چگونه با رژیم کم کربوهیدرات کاهش وزن را افزایش دهیم؟

کاهش وزن با رژیم کم کربوهیدرات یا کم کربوهیدرات یک برنامه غذایی است که رژیم غذایی را برای حذف کربوهیدرات های تصفیه شده اصلاح می کند و بر مواد غذایی حاوی درصد بالاتر پروتئین بدون چربی با کیفیت بالا و چربی های خوب تمرکز می کند. در رژیم غذایی کم کربوهیدرات باید در نظر داشته باشیم که فقط باید کربوهیدرات‌هایی که به راحتی هضم می‌شوند را محدود کنیم که خیلی سریع به گلوکز تبدیل می‌شوند و سطح قند خون را افزایش می‌دهند.

اما برخی از برنامه‌های رژیم کم کربوهیدرات کاهش وزن، از بین بردن کامل کربوهیدرات و ترویج کتوز، زمانی که بدن شما برای سوخت به چربی روی می‌آورد، می‌خواهد، زیرا بدن شما کربوهیدرات را از دست می‌دهد. کتوز برای کلیه ها سخت است و می تواند منجر به مشکلات جدی سلامتی شود. در اینجا چند ایده ساده برای شروع فوق العاده برای حرکت به سمت یک برنامه کاهش وزن با سلامتی بهینه آورده شده است: اطمینان حاصل کنید که به خوردن کربوهیدرات های پیچیده مانند غلات کامل، حبوبات، سبزیجات برگ دار و میوه های خانواده مرکبات و توت ها ادامه می دهید.

از سبزیجات نشاسته ای مانند سیب زمینی یا هویج زیاد خودداری کنید و سعی کنید از میوه هایی مانند انگور و موز خودداری کنید. اگرچه هویج و انگور و موز برای سلامتی بسیار مغذی هستند اما سرشار از قند نیز هستند. بنابراین اگر در تلاش برای کاهش وزن هستید، بهتر است از آنها اجتناب کنید. سعی کنید میوه ها را به جای آب میوه کامل بخورید. میوه های کامل به خصوص با پوست حاوی فیبر خوبی هستند که برای کاهش وزن به آن نیاز دارید. کربوهیدرات را به طور کامل نادیده نگیرید، ماده ای به نام گلیکوژن (ذخیره شده در کبد) را که بدن ما برای تجزیه چربی به آن نیاز دارد، از بین می برد.

رژیم غذایی خود را در سه وعده غذایی به اضافه سه میان وعده برای افزایش متابولیسم خود در طول روز تقسیم کنید. وعده های غذایی را حذف نکنید. حذف وعده های غذایی به این معنی است که بدن شما را به حالت گرسنگی و ذخیره چربی برای حفظ انرژی برای جلوگیری از گرسنگی وا می دارد.

صبحانه ای حاوی کربوهیدرات پیچیده، پروتئین بدون چربی و میوه از خانواده توت ها میل کنید که شما را برای مدت طولانی سیر نگه می دارد. میان وعده ها باید غذاهای حاوی پروتئین و اسیدهای چرب امگا 6 و میوه هایی از خانواده مرکبات یا سیب باشد. ناهار و شام باید حاوی پروتئین، سبزیجات بخارپز یا خام و اسیدهای چرب امگا 3 باشد. از خوردن کربوهیدرات قبل از خواب خودداری کنید. این باعث تحریک انسولین می شود که باعث مهار چربی سوزی در هنگام خواب می شود و ذخیره چربی را آغاز می کند.

مقدار کافی ویتامین C بخورید. ویتامین C به بدن کمک می کند تا اسید آمینه کارنیتین تولید کند که ظرفیت چربی سوزی بدن را افزایش می دهد و به آزادسازی چربی از بدن کمک می کند. 8-12 لیوان آب بنوشید. آب فرآیندی به نام هیدرولیز را تقویت می کند که بدن ما برای بسیج چربی و شستشوی کتون ها به آن نیاز دارد. چای سبز بنوشید. چای سبز سرشار از نوعی ماده شیمیایی به نام کاتچین است که از تجمع چربی در بدن ما جلوگیری می کند. شام را به جای بشقاب شام در بشقاب های سالاد بخورید. سعی کنید بعد از ناهار یا شام کمی مانند پیاده روی یا تمیز کردن و غیره حرکت کنید. قبل از 3 ساعت بعد از شام به رختخواب نروید. ورزش: برخی از تمرینات وزنه برداری با کاردیو یا ایروبیک انجام دهید. تمرین با وزنه به عضله سازی کمک می کند. ماهیچه ها متابولیسم را افزایش می دهند و کالری بیشتری نسبت به چربی می سوزانند. 1 پوند چربی در روز 2 کالری می سوزاند در حالی که 1 پوند ماهیچه 50 کالری در روز می سوزاند.


منتشر شده

در

توسط