همه چیز درباره رژیم کتوژنیک و بررسی فواید و خطرات بالقوه ناشی از آن

همچنین شواهد اولیه ای وجود دارد که رژیم های کتوژنیک ممکن است علائم آلزایمر و پارکینسون را رژیم کتوژنیک کاهش دهند. ساده است. اما، در حالت تئوري، همه چيز ساده و آسان است و زماني سخت مي شود که بخواهد به مرحله عمل برسد. زمانی که شما طبق رژیم کتوژنیک عمل کنید و غذا بخورید، انسولین بدن و میزان قند کاهش پیدا میکند. وقتی حالت کتوز برای بدن رخ دهد بدن برای سوزاندن چربی ها بسیار کارآمدی بیشتری پیدا می کند.

چرا که هر ماده غذایی که مطابق رژیم کتوژنیک نباشد، باعث می شود تا فرد به مرحله اول یا دوم از رژیم کتوژنیک برگردد و زحمات او به هدر رود. از آنجا که رژیم کتوژنیک دارای چربی بالاست، دنبال کنندگان آن باید در هر وعده غذایی چربی بخورند. هر وعده میوه ستاره ای (یک فنجان – 108گرم) حاوی فقط 4.3 گرم کربوهیدرات خالص می باشد. آووکادو در هر ۱۰۰ گرم، حاوی ۲ گرم کربوهیدرات خالص است و سرشار از فیبر و چندین ماده مغذی از جمله پتاسیم است. و به عنوان مثال، افرادی که معمولاً قبل از شروع رژیم کتو از یک رژیم غذایی پر کربوهیدرات استفاده میکنند، ممکن است نسبت به افرادی که معمولاً رژیم غذایی با کربوهیدرات کم تا متوسط مصرف میکنند، مدت بیشتری طول بکشد تا وارد کتوز شوند.

رژیم کتوژنیک فست

اگر هر نوع بیماری دارید، قبل از شروع رژیم کتوژنیک با پزشک خود صحبت کنید. در یک تحقیق مشخص شد افرادی که قبل از وعده ی اصلی یک کاسه سوپ کم کالری بر پایه ی آب مرغ میل می کنند. اگرچه مصرف این میان وعدهها در حد متوسط خوب و مفید است، اما اگر بیش از یکبار در روز میان وعده مصرف میکنید، بهتر است به سراغ گزینههای کم کالریتر بروید. که شامل مصرف کربوهیدرات به میزان 20 تا 50 گرم در روز و استفاده از چربی ها مانند گوشت ، ماهی ، تخم مرغ ، آجیل و روغن های سالم است. ​This article w as cre at᠎ed ᠎with the ᠎he​lp  of  Content Gen᠎erat᠎or DEMO!

رژیم غذایی مدیترانه ای یا همان بهترین رژیم غذایی دنیا، نوع بخصوصی از رژیم کاهش وزن نیست اما حذف گوشت قرمز، چربی های حیوانی و غذاهای فرآوری شده خود به خود موجب کاهش وزن می شود. در حالت عادی مغز قند را به عنوان تأمین کننده انرژی سلول مغزی دریافت میکند اما زمانی که کتون به جای قند به سلول مغزی میرسد، عملکرد مغز نیز بهبود پیدا میکند. با این حال، دانشمندان پیوندهایی بین مصرف بیش از حد گوشت به طور منظم و مشکلات سلامتی مانند بیماری قلبی، دیابت نوع ۲ و اضافه وزن پیدا کردهاند.

با افزایش چربی سوزی سطح کلسترول و تری گلیسیریدها در بدن بهبود پیدا میکند. لاغری در این حالت در اثر مصرف کم غذا صورت نمیگیرد بلکه، مصرف قندها کاهش پیدا میکند و جایگزین آن چربیها میشوند. زمانی که قند جای خود را به مولکولهای کتون میدهد، احتمال صرع به شدت کاهش پیدا میکند. با رژیم کتوژنیک، کربوهیدرات کاهش پیدا میکند و ایجاد آکنه روی سطح پوست نیز کاهش پیدا میکند. انسولین بدن در رژیم کتوژنیک کاهش پیدا میکند که یکی از عوامل مهم در چربی سوزی است.

رژیم کتوژنیک پروتئین

[arpw limit=”10″]

به طور علمی رژیم غذایی کم کربوهیدرات در لاغری بهتر از رژیم پرکربوهیدرات است. رژیم غذایی کتوژنیک یا رژیم غذایی کم کربوهیدرات هر دو مفهوم یکسانی را میرسانند. با کاهش کربوهیدرات حالت متابولیکی به نام کتوز در بدن ایجاد میشود. نمک بیشتری بخورید. هر روز 1 تا 2 گرم نمک اضافه کنید تا با کاهش کربوهیدرات، مقدار از دست رفته در ادرار را جایگزین کنید. آیا می توانم مقدار زیادی از پروتئین ها را در این رژیم بخورم؟

برنامه کتوژنیک

علاوه بر انواع ماهیها گوشت بوقلمون و گوسفند و گوشت ارگانهایی مثل زبان و جگر را نیز در رژیم کتو می توانید مصرف کنید. استیک و سبزیجات: تکههای گوشت استیکی به وزن ۱۵۰ الی ۲۵۰ گرم بسته به ضخامت و سایز مورد نظر، ۱۰۰ گرم لوبیا سبز، ۲ عدد هویج، ۱ عدد کدو سبز، ۱ قاشق غذاخوری پیاز داغ، ۲۰ گرم کره، ۱ قاشق چایخوری پودر تخم گشنیز، نمک و فلفل به مقدار لازم. به علاوه، بسیاری از غذاهای کامل، مانند تخم مرغ و گوشت، حاوی مقدار زیادی چربیاند. اکثر مواد غذایی استفاده شده در رژیم کتوژنیک حاوی فیبر هستند و با مصرف آنها از مکملهای کتوژنیک در خصوص فیبرها بینیاز خواهید بود.

از غذاهایی که در رژیم کتوژنیک باید اجتناب کرد:هر غذایی با کربوهیدرات بالا باید محدود شود ، در اینجا یک لیست از غذاهایی است که باید بر روی یک رژیم کتوژنیک کاهش یابند یا حذف شوند:- غذاهای شیرین: نوشابه، آب میوه، اسموتی ها، کیک، بستنی، آب نبات، و غیره. با این حال، رژیم کتو ممکن است سطح کلسترول LDL را در برخی افراد افزایش دهد. رژیم غذایی کنونی شما مشخص میکند که با چه سرعتی میتوانید رژیم غذایی خود را به رژیم غذایی کتوژنیک تغییر دهید. در روزهای آتی رژیم غذایی کتوژنیک، مصرف قند مصنوعی را کاهش دهید. رژیم غذایی کتوژنیک با پروتئین بالا: این رژیم شبیه به رژیم استاندارد کتوژنیک است؛ اما پروتئین بیشتری دارد.

کتوژنیک اینستا

برای مثال، در تحقیق وولک، ورزشکاران با رژیم (LCHF) به طور متوسط دارای وزن ۶۹ کیلوگرم (۱۵۲ پوند) بودند و به طور متوسط ۲۲۶ گرم چربی، ۸۲ گرم کربوهیدرات و ۱۳۹ گرم پروتئین مصرف میکردند. مطالعه دیگر روی 349 فرد مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد کسانی که رژیم کتوژنیک را دنبال می کردند طی یک دوره 2 ساله به طور متوسط 26.2 پوند (11.9 کیلوگرم) وزن کم کردند. تحقیقات نشان داده تخم مرغ نه تاثیر بدی روی کلسترول خون می گذارد و نه باعث حمله قلبی می شود.

رژیم کتوژنیک قبل از بارداری

انتخاب یک رژیم غذایی سالم می تواند نقش بسیار موثری در کاهش وزن و حفظ سلامتی بدن داشته باشد، که در بهترین حالت باید توسط متخصص تغذیه، متناسب با توانایی های هر فرد و در نظر داشتن وجود یا عدم وجود سابقه ی بیماری در آن شخص، توصیه گردد و در کنار آن، تمرکز روزانه فرد را حفظ کند. انطباق با رژیم بسیار کم کربوهیدرات یا رژیم کتوژنیک مدتی طول می کشد، اما چند راه برای تسهیل این انتقال وجود دارد. ممکن است برای چند روز دچار سردرد یا احساس خستگی یا سبکی سر شوید.

 This ᠎po​st was done ᠎wi th G SA  Content᠎ Gener​at or D᠎emover si​on!

سنگ کلیه. سنگ کلیه غیرمعمول است، اما در برخی از کودکانی که تحت رژیم درمانی کتوژنیک برای صرع هستند، رخ داده است. چنین راه حل هایی ممکن است در ابتدا موثر واقع شده و مورد استقبال مخاطبان قرار گیرد، اما در درازمدت منجر به بروز آسیب ها و عوارض جبران ناپذیری می گردد. رژیم کتوژنیک یک روش موثر برای کاهش وزن است. در این مقاله خواص این نوشیدنی پرطرفدار و روش های لاغری با آن توضیح داده می شود. افراد به رژیم های کم کربوهیدرات و کتوژنیک به روش های مختلف پاسخ می دهند.

زمانی که این اتفاق می افتد، بدن شما فوق العاده برای سوختن چربی برای تولید انرژی کار می کند؛ همچنین در کبد، چربی را به کتون تبدیل می کند که میتواند انرژی را برای مغز فراهم کند. یکی از انواع رژیم کتوژنیک دوره ای به این صورت می باشد که فرد ۵ روز هفته رژیم کتوژنیک استاندارد را رعایت می کند و ۲ روز دیگر هفته رژیم کتوژنیک ندارد. رژیم کتو شامل چهار نوع کلی می شود. رژیم غذایی کتوژنیک مزایای زیادی دارد.

شکلات کتوژنیک

این رژیم غذایی در واقع ابزاری مفید برای درمان بیماریهای عصبی همچون صرع شناخته میشود. به طور خاص این رژیم غذایی چربیهای اشباع را مصرف میکند و باعث از بین رفتن چربیهای اضافی در بدن میشود. در این صفحه دربارهی طرز تهیه غذاهای رژیم کتوژنیک صحبت میکند. زمانی که بدن قند یا کربوهیدرات کافی دریافت کند چربی را به صورت توده های عضلانی ذخیره میکند و از قند به عنوان تأمین کننده منبع اصلی انرژی استفاده میکند. به این صورت که خوردن کربوهیدراتهای تصفیه شده به مانند گندم، غلات، ماکارونی، نشاسته، سیبزمینی، حبوبات و میوه را کنار بگذارید و فقط از منابعی به مانند سبزیها، آجیل و لبنیات استفاده کنید.

رژیم جنگجو کتوژنیک

در موجود در یکپارچه برترین ورزشها را محدوده کنید را انتخاب کنید و انتخاب کنید محدوده کنید روال ورزش را برای انداختن کیلو سریع را محدوده کنید را انتخاب کنید و انتخاب کنید محدوده کنید کالریسوزی فوقالعاده به قابل انجام است داشته باشید ایجاد شد میکنیم. در مورد بیماران مبتلا به صرع نیز این موضوع صادق است. تحقیقات در مورد اثرات آن بر افراد مبتلا به این اختلالات مغزی و سایر اختلالات مغزی ادامه دارد. افرادی که رژیم کتوژنیک را اتخاذ کردند، بهبود بسیار بیشتری در درد و سایر علائم غیرحرکتی بیماری پارکینسون مشاهده کردند . در ادامه شما فواید مربوط به رژیم غذایی کتوزنیک را مشاهده میکنید.

نمایشی نهریتی سهری ساڵ له لهندهن بووه جێگهی چهندین دیمهنی ئاڵوواڵا

نمایشی نهریتی رێپێوانی سهری ساڵ كه ساڵانه له لهندهن پایتهختی بهریتانیا سازدهكرێت، ئه … [Source: Anadolu Ajansi]

بله ، اما ممکن است در رژیم غذایی با کربوهیدرات متوسط مؤثر نباشد. شاید همه ی ما شنیده باشیم که رژیمی مناسب و بی خطر است که همه ی مواد غذایی مورد نیاز بدن را در حجم مناسب شامل شود و در صورت حذف یک عامل ضروری، عوارض خطرناکی در انتظار ما است، اما اگر بدن از ماده ی دیگر به عنوان جایگزین ماده ی حذف شده استفاده کند، باز هم آن رژیم نامناسب و ناکارامد خواهد بود؟ بنابراین اگرچه احتمال بروز این بیماری کم است، اما باید به آن توجه کنید. در ادامه لیستی کامل از آنچه باید بخورید و نخورید داریم.


منتشر شده

در

توسط