چگونه رژیم های کم کربوهیدرات و کتوژنیک سلامت مغز را تقویت می کنند

برعکس دیگر رژیم های غذایی که لیست خوراکی های قابل استفاده در آن ها به شدت محدود هستند و شما باید گرسنگی زیادی را تحمل کنید تا به کاهش وزن دست پیدا کنید، فهرست غذاهای موجود در رژیم کتوژنیک متنوع و جذاب می رژیم کتوژنیک باشد. باید برای خروج سالم و بدون عوارض از این رژیم غذایی باید با احتیاط عمل کنید. از اونجا که فرزندتون در ۱۲ سالگی در سن رشد قرار داره و باید همه مواد ضروری به بدنش برسه و از اونجا که این رژیم مصرف کربوهیدرات ها رو محدود می کنه، بنابریان این رژیم گزینه خوبی برای فرزند شما نیست.

یک کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی گفت: حدود ۴۰ نوع رژیم شایع و مهم مورد استفاده مردم قرار میگیرد که هر سال توسط متخصصان تغذیه بررسی و رتبهبندی میشود. در رژیم کتوژنیک مصرف کربوهیدراتها بهشدت کم میشود تا بدن برای سوختوساز از چربیها استفاده کند. دقایقی یکی از داغ ترین رژیم های غذایی کتو است. نمونه های غلات عبارتند از بلغور جو دو سر، برنج قهوه ای و کوینو. ضمنا این برنامه ها در ۵ ورژن مختلف عرضه شده اند که هر فرد با توجه به ویژگی های عادتی و فیزیک بدنی خود می تواند برنامه ای را که برایش مناسب تر است انتخاب کند.

برنامه کتوژنیک

برنامهریزی وعدههای غذایی خود از قبل نیز ممکن است مفید باشد و میتواند به شما در صرفهجویی در وقت اضافی در طول هفته کمک کند. یک رژیم غذایی کتوژنیک ممکن است به شما در کاهش وزن بیشتر در 3 تا 6 ماه اول نسبت به سایر رژیم ها کمک کند. دریافت کم کربوهیدرات به میزان کمتر از ۵۰ گرم در روز در رژیم کتو میتواند بدن را وارد شوک کند، از آنجایی که بدن شما در ابتدا از ذخایر کربوهیدرات بدن برای تامین سوخت استفاده میکند و پس از اتمام این ذخایر شروع به استفاده از چربی ها میکند ممکن است شما دچار علایمی مثل آنفولانزا شوید که شامل سردرد، سرگیجه، خستگی، حالت تهوع و یبوست است که بخشی از این علایم نیز به علت کمبود مایعات و الکترولیت های بدن است.

کتوژنیک گیاهی

آنفولانزای کتوژنیک: رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر زمانی که شما رژیم کتوژنیک را میگیرید به دلیل مصرف کم کربوهیدرات در این نوع رژیم بدن وارد شوک می شود،این شوک به این دلیل است که بدن در ابتدای رژیم از ذخایر کربوهیدرات موجود استفاده می کند و زمانی که این ذخایر تمام می شود شروع به استفاده از چربی ها می کند، پس به موجب این امر ممکن است بدن واکنش هایی را همراه با علایمی همچون سردرد، سرگیجه، خستگی ، حالت تهوع و یبوست از خود نشان دهد که در اصطلاح به آن آنفولانزای کتوژنیک نیز می گویند.

غذاهای کتوژنیک ایرانی

رژیم کتوژنیک هدفمند (Targeted Ketogenic Diet) برای بدنسازها و کسانی که ورزشهای سبک انجام می دهند مناسب است.در این رژیم به افراد ورزشکار اجازه داده می شود قبل و بعد از ورزش 20 تا 30 درصد کربوهیدرات مصرف کنند تا بتوانند شدت ورزش را افزایش دهند. لذا ما با ترجمه دقیق کتاب KETO DIET و ارائه آن به زبان فارسی در قالب یک فایل PDF، کوشیده ایم تا در حد توان این خلاء موجود را پُر کرده، و آموزه های این کتاب پر فروش را تحت عنوان “برنامه رژیم لاغری کتوژنیک” در اختیار شما قرار دهیم.

کاربردهای انرژی هستهای بومی؛ تولید “قارچکش بیولوژیک” توسط محققان ایرانی

این محصول با سه فرمولاسیون پودر وتابل، گرانول و پوششدهی بذر از جدایههای بومی قارچ تریکودرمای جهش یافته … [Source: Tasnim News Agency]

این روز ها اکثر افرادی که دارای چاقی و اضافه وزن می باشند به دنبال راه و روش هایی برای لاغر شدن در مدت زمان کوتاهی هستند که اکثر انها به دنبال رژیم های غذایی هستند و نه ورزش کردن. کاهش وزن در طی این دوره کاملاً محسوس بوده و این فاز باید حداقل دو هفته طول بکشد. همیشه این سؤال برای افراد پیش آمده است که وقتی می خواهند وزن کم کنند و رژیم لاغری سریع و موثر داشته باشند، دقیقا باید چه کاری انجام دهند تا در عین حال که رژیم غذایی کاهش وزن دارند و وزن کم می کنند، به سلامتی آنها ضرر زده نشود و بتوانند به طور اصولی رژیم غذایی خود را پیش ببرند.

کتوژنیک و ریزش مو

یکی از موارد استفاده از رژیم کتوژنیک در بیماری دیابت است. وولک می گوید ، بیشتر افرادی که رژیم کتو دارند باید نمک دریافتی روزانه خود را با یک یا دو گرم اضافی افزایش دهند تا از عوارض جانبی مانند سردرد ، سرگیجه و حتی غش کردن جلوگیری کنند. بسیاری از این دستورالعملها برای آماده سازی غذای کتو به خوبی کار میکنند، که باعث میشود به رژیم بدنسازی کتو وفادار باشید. بعد از گذشتن یک ماه از شروع و رعایت مقتدرانه رژیم کتوژنیک، علائم بهآهستگی خود را نشان خواهند داد و شما شاهد تغییرات مهمی هستید. غذاهای رژیم کتوژنیک پُرچرباند و مقدار متوسطی پروتئین دارند که به کنترل اشتها کمک میکند.

هدف هلساول این است که به شما کمک کند تا با به آگاهی رسیدن از غذایی که میخورید سبک تغذیه و زندگی خود را بهبود بخشید. برای کسانی که به دنبال یک سبک زندگی پایدار هستند، کاهش مصرف گوشت می تواند انتشار گازهای گلخانه ای، جنگل زدایی و تخریب خاک را کاهش دهد. برای انجام رژیم کتوژنیک به منظور درمان پارکینسون بهتر هست که تحت نظر پزشک باشید. در رژیم کتوژنیک بهتر است رژیم غذایی خود را بیشتر براساس غذاهای کامل و تشکیلشده از یک ماده، تهیه کنید.

رژیم غذایی کتوژنیک در صرع

به این طریق، اگر زرده یکی از تخم مرغ ها به طور اتفاقی خراب شد، به مابقی آنها آسیب نخواهد رسید. می شود گفت شیر و فراورده های آن یکی از پر کننده ترین پروتئین ها هستند. حمایت اجتماعی یکی از مهمترین عوامل برای کاهش وزن است. افزایش وزن علایم یائسگی است و برخی از تحقیقات نشان داده اند که کاهش مصرف کربوهیدرات ممکن است به جلوگیری از افزایش وزن مرتبط با یائسگی کمک کند. جدا از این که پیاده روی کردن و ورزش کردن ، در طول روز چقدر زمان می گیرد،اما واقعا باعث می شود هر چیزی را که خورده اید بسوزاند،که خود این کار به تنهایی در از دست دادن 3 کیلو گرم در یک ماه کمک خواهد کرد.

کتوژنیک رژیم مواد غذایی چیست

این مسئله به خاطر تغییرات مثبت در هورمونهای گرسنگی از جمله لپتین و گرلین اتفاق میافتد. این مواد که در مایعات بدن و ادرار شما وجود دارند، در حفظ سلامت بدن نقش مهمی را ایفا میکنند. شرایط محیطی که در آن زندگی میکنید، دوستان، خانواده، میزان فعالیت بدنی در طول روز و شیوه زندگی همه نقش کلیدی در کاهش وزن شما دارد. ولی خودمان می توانیم با حذف انواع دود، الکل و غذاهای حاوی کربوهیدرات از یک طرف و ورزش و سبک زندگی سالم از طرف دیگر تا حد زیادی مانع از بروز استرس و در نتیجه کاهش رادیکال های آزاد بدن شویم.

پاستا کتوژنیک

پزشکان معتقد هستند: برخی از دنبال کنندگان این رژیم ممکن است به مکمل سدیم و برخی دیگر به مکمل پتاسیم نیاز داشته باشند. برای اینکه رژیم غذایی کتو خود را کاملا بر پایه اصول انجام داده باید بدانید که در این رژیم غذایی چه غذاهایی مجاز بوده و میتواند در سبد روزانه شما قرار بگیرند. اقلامی که باید تهیه بشن شامل: گوشت، تخم مرغ، ماهی سالمون، بیکن، مرغ، کالباس/ سالامی، سبزیجات برگ سبز، آووکادو، گوجه فرنگی، خیار، کدو سبز، اسفناج، لیمو، توت فرنگی، کلم، روغن نارگیل، روغن آووکادو، کره، روغن کانولا، پنیر های خامه ای، پنیر های سفت مانند چدار، خامه ترش، پنیر بز، انواع ادویه ها و مایونز، آجیل ماکادمیا، بادام، آجیل برزیلی، آجیل کاج و غیره هستند. Da ta h as  been cre​at᠎ed ​wi᠎th t he help of G SA᠎ Conte nt Generat᠎or  DEMO!

آجیل و دانهها: بادام، گردو، دانه کتان، تخم کدو تنبل، دانه چیا و غیره. انواع دانه ها: تخمه کدو تنبل، دانه های آفتاب گردان و دانه های چیا. آن تا انواع و فواید و مضرات آن به همراه نمونه برنامه غذایی یک هفته ای ، پس با ما همراه باشید . ممکن است در هفته اول به دلیل از دست دادن مایعات ، کاهش سریع وزن داشته باشید ، اما بعد از چند هفته ، احتمالاً متوجه می شوید که پوند بیشتری از بدن شما خارج شده است. علت آنکه چطور چنین نتیجه ای از ۲۰ هفته رژیم به دست می آید، به یک سری فاکتورهایی که اصطلاحا به آن «فرمول صحیح رژیم کی توجنیک» گفته می شود، برمی گردد که در طی این کتاب این فاکتورها توضیح داده می شود.

[arpw limit=”10″]

وولک می گوید ، رژیم کتوژنیک رایگان این موش ها نه تنها عمر طولانی تری داشتند بلکه از نظر عملکرد جسمی و شناختی نیز سلامتی خود را افزایش داده بودند. همچنین زنان باردار و شیرده نباید از این محصول استفاده کنند. رژیم اختصاصی کتوژنیک 216: بیش از 8000 نفر تاکنون در ایران با استفاده از این رژیم و خدمات آن در 21 روز 6 کیلو وزن کم کنند. مصرف نارگیل ترشح انسولین و استفاده از قند خون را بهبود می بخشد و با تاثیر مثبت که روی هورمون های کنترل قند خون دارد، باعث کاهش ابتلا به دیابت می شود.

اگر با رژیم کتوژنیک به هدف خود رسیدید، پیشنهاد این است که از این رژیم خارج شوید اما چطور؟ به عنوان مثال اگر شما با کنار گذاشتن رژیم کتوژنیک، کربوهیدرات زیادی مصرف کنید ممکن است دچار مشکلاتی شوید. اگر غذاهای خاصی را از رژیم غذایی خود حذف کنید، ممکن است به کمبود ویتامین دچار بشوید. دارند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این رژیم میتواند سیستم متابولیک بدن را دچار تغییر کرده و بعضا باعث بروز تغییر اثر دارو شود.

بر همین اساس حتما توصیه میشود برای شروع این رژیم از پزشک متخصص مشورت بگیرید و بدون نظر وی به سراغ این رژیم نروید. دکترساینا رو پیدا کردم و از دکترای اونجا مشورت گرفتم و مشکلم حل شد. بیانیه پتو: همیشه بهتر است قبل از شروع این رژیم با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است در شروع رژیم کمی نگران باشید. این مقدار استاندارد درنظر گرفته می شود؛ میزان “سختی” که بسیاری از افراد پیرو رژیم غذایی کتو در نظر دارند تا برای دستیابی به بهترین نتایج به آن برسند، اما به یاد داشته باشید که هر کسی با دیگری کمی متفاوت است.


منتشر شده

در

توسط