلامت جسم و روان، باید از یک متخصص تغذیه آنلاین یا حضوری کمک بگیرید تا آسیب به شما وارد نشود.  Art​icle was c re᠎ated  by Con tent G᠎enerator ᠎DEMO!

کتوژنیک دیابت

یکی از سوالات مرتبط با رژیم کتوژنیک که خیلی پرسیده میشه این هست که آیا رژیم کتوژنیک و کبد چرب با هم ارتباط دارن یا نه؟ یکی از سوالات دیگه ای که معمولا افراد در موردش دچار سردرگمی میشن این هست که آیا بیماری کبد چرب خطرناکه یا نه؟ افرادی که رژیم غذایی کتوژنیک را دنبال میکنند، باید کربوهیدرات مصرفی خود را به ۲۰ تا ۵۰ گرم در روز محدود کنند. با توجه به آمار گرفته شده، به صورت میانگین ۷ تا ۳۰ درصد از افراد به بیماری کبد چرب غیر الکلی مبتلا و استئاتواپاتیت رو هم تجربه میکنن. رژیم کتون بر روی درصد بالایی از افراد جواب میدهد زیرا که عوامل کلیدی افزایش وزن را نشانه میگیرد.

رژیم کتوژنیک میوه

اول، مهم است که بدانید چگونه کتو می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند. خب اگر قرار باشه در مورد مهم ترین دلیل ایجاد بیماری کبد چرب صحبت کنیم، باید به قند ها اشاره کنیم. با توجه به تحقیقات انجام شده هنوز دلیل مشخص و واضحی برای این بیماری مشخص نشده. پوکی استخوان و بیماری کبد عوارض طولانی مدت دیگری است که برای این رژیم غذایی عنوان می­شود. در مطالعهی دیگری کسانی که رژیم کتوژنیک را دنبال کردند، توانستند ۱۱٫۱ کیلوگرم وزن کم کنند. افراید که به دنبال یک رژیم غذایی مناسب برای درمان کبد چرب و کاهش وزن هستن.

فروشگاه کتوژنیک در غرب تهران

برای جواب به این سوال باید موضوع رو عمیق تر دنبال کنیم. در جواب به این سول باید بگیم در صورتی که جلوی اون گرفته نشه و از حالت اولیه خارج بشه میتونه مشکلاتی رو ایجاد کنه. رژیم کتو باعث ترشح بیش از حد سبوم میشود که غذای باکتری نوع P. آکنه است که در عمق فولیکولهای مو و لایه بیرونی پوست زندگی میکند. با کاهش انسولین، رژیم کتوژنیک به کاهش شیوع آکنه کمک میکند. این رژیم غذایی شامل کاهش کربوهیدرات ها ، به میزان 50 گرم در روز یا کمتر ، برای کمک به بدن در رسیدن به حالت کتوز است که در آن بدن مجبور است چربی (و نه قند) را برای تأمین انرژی بسوزاند.

شروع کتوژنیک نی نی سایت

برخی آزمایشها و نشانهها میتواند به شما در تخمین میزان کتون در بدنتان کمک کند. از نوشیدنیهای قابل قبول در رژیم کتو میتوان به قهوه یا چای شیرین نشده اشاره کرد. به علاوه اینگونه سبزیجات مقدار قابل توجهی پروتئین در خود دارند. برخلاف نظر عموم، چربی در این نوع رژیم مضر نبوده و بخش قابل توجهی از آن را به خود اختصاص خواهد داد. شما با گرفتن این رژیم زیر نظر کارشناس های تناسب اندام زیبیتو، درنهایت در طول 21 روز میتونید تا 7 کیلو گرم کاهش وزن رو تجربه کنید. برای انتخاب هر نوع رژیمی این قانون را باید حتما در نظر داشت و آن هم این است که رژیم باید از طرف یک پزشک و یا متخصص تجویز شود تا برای فرد گیرنده رژیم مشکلی نداشته باشد.

اما با این تفاوت که محتوی مقدار بیشتری پروتئین است.

همانطور که در عکس هم مشاهده میکنید رژیم کتوژنیک استاندارد یا همان کلاسیک شامل ۷۵ درصد چربی سالم، ۲۰ درصد پروتئین باکیفیت و تنها ۵ درصد کربوهیدرات است. می توان تقریبا به این صورت باشد:کربوهیدرات 5 درصد، پروتئین 20 درصد و چربی 75 درصد. چرا که این کمبود ها جبران ناپذیر می شود برای جنین و نوزاد. به استثنای کودکانی که دچار بیماری صرع هستند، رژیم گرفتن برای یک کودک سالم خطرناک است. آیا بیماری کبد چرب خطرناک است؟ اما با این تفاوت که محتوی مقدار بیشتری پروتئین است. دقت کنید که کبد چرب غیر الکلی به خودی خود نمیتونه به کبد آسیب برسونه.

رژیم کتوژنیک به عنوان یک رژیم چربی سوز شناخته می شود و با استفاده از این رژیم علاوه بر لاغری و کاهش وزن، می توانید بیماری هایی مثل دیابت و پارکینسون را درمان کنید. افرادی که مشکلات کیسه صفرا یا لوزالمعده دارند: هضم چربی برای بدن سخت تر از سایر درشت مغذی ها است ، بنابراین ممکن است برای کسانی که مبتلا به کیسه صفرا یا بیماری پانکراس هستند ، مشکل زا باشد. خوردن هر چیزی که در بدن به قند ساده یا گلوکز تبدیل شود،انسولین را بالا میبرد.

رژیم کتوژنیک چند روزه است

زمانی که تولید اون ها بیش از حد معمول شد، کبد مجبور میشه گلوکز اضافه رو به چربی تبدیل کنه. بنابراین فردی که می خواهد رژیم کتوژنیک را در برنامه خود قرار دهد در درجه اول باید از وضعیت سلامت بدن خود کاملا با خبر باشد و سپس بر اساس هدفی که دارد، این رژیم غذایی را انتخاب و اجرا نماید. همچنین در طول رعایت رژیم اتکینز شما می توانید از غلات مغذی نظیر کینوا، جودوسر، میوه ها و سبزیجات مختلف استفاده نمایید . به همین خاطر توی قدم اول انواع مختلف کبد چرب رو بررسی میکنیم.

کتوژنیک دایت چیست

یعنی اگر کسی مشکل کبد چرب داره میتونه با یک یا دو دوره رژیم کتوژنیک علاوه بر برطرف کردن مشکل کبد چرب، کاهش وزن چشمگیری رو هم تجربه کنه. اما به طور کلی برای آشنایی بهتر، شخصی که بخواهد این رژیم غذایی را دریافت کند باید بداند که نوع اول این رژیم، عمومیت بیشتری دارد و افرادی که برای اولین بار میخواهند این رژیم را تجربه کنند بهترین گزینه می باشد. در حالی که هیچ چیز در مورد این غذاها ناسالم نیست، سطح بالای کربوهیدرات آنها باعث کاهش سرعت انتقال شما به کتوز میشود.


منتشر شده

در

توسط