هر چیزی که باید از رژیم کتوژنیک برای لاغری بدانید

اگر رژیم کتوژنیک را با ورزش ترکیب کنید، این امر می تواند به شما کمک رژیم کتوژنیک کند. در اینجا می خواهیم چند نمونه از برنامه غذایی در آشپزی کتوژنیک برای شما معرفی کنیم تا کسانی که می خواهند این رژیم را پیشه کار خود قرار دهند آشنایی مختصری داشته باشند. که این یک تغییر مفید است و سبب افزایش چربی سوزی می شود.به همین دلیل است که از رژیم کتوژنیک برای افزایش چربی سوزی و لاغری استفاده می شود. انسولین یک “هورمون ذخیره شده” است که به سلول ها اجازه می دهد که انرژی را در ابتدا به عنوان گلیکوژن (کربوهیدرات های ذخیره شده در ماهیچه) و سپس به عنوان چربی بدن، در اختیار داشته باشند.

سلیمی: مسئولان چینی مراقب فریب عروسکهای کوکی کشورهای حاشیه خلیجفارس باشند

به مسئولان چینی و رئیس جمهور چین هشدار میدهم که فریب عروسکهای کوکی کشورهای حاشیه خلیج فارس را نخورند. رئیس جمهور چین در این سفر نشان داد … [Source: ISNA]

[arpw limit=”10″]

میوه های کتوژنیک

می توانید سیب زمینی سرخ شده را نیز تغییر دهید. در رستوران های مکزیکی می توانید از هر نوع گوشت با پنیر اضافی، گواکامول، سالسا و خامه ترش لذت ببرید. شام: گوشت همراه پنیر پارمزان، کلم بروکلی و سالاد. شام: ماهی سفید، تخم مرغ و اسفناج که در روغن نارگیل پخته شده است. تخم مرغ: سعی کنید از تخم مرغ های محلی استفاده کنید. خلاصه: شما می توانید در رژیم غذایی کتوژنیک انواع وعده های غذایی خوشمزه و مغذی میل کنید. برای دسر از تخته پنیر مخلوط یا انواع توت ها با خامه بخواهید.

اضافه کردن شیر یا خامه در قهوه یا چای شما مشکلی ایجاد نمیکند، اما مراقب باشید که اگر چند لیوان در روز بنوشید، کربوهیدراتها میتوانند اضافه شوند. شام: مرغ شکم پُر با سس پستو و پنیر خامه ای به همراه سبزیجات. نهار: گوشت گاو سرخ شده با روغن نارگیل همراه سبزیجات. گوشت: گوشت قرمز، استیک، ژامبون، کالباس، بیکن، مرغ و بوقلمون. همیشه سعی کنید جای سبزیجات و گوشت را در رژیم طولانی مدت تغییر دهید، زیرا هر کدام مواد مغذی و فواید سلامتی متفاوتی دارند. سبزیجات ریشه دار: سیب زمینی، سیب زمینی شیرین، هویج، جعفری و غیره. خلاصه: از مصرف غذاهای مبتنی بر کربوهیدرات مانند غلات، شکر، حبوبات، برنج، سیب زمینی، آب نبات، آب میوه و حتی بیشتر میوه ها خودداری کنید.

نهار: شیر بادام، کره بادام زمینی، پودر کاکائو و میلک شیک استیویا. صبحانه: یک میلک شیک کتوژنیک. آب پنیر: از نصف قاشق غذاخوری پروتئین آب پنیر در شیک ها یا ماست استفاده کنید تا میزان مصرف روزانه پروتئین شما بیشتر شود. خلاصه: بیشتر رژیم غذایی خود را بر اساس غذاهایی مانند گوشت، ماهی، تخم مرغ، کره، آجیل، روغن های سالم، آووکادو و مقدار زیادی سبزیجات کم کربوهیدرات تهیه کنید. صبحانه: ژامبون به همراه املت پنیر و سبزیجات. این ممکن است بدن شما را قبل از از بین بردن کامل کربوهیدرات ها، به چربی سوزی برساند.

کتوژنیک نمونه

᠎Data h᠎as  been gen erat ed  by C᠎ontent Generator​ D emoversion.

شیرینی کتوژنیک خرید

کتون های اگزوژن ( بیرونی): این مکمل ممکن است به افزایش سطح کتون بدن کمک کند. الکل: به دلیل دارا بودن کربوهیدرات، بسیاری از مشروبات الکلی می توانند شما را از کتو خارج کنند. با این حال، به خاطر داشته باشید که تحقیقات در مورد بسیاری از این زمینه ها خیلی قطعی نیست. خلاصه: رژیم کتوژنیک ممکن است مزایای سلامتی بسیاری به ویژه با بیماری های متابولیک، عصبی یا انسولین مرتبط با آن داشته باشد. رژیم کتوژنیک که خیلی ها آن را با نام رژیم کیتو یا کتون زا می شناسند امروزه مورد استقبال و توجه خیلی از افراد درسرتاسرجهان برای کاهش وزن و یا حتی بهبود برخی بیماری ها قرار گرفته است.

دلیل آن این است که ، برای افراد دیابتی ، کتوز می تواند یک بیماری خطرناک به نام کتواسیدوز ایجاد کند. بعد از 2-3 ماه اول، شما می توانید کربوهیدرات را در موارد خاص بخورید – فقط بلافاصله به رژیم غذایی برگردید. خبر خوب: بله ، شما می توانید با رژیم کتو قهوه بنوشید! اما می توانید خودتان هم به غذا آب اضافه کنید مانند درست کردن سوپ. طرز تهیه :مرحله اول:گل کلم ها را چند تکه کنید و داخل غذاساز بریزید.

رژیم کتوژنیک عانگع اصلانیان

مهمتر از آن ، چربی از این جهت که در نهایت بدن را در حالت سیری (“کامل”) قرار می دهد به طور طبیعی رضایت بخش تر است. به طور کلی در تحقیقات زیادی که بر روی افرادی که از این رژیم تبعیت می کردند، به مزایای متعددی از آن پی برده شد. 5- اگر دائماً خسته یا ضعیف شوم چه می شود؟ اما ممکن است برای ورزشکاران نخبه یا کسانی که مایل به اضافه کردن مقادیر زیادی از ماهیچه یا وزن هستند، زیاد مناسب نباشد. به زبون ساده، همونجوری که با نون و برنج باد میکنیم، با کینوا هم.?

رژیم کتوژنیک در ابتدای شروع رژیم ممکن است عوارض جانبی به همراه داشته باشد که خوشبختانه قابل کاهش است. کودکان را تحت رژیم کتو قرار ندهید مگراینکه مبتلا به دیابت نوع 2 باشند و یا دچار اضافه وزن هستند. رژیم کتوژنیک شما را لاغر نمی کند. طرفداران رژیم متابولیک مدعیاند این غذاها میتوانند با تحریک غدهٔ تیروئید به سوزاندن موثرتر چربیها، پروتئینها و کربوهیدراتها کمک کرده و قندها را بهجای ذخیرهسازی به انرژی تبدیل بکنند. شما در هفته اول مقدار زیادی آب را از دست خواهید داد، بنابراین مطمئن شوید که هیدراته مانده اید.

رژیم کتوژنیک یک ماهه

اول ببینیم مکانیزم اثر رژیم کتو چگونه است. یک مطالعه نشان داد که نمونه رژیم کتوژنیک موفق منجر به ازدیاد غلظت اسید کینورنیک (KYNA) در هیپوکامپ و استریاتوم شده و در نتیجه باعث افزایش فعالیت های عصبی می شود. رژیم لاغری سریع با مصرف بسیار محدود چنین نوشیدنی هایی به کاهش کالری های دریافتی و چربی شکمی کمک می کنید. کره و خامه: تا جای ممکن از محصولات حیوانات استفاده کنید که از علف طبیعی بهره بردهاند. کره یا خامه: کرههای گیاهی یا خامههای سنگین در رژیم کتو مجاز است.

آیا رژیم کتوژنیک در شیردهی مجاز است؟ این رژیم براساس الگوهای غذایی اجداد پارینه سنگی ما طراحی شده است. برای مثال و برای کمک به شروع کار، در اینجا یک نمونه از برنامه غذایی رژیم کتوژنیک به مدت یک هفته آورده شده است. رژیم غذایی کتوژنیک حاوی کربوهیدارت کم و چربی بالایی بوده و به دلیل محدودیت های بالا در اوایل شروع بسیار سخت است. رژیم کتوژنیک طبق اصول و درصد بندی مشخصی مصرف کربوهیدارت رو محدود و به جاش چربی های غیر نشاسته ای و پروتئین رو جایگزین میکنه.

رژیم لاغری کتوژنیک رایگان

سندرم تخمدان پلی کیستیک: رژیم کتوژنیک می تواند به کاهش سطح انسولین کمک کند، که ممکن است در سندرم تخمدان پلی کیستیک نقش اساسی داشته باشد. 2- آیا عضلاتم را از دست می دهم؟ از آنجایی که میلیونها نفر آن را قبلاً تجربه کرده اند، مزایای اثبات شده زیادی برای کاهش وزن، سلامتی و عملکرد دارد اینها شامل کاهش شدید مصرف کربوهیدرات و جایگزینی آن با چربی است. برخی از چاشنی ها یا سس ها: این مواد اغلب حاوی قند و چربی ناسالم هستند. با این حال، مصرف مقادیر زیاد پروتئین و کتون زیاد ممکن است از دست دادن عضلات را به حداقل برساند؛ به خصوص اگر ورزش را چاشنی رژیم کنید.

کتوژنیک در شیردهی

حداقل در ابتدا، تا زمانی که سیر نباشید، مهم است که غذا بخورید و از محدود کردن بیش از حد کالری خودداری کنید. برای مواد معدنی، سعی کنید 3000-4000 میلی گرم سدیم، 1000 میلی گرم پتاسیم و 300 میلی گرم منیزیم در روز مصرف کنید تا عوارض جانبی آن به حداقل برسد. خلاصه: هنگامی که بیرون از منزل غذا می خورید، یک ظرف حاوی گوشت، ماهی یا تخم مرغ را انتخاب کنید. صدمات مغزی: یک مطالعه روی حیوانات نشان داد که رژیم غذایی می تواند صدمه مغزی را کاهش و به بهبودی آن پس از آسیب مغزی کمک کند.

سموم بدن در بافتهای چرب ذخیره می شود.

اگرچه رژیم کتوژنیک برای افراد سالم خطری ندارد، باز هم ممکن است تا زمان عادت کردن بدن شما به این رژیم، دچار مشکلاتی شوید که اغلب به آن، آنفلوآنزای کتو گفته می شود و معمولاً طی چند روز تمام می شود. رژیم کتوژنیک می تواند برای افرادی که اضافه وزن و دیابت دارند یا به دنبال بهبود سلامت متابولیک هستند، فوق العاده باشد. نکته جالبی که در رژیم کتوژنیک باید به آن اشاره کنیم این بوده که این رژیم بر ورزش تأثیرات فراوانی دارد. آنفولانزای کتو شامل انرژی و عملکرد ذهنی ضعیف، افزایش گرسنگی، مشکلات خواب، حالت تهوع، ناراحتی در هضم و کاهش عملکرد ورزش است.

رژیم کتوژنیک آنلاین

صرع: تحقیقات نشان داده است که رژیم کتوژنیک می تواند باعث کاهش شدید تشنج در کودکان صرعی شود. سعی کنید وقتی خارج از منزل غذا می خورید نیز وعده های غذایی خود را مانند رژیم کتو تهیه کنید. آووکاد، پنیر، بیکن یا تخم مرغ اضافه کنید. مواد لازم برای تهیه نان کتوژنیک با کرم تارتار: سفیده تخم مرغ، کرم تارتار، بادام، سرکه سیب و پودر نارگیل. اینها شامل کتونهای اگزوژن، روغن MCT و مواد معدنی است. سهولت در رژیم غذایی و مصرف مکمل های معدنی می تواند کمک کند.

مواد معدنی: نمک اضافه شده و سایر مواد معدنی هنگام شروع کار به دلیل تغییر در تعادل آب و مواد معدنی می توانند از اهمیت برخوردار باشند. معمولاً رژیم کتوژنیک، بدون محدودیت کالری، باعث کاهش وزن می شود. رژیمهای کم کربوهیدرات، از جمله رژیم کتوژنیک، نشان داده اند که باعث خستگی میشوند. غلظت این باکتریها در همان حال که از سبوم تغذیه میکنند، بهطور چشمگیری افزایش مییابد که باعث ایجاد جوشهای پوستی یا آکنه میشود.


منتشر شده

در

توسط