کاهش وزن با رژیم غذایی کتوژنیک!

در این بخش از نوشتار فست در رژیم کتوژنیک چیست به ذکر مواردی در خصوص رژیم فست با محدودیت زمانی دلخواه خواهیم رژیم کتوژنیک پرداخت. در این بخش از نوشتار فست در رژیم کتوژنیک چیست به ذکر مواردی در خصوص مزایای رژیم فستینگ خواهیم پرداخت. سلامتی قلبی: رژیم فستینگ با کاهش مواردی که تاثیر به سزایی در این روش دارند، به سلامت قلب کمک میکند. ولی غذاهایی که کالری آن ها کم تر میباشد و یا در طول این دو روز از دو یا سه وعده غذایی کوچک استفاده کنید، البته در همین دو یا سه وعده کوچک هم باید موادی را مصرف کنید که کالری کم تری دارند تا به نتیجه ی دلخواهتان یا همان کاهش وزن برسید.

درمان تشنجها در صرع کاتامنیال (catamenial epilepsy) (مرتبط با قاعدگی)

صرع کاتامنیال (catamenial epilepsy) وخیمتر شدن تشنجها در ارتباط با سیکل قاعدگی است و ممکن است حدود 40% از زنان مبتلا به صرع را تحت تاثیر قرار دهد. [Source: Cochrane]

یک مطالعه نشان داد که رژیم غذایی و مصرف غذاهای کتو به مدت 24 هفته باعث کاهش گلیسرید، کلسترول LDL و قند خون در چند درصد از بیماران شد و در عین حال سطح کلسترول خوب یا HDL را در بدن افزایش داد. این رژیم به این صورت میباشد که شما در طول هفته که هفت روز میباشد، دو روز آن را روزه میگیرید و نیاز کالری خود را به یک چهارم نیاز روزانه محدود میکنید و پنج روز دیگر را به طور معمول و عادی غذا میخورید. به طور کلی هر رژیمی فواید و معایبی دارد، اما مهم تر از آن اینست که مزایای یک رژیم یا هر چیزی بر معایب آن غلبه کند و آنها را بپوشاند.

بستنی کتوژنیک خرید

مواد معدنی: نمک اضافه شده و سایر مواد معدنی به دلیل تغییر در تعادل آب و مواد معدنی میتوانند هنگام شروع کار مهم باشند. تغییر سطح مواد معدنی در بدن میتواند بر ایجاد سنگ کلیه یا آسیب به استخوانها یا یبوست تاثیر داشته باشد. حال زمانی که کربوهیدرات کم شود مغز مجبور است انرژی خود را از کتون های چربی هضم شده تامین کند و کلیه ها مجبور هستند تا انسولین را کاهش داده و الکترولیت بیش تری آزاد کنند. هنگامی که کربوهیدرات کمی مصرف میکنید و انسولین دفع نمی شود ، کلیه ها سدیم و پتاسیم کمتری را جذب کرده و بیشتر به عنوان مواد زائد دفع می کند و باعث سرگیجه ، خستگی و بدخلقی شما می شود.

کتوژنیک تبادل نظر

بسیاری از نوشیدنی هایی که استفاده می کنید دارای قند بسیار زیادی است. خرماهم یک شیرین کننده طبیعی به حساب میاید و فواید بسیاری دارد اما با این حال دارای کربوهیدرات است و برای رژیم کتوژنیک مناسب نیست. غذاهای رژیمی بدون قند: این غذاهای فرآوری شده اغلب دارای قندهای الکلی هستند که در بعضی موارد ممکن است سطح کِتون را تحت تاثیر قرار دهند. از جمله این موارد میتوان مقدار کلسترول خون، تری گلیسیرید موجود درخون و مقاومت انسولینی خون را نام برد. به عنوان مثال خودروی دوگانه سوزی را تصور کنید که در یک جای بی نام و نشان سوخت گاز آن به پایان میرسد، حال شما میتوانید از سوخت بنزینی که ذخیره دارید، استفاده کنید. ​Th is article has been cre ated with G SA C᠎on tent G enerator᠎ Demover​sion.

وقتی انسان در حال غذا خوردن است، سطح انسولین افزایش میابد و این غذا به طور طبیعی فقط به عنوان انرژی ذخیره میشود، اما وقتی انسان غذا نمیخورد سطح انسولین در بدن به طور چشم گیری کاهش میابد که این کاهش باعث میشود که هم چربی سوزی زود تر انجام شود و هم چربی های ذخیره شده بیشتر برای سوختن قابل دسترس باشند. که این کاهش وزن به طور طبیعی صورت میگیرد نه با دارو و… در واقع وقتی این تغییر در سوخت و ساز بدن ایجاد، میشود به طور طبیعی از اختلالات عصبی و حمله های صرع جلوگیری میشود.

صبحانه ی کتوژنیک

یائسگی یک فرایند بیولوژیکی کاهش طبیعی هورمونهای تولید مثل در زنان است. در حالیکه برای رسیدن به کاهش وزن با روزه گرفتن میبایست با اتمام روزه و شروع کردن به خوردن فقط از مواد غذایی استفاده کنید که کالری آنها کم یا تقریبا بدون کالری میباشد. در واقع برای رسیدن به کاهش وزن در رژیم فستینگ باید برای خود محدودیت غذایی ایجاد کنید. رژیم فست یا فستینگ یکی از راهای درمان کردن لاغری و کاهش وزن میباشد که به رژیم روزه گرفتن متناوب هم معروف میباشد. ​Conte nt was c​reated ​by G SA  Co᠎nt᠎ent Genera​to​r DEMO᠎.

رژیم کتوژنیک آنلاین

پس توصیه ما به شما این است که اگر دیابت نوع ۲ دارید و میخواهید به کاهش وزن دلخواه برسید، رژیم کتوژنیک شروع خوبی میباشد، اما شما باید به پزشک متخصصتان مراجعه کرده و از او کمک بخواهید، اما به طور کلی شما برای کنترل این بیماری باید روند زندگی خود را اصلاح کنید و برای اینکار باید به متخصص تغذیه مراجعه کنید. به طور مثال در طول مدتی که شما رژیم فستینگ میگیرید، باید فهرست مواد غذایی شما پر شده باشد، از موادی چون: میوه ها، سبزیجات، مواد غذایی که پروتئین های کم تری دارند، چربی های سالم و فرآورده های لبنی خام.  This was created wi th GSA Conte nt Gen er ator ​DEMO!

مزایای رژیم فستینگ چیست؟ در مورد این رژیم هم این اصل صدق میکند. همانطور که گفته شد رژیم غذایی مناسب هم تاثیرات چشمگیری در بهبود درد و همچنین جلوگیری از آسیبهای استخوانی مثل پوکی استخوان دارد. نا گفته نماند که امروزه متخصصان تغذیه و بسیاری از بزرگان علم طب و رژیم های لاغری این رژیم را به بیماران خود توصیه میکنند، چون بسیار ساده و سنتی بوده و فقط ملزم به این مسئله است که چه موقع بخورید و چه موقع نخورید.

رژیم کتوژنیک نی نی سایت

حال ما به شما خواهیم گفت که با استفاده از این رژیم چه تغییراتی در بدن انسان ایجاد میشود. این رژیم تقریبا شباهت بسیاری به روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان دارد، اما تا به حال به این فکر کرده اید که چرا در ماه مبارک رمضان با وجود اینکه روزه میگیرید، لاغر نمیشوید؟ حال اگر شما رژیم غذایی کتوژنیک را انتخاب کرده اید، این فرایند در بدن شما به این صورت خواهد بود که وقتی بدن شما کربوهیدرات کمتری مصرف کند، کبد چربی های وارد شده به بدن را به اسید های چرب تبدیل میکند و این مواد به مغز وارد شده و به این ترتیب این اسید های چرب جایگزین گلوکز ها در مغز میشوند.

حلوای کتوژنیک

به طوریکه اگر موادی را مصرف کنید که کالری دارند، در واقع رژیم گرفتن شما بی فایده میباشد. 3. یکی دیگر از مواد مغذی برای مو، ویتامینA میباشد که از منابع این ویتامین میشود به تخم مرغ، گوشت و لبنیات چرب اشاره کرد. برخی محققان معتقدند که این نتایج صرفاً به دلیل دریافت پروتئین بالاتر است و برخی دیگر فکر میکنند که یک مزیت متابولیک متمایز برای رژیمهای کتوژنیک وجود دارد. این نودل از نوعی فیبر چسبنده که قابلیت جذب آب بالایی دارد به نام گلوکومانان تشکیل شده است. در این موقع بدن برای سوخت و ساز مجبور میشود که سلول هایی به نام کتون را تولید کند. ᠎Th᠎is c on tent was creat ed with G SA  C​on tent G en erator Demov ersion!

رژیم های کتوژنیک

گلوکز با تجزیه کربوهیدرات ها در بدن ، تولید می شود که یک فرایند بسیار ساده است و به همین دلیل است که بدن ترجیح می دهد با این روش انرژی مورد نیاز خود را تولید کند. این حالت چربی بدن را به کتون تبدیل می کند که باعث تولید انرژی مورد نیاز مغز می شود. ثابت شده است که برنامه کتوژنیک به کودکان مبتلا به صرع کمک می کند و ترکیبات غنی از چربی و کربوهیدرات کم این رژیم می تواند برای کاهش وزن و عملکرد ورزشی شما معجزه کند.

برنامه کتوژنیک

[arpw limit=”10″]

تاثیر این رژیم بر مغز به این صورت است که در هنگامی که شما از این رژیم استفاده میکنید، گلوکز بدن شما به طرز چشم گیری کاهش می یابد. محدود کردن مقدار غذایی که شما در طول روز مصرف میکنید، شاید منجر به این امر بشود که زمانی که فست شما به اتمام رسیده است و میبایست غذا بخورید، پرخوری کنید. وقتی شما از رژیم کتوژنیک استفاده میکنید، هیچ گلوکزی در بدن انسان وجود ندارد. گر چه این رژیم چربی بالایی را داراست، ولی با شیوه ی چربی سوزی خاصی که در این رژیم وجود دارد، نه تنها مشکلی برای قلب پیش نمی آید، بلکه باعث پایین آمدن سطح کلسترول و تری گلیسیرید در خون میشود.

رژیم کتوژنیک برنامه غذایی

با جایگزینی بنزین به جای گاز نه تنها خودروی شما روشن میشود، بلکه بهتر هم کار خواهد کرد. بهتر است با اجتناب از مصرف غذاهای خاص، از هر گونه سوء اثرات آن بر روی نوزاد خود جلوگیری کنید. چه کسانی باید از رژیم های کتوژنیک اجتناب کنند؟ با رژیم کتوژنیک در بدن چه اتفاقی می افتد؟ این کار به شما کمک خواهد کرد که هیچ وقت یادتان نرود که چه میخورید و برای چه میخورید. ​A​rticle h as ​be en generated  by G᠎SA C​on te nt G ener ator ᠎DE MO .

هندوانه کتوژنیک

و این امکان دارد که با مصرف چربی سالم عمر انسان افزایش یابد. این رژیم حتی برای ورزشکاران هم توصیه میشود چون در این روش با برنامه ریزی و مصرف کالری و پروتئین در زمان مشخص و در مقابل نخوردن غذا در زمان مشخص، این نتیجه حاصل خواهد شد که: به دلیل تاثیر مثبت این روش بر توده بدنی، چربی کمتری در بافت ها ذخیره شده و در مقابل حجم عضلات نیز بیشتر و خالص تر میشود. به هدف خود ایمان داشته باشید، چون موفقیت در این رژیم ملزم با اراده قوی و مستحکم است، اگر اراده شما بر ضعف و گرسنگی شما غلبه کند، موفق نخواهید شد.

به همین دلیل حتی اگر سعی کنید در کنار رژیم کتوژنیک، با ورزش کردن به ساخت ماهیچه ها کمک کنید، چندان موفق نخواهید شد. انواع مواد خوراکی شیرین مانند بستنی، آبنبات، شربتهای نوشیدنی و شکلاتها نیز میبایست از رژیم روزانه کنار روند. به همین خاطر معمولا توصیه میشه از قرص های ویتامین در کنار رژیم کتوژنیک استفاده بشه. اما چربی احشایی در حفره شکم ایجاد میشه. در این رژیم روزانه میزان چربی مصرفی شما باید چیزی معادل سه چهارم فنجان روغن زیتون باشد.


منتشر شده

در

توسط