چگونه یک برنامه رژیم غذایی کتو را شروع کنیم

برنامه رژیم غذایی کتو یک رژیم غذایی پر مصرف، فیبر بالا و پتاسیم کافی است که در محافل دارویی اغلب برای درمان صرع دوران کودکی در کودکان بسیار خردسال استفاده می شود. رژیم کتو بدن شما را مجبور می کند به جای گلوکز برای انرژی از چربی استفاده کند. این باعث کاهش گرسنگی می شود و به شما امکان می دهد حتی زمانی که به شدت گرسنه هستید به یک رژیم غذایی معقول پایبند باشید. هر کسی می تواند آن را انجام دهد، حتی اگر در گذشته بیماری قلبی یا کلیوی یا دیابت داشته اید.

برنامه رژیم کتو برای کنترل وزن طولانی مدت طراحی نشده است، زیرا تاکید زیادی بر چربی ها دارد. هرم رژیم کتوژنیک مبتنی بر خوردن طیف گسترده ای از کربوهیدرات ها و پروتئین های مختلف است. بسیاری از مردم ایده حذف کربوهیدرات ها از رژیم غذایی خود را دوست ندارند و ترجیح می دهند روی پروتئین ها تمرکز کنند، بنابراین استفاده از احتمالاً مهم ترین کربوهیدرات ها معمولاً در این فرآیند نادیده گرفته می شود. با حذف برخی از کربوهیدرات ها می توانید به راحتی به کتوز برسید، با این حال این می تواند در ابتدا بسیار سخت باشد زیرا بدن شما به عدم وجود کربوهیدرات هایی که زمانی مصرف می کردید عادت می کند.

بسیاری از متخصصان موافق هستند که بهترین راه برای شروع رژیم کتو، خوردن سبزیجات و گوشت بدون چربی است. خوردن پروتئین بیشتر از سبزیجات (مانند گوشت بدون چربی و مرغ) به افزایش متابولیسم شما کمک می کند تا پس از قطع مصرف کربوهیدرات ها سریعتر چربی بسوزانید، که همچنین به شما کمک می کند به رژیم غذایی خود پایبند باشید. آجیل و آووکادو نیز سبزیجات خوبی برای خوردن هستند زیرا سرشار از چربی‌های تک غیراشباع هستند که برای حفظ سلامتی ضروری هستند و توسط کبد نمی‌سوزند.

مزایای مصرف پروتئین بیشتر شامل عضله سازی، هضم بهتر و افزایش استقامت است. آجیل و آووکادو همچنین پروتئینی را فراهم می کند که بسیاری از اسیدهای آمینه ضروری را برای بدن فراهم می کند و حاوی تری گلیسیریدهای زنجیره متوسط ​​(MCT) است که به راحتی توسط کبد متابولیزه می شود و به آنها اجازه می دهد بلافاصله وارد جریان خون شوند. مزایای مصرف بیشتر کربوهیدرات ها توانایی کنترل قند خون است که می تواند به کاهش وزن افراد نیز کمک کند. با این حال، این کربوهیدرات ها فقط باید در مقادیر کم مصرف شوند و فقط باید مکمل رژیم غذایی شما باشند. مصرف زیاد کربوهیدرات ها می تواند باعث یبوست، نفخ، اسهال و حتی بی خوابی شود. اگر قبل از شروع برنامه رژیم کتو با این علائم مشکل داشتید، ممکن است بخواهید مصرف کربوهیدرات خود را محدود کنید.

همانطور که در مورد چگونگی شروع یک برنامه رژیم غذایی کتو اطلاعات بیشتری کسب می کنید، بهترین منابع پروتئین پنیر، تخم مرغ و مرغ را خواهید یافت. تخم مرغ محبوب ترین منبع پروتئین است و تقریباً در همه جا یافت می شود. مرغ یکی دیگر از غذاهای بسیار مورد علاقه است و تقریباً در همه جا یافت می شود. هر دوی این گوشت‌ها برش‌های گوشتی بدون چربی هستند که آن‌ها را به منابع عالی پروتئین تبدیل می‌کند. مهمترین چیز این است که مطمئن شوید که پروتئین کافی از رژیم غذایی خود دریافت می کنید، زیرا این به رشد عضلات و ایجاد بافت جدید کمک می کند.

اکنون که می دانید چگونه یک برنامه رژیم غذایی کتو را شروع کنید، قدم بعدی این است که لیست غذایی خود را جمع آوری کنید. شما به فهرستی دقیق از آنچه برای هر روز خواهید خورد نیاز دارید. هر گونه ویتامین و مکملی را که ممکن است نیاز به مصرف داشته باشید، و همچنین سایر داروها یا دستورالعمل های خاصی که پزشک به شما داده است را بگنجانید. ایده خوبی است که یک دفتر خاطرات غذایی داشته باشید تا بتوانید آنچه را که هر روز می خورید را پیگیری کنید. به این ترتیب می توانید مطمئن شوید که هیچ تنقلات ناخواسته ای دریافت نمی کنید و غذای واقعی می خورید.


منتشر شده

در

توسط