همه چیز درباره رژیم کتو

رژیم کتوژنیک هدفمند (TKD): این نوع رژیم کتو به ما امکان میدهد کربوهیدرات را در حین ورزش اضافه رژیم کتوژنیک کنیم. این کاهش کربوهیدرات، بدنمان را در وضعیت متابولیکی به نام کتوز یا کتوزیس قرار میدهد. ماست و خیار یا بورانی کرفس همراه با کمی خامه، یک میانوعدهی کتوییمان سرحالآور میدهد. تصور صبحانه، ناهار و شامی بدون نان و برنج کمی چالشبرانگیز است ولی آشپزی با ترکیبات متفاوت که پیوندی از پروتئین، چربی و فیبر است، جذابیتهای خودش را دارد و میشود از پس آن برآمد. A​rt​ic le h​as  been g᠎en​er​at​ed by G​SA Con​tent Generator Dem᠎over​sion .

ماهی سالمون دارای مواد مغذی ضروری مانند امگا ۳ و ویتامین های B است اما کربوهیدرات بسیار کمی دارد. تخم مرغ ها: در جستجوی تخم مرغ های ارگانیک یا تخم مرغ های دارای امگا 3 باشید. در مقابل این رژیم باعث کاهش دیگر ریسک های ابتلا به بیماری های قلبی عروقی همچون وزن بدن، شاخص توده بدنی، درصد چربی بدن، فشار خون و تری گلیسرید می شود و از این طریق ریسک بیماری های قلبی عروقی را پایین می آورد. اطمینان حاصل کنید که مقدار زیادی از پروتئین ها را از طریق گوشت یا حبوبات دریافت می کنید. This article was do ne with C᠎ontent Gener at or D​em​oversi​on.

آزادراه و راهآهن شیراز – نیریز هرچه زودتر تکمیل شود

خبرگزاری تسنیم: فرماندار نیریز در دیدار با استاندار فارس گفت: برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی شهرستان نی … [Source: Tasnim News Agency]

در رستوران های مکزیک می توانید از هر نوع گوشت با پنیر اضافی، گواکامولا، سالسا و خامه ترش نیز استفاده کرده و لذت ببرید. همچنین مصرف محدود گوشت های فرآوری شده خطر آلزایمر و مرگ بر اثر سرطان و بیماری قلبی را کاهش می دهد. در حال حاضر این رژیم برای درمان انواع مختلف سرطان و کاهش رشد تومورهای سرطانی استفاده می شود. ادویه ها: شما می توانید از نمک، فلفل و گیاهان و ادویه های سالم مختلف استفاده کنید. میتونید دستور تهیه غذاهای کتو و لیست خرید رو هم در انتهای این پست دانلود کنید.

کتوژنیک نمونه رژیم دکتر اوسطی

[arpw limit=”10″]

کتوز در دوره های روزه نیز رخ می دهد. ممکن است در کتوز کامل نباشید یا به طور موثر از چربی ها و کتون ها استفاده نکنید. رژیم کتوژنیک را رژیم کوتاهمدت میدانند که نسبت به بعضی رژیمهای دیگر، ممکن است به کاهش وزن بیشتر در 3 تا 6 ماه اول کمک کند، به این دلیل که برای تبدیل چربی به انرژی، کالری بیشتری نسبت به تبدیل کربوهیدرات به انرژی لازم است. با اینکه لازم نیست در کنار این رژیم از مکمل استفاده نمایید، بعضی از مکمل ها می توانند مفید باشند.

کتوژنیک عوارض

کتونها حکم سوختی دارند که از چربی تولید میشوند و این اتفاق وقتی میافتد که هورمون انسولین در بدن کافی نیست که قند را به انرژی تبدیل کند. برای مثال هیکل سطوح هورمون ها را طوری ترتیب می تنبل به همان اندازه چربی ذخیره شده است تا حد زیادی قابل دسترس باشد. به یاد داشته باشید که انسولین یکی از هورمون هایی است بدن را وادار میکند تا چربیها را ذخیره کند! سهولت در رژیم و مصرف مکملهای معدنی بسیار کمککننده است. رژیم غذایی کتوژنیک کربوهیدرات خیلی کم و چربی بالایی دارد و باعث کاهش مصرف کربوهیدرات و جایگزین کردن آن با چربی میشود.

کتوژنیک دوره ای

قابلیت سیرکنندگی گروههای مواد غذایی این رژیم موجب میشود پیروان آن بدون وسواس و بینیاز از کالریشماری، تجربهی لاغری با کتوژنیک را داشته باشند. غذاهای رژیمی بدون قند مثل: آبنباتهای بدون قند، شربتها، پودینگ، شیرینکنندهها، دسرها و غیره. کتو، مخفف «کتوژنیک»، رژیمی است بر اساس خوردن مقدار زیادی چربی، مقدار متوسط از پروتئینها و مقدار بسیار کم کربوهیدرات. در یک رژیم کتوژنیک معمولی، تغذیه شما بر روی غذاهای چرب متمرکز است. رژیم کتو یک درمان پزشکی ثابتشده و موثر برای صرع است که از سال 1920 میلادی مورد استفاده قرار میگیرد.

مورد دیگری که در این باره وجود دارد دارو های پایین آورنده قند خون است.افرادی که به دیابت مبتلا هستند قرص هایی مانند متفورمین مصرف می کنند. شیر: برای افزایش مصرف پروتئین روزانه تان استفاده کنید. هدف برخی از رژیم ها کاهش اشتهای برای کاهش مصرف غذا است، در حالی که برخی دیگر پیشنهاد می کنند مصرف کالری و کربوهیدرات یا چربی را محدود کنید. در مورد مواد معدنی، سعی کنید 4000-3000 میلی گرم سدیم، 1000 میلی گرم پتاسیم و 3000 میلی گرم منیزیم را در طول روز برای کاهش عوارض جانبی مصرف کنید. با غذاهایی آغاز کنید که برایتان آشناست.

عکس هرم کتوژنیک

اگر با مصرف این قبیل مواد غذایی دچار نفخ و مشکلات گوارشی می شوید تنها راه چاره این است که آن ها را به تدریج وارد برنامه ی غذایی خود کرده و کم کم میزان مصرفتان را بالا ببرید. یکی از انتقادات اصلی به این رژیم ایجاد تمایل در افراد برای مصرف میزان زیادی پروتئین و چربیهای بیکیفیت حاصل از غذاهای فرآوریشده و مصرف بسیار اندک میوهها و سبزیجات است. شما همچنین می توانید سس را ترک کنید و سیب زمینی سرخ کرده را با سبزیجات تعویض کنید. آن را سفارش دهید و هر غذایی با کربوهیدرات بالا را با سبزیجات اضافی جایگزین کنید.

کتوژنیک و ورزش

برای اینکه این مشکل را کم کنید، می توانید برای چند هفته اول، رژیم غذایی مکرر با کربوهیدرات پایین را امتحان کنید. مکمل کراتین برای بدن نیازه ولی نکته ای که داره این هست که از این مکمل زمانی باید استفاده کنید که قصد دارین در کنار رژیم کتوژنیک ، ورزش هم بکنید. در برنامهی غذاهای کتویی، میتوان خلاقیت داشت. پس اگر قرص فلوردو را به میزان طرفدار شده بلعیدن کنید را انتخاب کنید و انتخاب کنید نسبت به تفاوت پوشش گیاهی حال در آن همراه خود هیکل شخصی به یاد داشته باشید، این قرص هیچگونه عوارضی برای شما ممکن است نخواهد داشت را انتخاب کنید و انتخاب کنید در الگو افت پوند هم ارائه می دهیم کمک میکند.

رژیم کتو خیلی ساده تر از چیزی است که فکر می کنید. رژیم کتوژنیک می تواند به کاهش سطوح انسولین که ممکن است نقش کلیدی در سندرم تخمدان پلی کیستیک داشته باشند، کمک کند. رژیم کتوژنیک می تواند صدمه مغزی را کاهش دهد و بعد از آسیب مغزی به بهتر شدن آن کمک کند. روغن MCT: به نوشیدنی ها یا ماست اضافه می شود، روغن MCT فراهم کننده انرژی است و به افزایش سطح کتون کمک می کند. آیا خواب بعد از صبحانه چاق کننده است؟ اگر کودکی چاق هست و نیاز به رژیم غذایی دارد این رژیم برای او توصیه نمیشود.

مواد غذایی مورد علاقه دیگر، همبرگرهای بدون سس هستند.

الکل: بسیاری از مشروبات الکلی به دلیل داشتن محتویات کربوهیدرات و کتون می تواند شما را چاق کند. پروتیین و چربی احساس سیری زیادی ایجاد می کنند، بنابراین بسیاری از افراد متوجه می شوند که هنگام حذف کربوهیدرات و شکر از رژیم غذایی خود، کم تر غذا می خورند. مواد غذایی مورد علاقه دیگر، همبرگرهای بدون سس هستند. بدون کربوهیدرات کافی برای انرژی، بدن چربیها را به کتون تجزیه میکند. فواید رژیم کتوژنیک در دیابت، سرطان، صرع و بیماری آلزایمر ثابت شده است.رژیم غذایی کتوژنیک حاوی کربوهیدرات کم و چربی بالا است که فواید بسیاری برای سلامتی دارد. Conte​nt was cre ated by  GS A Content Ge᠎nerator DEMO!

همچنین وعده های غذایی که تخم مرغ دارند مثل املت یا تخم مرغ یا کالباس انتخاب مهمی هستند. رژیم کتوژنیک دوره ای: این رژیم شامل دوره های غذایی با کربوهیدرات بالاست، مثلا 5 روز رژیم کتوژنیک با 2 روز رژیم با کربوهیدرات بالا. خلاصه رژیم کتوژنیک می تواند به شما کمک کند که وزن بیشتری در مقایسه با رژیم غذایی کم چرب کم کنید که این کاهش وزن اغلب بدون گرسنگی رخ می دهد. اغلب رژیم “بدون کربوهیدرات” نامیده میشود، این رژیم دارای چربی زیاد، پروتئین متوسط، کربوهیدرات کم و بدون قند ساده است.

در رژیم کتو، کتوزیس یا کتوز اتفاق میافتد که وضعیتی است که در آن چربی میسوزد و مقدار زیادی کتون در بدن تولید میشود. کتوز یا کتوزیس چیست؟ در این مقاله، پیش از آنکه درباره رژیم کتو و غذاهای کتویی صحبت کنیم، ابتدا به معرفی سابقه این رژیم میپردازیم و درباره کتوزیس چیست توضیح میدهیم. اگر ترکیب بالا را با پنیرهای پرچربی مثل سیامزگی یا پنیر کوزه همراه کنیم، درصد لذتمان بیشتر میشود. مثلا اگر دیابت نوع 1 داریم، حتما قبل از گرفتن این رژیم با پزشکمان باید مشورت کنیم. کراتین: اگر شما رژیم کتوژنیک را با ورزش کردن همراه کنید، می تواند به شما کمک کند.

همراه کردن کرهی بادامزمینی با کرفس ارضاکننده اشتهایمان است. با وجود تنوع در این رژیم، فقط دربارهی رژیمهای کتوژنیک استاندارد و پروتئین بالا به طور گستردهتری مطالعه و تحقیق شده است. همچنین احتمالا رژیم غذایی پرچرب و پر پروتئین ما را بیشتر سیر میکند و باعث میشود کمتر غذا بخوریم؛ هرچند که این دلیل به طور قطعی هنوز ثابت نشده است. به طور خلاصه، هر غذایی که کربوهیدرات بالایی داشته باشد باید محدود شود. در صورت گرسنگی در میان وعدههای غذایی دورههای رژیم غذایی کتوژنیک، میتوان از وعدههای سالم و تأییدشدهای که توسط کتو تأیید شده است استفاده کرد. ​Th is a rticle was g​ener ated by    Content  Ge​nera​to​r DEMO !

رژیم کتوژنیک سالم

با این حال تحقیقات بیشتری در این زمینهها در حال انجام است. در اینجا فهرستی که باید در رژیم کتوژنیک کاهش پیدا کند یا حذف شود وجود دارد. بسیار بالا می رود و بدن را مسموم می کند. این میوه همچنین حاوی ویتامین C و منیزیم نیز می باشد که به جذب بهتر کلسیم در بدن کمک می کنند.۱۱. پیروان رژیم غذایی کتوژنیک بیشتر برای کاهش وزن از آن استفاده میکنند، اما این رژیم میتواند به مدیریت بعضی از بیماریهای قلبی، مغزی خاص، آلزایمر و حتی درمان آکنه کمک کند.


منتشر شده

در

توسط