پنج فایده ای که باید در مورد سیستم کاهش وزن رژیم کتوژنیک بدانید

یکی از داغ ترین رویکردها در کاهش وزن که صنعت را فرا گرفته است، ایده برنامه های کاهش وزن رژیم کتوژنیک است. اینها رژیم‌های بسیار کم کربوهیدرات هستند که هدف آن‌ها این است که در حالت کتوز قرار بگیرند، به این معنی که بدن در حال سوزاندن چربی به عنوان سوخت در مقابل گلوکز است. این حالت تا حد زیادی با محروم کردن بدن از گلوکز از طریق منبع غذایی که از طریق برنامه غذایی رژیم گیرندگان در دسترس است به دست می آید.

این یک رویکرد رژیمی است که برای بسیاری از افراد موثر است و در اینجا 5 مزیت رژیم کتوژنیک وجود دارد که ممکن است از آنها بی اطلاع باشید.

1- قرار گرفتن در کتوز به بدن اجازه می دهد تا چربی را پردازش کند و از آن به عنوان سوخت استفاده کند، به گونه ای که هیچ حالت دیگری به راحتی اجازه نمی دهد. تبدیل و استفاده از کربوهیدرات ها به عنوان سوخت بسیار آسان تر است، بنابراین وقتی مقدار زیادی از این کربوهیدرات ها را برای بدن خود فراهم می کنید، باید همه آن ها را بسوزانید و از آنها استفاده کنید تا سرانجام بدن شما شروع به تبدیل و استفاده از چربی به عنوان سوخت کند!

2- یکی دیگر از مزایای کتوز این است که کتون های اضافی به هیچ وجه برای سیستم شما مضر نیستند. هر زنگ کلیدی که ایجاد می کنید و بدن شما به آن نیاز ندارد، به سادگی و به راحتی و بی ضرر از طریق ادرار دفع می شود. در واقع، این مزیت عالی دلیلی است که می‌توانید با استفاده از نوارهای آزمایش ادرار در صبح بررسی کنید که آیا در حالت کتوز هستید یا خیر.

3- وقتی بدن شما به کتوز عادت کند، در واقع شروع به ترجیح کتون به گلوکز می کند. این حالت ایده آلی است که شما می خواهید بدنتان در آن باشد – دیگر به هیچ وجه هوس قند ندارید و در واقع پروتئین را به عنوان منبع سوخت به جای شکر ترجیح می دهید.

4- یکی دیگر از مزایای کاهش وزن رژیم کتوژنیک این است که قرار گرفتن در حالت کتوژنیک برای کنترل سطح انسولین در بدن بسیار مفید است. انسولین یکی از موادی است که شما را به خوردن غذا به ویژه به دلیل قند زیاد آن وادار می کند، بنابراین کنترل آن در سطوح سالم یکی از عناصر کلیدی کاهش وزن است.

5- آخرین، اما مطمئناً نه کم‌اهمیت، این است که اکثر افرادی که از رژیم کتوژنیک استفاده می‌کنند، گزارش می‌دهند که قرار گرفتن در یک حالت کتوژنیک باعث می‌شود نسبت به زمانی که در حالت غیرکتوژنیک هستند، احساس گرسنگی کمتری داشته باشند. زمانی که در هر مرحله با هوس و گرسنگی مبارزه نمی کنید، پایبندی به یک رژیم – هر رژیمی – بسیار ساده تر است. در واقع، گرسنگی اغلب می تواند چیزی باشد که بهترین تلاش یک فرد را از مسیر خارج می کند! عدم مواجهه با آنها، دستیابی به اهداف خود را آسان تر می کند.

اکنون که از تمام مزایای کاهش وزن در حالت کتوز آگاه هستید، منطقی است که حداقل این روش را امتحان کنید – بالاخره، به جز وزن چه چیزی برای کاهش دارید؟


منتشر شده

در

توسط